кисело мляко-адаптирано мляко-прясно мляко

  • 1 410
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 801
дъщеря ми също заспива с АМ, но задължително след като го изпие й давам вода, за да се преплакне устата, а и през цялата нощ също си пие водичка.....засега няма проблеми със зъбите...всъщност една акушерка ми каза винаги след млякото вечер, (ако детето си ляга със шишето,де) да й давам вода

# 16
  • Мнения: 2 677
И аз съм чувала подобни изказвания за това, че АМ не било полезно за зъбите, но не намирам голяма логика в тях. Синът ми също заспива с мляко. По-точно пробужда се, взима шишето и продължава да дреме докато яде. След това директно продължава да спи. Сещате се, че и дума не може да става за миене на зъбите.  Laughing
Така че моят съвет е да продъжиш да му даваш АМ - няма смисъл да го сменяш с кисело или прясно.


Не АМ разваля зъбите, а биберона вечер! Идеята е, че ако вечер си изпият млякото бебчовците, без след това да се измият зъбите, мляко остава по зъбите през цялата нощ и спомага развиването на бактерии и оттам - кариеси.

Само не разбрах в този пост какво общо има биберона в цялата история?  Thinking

# 17
  • Мнения: 5 362

сега се чуда какво да правя, ако му спра това мляко, като не иска никакво друго...
какво ще ме посъветвате?!?!?!

Не спирай да даваш мляко на детето Wink Peace

# 18
  • Мнения: 1 701
[[/quote]

Само не разбрах в този пост какво общо има биберона в цялата история?  Thinking
[/quote]
Ами АМ обикновено се пие от шише с биберон /особено нощем/...  Wink
нещо не ми се получи цитата...  Embarassed

# 19
  • Мнения: 3 042
Щом детето си пие млякото не го спирай.
Моята щерка пиеше до към 2т8м всяка нощ по 2 бутилки от 250 мл само, че кисело мляко при това с доста солидно количество захар. Вече е почти на 10, а кариеси и проблеми със зъбите няма.

Общи условия

Активация на акаунт