Генитален херпес

  • 11 290
  • 30
  •   1
Отговори
Здравейте момичета! За първи път съм бременна и съм много разтревожена, тъй като ми излиза генитален херпес, а съм в края на третия месец. Херпес съм имала и преди да забременея. Те по принцип се появяват периодично с отслабване на имунната система. Гинеколожката ми реагира доста разтревожено на новината и още повече ме притесни. Моля ви споделете ако знаете нещо по въпроса! Не ме интересува дали ще се наложи да раждам секцио. Страх ме е да не се увреди бебето ми. Cry

# 1
  • Мнения: 63
аз имам и съм имала по време на бременност нямах проблеми освен раждането.за 1ви път чувам че може да има проблеми.

# 2
  • Мнения: 728
Вече съм в 8мес.и почти  през цялата си бременност имам генитален херпес,който ту изчезва за седм.,две,после се появява на др.място.Правиха ми изсл.в началото на бременността и се оказа,че съм изкарала херпес симплекс и сега по време на бремеността тъй като имунната с-ма отслабва док.ми обясни,че често ще съм с херпеси,но задължително ще раждам секцио.През първите 3мес.не ползвах лекарство,но ако херпесът се задържеше повече от 3дни по съвет на гинеколога правих леки промивки(с памуче)от тетра или лайка,а от 4мес.док.ми изписа Зовиракс,който още след три,четири намазвания и херпесът изчезва.Гинекологът ми каза,че няма да има проблеми за бебчо стига да родя секцио.

# 3
  • Мнения: 67
Не се тревожи аз също от време на време получавах херпес по време на бременност.Сега можеш да го получаваш,но ако го получиш в рамките на 2седмици преди раждане задължително трябва да родиш секцио.

# 4
Благодаря ви момичета за отговорите. Изчаквам да завехне херпеса и отивам при лекарката си. Дано да ми разясни и тя какво да правя. Много ми се искаше да раждам нормално, но както дойде. Това бебенце го чакаме отдавна така че дано да е живо и здраво само това е важното.

# 5
  • Мнения: 124
Както сигурно вече си прочела, опасността идва ако херпесът се появи непосредствено преди раждане, тогава проблемите /както ми обясни доктора на мен/ са ужасяващи за бебето. Но да не те плаша. Следи се, но и се успокой. Херпесът освен от отслабване на имунната система се появява и при стрес.
На мен ми се появи два 5 дни след раждането и направо изпаднах в истерия, но доктора просто се усмихна и каза - кво ти пука, бебето вече излезе. Така че...дай по спокойно и мажи с нещо, че да те успокоява поне..
Късмет и здраво бебе!

# 6
  • Мнения: 47 888
да, опасно е преди самото раждане, ако имаш активен херпес и до две седмици след това, както и ако подозираш че започва да ти излиза херпес точно преди раждането, трябва да се ражда секцио
иначе няма проблеми
на мен ми излезе в началото на 9 месец, и докторката се чуди много дали направо да ме резнат(което трябваше да е 2 седмици преди термина) или да чака да види дали ще изкарам заветните 3 седмици след херпеса и разбира се да не ми излиза нов де, та аз преносих и родих нормално, но до последния момент имаха готовност за секцио ако се появи нов херпес
имай впредвид че лекарката от консултацията не се трогна че имам херпес, а лекарите в швйново гледаха доста сериозно на това- тоест някои лекари не са много в час така че искай поне две мнения, защото си е опасничко за бебето

# 7
Мама Васи, при теб само веднъж ли ти е излезнал херпесът докато си била бременна?
Моята лекарка взима херпеса за нещо притеснително. Точно затова и аз вчера като разбрах от нея, че било опасно такъв рев му ударих... но странното е че никога досега не ми е казвала да внимавам. Тя знаеше че съм имала херпеси периодично и не са ми правили изследване.

# 8
  • Мнения: 47 888
на мен ми излезе веднъж в 3 месец, когато няма нищо опасно,  после в 9 месец в началото
по принцип няма нищо опасно в херпесите, ако не са по време на раждането, защото тогава бебето се заразява и може да се порази нервната му система- може и да не се зарази, но има такава вероятност и затова се препоръчва секцио
важното е да си намериш свестен лекар, аз ти препоръчвам д-р богословова, но има много добри специалисти, намери си лекар който да е запознат със състоянието ти и ще ти препоръча как да родиш
това е, единствено по време на раждането е опасен за бебето, иначе няма никаква опасност да се зарази по друг начин, затова се взимат мерки за раждане секцио до две- три седмици дори след херпеса за всеки случай
изследване може би е добре само ако за първи път имаш херпес да се направи, сега след като си имала и преди бременноста мисля че няма смисъл
на мен ми излиза рядко херпес по принцип- по 1 -2 годишно максимум, ама наистина при смъкване на имунитета

# 9
Благодаря ти за изчерпателния отговор.  Simple Smile Явно лекарката ми само ме шашка излишно. Все пак има доста време до термина..ще видим Praynig

# 10
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Според мен изобщо не е излишно Naughty Според мен трябва да планираш секцио, за да няма лоши изненади. Наистина, при нормално раждане, последиците за бебето мога да са ужасяващи....Знам за такъв случай! Недей да рискуваш! А по време на бременността - бъди спокойна Hug

# 11
  • Мнения: 47 888
не е нужно излишно шашкане!
 по време на раждането ако имаш херпес- да, опасно е
също и около 2 седмици след това
също и в периода, когато те сърби и усещаш че ти излиза херпеса
но иначе не е опасен изобщо нито за майката, нито за бебето
както казах аз родих 1 месец след херпеса и бебето ми е съвсем наред, в смисъл не е имало риск и е здраво- вече е на 1 г 9 м , щях да забележа досега ако е имало нещо
спокойно, щом ти се следи състоянието и лекарката ти е съвестна, вярвам че ще вземете разумно решение и ще имаш здраво и хубаво бебче! Hug

# 12
  • Мнения: 103
Според мен ако спазваш следните правила няма да имаш проблем:1.Задължително си направи уговорка с добър лекар да ти направи секцио.В 9 месец нямаш гаранция,че херпес няма да ти излезе примерно във влагалището/всеки херпес си мени местонахождението/.Така,че секциото е просто задължително ако искаш да бъдеш спокойна.2Избягвай да  се подлагаш на нервно напрежение,стрес,студ все неща,които провокират появата му.3Не го мажи с абсолютно нищо/така или иначе няма лекуване от това чудо/Вярно е че Zovirax-а облекчава,но не лекува,а само облекчава симптомите.Ползвай по-добре разни билкови мазила-поне няма да ти навредят.Пожелавам ти успех и леко и безпроблемно раждане! Peace

# 13
 Hug Отново ви благодаря за съветите. Много ме успокоихте. Херпесът ми изчезна вече и ходих на преглед. Няма признаци нещо да не е наред с бебо. Grinning
Лекарката ме пита дали съм искала да ходя да ми правят някакво изследване за болестта на Даун. Аз съм на ..след 1 месец ставам на 26 години. Този тест не се ли прави за бременни след 36г.?
И също да ви питам за секциото. Раждала ли е някоя от вас чрез секцио? Как се отразява на майката. Верно ли е, че като родиш веднъж секцио и всяко следващо раждане задължително да трябва да е секцио? newsm78

# 14
  • Мнения: 47 888
по тези въпроси има доста теми, пусни една търсачка и ще ти излязат поне 20 теми
изследването за даун се прави основно на възрастни първескини, но никога нямаш гаранция че няма да ти се случи
за секциото- също зависи, по пронцип се смята че след секцио се ражда отново секцио, но зависи от много неща...във форума има майки, родили нормално след секцио

Общи условия

Активация на акаунт