КОНКУРС: Моята борба

  • 7 531
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 145
Гледам моди по витрините,пълни с хора магазините.
А не смея аз да вляза,щото никак не съм слаба.
Реших диета да започна,за да не бъда все тъй сочна.
Едни ми викат яж салати и спри със тез торби с колбаси,
а аз нали съм селско чедо-на свинското залагам смело.
Не може тъй да продължавам,да взема мерки си налагам.
Започнах трудната диета,сънувах рибка и мезета,
кантар си купих и през час на него смело скачах аз.
И тъй след десетина дни,след много мъки и сълзи,
кантара стана ми приятел, хладилника-доброжелател.
Отслабнах 10 килограма, за радост моя най-голяма,
Сега и аз по магазините,а не по тъмно пред витрините!!!
/историята е истинска/ Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 731
Браво,kamyst.Няма да е толкова хубаво ако не е истинско и преживяно.Браво отново!  bouquet  bouquet  bouquet Hug

# 47
  • Мнения: 14
Браво момичета   smile3501 smile3501  smile3501  bouquet    bouquet    bouquet

Организаторите да помислят за повече награди  newsm78 newsm78 newsm78

# 48
  • Мнения: 1 674
Цял живот съм на диета,като траги комична жулиета
скачам от диета на диета
Бях още в 8 клас когато ,килцата бавно качвах аз,
хапвах банички и кифли с лекота и стигнах 74 кила.
Почна мойта одисея със борбата със килата.
Реших ,че яйца ще хапвам здравословно,че нали така е модно
Ден два три и гърба ме заболя,пипам от яйца тръгнали да никнат ми крила.
Сменям тактиката аз и диета друга почвам аз.
Рекох ще я карам на месце ,да докарам финно слабичко телце.ДОо там стигнаха нещата,
че извадих 1 кълка ревах ревах и я прибрах
че вместо хубаво телце си докарах някое е друго килце.
Карах ,карах и след 3 деца ,докарах ги до 90 килца.
Мале стига с тез теста ,на поничка приличам казах си сама.
Спрях всички сладки изкушения,пици дюнери дори
казах стига и в ръце се ти вземи
От април  пак съм на диета ,
но с добра сговорна чета
Тук момичета добрички на диетка като мене всичи
дружно борят се с килата и помагат ми да хапвам домати и салата.
Спазвам стристно правилата ту е моно ту е друга,
ту японса ту е млечна но с
приятелки такива всяка е чудесна.
Ей това ми е борбата със килата ,
хапвам си салата и виждам резултата ,
а той е 59 вече са килата.
Само трудно ми е на душата баничка щом видя в тавата.
Ех НЕКА някой диетична баничка да измисли на земята.
Успех на всички в борбата да ги уморим килата.
[/b]
ти докосна сърцето ми.направо си невероятна.браво мн хубаво казано

# 49
  • Мнения: 6 958
Камъче много си добра, браво  Hug

kamyst замирисва ми на драстични диети (по моята част), много хубаво писание   bouquet

Голди страхотни творения си ни представила   bouquet

# 50
  • Мнения: 1 722
Откакто се помня, винаги съм била пълничка или приятно закръглена ... да, приятно може би за другите, но не и за себе си. Не е имало момент когато да не се комплексирам от начина, по който изглежда тялото ми. Редица пъти когато приятелките ми са ходели на плаж, аз си измислях някакво фалшиво оправдание, за да остана у дома - облечена. И не само - дори в отношенията си с мъжете - избирах всевъзможни начини и средства, за да остане изгасена лампата в моменти когато трябваше умът ми да мисли за друго. Да, не се чувствах уютно в собствената си кожа - задни части и крака с обиколка колкото на две или три нормални момичета, портокалова кожа ... правех много опити в течение на годините да променя това: започвах поредната диета, която се проваляше, купувах си клинове за отслабване, пиех чайове, мажех се с "чудотворни" мазила срещу целулит ... ефект - никакъв. Проблемът се засилваше от това, че фигурата ми не беше пропорционална - имах малък бюст и плосък корем, а надолу сякаш беше излята плътта от горната ми част. Бях комплексирана и нехаресваща се, тъжна и затворена в себе си ... до момента в който разбрах, че това как изглежда една жена може да се контролира с една част от тялото, която се намира в главата - мозъка. Започнах да се уверявам, че дори с няколко килца и малко целулит, аз съм една красива и стойностна жена, която заслужава и ще открие човека, който истински ще я харесва и уважава такава, каквато е. И го намерих - днес той е мой съпруг, имаме прекрасен син и любимата реплика, която чувам, питайки го дали не е време да започна някоя диетка е: "Харесваш ми точно такава, каквато си!". Така че в моята борба с килограмите победих аз - и то не с измъчващи до болка диети и незнайно колко вредящи хапове, а с вътрешната убеденост, че кантарът е само един уред, така както и часовника - нищо повече! Той не е арбитърът, който да определя коя жена е красива и коя не, коя става и коя не!!!
P.S. Още тая някъде в себе си мечтата да бъда фина и стройна ... но не и на всяка цена ...

# 51
  • Мнения: 1 279
Кантарът е само един уред, така както и часовника - нищо повече! Той не е арбитърът, който да определя коя жена е красива и коя не, коя става и коя не!!!
P.S. Още тая някъде в себе си мечтата да бъда фина и стройна ... но не и на всяка цена ...
smile3501 smile3521 smile3501

# 52
  • Мнения: 1 111
браво,браво,браво
във всяко написано редче припознавам себе си

повдигнахте ми настроението,момичета....както и желанието ми за слабеене Laughing

# 53
  • Мнения: 523
Лелее Anita_79  страхотно е ,аз точно това се опитвам да ннаправя ,да се харесам,но въпрки всичко се харесвам само на 54кг-ма!И не мога да го преодолея!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 54
  • Мнения: 1 416
Хей момичета голяма работа сте,сетих се че ако съберат нашите творения в книга по добра енциклопедия за борбата с кила няма .Тиража ще е неограничен ,че всички ще искат бестселър за килата и борбата за всички поетеси  smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501/color]

# 55
  • Мнения: 406
Браво момичета   smile3501 smile3501  smile3501  bouquet    bouquet    bouquet

Организаторите да помислят за повече награди  newsm78 newsm78 newsm78

         newsm51

# 56
  • Мнения: 1 731
Момичета,знаете ли какво откривам ,че въпреки борбата ,ежедневна,ежеминутна,не преставаме да губим чувството си за хумор и подхождаме с усмивка към следващата диета.И с надежда.Това е нещо много ценно и евала че го имаме.  bouquet  bouquet  bouquet

# 57
  • Мнения: 1 279
Държах да пусна поста си и тук, т.като не мисля, че беше необходимо да ме нападат по тоя начин!
Както е видно - от Варна съм, т.е. не бих могла да се възползвам от наградата.Дори и ако спечеля, ще я предоставя на някоя от софийските мами!
Действието ми беше продиктувано от идеята да ни стане весело и забавно, а не някой да се почувства ощетен или ограбен!
Видно е също, че влязох в конкурса с друга "творба", а това променено стихче, го пуснах  - отново ще подчертая - за забавление на нас - пухкавите мами!
Благодаря за вниманието!!!

Е, как може някой да се подписва със своето име под чужда творба. Срамота! Та в контекста на темата давам своите аплодисменти за истинската авторка Пинче (Павлина   bouquet)

Първо, държа да отбележа, че моето име все пак не е "Мама Слонка", макар, че вероятно би ми подхождало на външния вид! Rolling Eyes

Второ, аз още в началото на поста си, съм отбелязала, че съм изплагиатствала част от стихотворението и съм променила друга!
Цитат
Ей тъй, просто за забавление!Признавам си без бой, че откраднах част от стихчето, ама...с добри помисли!!!

И трето - моите аплодисменти за истинската авторка на оригиналното стихче, най-вече за това, че има чувство за хумор, а не търси кого да захапе!!!

И едно допълнение - не търся аплодисменти и овации от никой, търся усмивки и добро настроение!!!Жалко, че не всеки го разбира!

# 58
  • Мнения: 1 731
 #Crazy #Crazy #Crazy
Не може да бъде! ThinkingЗащо е тази атака?
Та ти си казала че е на друг стихчето и се забавлявахме от сърце.

Защо? newsm78Не разбирам.

# 59
  • Мнения: 6 958
"Харесваш ми точно такава, каквато си!". Така че в моята борба с килограмите победих аз - и то не с измъчващи до болка диети и незнайно колко вредящи хапове, а с вътрешната убеденост, че кантарът е само един уред, така както и часовника - нищо повече! Той не е арбитърът, който да определя коя жена е красива и коя не, коя става и коя не!!!
P.S. Още тая някъде в себе си мечтата да бъда фина и стройна ... но не и на всяка цена ...

Страхотни думи, съгласна съм с написаното от теб  Hug

Общи условия

Активация на акаунт