Как се преборвате с шопинг манията?

  • 2 802
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 088
Добре де, ако нямате разногласия с партньора, какво лошо има?  Laughing
Има, как да няма, ощетява се бюджета Crazy

Решението ли? - не ходя по магазините, защото знам, че задължително ще си харесам нещо, което не мога да си позволя и само ще ми стане гадно.
Мисля, че това най-много помага и при мен newsm78

# 16
  • Мнения: 1 368
ОХХХХХ, настъпи ме по мазола с тоз ? Стеф! Няма оттърване, даже и безпаричието не помага!
Те умните глави за такива като нас са измислили кредитните карти. Confused
Напоследък се зарибих и с пазаруване по Нет-а и нещата стават страшни.
Ще ми трябва терапия , усещам аз.   Embarassed

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 277
За мене лек няма! Дори и да имам пет подобни неща, захласна ли се по нещо-не мога да мисля за нищо друго и докато не си го купя не мирясвам Laughing С гаджето ми само за това се джафкаме-той твърди, че имам купища дрехи, а аз, че нямам какво да облека. Ама съгласете се-коя жена не се чувства добре в нова дрешка, дори и гардероба й да се пръска по шевовете Hug Аз съм ЗА тази мания Peace

# 18
  • Мнения: 2 149
Не харча безотговорно,може би понякога само Embarassed
Но като жена си имам своите потребности и ако мъжът ме иска привлекателна и със самочувствие трябва и да ме поглезва Wink

# 19
  • Мнения: 1 065
Не обичам да ходя  безцелно по магазините.Когато ми трябва нещо, влизам само в магазини,където го има и почва едно чууудене- дали да го купя или ще срещна по-хубаво.

# 20
  • Мнения: 1 547
Не се боря. Просто и се отдавам. Понякога ми е толкова криво, че нищо не ме изправя както бясно пазаруване. Но с мисъл и вкус. По сергиджийски неща вече не си падам.

# 21
  • Мнения: 738
Аз съм на принципа: имам пари-купувам, нямам пари-не купувам. Нищо сложно Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 622
Вечно все нещо пазарувам #Crazy, понякога съм просто като обсебена, дано скоро ми премине...

Не преминава май  Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Общо-взето ме мързи да обикалям по магазините. Обикновено вдъхновението ми идва най-много веднъж в седмицата, но тогава съм като зомбирала и изцяло се отдавам на шопинг-манията. Не е задължително да купя нещо за себе си, може и за дребната да е. Просто гледам да е нещо, от което действително имам нужда. Това не означава, че нямам в гардероба си дрешки, които след първото обличане да съм зарязала  Rolling Eyes
Ох, трудна работа  ooooh!

# 24
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ужасно е.
Понякога се чувствам като обсебена Tired
Пресен пример от днес: вървя си ей тъй по улицата, заглеждам се в магазин за обувки и очите ми се приковават на едни ботуши, страхотни просто, нямам думи - само дето приличат на миналогодишните ми, даже са същия цвят, но са малко по-така...не ми излизат от главата, само за тях мисля, а знам, че в момента нито имам как да дам пари за ботуши (в ремонт сме и всяка стотинка си има предназначение), нито имам нужда от такива, но пуста лудост - само ме човърка Tired
С чантите е същото - те са ми мания, не знам вече колко съм събрала, всякакви имам, но винаги като мина през магазин за чанти полудявам, ако няма някой до мен да ме възпре, ще си дам и последните стотинки - ужасно е!
А бижута - имам предвид модна бижутерия, от тези евтините джунджурии, които се правят на място в магазина и се продават (за пловдивчанки да дам пример - има огромен магазин точно зад халите, до Бътерфлай) - е, не мога, винаги като мина от там, просто все едно нещо ме тегли, влизам, може да е само една гривна, но нещо трябва да си купя, дори това да са последните ми пари Confused

Опитвам се да си измислям доводи, с които да се справя сама и да се самоубедя, че сега не е удачно да купя даденото нещо, че нямам нужда, защото вече си имам, почвам да разсъждавам глобално: има хора, които не могат хляб да си купят, аз тука се лигавя за някакви си ботуши, че даже нямам нужда от тях! Почти винаги помага, но желанието си остава...тогава почвам да си мисля: да му се не види, животът е кратък, защо да не си доставя това удоволствие Embarassed Обаче, после се сещам че тези материални влечения са толкова гадни и низки, че има толкова по-важни неща, че чак ме хваща срам от мене си...

Вие справяте ли се с проблема или сте на принципа: единственият начин да се справиш с изкушението е да му се отдадеш Crazy

П.П. тези ми желания са най-силни, когато нямам пари Rolling Eyes



Отгоре до долу всяка дума все едно е писана от мен. Точно в ремонт сме, точно имам сто чифта обувки и още сто чанти, за дрехите хич и не искам да говоря защото вчера една продавачка много лесно ме нави да си купя още едни черни дънки които нито ми харесват много нито ми стоят добре и сега се чудя на кой да ги подаря. И днес шматкайки се по Графа загледах едни ботуши ама толкова джиджани че не можах да мръдна от магазина. За луд късмет се оказа че нямам достатъчно пари в себе си и докато отивах към банкомата размислих и се отказах. Обаче все пак изтеглих пари и утре ако имам път към Графаааааа.........

# 25
  • София
  • Мнения: 1 825
Не съм пристрастена към шоколад, кафе, цигари, алкохол, секс ... Шопингът е единственият ми порок. Като стане петък и ме засърбяват ръцете. Ако някой ден не мога да се позволя да се разтоварвам по този начин, жестоко ще страдам.

# 26
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Не се боря, имам ли пари си ги харчя с кеф.

# 27
  • Мнения: 398
Не съществува" такова чудо" при мен.Гледам винаги да пазарувам практично и разумно.Не пилея пари за моментни изблици или прищевки.То и пари толкоз има,де.

# 28
  • Мнения: 750
Няма преборване.... Mr. Green

# 29
  • Мнения: 6 618
просто и се отдавам докато се наситя.

Общи условия

Активация на акаунт