МОЛЯ ЗА ИДЕЯ ЗА МЕНЮ ЗА ДЕТСКИ РОЖДЕН ДЕН ВКЪЩИ!

  • 65 593
  • 17
  •   1
Отговори
Мили мами, тази година ще празнуваме рожден ден вкъщи. Дайте идеи за това какво да приготвя. Дечицата са около 10 годишни.
Аз мисля да има сандвичи, сладки, торта, баница със сирене и до тук.... друго не се сещам.
Какво друго по-интересно да има? Давайте идеи, моля, че имам само една седмица да го измисля...
Досега само веднъж сме празнували вкъщи, като стана на 7 год.
Тогава си спомням, че почти нищо не ядоха. Сандвичите си останаха, сладките също.
....
А също ще ви помоля и за идея за украса на тортата, която смятам сама да направя този път.
За момиче. Ще бъде правоъгълна, но не съм измислила още украсата.
Приемам и всякакви други идеи за рождения ден. Украса, меню и т.н.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
... Тогава си спомням, че почти нищо не ядоха. Сандвичите си останаха, сладките също.
....

Същото ще стане и сега.  Laughing Всяка година ядем по една седмица сандвичи след рождения ден.  Laughing

# 2
  • Мнения: 22 867
^semana^  , /ако вече не си го направила!/, напиши на търсачката детски рожден ден , излизат около 15-тина теми с предложения. Има доста интересни идеи и вкусни нещица в тях. Успех в подготовката!
 
 

# 3
  • Мнения: 326
http://www.hinddawn.com/incredible_pages/sandwitch_art/index.html
погледни тук. Такива сандвичи надали ще останат неизядени... ама си е доста игра докато се направят.
Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 444
Можеш вместо сандвичи да направиш питките на Карина , цепваш през средата и слагаш саламче, кашкавалче и т.н. - скоро бях на такъв рожден ден и ми хареса идеята !!!! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119848.0

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Може някакви пилешки хапки, малки кюфтенца на клечки набодени, палачинки с различен пълнеж - сладък - солен - дори палачинките като ги напълниш и навиеш можеш да ги набодеш на три места със сабички и да ги разрезеш - става по-удобно за хапване.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Тогава си спомням, че почти нищо не ядоха. Сандвичите си останаха, сладките също.
....
Не мога да повярвам, че има такива деца!?  ooooh! Как така неизядени? Моята дъщеря вече 7 години си празнува рождения ден с по около 5-6 деца и накрая като си направя сметка, се оказва, че са изяли между 3/4 и 1 хляб на дете. А за безалкохолните да не говорим - минимум по 2 литра на дете. Солети и сладки - също огромни количества. Започвам да правя сандвичите около 1 час преди да дойдат - все пак трябва да са меки, да не изсъхват, пълня по 5-6 огромни чинии /от тези подноси за тортите/ и като седнат - само след половин час започват да ми носят една по една празните чинии - поне още 3 часа правя непрекъснато сандвичи. Не мога да си представя как събират в коремчетата си това количество храна.  #Crazy newsm78 А иначе всичките деца не са от най-ящните.

# 7
  • Мнения: 402
Направи им хапки, така ще бъде изядено всичко, купи една кутия от пластмасовите клечки /саби/, вземаш две малки зелки и ги правиш на таралежи, като забиваш само върховете на сабите, на хапките можеш да поставиш всичко каквото се сетиш, включая мини сандвиши, палачинка на охлюв, цариградско кюфте и т.н.
Най-лесния начин е пица, готова, поръчваш по 2 парчета на дете и ти ги доставят 30 минути след началото на рожденния ден, хем ще е топла, хем няма дете което да не яде пица, добавяш пуканки, солети и торта + сок и си готова.

# 8
  • Мнения: 172
Ако имаш форма за мъфини им направи мъфини-пеперудки по рецептата на Танита. Децата много им се радваха на РД на моята дъщеря.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Може и пържени картофи да направиш, не познавам деца които да не обичат пържени картофи. И разбира се сандвичи, може с хляб франзела, че са по малки и могат да се ядат в крачка. Може да направиш и соленки и дребни сладки, абе ако са на хапки ще се ометат в движение докато играят. Може да направиш палачинки да ги напълниш с мармалад, шоколад или др. сладко и да ги навиеш след което да нарежи на хапки и ги забий с примерно клечки за зъби за да не се отвият хапките. Разбира се солети, царевични пръчици и т.н. дреболии допълнително.

veni_ev къде мога да видя рецептата за мъфините?

# 10
  • Мнения: 172
Това е рецептата на Танита  Peace
Мъфини-пеперудки

120г меко масло
2/3 ч.ч. захар
2 яйца
1/2 ч.ч пр.мляко
1 и 1/2 ч.ч брашно
1 бакпулвер

Разбива се леко маслото, после се прибавят всички останали продукти и се разбива с миксер на бавна скорост докато стане еднородна смес. Пълнят се форми за мъфини(12 големи или 24 малки) и се пече на 180 С около 25 минути-големите, 16 минути - малките.

Разбива се една чаша сметана с малко пудра захар.
След като изстинат мъфините с ножче се издълбава капаче, така че да остане  цяло капачето, пълни се издълбаната част с разбитата сметана, капачето се реже на две и се слага върху мъфина като пеперудка, между крилцата се слага сладко от ягоди.

Аз я промених малко, заместих сметановия крем с крем "Оле" на д-р Йоткер - шоколадов

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Това е рецептата на Танита  Peace
Мъфини-пеперудки

120г меко масло
2/3 ч.ч. захар
2 яйца
1/2 ч.ч пр.мляко
1 и 1/2 ч.ч брашно
1 бакпулвер

Разбива се леко маслото, после се прибавят всички останали продукти и се разбива с миксер на бавна скорост докато стане еднородна смес. Пълнят се форми за мъфини(12 големи или 24 малки) и се пече на 180 С около 25 минути-големите, 16 минути - малките.

Разбива се една чаша сметана с малко пудра захар.
След като изстинат мъфините с ножче се издълбава капаче, така че да остане  цяло капачето, пълни се издълбаната част с разбитата сметана, капачето се реже на две и се слага върху мъфина като пеперудка, между крилцата се слага сладко от ягоди.

Аз я промених малко, заместих сметановия крем с крем "Оле" на д-р Йоткер - шоколадов

БЛАГОДАРЯ!  bouquet

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Наред с всичко, сложи и няколко купи с пуканки и чаши със солети. Ще видиш, че се набляга на тях!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 102
Тук има много интересни идей за красиви сандвичи  Peace
http://igrushka.kz/vip30/senkot.shtml
http://igrushka.kz/vip46/veszak.php
Много хубави печени прасенца от бутер тесто http://saechka.ru/kuche/batch/101.php
още интересни и красиви неща http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=3669
Пожелавам ви весел рожден ден,много да се забавляват дечицата  Wink

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тъкмо щях да предлагам панделки от бутер тесто, като прочетох, че вече са ти дали идея.

Общи условия

Активация на акаунт