Отново измами по телефона!

  • 7 425
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 67
Вчера се бях зачела в писаното по темата и тази сутрин в 8,30 извъня домашния телефон, което беше доста стресиращо защото почти не го ползваме и звъни 1 път месечно, непознат мъжки глас попита леко закачливо как съм и какво си правя и след като сънено му отговорих, че неправя нищо особенно той попита "Ама ти не ме ли позна", отговорих "Не" и попитах кой се обажда. Мъжът обидено отговори "Ама как кой - колегата ти Иван" -в интерес на истината имам около 20 колеги, но Иван няма, колкото и да е разпространено това имел След като му отговорих, че нямам колега Иван той почна да се пробва "Ами Марин ?" Тогава вече ми стана досадно и му казах, че има грешка и затворих. Сега малко ме е яд - щеше ми се да видя до къде ще стигне.

# 46
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Преди една две седмици и до майка ми стигнаха, ама тя печена не им се дала.

Казали  - О лельо здравей. Обаждам се от чужбина. И тя в първия момент - Как са децата и в един момент се усетила и питала. Ама ти защо ми викаш лельо, я кажи как ми казваш и оня хъката мъката и накрая затворил.

# 47
  • Мнения: 2 425
А аз как си помислих че са ми звъняли за измама, но после като погледнах номера той от Канада. Някъв меко говорящ ме пробваше с две три имена и после каза че е Петко и казах грешка. После пак звънна наглия и ме пита Цецко там ли е? Казах грешка и затворих. Знаете ли дали има възможност да звънят от някъде в България, но да се включат от друг номер, заради това дето са хванал някакви.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 890
  Като ви чета, направо се чудя как са ме пропуснали досега.  Crazy Хем телефонът се води на възрастен човек, никой не е звънял досега... Thinking

# 49
  • Мнения: 2 425
Не дърпай дявола за опашката  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 1 890
 Що бе, да звъннат, ще си полафим.  tooth

# 51
  • Мнения: 1 204
Що бе, да звъннат, ще си полафим.  tooth
искам и аз  Laughing ще видят те какви роднини сме  Twisted Evil

# 52
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
В нашия град има доста такива измамници . Точно така си говорим меко и с някъв странен диалект . Ако ви звъннат попитайте ги ей така "абе нещо ново из Левски , че не съм идвал/а скоро " , просто за бъзика . Бяха звънели преди известно време на баба в Плевен , представили се за баща ми които работи в Търново , но женицата веднага ми звъна да ме пита как е баща ми .  Peace Ама пък и имайки предвид , че масово се шуми из пресата и телевизията за тези измами да има хора които още се връзват  ooooh! , ако имате такива възрастни роднини предупредете ги .

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Ама не са ли се отказали още? За тази далавера вече цяла БГ научи.

# 54
  • Мнения: 4 585
Явно не е научила цяла България, щом се пръква от време на време такава тема.
Аз се чудя пък какво чакате още, че не сте поговорили с бащи, майки дядовци и баби
за измамите. Има цели села, дето процъфтяват от този бизнес.

# 55
  • Мнения: 5 592
...Аз се чудя пък какво чакате още, че не сте поговорили с бащи, майки дядовци и баби
за измамите. .

Ох,то беше говорене,обясняване,бележки пишем на вратата,до телефона-връзват се хората-доверчиви. Cryпък и историята се мени вс. път

# 56
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Днес звънял някой в къщи, докато ме е нямало и детето вдигнало, но от интернет връзка и викал някакъв - мамо, мамо, ударих колата - синът ми казал грешка и затворил.

# 57
  • Мнения: 1 224
До кога ли ще им се връзвате.. Трябва денонощно да се повтаря,за да се запомнят тези измами.. Къде ли не се дъвка.. По телевизии,вестници..  ooooh!

# 58
  • Мнения: 2 425
Шемети винаги ще има иначе няма да е интересно  Rolling Eyes

# 59
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Нали ги бяха хванали - група цигани от Горна Оряховица. После пак са ги пуснали - с цигани оправия няма. Един от номерата им е, че ваш близък е блъснал с колата едно малко дете на улицата и то е в болницата в кома. И разбира се, трябват пари да се оправи работата. Миналия месец на една приятелка са и излезли с този номер. Добре че тя се усетила навреме и позвънила на нейния близък, който си бил на работа в офиса и хал хабер си нямал за историята. После измамника пак се обадил да пита за парите. На края разговорът завършил с "добре де, колко пари имаш сега у вас", тя казала 20лв и онзи затворил телефона. На фона на исканите от него 10 000лв му се е сторило унизително малко  Mr. Green
И у нас са звъняли няколко пъти на стационарния, ама не са попаднали на балък   Mr. Green
Последния път вече много ми писна, казах му да зачака една секунда и сложих слушалката до колонката на ДВД-то, като надух до дупка един дет-траш метъл   на Slayer от фонотеката на синът ми  Mr. Green Май си изкараха акъла защото от тогава не са звъняли  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт