180 лева за отглеждане на бебе

  • 4 918
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 641
Zdraveite i ot men,

S nai-goliam interes sledia kakvo si pishete.
Iskam da spodelia s Vas che nestata v BG niama da se opraviat NIKOGA kam po-dobro za horata, koito niamat VRAZKI I BLIZKI RODNINI IZ VARHOVETE. Na 29 godini sam i sam zavarshila 3 vishi v Sofiiskia universitet. Poneze iavno mi se otdavat naukite sledvaneto mi mima dosta lesno makar che biah darzavna poracha, redovno obuchenie. Rabotila sam pone na 6 mesta - vsichkite nisko plateni - ako iskash. A da zabravih da vi kaza che uspeha mi e pochti palno 6. Povishenie ne ti predlaga nikoi. Prosto te uvolniavat i vzimat drug na tvoito miasto. Mnogo posredstveni hora s sresdno pbrazovanie se izdignaha dalec nad men - ne zaradi sposobnostite si, a zaradi mama i tati. Omazih se kogato biah na 26 godini i ottogava v nito edna chastna firma ne me vzimat narabota a stigam do poslednoto intervu - prichinata che chakali da rodia a az 3 godini ne sam bila bremenna!
Pitam Vi moze li tva da e darzava?
Ostava ni samo chuzbina zivot i zdrave da se rodi bebo zdrav.



# 46
  • Мнения: 3 569
Pela написа:
Възгледите ни са еднакви само с едно изключение:
АЗ СЪМ ОПТИМИСТ    и вярвам, че рано или късно ще се наредят нещата в България. Е писна ми от този несвършваш преход, от алчните властимаши от всичко, но вярвам и продължавам  .


Лесно е да си във Флорида и да казваш, че вярваш. Лесно е също да те няма и да чакаш прехода да мине. Малко хора осъзнават, че преходът се осъществява до голяма степен и от населението на една държава, а не само от нея. Не се обиждай нямам нищо против теб, но от такива като теб България няма нужда. Стой си в Америка. Тя ти дава всичко !

# 47
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Цитат на: elsi
Сигурно може да се гледа бебе и с по-малко от 180лв  Twisted Evil .....отиваш на село, взимаш козичка, квасиш, бебето се къса от колики, ама ти го тъпчеш, а ако много се дере му пъхаш в устата наквасен с вино комат, спи в хамак на гредата или на рогозка, некоя баба оплита 2 чифта потурки и терлички...и те така!
Сигурно и прабаба ми така са я гледали, па е оживела, кво толко.

АААаааааааааааааааа, ми тя и козата трябва да яде, как ще дава мляко, ако не яде? Пак не стигат парите, ако и с коза да го гледаш...

# 48
  • София
  • Мнения: 1 228
Ееее, ние в България - диваци както винаги   Cry  Такива изявления много ме обиждат.

Аз не взимам никакви детски и това според мен не е най - спреведливото, не казвам, че държавата е цвете. Плащам доста голяма сума данъци всеки месец и срещу тях не получавам това, което смятам, че трябва. Ама си обичам България - колкото и старомодно да ви звучи.

Гледаме си детето и всички сме щастливи и осигурени с достатъчен ни стандарт на живот (сравнено дори с доста чужбини висок). Разчитаме само на СЕБЕ СИ - нямаме наследени парички и не крадем . Работим и живеем нормално Simple Smile  

Родители - майка ми взима 63 лв. пенсия, беше учителка. Баща ми почина малко преди да родя Мартин  Cry  Cry  (и вЕрвайте, не ми е завещал парички и връзки), сега ние помагаме на майка ми, свекърите имат общ доход двамата не повече от 400 лв. на месец и  са си отделно домакинство... Хайде изчислявайте сега.

За сведение - станхме НИЕ през 2000 г. - в Студентски град, с 20 лв. (двадесет) седмично за двамата - мизерия. Сега все още сме на квартира, но успяхме да си купим вече жилище - САМИ - до последната стотинка на началните 40%. Останалите - кредит.

Идеята ми беше, че и в България МОЖЕ - стига да имаш желание.

А предимството - тук се радваш на обичта и подкрепата на близките ти хора - ето това е наистина безценно  Simple Smile  

Anaise, ако ще си мерим висшите и дипломите - и аз имам достатъчно по количество и качество. Обикалянето по фирмите - не вярвам да ти отстъпвам. НО - важното е да не се отказваш. Сега и двамата с мъжа ми работим неща, които обичаме, платени добре. Не казвам, че дотук всичко е било лесно, но пък е толкова удовлетворяващо  Simple Smile  

Е, моят син е на две години и досега не сме пропускали ваксини поради липса на такива, нито сме плащали за някоя.
Родих съвсем нормално - като по книга - и съвсем БЕЗПЛАТНО, а твърдя, че се радвах на прекрасно отношение и достатъчен професионализъм по време на раждането. Както и после при престоя си в болницата.
Гледах си детето вкъщи до една година и после се върнах на работа. Имах възможност да си го гледам до 3 години (каква е паралелната възможност в чужбините?  Rolling Eyes )

Имала съм и неприятни преживявания, доста, но те са били от некомпетентност на хора, които не разбират достатъчно от работата си - такива има навсякъде.

Включително и тук пишещи, мъчещи аудиторията с НЕГРАМОТНО написани постинги - на латиница или пък с главозамайващи провописни грешки  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Мисля, че поне възможност да станем грамотни, ни дава "тъпата" държава.

А сега сигурно ще ми кажете, че съм имала късмет.... Егати късмета, пу, пу Grinning  Аз пък твърдя, че всичко сме постигнали със зъби и нокти. И познавам още сума ти народ като нас Wink

А, и... не съм живяла навън, но съм била тук - там.

# 49
  • Мнения: 3 569
Ето от такива хора   202uu се нуждае България !

# 50
  • София
  • Мнения: 2 493
thumbsup  thumbsup  rally, много ти благодаря за думите... не мога да повярвам че най-после срещам човек, освен мен, който да е на това мнение. Продължавайте все така! Много здраве на теб и цялото ти семейство!!!
  202uu

# 51
  • Мнения: 562
Браво Rally,

Поздравявам те за всичко това, което написа и подкрепям всяка една твоя дума! Повече момичета като теб във форума! thumbsup

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: rally

Идеята ми беше, че и в България МОЖЕ - стига да имаш желание.

А предимството - тук се радваш на обичта и подкрепата на близките ти хора - ето това е наистина безценно  Simple Smile  



  202uu   202uu   202uu

# 53
  • в гората
  • Мнения: 1 486
202uu
Съгласна съм с теб, но не забравяй, че все пак нещата в по-малка или голяма степен опират и до късмет. Преди и аз бях на мнението, че няма начин да не постигнеш нещо ако наистина го искаш. Само че когато си роден в Горно Нанадолнище в БГ, когато нямаш никакъв, ама никакъв начален тласък, когато държавата 5 пари не дава за теб... ситуацията става доста сложна! И ако в Щатите например трябва да си малоумен, за да не успееш да го докараш до някакъв приличен стандарт тук трябва да си доста образован, комбинативен и какъв ли още не, за да успееш. Да не говорим, че държавата не само, че не помага по никакъв начин, а и доста пречи... Imp Тук е много по-трудно, но смятам, че затова и животът е по-сладък.
С две думи, доста относително нещо е успеха тук и в голяма степен се дължи на късмета и обстоятелствата при които си израстнал. Останалото зависи от теб.
 Wink

# 54
  • Мнения: 312
Хващам се за един израз на Елси "послушни журналисти". Аз съм репортер от близо 10 години и мога да ви уверя, че сме принудени да бъдем послушни. Смених няколко медии и навсякъде трябва да се съобразяваш с рекламната политика на медията, така че не очаквайте обективни новини. Парадоксът тук е, че един журналист с 10 - годишен стаж взима толкова пари, колкото един пресен - пресен стажант-репортер от Журналистическия факултет. В повечето случаи това е така, защото един млад репортер прави материал такъв какъвто му поръча главния редактор. Никой не иска "шило" в медията, което да критикува и анализира. Повярвайте ми, мои приятели и колеги са страшно разочаровани от професията. И още един пример ще ви дам за това в каква безумна държава живеем. Съпругът ми работи в белгийска фирма и взима 1/5 от заплатата, която щеше да получава един служител ако съответната фирма държеше офисите си в Белгия. А те са дошли тук именно заради евтината работна ръка.
 Не разбирам свръх патриотичните чувства. И на запад се живее трудно, но хората там имат по-големи възможности за развитие. Знам го, защото и брат ми, и всичките ми братовчеди се изнесоха в чужбина и се развиват добре. Причината аз да не съм го направила още е глупавата ми нерешителност.

# 55
  • Мнения: 3 569
Цитат на: boyana
Хващам се за един израз на Елси "послушни журналисти". Аз съм репортер от близо 10 години и мога да ви уверя, че сме принудени да бъдем послушни. Смених няколко медии и навсякъде трябва да се съобразяваш с рекламната политика на медията, така че не очаквайте обективни новини. Парадоксът тук е, че един журналист с 10 - годишен стаж взима толкова пари, колкото един пресен - пресен стажант-репортер от Журналистическия факултет. В повечето случаи това е така, защото един млад репортер прави материал такъв какъвто му поръча главния редактор. Никой не иска "шило" в медията, което да критикува и анализира. Повярвайте ми, мои приятели и колеги са страшно разочаровани от професията. И още един пример ще ви дам за това в каква безумна държава живеем. Съпругът ми работи в белгийска фирма и взима 1/5 от заплатата, която щеше да получава един служител ако съответната фирма държеше офисите си в Белгия. А те са дошли тук именно заради евтината работна ръка.
 Не разбирам свръх патриотичните чувства. И на запад се живее трудно, но хората там имат по-големи възможности за развитие. Знам го, защото и брат ми, и всичките ми братовчеди се изнесоха в чужбина и се развиват добре. Причината аз да не съм го направила още е глупавата ми нерешителност.

Така е, но това е цената на прехода за съжаление....ако не ти харесва намери необходимата решителност и бягай както много хора направиха. Ако не - не недоволствай.

# 56
  • Мнения: 3 200
Цитат на: cheta
Цитат на: Kalinka
Здравейте,
  Това е заглавието на статия от Стандарт...Питах се наистина ли толкова са нужни или много повече /май, са забравили да включат отоплението  за бебето към сметката/

Този, който го е написал това явно не гледа деца. Close


И аз мисля, че не гледа деца  Close

# 57
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Така е, но това е цената на прехода за съжаление....ако не ти харесва намери необходимата решителност и бягай както много хора направиха. Ако не - не недоволствай.[/quote]

   Е, точно защото 80% от хората мислят така, затова няма да се оправят нещата в близките 30 години... Не е цена на прехода да не се изнася истината  за горещи теми в медиите. това не е преход- това е заболяване на обществото / не казвам, че тук всичко е на светло, но ако един журналист иска и намери информация за това как някой подкупва, или е несправдливо осъден или малтретиран  физически или психически то му се дава свобода/

   А това за недоволстването- Боже, наистина ли го мислиш?

# 58
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Така е, но това е цената на прехода за съжаление....ако не ти харесва намери необходимата решителност и бягай както много хора направиха. Ако не - не недоволствай.[/quote]

   Е, точно защото 80% от хората мислят така, затова няма да се оправят нещата в близките 30 години... Не е цена на прехода да не се изнася истината  за горещи теми в медиите. това не е преход- това е заболяване на обществото / не казвам, че тук всичко е на светло, но ако един журналист иска и намери информация за това как някой подкупва, или е несправдливо осъден или малтретиран  физически или психически то му се дава свобода/

   А това за недоволстването- Боже, наистина ли го мислиш?

# 59
  • Мнения: 312
Калинка, за да направи един журналист репортаж за унизения и малтретирания, той трябва първо да се реши да говори. Преди време когато в този форум се разискваше поредната тема за подкупите  аз се обадих на моя колежка в БиТиВи и й разказах какво се пише тук. Реакцията й, естествено, беше "намери някой който да застане пред камерата". А медията, в която аз работя пък въобще не се занимава с лични истории.

Общи условия

Активация на акаунт