първата менструация

  • 15 609
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 349
  Ехе ............, аз докато Ви чакам отговорите и сама си отговорих на тях  МАЙТАП, БЕ  Вече ни дойде   EmbarassedНа 11г и вече сме малки женички. Макар да си бяхме говорили доста по въпроса Трябваше да  проведем един хубав задушевен разговор С две думи и при нас слънцето изгря 

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 788
  Ехе ............, аз докато Ви чакам отговорите и сама си отговорих на тях  МАЙТАП, БЕ  Вече ни дойде   EmbarassedНа 11г и вече сме малки женички. Макар да си бяхме говорили доста по въпроса Трябваше да  проведем един хубав задушевен разговор С две думи и при нас слънцето изгря 

Честита ти малка голяма госпожица! Wink

# 32
  • Мнения: 1 100
На мен ми дойде 3 месеца преди да навърша 14. В началото беше супер нередовно, но сега гледам се пооправило. Praynig Аз знаех от приятелки, защото на повечето им беше дошло вече. Ама понеже ми е неудобно да говоря такива неща вкъщи и...се напраих на ударена... newsm78 Ми на мен ми беше много тъжно първия път, щото аз съм си детенце и си играя с куклички Crossing Arms    ама се свиква... Единственото, което ме притеснява са тъпите превръзки #2gunfire #2gunfire #2gunfire Мамка му, кой ги е измислил newsm78    Искам да пробвам тампони, ама ме е срам да споделя с майка ми. Веднъж тя ми каза, че не мога да ходя на море, докато не ми е сваршило,щот не ползвам тампони и че тя-майка ми можела, защото била раждала...Един вид живее в заблуда, че не зная какво е да си девствена smile3532  ама аз знам, че няма никакъв проблем, че съм девствена и пак да нося. От малки и средни-кво ще ми стане?? Веднъж видях в кутийката и инструкциите за ползване, ама тя явно не ги е чела, защото там пише, че могат и от девствени да се ползват newsm78 Аммм я кажете ако кончето се скъса кво прайме hahaha

# 33
  • Мнения: 1 100
  Ехе ............, аз докато Ви чакам отговорите и сама си отговорих на тях  МАЙТАП, БЕ  Вече ни дойде   EmbarassedНа 11г и вече сме малки женички. Макар да си бяхме говорили доста по въпроса Трябваше да  проведем един хубав задушевен разговор С две думи и при нас слънцето изгря 


Виж, мисля, че на 11 години детето вече се е светнало по въпроса, ама все пак, бъди добра майка и му предложи тампони, та ако е от по-притеснителните, да не се налага да пита само. newsm78

# 34
  • Мнения: 1 100
На дъщеря ми и дойде на 11г и 5 месеца, бяхме говорили,имаше и книжка по въпроса, но все пак леко се стресна - добре,че бебока беше нещо болничък и аз си бях в къщи . Вече тогава изпаднахме в подробности - какви превръзки,как се слагат,кога се сменят,хигиена,хитринки - такива неща.
Тя ,след като мина стреса,определено се чувстваше някак горда,защото държеше лично да съобщи на баща си и на бабите.

А на мен ми стана една буца в гърлото и ми се плачеше - на мама сладкото  пухче пораства неудържимо  Cry

Вървя и 2-3 дни и беше съвсем слабо, оттогава 2-ри месец няма нищо


Ъъъ...и как апо точно се похвали на тати и бабите  #Crazy newsm78

# 35
  • Мнения: 126
Аз сега съм на 17 и имам съвсем редовен цикъл още от първия път /13 /. Но сега като гледам по сестра ми - границата съвсем е паднала. Сега е 5 клас и всички момичета от класа й вече имат цикъл поне от 2 години, а някои и по-рано. Очевидно по-бързо съзряват телцата им  Thinking

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
..... Аммм я кажете ако кончето се скъса кво прайме hahaha
За 15години ползване на тампони ми се е случвало веднъж. Правим посещение при гинеколог. Обясняваме си проблема и там си знаят работата Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 100
..... Аммм я кажете ако кончето се скъса кво прайме hahaha
За 15години ползване на тампони ми се е случвало веднъж. Правим посещение при гинеколог. Обясняваме си проблема и там си знаят работата Simple Smile


Ма какво правят?  Shocked Бъркат ти там или? Щото аз например чух, че една решила да се отвори с кренвирш, ама го обелила и той се счупил вътре и после я оперирали  smile3532

# 38
  • Мнения: 857
..... Аммм я кажете ако кончето се скъса кво прайме hahaha
За 15години ползване на тампони ми се е случвало веднъж. Правим посещение при гинеколог. Обясняваме си проблема и там си знаят работата Simple Smile


Ма какво правят?  Shocked Бъркат ти там или? Щото аз например чух, че една решила да се отвори с кренвирш, ама го обелила и той се счупил вътре и после я оперирали  smile3532
По този въпрос една приятелка ми каза че трябвало да си бръкне с пинцета там... и да си го извади сама #Crazy

# 39
  • Мнения: 214
незнам ама ако се случи май е най добре да се отиде на генеколог
ако пробваш сам може и да не оспееш и да влезе по навътре.
Една моя позната не обяснила на дъщеря си как се слага тампон и детето взело че го сложило с опаковката.Как са го извадили незнам.

# 40
  • Мнения: 1 100
незнам ама ако се случи май е най добре да се отиде на генеколог
ако пробваш сам може и да не оспееш и да влезе по навътре.
Една моя позната не обяснила на дъщеря си как се слага тампон и детето взело че го сложило с опаковката.Как са го извадили незнам.


Е, то пък newsm78

# 41
  • Мнения: 7 640
да ти се скъса конец от тампон е почти невъзможно. Ако стане, преди гинеколога може да опиташ да го извадиш сама-сядаш ня тоалетната и се напъваш както при запек. Тампонът излиза малко напред и можеш да го захванеш с пръсти.

# 42
  • Мнения: 1 100
да ти се скъса конец от тампон е почти невъзможно. Ако стане, преди гинеколога може да опиташ да го извадиш сама-сядаш ня тоалетната и се напъваш както при запек. Тампонът излиза малко напред и можеш да го захванеш с пръсти.


Ха-ха! Все едно раждаш smile3532

# 43
  • Мнения: 7 640
чак пък толкоз Grinning.Питаш-казвам.

# 44
  • Мнения: 126
....ако пробваш сам може и да не оспееш и да влезе по навътре.

 Joy Да бе да - тампонът едва ли не ще влезе толкова навътре, че ще се загуби из репродуктивната ти система! Можеш и два да си навреш и пак нищо няма да стане! Като отидеш до тоалетната и се напънеш два-три пъти, всичко ще си дойде на мястото. Подкряпям мнението от горните постинги, че първо сам трябва да опиташ, преди да тичаш при гинеколога!

Общи условия

Активация на акаунт