Предстои ми секцио със спинална упойка. Прочетох повечето теми, но имам няколко конкретни въпроса:

1. Колко време трае раждането от упояването до зашиването? Има ли процедури след това?

2. Кои са първите признаци, че упойката ви "пуска"?

3. Освен да съм гладна и жадна какво още е добре да направя, за да ме "хване" упойката?

Избрала съм си д-р Панова, 1 АГ в София, ако има някой да ми даде още малко смелост до петък...  Praynig

1. Моето секцио продължи 50 мин., на десетата ми показаха бебето, после шиха. Други процедури след това няма, освен да те закарат до реанимация. Може да минете до входа на родилното отделение преди това, за да те видят близките ти за няколко минути - това докторите го наричат "да те заведат на промоция"  Simple Smile
Малко след като извадиха бебо, рязко ме заболя главата, но ми обясниха, че това се дължало на някакво лекарство, което вливат веднага след раждането - болката в главата беше за около 3-4 мин. Но каквото и да почувстваш, трябва веднага да им кажеш.

2. Първите признаци ми бяха "игличките" в пръстите на краката и неистовото треперене на цялото ми тяло, все едно ми беше студено, но студ реално не чувствах. Когато свърши операцията, анестезиологът ми каза да почна да пия вода, може и малко ябълков сок, но да не прекалявам с него. По три литра на ден каза, че искал да изпия. Установих, че като пийна малко вода и треперенено спираше за малко, после като почваше отново - пак вода и т.н.

3. Бъди спокойна! Упойката започва да действа секунди след поставянето й. Преди това в предродилно ще ти направят тест за поносимост и ще си поговориш с анестезиолога. Самото поставяне е малко неприятно, че трябва да свиеш краката си и главата максимално към корема, но това е за кратко.

За катетъра - сложиха ми го в предродилно и си го носих сама до операционната  Laughing  Никаква болка не усетих, когато го поставиха. По гадно ми беше поставянето на абоката, но аз по принцип съм със скрити вени и това при мен си е зор.

Не съм била пациентка на д-р Панова, но съм чувала много добри неща за нея! Остави се в ръцете на докторите и не се притеснявай за нищо! Мисли си за бебчето, което най-накрая ще гушнеш  Hug
УСПЕХ!!!