За зеленчуковото пюре и АМ

  • 1 144
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Здравейте,
малко съм объркана с въвеждането на зел. пюре и храненето с АМ, затова да питам:
Захранила съм с картоф, тиква, морков, тиквичка. Днес достигнахме до 1 бурканче 125 гр. тиква и картоф на Hipp. След това обаче ми отказа АМ.
Въпроса ми е - трябва ли тогава да слагам АМ в пюрето, ако Да - колко?.
Защото педиатъра ми каза, да заместя храненето без да давам АМ после, а пък навсякъде чета, че до 1 година не се замества млечно хранене?
И колко млечни хранения е добре да има на нашта възраст - 5 месеца и половина?
Благодаря ви предварително за отговорите?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз слагах кърма/Ам във всички зеленчукови пюрета на Иво. Правех домашни.
Ако ти купуваш пюрета, може да добавяш сухо АМ (1 мерителна лъжичка, примерно), ако пюрето е по-рядко, а ако е по-гъсто-да разтвориш АМ в много малко вода и да го разбъркаш в пюрето.
До навършване на 1г. на Иво се стараех на всяко ядене да приема мляко или млечен продукт, т.е. всяко от храненията беше "млечно".
 

# 2
  • Мнения: 773
На пет месеца и половина е прекалено малък, за да спреш да даваш мляко. Ако правилно съм те разбрала? newsm78 Бъди по настоятелна, а ако съвсем не иска му го предложи под формата на каша. Макар, че съм позабравила дали и за каша не е рано newsm78

# 3
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
На вашата възраст дъщеря ми изяждаше по цяло бурканче пюре и не съм давала АМ след това,просто беше сита,а в пюрето не съм добавяла.Педито тогава казваше,че целта е да се замести хранене.По това време беше на 3 млечни хранения и 2 с твърда храна

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Почти до годинката добавях АМ в зеленчуковите/без месо/ пюрета-по 2-3 мерителни лъжички.

# 5
  • Мнения: 1 114
Alessia, неискам да спра да давам мляко, а се чудя дали храненето трябва да е с изцяло зеленчуково пюре или с млечно-зеленчуково?

# 6
  • Мнения: 27 524
По принцип идеята е да се замести едно млечно хранене с нещо друго. Не е нужно да е всеки път млечно, а просто до годинка да преобладават млечните, в това число влизат кремчетатата, кашите, сирене... разбира се, според възрастта и реда на въвеждане.
Според мен правилното е да не слагаш вътре АМ. Слага се в началото, ако бебето не го яде и търси познатия вкус на мляко, но после лека-полека отпада. Дохранва се с АМ при захранване, когато хапват малко. Когато си изяде нормално количество и не е гладно, вече не. Така че щом си хапва и после е спокойна, нито дохранвай с АМ след това, нито слагай вътре.

# 7
  • Мнения: 1 114
Мерси, абе и аз си мислех, че след като идеята е да се замести хранене, трябва да е само пюре. Но понеже, пише по книгите млечно-зеленчуково, а и мойта девойка е слабичка, та се притесних да не би да не е достатъчно хранително само зеленчуковото.

# 8
  • Мнения: 27 524
Не е проблем да слагаш, ако се притесняваш  Hug

# 9
  • Мнения: 6 029
аз слагам на пюрето три мерителни лъжички. пюрето е около 200гр. не че го изяжда цялото де... но това е домашно пюре. на купено не бих сложила.

# 10
  • Мнения: 2 677
Слагала съм суха субстанция АМ в пюретата, не съм дохранвала с допълнително приготвено АМ.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 219
За мен "заместване на млечно хранене" означава заместване на кърменето/шишето с мляко с нещо друго-пюре, каша...... А не елиминиране на млякото от храната на бебето.

# 12
  • Мнения: 781
Аз слагам към пюрето една доза АМ с малко вода/10 мл/ и така го давам, по друг начин не са му вкусни зеленчуковите. Единствено на Ам-Ам ги яде без нищо, но те на вкус приличат на плодовите и явно затова. Като започне да яде месо, мисля да не слагам АМ, но ще видим.

# 13
  • Мнения: 4 621
По принцип идеята е да се замести едно млечно хранене с нещо друго. Не е нужно да е всеки път млечно, а просто до годинка да преобладават млечните, в това число влизат кремчетатата, кашите, сирене... разбира се, според възрастта и реда на въвеждане.
Според мен правилното е да не слагаш вътре АМ. Слага се в началото, ако бебето не го яде и търси познатия вкус на мляко, но после лека-полека отпада. Дохранва се с АМ при захранване, когато хапват малко. Когато си изяде нормално количество и не е гладно, вече не. Така че щом си хапва и после е спокойна, нито дохранвай с АМ след това, нито слагай вътре.
Peace

# 14
  • Мнения: 11
моят мъж е на 6м. и половина и правя така - в едно голямо пуре от 190 гр. отсипвам малко (около 40 - 50 гр) и добавям 2 дози ап , пазтворено в 30 - 40 мл вода.и всичко това го смвсвам и така яде , защото изобщо не иска да опита пюрето ако вътре няма мляко. а и в  няколкото книги които имам за храненето изри4но пише на някоко места , че за деца до една година млякото е най - важно и трябва да яде млечно - заленчуково пюре.

Общи условия

Активация на акаунт