Нервно сукане?

  • 2 280
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 524
и коки е нервен като го оставя да пореве малко преди папане, примерно защото съм още сънлива и едва гледам, или пък ако му се ака и се напъва в този момент, докато суче- прави абсолютно същото. Peace

# 16
  • Мнения: 39
Моят син е на 8 месеца и още понякога го имаме този проблем,като се има предвид че вече кърмя само вечер!!!Много нерви изхабих докато се разбере какво му има,защото не можеше да се храни и аз много се притеснявах!!Правихме какви ли не изследвания - нищо му няма!!!
Симптомите наподобяват колики!!Всъщност това е "кърмаческа криза".Появява се между 3 и 4 месец!!!По рефлекторен път след първите глътки ,дебелото черво започва да се свива,макар до него да не е достигнала храна!!От там и това дърпане и опъване!!Зависи   от темперамента на детето.Ако детето е по чувствително,по бяло или е много емоционално!!Моят Калоян е хиперактивен и това му се отразяваше на кърменето!!Гледах да го кърмя когато му се спи !!Така нервната система се отпуска и си сучеше нормално!!Състоянието се нарича още "синдром на дразнимо дебело черво".
Имаме  същия проблем и докато яде и друга храна!!Няколко хапки и започва да пръцка и обикновено пълни памперса по време на хранене!!
Не знам ,нашата лекарката казва,че състоянието трябва да премине,когато започне да яде абща храна!!!Много се надявам да стане така,защото си мисля че заради този проблем яде малко и съответно наддава малко!!
Дано при вас този проблем мине бързо!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, ние имаме същия проблем, макар и доста по-малки. Писах тема преди няколко седмици, мисля, че се казва интервал между кърменията.
Проблемът се появи първо с храненето преди сън - дърпане назад, огъване , нервничене. От около месец това хранене го замествам с даване на изцедена през деня кърма. После поведението се пренесе  и в храненето в 20 часа. Намерих частичен изход в кърменето, когато се носим на ръце- тогава се унася заспива и не се дърпа. Минуса е , че яде доста по-лениво.
От тази седмица имаме такова поведение и в храненето в 17 часа, притесних се и се опитах дадохраня с изцедена кърма, но пое около 30 мл.
Вероятно кърмата следобяд намалява. момичетата от форума ми дадоха съвети за увеличаване на лактацията.Факт е , че причината не е само в потока на кърмата- вечер се нервира и на шишето с изцедена кърма по същия начин.
за този синдром на дразнимо дебело черво чувам за първи път, ще питам педиатърката. Лина, от къде имаш тази информация и как да проверя такъв ли е нашия случай?

# 18
  • Мнения: 254
При нас май си е чисто любопитство newsm78 При цокане на затъмнено и тихо проблемът се решава. Не го прави и при пиене на АМ от биберон - тогава насита няма, а не се ли свива и тогава това черво Crazy Може би има различни случаи...

Общи условия

Активация на акаунт