Помогнете ми

  • 1 970
  • 46
  •   1
Отговори
Здравейте бадещи и настоящи майки. Ето каква е моята история.
Мреди 8 месеца родих с секцио в Майчин дом, а сега отново сам бременна утре ще ходя при моя доктор но съм в неведение и това ме убива. Дали мога да задаржа бебето и дали има някакъв риск, моля ви ако някой е по добре осведомен от мен и знае нещо за такива случаи кажете ми. Аз много бих искала да задарйа бебето въпреки че не беше планирано. smile3518

# 1
  • Мнения: 1 701
Обикновено паузата между две бременности при първо секцио трябва да е 2 год., но лекарите се презастраховат с този период според мен.  Thinking Щом детенцето ти е на 8 мес., значи ще има почти 1 год. и половина от първото до второто секцио и може би няма да е проблем.  newsm78 Все пак лекарят ти има последната дума. Успех ти желая!   bouquet

# 2
да и аз си мислех че има 1 година близо но направо съм се побаркала много ме е страх

# 3
  • Мнения: 4 451
Таня, успокой се. Можеш да задържиш бебето.  Grinning

# 4
  • Мнения: X
Можеш, спокойно.

# 5
  • Мнения: 1 216
Таня, имах същата случка, когато баткото беше на 7 месеца. Матката ме болеше и усещах как се разтяга. След консултация с доктор направих аборт - беше опасно за мен самата да бременея толкова скоро. Явно не се бях възстановила достатъчно. Ако ти нямаш грижи и оплаквания- нямаш основания за притеснение. Консултирай се с доктор и дано чуеш това, което ти се иска.   bouquet

# 6
мари анка да не ти се случило и на теб така или имаш позната?

# 7
  • Мнения: 1 485
Не се побърквай,а изчакай лекаря да реши най-добре.
Също мисля,че трябва да минат 2-3 години,но зависи..... Thinking

# 8
  • Мнения: 4 451
Не, но съм разговаряла по темата с гинеколога си. Пусто, все бързам за трето и много питам. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 550
Можеш да задържиш бебчето!!!

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Отиваш на лекар и той ще прецени!

# 11
  • Мнения: 178
Здравей! Аз вече имам три секции, които са през кратък период от време. Втория път забременях, когато първото беше на 9 месеца. Изкарах една безпроблемна бременност и родих здраво и нормално детенце. Така, че щом искаш бебето, не позволявай на някой да ти каже, че трябва да се махне. Няма по-голямо богатскво от децата и не е добре да се лишаваме от него. Третата ми бременност също като теб не беше планирана за този момент, но не се замислих дали ще оставя това бебе. Пожелавам ти да вземеш най-доброто решение и да бъдеш спокойна за това, което ти се случва! Успех!

# 12
Боже Господи дано сте прави мами, дано да няма риск да го родя малко ще е трудно с две бебета но сърце не ми дава да го убия

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Спокойно Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Единственият човек, който може да прецени реално ситуацията е твоят гинеколог. Той най-добре ще ти каже дали може или не да износиш второ бебе толкова скоро след секцио.
В крайна сметка помисли, че е по-добре детето ти да има майка, отколкото да оставиш две деца сираци.

Общи условия

Активация на акаунт