Отново измами по телефона!

  • 7 405
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Момичета, снощи на баща ми му се случи следното нещо:

Обажда му се някакъв мъж и казва - Вуйчо, голяма беля стана, сгазих на Търново едно дете и съм в ареста. Трябват ми за мен и за човека, дето пътува с мен общо 3000 лв, за гаранция.

Баща ми си помислил, че звъни на братовчедка ми мъжа, но понеже онзи почти плачел и не познал гласа. И като се завтекъл да помага ooooh! Изобщо не се обадил нито на братовчедка ми, нито на мъжа й, за да не я притеснява нея и хукнал да събира пари да помага. Добре, че един негов приятел му казал за измамите по телефона напоследък и го накарал да звънне на мъжа на братовчедка ми. Той си бил в София и изобщо не знаел за какво става въпрос. Crazy

Действието се развива към 8 вечерта и баща ми се беше завтекъл да ходи до Търново. Кой знае какво щеше да му се случи.

После мъжа на братовчедка ми ми разказа как негов приятел изгорял с 4000 лв, защото му се обадил "приятел на племенника му - студент", пращал багаж и искал пари, та така срещу 4000 лв получил едно одеало #2gunfire

Разкажете на всички познати, роднини и приятели да не се подлъжат! Какви са тия хора не знам и как живеят после с тази съвет просто не ми е ясно #Cussing out

# 1
  • Мнения: 208
 #2gunfire
А пък мен ме викаха да си получавам награда цветен телевизор и 500лв #Cussing out #2gunfire

# 2
  • Мнения: 3 336
#2gunfire
А пък мен ме викаха да си получавам награда цветен телевизор и 500лв #Cussing out #2gunfire

И какво стана?

# 3
  • Мнения: 5 582
Нашата баба(към 90 годишна) редовно я включват в разни "бизнес -схеми",то телевизор ли не печели за 80 лв.,помага на дете за операция -пари на ръка на някакъв мошеник,уж бивш колега;ваучери купува 2 пъти за 100 лв.Един път се опита 1500 лв. да се набута,ама не и дадохменазаем.И всеки път плаче после,ама нали добра душа и се лъже....Аман от такива мошеници,как нямат срам,да ги хване някой,че бой  #2gunfire  bash bash

# 4
  • Мнения: 8 242
Тия измами с роднините/приятелите искащи пари ги даваха мисля че на Карбовски в предаването  newsm78
Ей ама какво няма да измислят  #2gunfire

# 5
  • Мнения: 639
И на мен ми звъняха - дълго и продължително  и не се изписваше номер на дисплея. Като вдигнах с някакъв говорещ на меко мъж проведох следния разговор:
Той - Ей, най-после се свърза!
Аз - Кого търсите?
Той - Е не ме ли позна?
Аз - Ми не те познах. Кой си?
Той - ми айде сети се!
Аз - Не мога! Кажи кой си!
Той- Е не ми ли каза преди малко името?
Аз - Не, не ти го казах. Кажи кой си?
Той - Ми сети се де!
Аз - Не мога. Кажи кой си?
и така няколко минути..
Той - Сети се де, от чужбина ти се обаждам!
Аз - Не мога да се сетя, кажи кой си? Те са много в чужбина!
Той след кратко мълчание, а мен междувременно ме напуши смях - Е как може да не се сещаш!
Аз - Ей , я да забравиш този номер!
Той - Е що тъй де, нали сме роднини..
Аз - Е кажи кой си като сме роднини!
Той - Янко съм! ( нямам такъв роднина с такова име)
Аз - Не те знам Янко ли си или какъв си там, много ми е забавно да си говорим, но само да ти кажа, че в момента полицията проследява разговора и след малко ще ти потропат на вратата! Ти си говори, не пречиш...
Веднагически затвори и не се обади повече! 

# 6
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На мен ми звъняха на служебния.
Не се изписа номер.
"Позна ли кой е?"
Кого търсите?
Е познай.
Имате грешка.

Говори на меко и на един специфичен диалект.
Не са ли некви великотърновско-силистренски цигани?

# 7
  • Мнения: 448
Мъжа ми често пуска обяви в един вестник.Беше си забравил мобилния една сутрин и аз вдигнах.Не изписваше номер, беше мъж и каза, че се обажда от редакцията на вестника и имало томбола с награди да съм си казала адреса.Казах му той да даде адреса и телефона на редакцията и мъжа ми ще се свърже с него.Веднага започна да мънка и да се чуди как да отговори, а аз се засмях и затворих.

Лошото е, че много възрастни хора се подлъгват и в паниката, че се е случило нещо лошо с близък не могат да разсъждават трезво.

# 8
  • Мнения: 5 582
великотърновско-силистренски ?

бая широк географски диапазон...или какво са някакви си 300-400 км.  Oha!

# 9
  • Мнения: 1 712
Обаждат се на един съсед и го питат:Имате ли роднини в чужбина?-той обаче запознат с този вид обаждания отговаря: Да в Китаx.-и затваря телефона.Онези обаче нагли звънят следобяда вдига жена му и те казват:Здравейте обажда се братовчед Ви от Китай.

# 10
  • Мнения: 13
Хм, и на мен ми звъняха да получавам 500 лв и цветен телевизор.  newsm78 Звъни някакъв мъж - представи се от БТК и казва, че съм избрана от някаква томбола и печеля горните нещица. "За повече информация как да си получите наградата", казва, "обадете се на следния телефон" и ми диктува някакъв мобилен. Аз му викам, че това не е тел. на БТК, а той: "Да, на Вивател е, ние понеже сме заедно с тях и телефона даже е безплатен"  Thinking  А аз през останалото време само му казвам "Ъхъ, ъхъ". Той усети, че доста иронично подхождам към таз награда  Simple Smile и няколко пъти ми повтори информацията ("да, госпожо, даже може да се обадите веднага на телефона, който ви дадох")... Аз пък взех, че веднага звъннах на истинското БТК (има един телефон за оплаквания, жалби и т.н.) и им разказах случая, а те ми благодариха, че им сигнализирам. Даже мацката там ми разказа, че дори на техните служебни телефони е звънял някакъв, представяйки им се, че от БТК.  Shocked
Ама иначе е много гадно, особено ако попаднат на възрастни хора и най-вече с историите за болни роднини, дай пари, купи ваучери и подобни ... #Cussing out

# 11
  • Мнения: 3 611
На село (тьрновско село е) що хора иzгоряха...  ooooh! Даже и в кьщи са zвьнели, ама дядо ми нали си е хитрец, не се е вьрzал.
На едно приятелче дядо му иzгорял с 3 бона така, само че не по телефона ми направо в тях отишли и каzали (явно преди това са пораzучили това онова):
- Ние сме приятели на Ицо, говорехме с него, той каzа да ни дадеш 3 бона, че спешно му трябвали zа еди кво си, а ние отиваме на Тьрново и ще му ги дадем, да не бие пьтя той до тук...
И дядото се вьрzал, ходил, сьбрал от комшии, спестявания, квото имал... и иzгорял.  Confused

# 12
  • Мнения: 25 441
Това с ваучерите не ми е ясно. Как убеждават хората да дадат няколкостотин лева за ваучери? Под какъв претекст?  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 712
Това с ваучерите не ми е ясно. Как убеждават хората да дадат няколкостотин лева за ваучери? Под какъв претекст?  newsm78
На мъжо братовчедка изгоре с ваучери за 50 лв. с обещание,че като ги издиктува до 1 час ще и донесат цветен телевизор.Аз незнам как може да се вържеш на такова нещо най-малкото което е всяка вечер в новините казват и дават за тези измами.
Съпруга ми пътува и скоро в Италия беше на един паркинг с едно мамче на което му звъннала по телефона от БГ братовчедка му да пита как е,защото им се обадили че е катастрофирал и е много зле и близките трябва да дадат спешно 2000 евро

# 14
  • Мнения: 5 370
Ъх, мечтая си някой просто да ми звънне. Mr. Green Имам и приготвена схема, която веднъж вече я разиграхме с една колежка и оня си беше глътнал езика-понеже му бяхме звънили обратно през стационарния ни, който минаваше през VoIp, ама през немски сървър. И излиза немски номер.
Та....звъним ние обратно и той определено учуден, щото се вижда кодът 0049. И пита "Кой е"?
А ние отговаряме-'Ми вашите братовчедки от Мюнхен, не ни ли познахте"? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт