какво се случва с гърдите?

  • 1 483
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 76
Искам информативно да ви питам, не че няма литература по въпроса де, ама друго си е от личен опит да каже човек... newsm78 та въпросът ми е : какво се случи с гърдите ви, когато спряхте да кърмите?Промени ли се формата, какво е усещането, изобщо всичко, което е по- различно от периода на кърмене?
Не че имам намерение да спирам да кърмя, но просто ми стана много любопитно
 Peace

# 1
  • Мнения: 439
От седмица не се кърмим. Преди гърдите се пълнеха и бяха по-набундзени, а сега са празни и нормално е да се променят. , с постоянното пълнене-празнене с кърма

# 2
  • Мнения: 547
С моите нищо не се случи - същите са си.

# 3
  • Мнения: 7 416
С моите нищо не се случи - същите са си.
   Късметлийка си!Аз все още кърмя,но вече усещам промяна.......... Sad

# 4
  • Мнения: 8 999
Приеха постепенно формата, която имаха преди да забременея.

# 5
  • България
  • Мнения: 3 620
Ох, вие ми дадохте надежда  Grinning Аз има чувството, че от сега са  провиснали  Confused

# 6
  • Мнения: 8 242
Аз още кърмя, но..
Не мисля, че имам обективна представа какви ТОЧНО са били гърдите ми преди 2 години (тогава забременях).. Затова и сега не мога да кажа дали са същите, а камо ли след не знам още колко време, след като спра да кърмя  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 672
моите малко се промениха за съжаление  Sad

# 8
  • Мнения: 1 328
И аз още кърмя, а промяна има определено..

# 9
  • Мнения: 1 216
След като спрях да кърмя като, че ли бяха по-празнички.
Определено има разлика между мамински гърди и девствени цицки дори и да тя да не се изразява в провисналост.
Сега с малкия беб гърдите ми отново са пълни и си ги харесвам

# 10
  • Мнения: 131
А как стои въпросът с пигментацията на ареолата? Понеже доста ми се обезцветиха зърната - после пак ли се пигментират?  newsm78

# 11
  • Мнения: 11 003
А как стои въпросът с пигментацията на ареолата? Понеже доста ми се обезцветиха зърната - после пак ли се пигментират?  newsm78

Зърната на гърдите ми не са се променили от преди и по време на бременността, на цвят и форма са същите.

# 12
  • Мнения: 1 104
При мен се промениха. Станаха по-празни и меки. Иначе формата си им е почти като преди.

# 13
  • Мнения: 966
мисля,че са ми същите по форма,само където зърното ми е малко по издължено.Ние се кърмихме до 1г. и 2м.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 246
Ами промениха се. Sad Поувиснаха. (Това е за мен единственият недостатък на кърменето.) А сега след още 2 г. (дай Боже!) кърмене не ми се мисли. Confused
Хубавото е, че след 1г.10м. почти кърмене ми се пооформиха зърна, които преди хич ги нямаше; и въпреки, че близо 9м не съм кърмила си ги има още. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 76
благодаря ви момичета   Hug
а дали с времето се уплътняват?

# 16
  • Мнения: 773
Аз вече от година и половина не кърмя и не съм усетила да са се уплътнили. Определено не ми харесват, мечтая си за силикон. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 664
Аз не кърмя от около месец след 2г.4м. кърмене, гърдите ми си възвърнаха размерите и горе-долу формата отпреди да забременея, но са ужасно меки въпреки грижите, които полагах за тях по време на кърменето. 

# 18
  • Мнения: 7 416
    Кърмиш или не кърмиш,гърдите си увисват с времето. Sad

# 19
  • Мнения: 967
Моите гърди са без промяна. Кърмих 1год и 4мес. - в началото гърдите ми бяха порастнали и препълнени, после се поуспокоиха и постепенно си върнаха старите размери. Сега отново съм бременна и наблюдавам как отново се уголемяват. Това, което разправят някои, че бюстът увисвал от дългото кърмене - пълни глупости, нека ако някой ти пълни главата с подобни щуротии да дойде да му покажа моите гърди да каже има ли дори и малка седа от увисване, въпреки безмилостната им експлоатация  Laughing

# 20
Ох, това май е болната тема на повечето мами. След два дни заформям една година кърмачески стаж. Все още кърмя, но определено гърдите ми вече не са такива, каквито бяха в началото - в първите месеци все едно имах силикон, наистина бяха страхотни. Сега са като празни, не са увиснали (като че ли), но все пак определено кърмаческия сутиен вече ми хлопа. Sad Мисля си за силикон, обаче не знам дали живот и здраве за второто ще мога да кърмя с него. Някой случайно да е запознат? Извинявам се за оф-а

# 21
  • Мнения: 1 069
Кърмаческият ми стаж от двете деца е около 6м Sad. Първоначално наистина се усеща едно доста неприятно "изпразване". Но няколко години по- късно вече формата, твърдостта и големината е както преди да забременея.

# 22
  • Мнения: 139
Аз още кърмя обаче гърдите - ми не ги харесвам. Големи са, тежат!!! Някой мами искат силикон аз пък си искам старите "малки" размер С гърди. Мъж ми и той предпочита по-малките С, а пък ако станат и В ще съм истински щастлива, обаче ще трябва и глад за размер В Embarassed. Но нали ни остава надеждата....

Общи условия

Активация на акаунт