Тримовакс в Англия

  • 5 595
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Laura
Сегашните ваксини обаче (поне тези в Кралството и Канада) имат много ниско живачно съдържание.


Кои са ваксините в Канада и Кралството? Ваксините на Авентис Пастьор и Глаксо спадат ли към тези с ниско съдържание на живак?

# 16
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Demetra
Цитат на: Laura
Сегашните ваксини обаче (поне тези в Кралството и Канада) имат много ниско живачно съдържание.


Кои са ваксините в Канада и Кралството? Ваксините на Авентис Пастьор и Глаксо спадат ли към тези с ниско съдържание на живак?


Не помня Embarassed Нали ти казвам, че преди 2 лета ги четох тези работи; изтрила съм ненужната информация. Провери в сайта им.

# 17
  • Мнения: 1 278
Лаура, а как е латинското наименование на живака?

# 18
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Demetra
Лаура, а как е латинското наименование на живака?

Mercury (in English); thimerosal - живак съдържащото съединение в тях.
Hg (hydrargyrum (liquid silver) - елемента се означава с този знак.

# 19
Цитат на: Demetra
...Аз не бях чувала за връзката между ваксината и аутизма. ...
Теорията , която разработват е забъркан механизъм, при който посредством вируса на дребната шарка се причинява разрушения и се  инфектира изпускането на токсични материали от червата, което пък се обръщало като атака към мозъка и причинявало аутизъм. Новият вариянт на заболяването, в който аутизмът е асоцииран с inflammatory bowel disease (IBD)(не знам как се превежда Embarassed  - нещо възбуждащо червата заболяване Embarassed ) Но всички изследвания показват, че ваксината не ускорява заболяването. При изследвания ,на някои деца покзват inflammatory bowel disease (IBD), но при нито едно след поставяне на ваксината състоянието не се е променило.
И за това веднага е изказана обратната теория, че уж индивидуалните ваксини били по-безопасни, но доказателства съответно няма .
Имаше няколкократно показвани в пряко предаване такива дискусии, които водеха до затворен кръг. Никой, нищо конкретно не може да извади и да докаже. Единият път имаше и един доктор на който детенцето му беше болно от аутизъм, и който е поставял тази ваксина. Но той категорично се изказа, че няма връзка между двете неща. И пак казвам, веднага имаше хора и от другият лагер. Също споменаха, че риска при момченцата бил по-голям , отколкото при момиченцата.....Абе в общи лиинии е спор като кой е пръв "Кокошката или яйцето".
Та за това ама хич не поемам отговорността да се изказвам за тази ваксина. За това всеки хваща, чете, уведомевята го за плюсовете и минусите и сам си решава. Моето решение вече съм го направила.
Ето малко литература и тук

И да - мисля, че засягат точно това, че ваксината е жива, а не мъртва. И за това "другият" лагер предлага да са поотделно

# 20
  • Мнения: 3 394
на 6 апрел ще е втория лот на Хепатит Б ваксината на Мецанка и ще питам за това с тройната ваксина.
Те и без това си ме знаят,че все наопаки и все питам, нали съм оная "нахалната" чужденка,но много им здраве.
Аз да съм информирана и да е най-доброто за Стела пък те да си гледат кафетата там Twisted Evil

Ей на ,Стела тежи 6.650кг,качила е само 230 гр за месец-давай три манджи #2gunfire
Е добре де,викам аз ,като не става просто така, тя Стелчето не спира да се движи и "говори" по цял ден, викат й -прекалено активна. Да ,но по-добре такава, отколкото да забие тъп поглед в тавана по цял ден Crossing Arms

# 21
А ето и линк към цените в UK на ваксините, които се поставят по отделно. Клиниките са само 5 за цялото Кралство за сега, където ги имат такаhttp://www.directremedies.com/price_list.htm
И местата
http://www.directremedies.com/clinic_venu.htm

# 22
  • Мнения: 3 394
Хонда, и какво е твоето решение?

# 23
Цитат на: Adriana
Хонда, и какво е твоето решение?
Ми аз по-нагоре съм написала. И двете ми госпожички си имат тройната ваксина ММR

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
По принцип никой работещ за NHSа няма да ти каже официално, че MMR е опасна, обаче няма и да те накарат насила да я сложиш.
И аз като Хонда съм на мнение, че всеки решава сам за себе си и е изключително трудно да се даде съвет кое е правилното решение. Още повече, че не сме специалисти, а както виждаме и самите специалисти не могат да дадът еднозначен отговор на този въпрос  Confused
Ади, те така реагират на изборът ти на ваксина за хепатит Б, защото официално в Кралството са на това мнение:
Hepatitis B is primarily an adult disease that is mostly transmitted by intravenous drug use, heterosexual contact with infected persons and homosexual sex.
So why give this vaccine at birth if it is primarily an adult disease due to sex or drugs and immunity only lasts 7 years.

# 25
  • Мнения: 822
Както написа Лаура,ваксината при нас не само че не може да се постави на 3 пъти,но е и задължителна.Задължителна или принудителна-аз не правя разлика,защото ако искаш да запишеш детето си на градина или училище,те принуждават да я поставиш,дори преди това да си отказал.А най-новото е и промяна в графика на имунизациите.От тази година(по неизвестни за нашата лекарка причини) втората доза се поставя след навършване на 18 месеца.(Мисля,че е само за родените през и след 2003). Според предишния график беше след четвъртата или петата година на детето(сега не ми се проверява),а в БГ е дори ,когато детето стане на 12.Това мен поне ме смути и си помислих,че пак е станал някой гаф с ваксините.Как така никой няма да даде обяснение,защо изтеглят втората доза толкова скоро след първата?
Освен това синът ми беше с обрив след първото поставяне и доколкото зная,в САЩ например може и да не поставят втора доза след като е имало реакция при първата.Тук обаче страшно се инатят и държат и на двете дози...Честно казано,аз се чувствам малко виновна пред детето си,не че имам избор,но ако имах,може би поне щях да отложа втората доза за по-късен период...А как е в UK,мами?Кога поставят там втората доза? Sad

# 26
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Honda
А ето и линк към цените в UK на ваксините, които се поставят по отделно. Клиниките са само 5 за цялото Кралство за сега, където ги имат такаhttp://www.directremedies.com/price_list.htm
И местата
http://www.directremedies.com/clinic_venu.htm


Аз искам да поставят на детето ми само Rubella. Дали е възможно да я поръчам и закупя /съмнявам се много, ама да попитам все пак/? Thinking

# 27
  • Мнения: 2 452
Цитат на: diviana
Цитат на: Honda
А ето и линк към цените в UK на ваксините, които се поставят по отделно. Клиниките са само 5 за цялото Кралство за сега, където ги имат такаhttp://www.directremedies.com/price_list.htm
И местата
http://www.directremedies.com/clinic_venu.htm


Аз искам да поставят на детето ми само Rubella. Дали е възможно да я поръчам и закупя /съмнявам се много, ама да попитам все пак/? Thinking


Не е възможно. Аз питах и се оказа, че няма такава "опция". Моята Д-ка много ми "угажда" и ако можеше, щеше да я направи. Аз обаче питам - вие като си ходите в България след месец, защо не я направите там? В България дали няма единични ваксини? Попитай във форума "здраве" или в "медицина" в дир-а.

# 28
  • Мнения: 4 244
Мисля че и в Бг слагат тривалентната
Ама не ви ли слагат по 2 игли. Щото тука в Немция слагат на 2 пъти. Сега ни е ред за 2 игла на малкия точно на тая ваксина.

# 29
Цитат на: nia_r
...А как е в UK,мами?Кога поставят там втората доза? Sad
Втората доза, или така нареченият бустър се поставя между 3 и 5 години на детето. Първата между 12-18 месеца.След 3-5 години, следващият бустър е между 10-14 години, но тогава е посочено (ако се налага Confused  - това не знам как го разбират)

Общи условия

Активация на акаунт