Болест по млечните зъби - Синдром на биберона

  • 11 307
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Племенникът ми имаше черно по долната страна на зъбките- тоест откъм венеца, но се махна с течение на времето!

# 16
  • Мнения: 583
Здравейте отново
Предните зъбчета, само горните резци се рушат. Колкото времето минава, гледам че стават по зле. А пък предкътниците и даже вече кътниците имат като черни петанца, на мен ми изглеждат като карисчета. За съжаление тукашните зъболекари /обиколила съм 3-ма вече/ казват, че детето е малко и не могат да се работят. И че нямало смисъл да се работят, защото щели да паднат. Но ми се струва, че започват да го болят. Незнам какво ще правим, но това ни е болната тема. Нито дава да се мият, нито даже да се докосват. А зимафлор не му давам - няма смисъл. През цялата бременност съм пила... и какво?!?!
Четох тек, във форумите, че имало в София клиники където ги оправят зъбките под пълна опойка.
Пък това дето го мажат - черното, бил някакъв гел, който запечатва кариеса, да не се развива, но пък се мажело на всеки 6 месеца.

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 13:40 от k_t

# 17
  • София
  • Мнения: 5 745
 Rolling Eyes здраво ме стреснахте с тази тема
още като се събуди ще му огледам зъбите
имате ли информация дали може да е наследствено, защото аз като малка съм имала такъв проблем

# 18
  • Мнения: 583
не е наследствено.
не съм сигурна и че БИБЕРОНА е причината за това, въпреки че така го наричат зъболекарите

# 19
  • София
  • Мнения: 5 745
не е наследствено.
не съм сигурна и че БИБЕРОНА е причината за това, въпреки че така го наричат зъболекарите
Дано да не е тази причината, че синът ми все още заспива с биберон, не го топя в нищо. АМ пие вечер и сутрин в полузаспало състояние, няма как да мия зъбите  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 583
моето момче единственото което може да е причина е дето пиеШЕ мляко нощно време
но пък много деца пият мляко през ноща.... и го нямат този проблем
зъболекарите тук ми казаха, че нямало да има проблем за постоянните зъбки. ДАНО!!! от това най сепритеснявам.

вижте тук една друга тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222687.0

# 21
  • София
  • Мнения: 5 745
зъболекарите тук ми казаха, че нямало да има проблем за постоянните зъбки. ДАНО!!! от това най сепритеснявам.
Дано!  Praynig
Не знам при мен дали е било точно това, имала съм подобен проблем с млечните зъби и сега постоянните ми не са много здрави, но дали може да има връзка...

# 22
  • Мнения: 1 735
Споко! Както вече споделих, дъщеря ми не е помирисвала през живота си биберон, а има този проблем.
Не е от биберона. Докторите сами не знаят от какво е.
Няма зависомост между постоянните и млечните.

# 23
  • Мнения: X
Според мен не е нито от биберона, нито от млякото нощем. Естествено едва ли имат някакво добро въздействие, но е факт, че дъщеря ми ползва до 13м. биберон, а мляко нощем пиеше до 2г.6м. и няма този проблем.

# 24
  • Мнения: 814
На етикета на нашето АМ пише, че ....съдържа необходими въглехидрати като лактоза например. Честият или продължителен зъбен контакт с храни или течности, които съдържат въглехидрати, може да причини кариерс или други зъбни проблеми. Поради това не позволявайте на детето си да използва шишето като залъгалка или да го смуче продължително. Храненето от шише трябва да трае точно толкова, колкото е необходимо за нахранване на детето. Не по-късно от едногодишна възраст започнете да давате на детето си да пие от чаша."
Това ли е така наречения синдром на биберона или е по-скоро синдром на въглехидратите?   
"   

# 25
  • Мнения: 583
В интерес на истината моето момче, още като му излезнаха първите забки имаше нещо като петънца, не черни, а някак си малко по други от цвета на зъбчето.
като че ли си излезнаха развалени. Но с времето ...

# 26
  • Мнения: 1 735
На етикета на нашето АМ пише, че ....съдържа необходими въглехидрати като лактоза например. Честият или продължителен зъбен контакт с храни или течности, които съдържат въглехидрати, може да причини кариерс или други зъбни проблеми. Поради това не позволявайте на детето си да използва шишето като залъгалка или да го смуче продължително. Храненето от шише трябва да трае точно толкова, колкото е необходимо за нахранване на детето. Не по-късно от едногодишна възраст започнете да давате на детето си да пие от чаша."
Това ли е така наречения синдром на биберона или е по-скоро синдром на въглехидратите?   
"   

Не, това не е нито синдром на биберона, нито синдром на въглехидратите. Вече 3 пъти писах, но явно никой не чете другите мнения... нито биберон съм давала, пие открай време от чашка, не пие сокове въобще, не давам сладко! И имаме тази болест по млечните зъби.
НЕ се знае какво причинява това явление!

# 27
  • Мнения: 257
И ние имаме същия проблем със зъбките.
Горан не знае, какво е биберон, не е пил сладка вода или сокчета изобщо, рядко яде нещо сладко.
Има 8 зъба, и горните 4 вече са развалени. На няколко места има кафявички вдълбнатини и единия зъб започна да се руши.
Вчера бяхме в детска стоматология, и лекарката ме разпитваше, дали не съм имала проблемна бременност, дали не лежах за задържане... Млечни зъби се формират на 5-10 седмица, а емайла от 6 до 9 месяц на бременноста. Разбрах, че става въпрос за хипоплазия на емайла, когато самия емайл е недоразвит и е по-тънък и по-мек, отколкото трябва. Казват, че се случва заради различни проблеми по време на бременността, както инфекциозни заболявания или приемане на определени лекарства. Ако майката се подложи на някакво агресивно въздействие когато се формират зъбките на ембриона, детето може да има подобен проблем впоследствие. Прочетох няколко статии, но се изброяват много пространно причините, от токсиплазмоза, грипп и токсикоза до стрес по време на бременността.

Предложиха ни да ги покрият с нещо (не запомних названието) за да ги запечатат и да ги предпазят.
Утре отиваме на консултация с друг зъболекар, ще видим, какво ще ни препоръча тя.

# 28
  • Мнения: 814
На етикета на нашето АМ пише, че ....съдържа необходими въглехидрати като лактоза например. Честият или продължителен зъбен контакт с храни или течности, които съдържат въглехидрати, може да причини кариерс или други зъбни проблеми. Поради това не позволявайте на детето си да използва шишето като залъгалка или да го смуче продължително. Храненето от шише трябва да трае точно толкова, колкото е необходимо за нахранване на детето. Не по-късно от едногодишна възраст започнете да давате на детето си да пие от чаша."
Това ли е така наречения синдром на биберона или е по-скоро синдром на въглехидратите?   
"   

Не, това не е нито синдром на биберона, нито синдром на въглехидратите. Вече 3 пъти писах, но явно никой не чете другите мнения... нито биберон съм давала, пие открай време от чашка, не пие сокове въобще, не давам сладко! И имаме тази болест по млечните зъби.
НЕ се знае какво причинява това явление!
Извинявай за недорабирането ми   bouquet. Просто и аз не съм го чувала преди, та реших да разсъждавам на глас...

# 29
  • Мнения: 8 769
а, впрочем, нашият зъболекар каза че не се лекувало, да спрем нощното мляко, а пък и зъбките не го боляли, били млечни зъбки
Да, и нашият зъболекар така ни каза. И въобще не предложи да лекува зъбките на сина ни.
Виж тази тема-Черни зъбки. Там има съвет за лечението на такива зъбки.
Все още не съм започнала никакво лечение на синът ми, а и зъбките му не са почернели повече от това, което бяха. Даже ми се струва, че са започнали да избеляват.
Възможно е и да има ефект от хомеопатичните лекарства, които му давам от време на време.

Общи условия

Активация на акаунт