Искат да вземат от ваканцията на децата ни

  • 7 765
  • 161
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 378
До-Лу Въл-Чев!

До-Лу Въл-Чев!

До-Лу Въл-Чев!

# 16

Както казах- подкрепям учителите,
но е жалко, че после децата ще са потърпевши и
"ще им излезе през носа", без да са виновни те....
....рефлективно- и на нас- родителите....
Преврат!!! Да свалим министъра!!!
Е, чак пък през носа - само няколко дни едва ли биха им се отразили толкова зле. През учебната година има достатъчно часове за упражнения и преговор, че спокойно може да се навакса голямото "изоставане"  в учебния материала.

Напълно подкрепям учителите и им пожелавам да бъдат непреклонни този път до постигане на исканията си, за разлика от стачката преди две години, когато се отказаха малко преди финала.

# 17
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 А-а , нали все пищим,че през ваканцията няма кой да ни гледа децата. Ей го на,министърът ще ни реши проблема Simple Smile
 Мисля,че лесно ще наваксат материала. Но друго ми прави впечатление-всяка вечер в новините показват 12-окласници и бъдещи кандидат-гимназисти и се опява как са ощетени от липсата на занятия. Аз пък съм чула,че много-много не влизат в часовете, а подготовката им изцяло е поета от частните уроци. А сега много се кахърят.

# 18
  • Мнения: 1 210
Първо- никой не може да задължи учителите да отработват период от време, за който не са получили възнаграждение.
И второ и следователно- никой не може да задължи децата да ходят на училище по време на ваканция.
Освен това- моят второкласник тъй или иначе все още няма учебници  smile3512 Тази първа "празна" седмица...какво за нея???
И още- нашата учителка даде толкова домашни от учебните помагала, че от петък следобяд пишем и още не можем да се справим...утре е оптимистичен край! Както и учителката по английски. Не вярвам кой знае колко да има за наваксване.
Аман от "умници", които обожават да вкарват хората в схеми!  #2gunfire
Успех на учителите!

# 19
  • Мнения: 1 470
    Аз пък се радвам защото нашите деца може да не научат кой знае какво от материала,но пък ще научат един от най-важните житейски уроци,никога да не се оставят да бъдат тъпкани като нас,и да не се предават...Така че всяко зло за добро!!!И аз подкрепям учителите!!!В крайна сметка има и по важниш неща от висшата математика...
   Освен това днес на протест излязоха и социалните работници,утре ще са други,така че правителството просто трябва да признае най-после че за да имаме европейски цени,ще трябва да имаме и европейски заплати...А ако не може да се справи,да се чувства уволнено...Това е!!!

# 20
  • Мнения: 1 100
Мразя го тоя Вълчев. Само като му видя мазната физиономия и ми се драйфа.
  Прилича ми на Гринч, който краде ваканцията на децата и заплатите на учителите. Подкрепям напълно исканията на учителите. Учила съм в две училища и нито един път не съм видяла учител, който да си клати краката в час. Винаги са си вършели работата хората, винаги са си предавали уроците, кой по-актрактивно, кой по класическия начин. Тук може би е въпрос на мотивация, която няма как да дойде с 200-300 лв. За мен ниското заплащане на учителите означава неуважение към труда им. А към кого е насочен трудът им? Към нас - децата. Следователно това е и неуважение към децата на България. Образованието ни явно е последна грижа на държавата.
Аз съм съгласна и да нямаме ваканция, стига заплатите на учителите да станат двойно по-големи и пред нас да има едни усмихнати и щастливи хора, които вършат работата си с удоволствие.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
За мен е естествено да се вземе от ваканцията, за да се предаде целия материал...

Заставам на страната на учителите, но не разбирам защо толкова обвинявате министър Вълчев? Мнението ми е леко субективно, защото го познавам лично, но въпреки това не само от него зависи увеличаването на заплатите на учителите...

БГ образованието се съсипва от години. Да не говорим колко министъра се извървяха без да успеят да въведат матури дори.  ooooh!

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 01:05 от Isa

# 22
  • Мнения: 2 784
Ако аз съм министър, по време на чийто мандат се проведат 3 стачки на подопечните ми, ще се притеснявам, че не съм си свършил работата, а не Халеевата комета да не завие към земята.
Иса, може да е страхотен човек. Не го познавам, така че не споря. Но като министър явно не струва, а от образование изобщо не разбира. Да не говорим, че подобно отношение към учителите от министър на образованието е направо възмутително. Това ме дразни в него. И то отдавна.

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 Isa ,аз съм впечатлена от този човек,именно откак стана мин-р на образованието. От 99-а година насам ,по мои  наблюдения,той най-сетне поразбута нещата-матури,тестове,всички училища се ремонтират...
 Но май проспа стачката,не че е всесилен да я предотврати.

 А какво му е отношението към учителите? Май пропускам нещо? Казва,че няма пари за 100%увеличение.А това вече си е държавна политика.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Жълтият Ламтурник, познавам го в работен, а не в личен план /от преди да е министър/. Гледах го в понеделник /мисля/ при Коритаров и не видях да има лошо отношение към учителите. Много ясно заяви: "Такова голямо увеличение не зависи от мен. Министерството разполага с бюджет Х и аз мога да оперирам само в тези рамки. Над тази сума - се взема от бюджета, което означава за сметка на нещо друго и не се решава от мен, а от правителството"

Пак да заявя, че абсолютно подкрепям стачката на учителите, но за мен е въпрос на ПРАВИТЕЛСТВЕНА политита /и то не само на последното правителство/, а не е решение на последния управляващ съответното министерство.

blanc и за мен това с матурите е показателно. Колко министъра не успяха да ги въведат пустите матури  ooooh! Голямо чудо беше, голямо нещо...

# 25
  • Мнения: 2 839
При все уважението ми към професията им.... при все, че съм за това да се чувстват удовлетворени ... с тази синдикална лидерка от арабски шейх пени не могат да измъкнат, какво остава за държавни пари  Sick

# 26
  • Мнения: 2 839

Пак да заявя, че абсолютно подкрепям стачката на учителите, но за мен е въпрос на ПРАВИТЕЛСТВЕНА политита /и то не само на последното правителство/, а не е решение на последния управляващ съответното министерство.


Да, и аз не виждам къде тук е вината на Вълчев.

# 27
  • Мнения: 2 784
Иса, мислиш ли, че изказвания като това, че не се притеснява от стачката, а Халеевата комета да не завие към земята, или това, че ще спрат да строят пътища, защото учителите искат заплати, или че учителите ще прекратят стачката като поседят гладни месец-два, или че учителстването било призвание, а за прехраната трябва да мислят мъжете им, са нормални в тази ситуация? Мислиш ли, че е нормално това постоянно прецакване с увеличенията? Например, обещаните пари от стачката преди две години нарочно се дадоха май месец накуп, обложиха се с по-висок данък и се върнаха обратно на държавата. Обещаните увеличения от тази година трябваше да се изплатят сега, през септември,накуп, но не се изплатиха, защото учителите били в отпуск, макар и платен, т.е. не били на работа. Освен това се настройват умишлено родители с/у учители. Внушава се, че учителските заплати далеч не са толкова малки, че след въвеждане на диференцираното заплащане някои учители ще получават 900 лева. Лъжат се хората, това е. Диференцираното заплащане е м/у 15 и 30 лева годишно, не на месец. Освен другото, по независещи от тях причини, повечето учители не покриват и 5-6 пункта. Заплатата за начинаещ учител, т.е. без стаж е 250 лева. Ако имаш стаж от 25 години, например, получаваш на повече от 330.
И всички недостатъци на образованието се хвърлят в/у учителите, вместо да се признае, че старата система действаше, а новата- не. А по каква система да се учи решава Министерството.

# 28
Имаме "невероятен" министър на образованието и науката. Просто ще си спестя останалите коментари по негов адрес !!! #Cussing out

# 29
  • Мнения: 25 600
    Аз пък се радвам защото нашите деца може да не научат кой знае какво от материала,но пък ще научат един от най-важните житейски уроци,никога да не се оставят да бъдат тъпкани като нас,и да не се предават...Така че всяко зло за добро!!!И аз подкрепям учителите!!!В крайна сметка има и по важниш неща от висшата математика...
   Освен това днес на протест излязоха и социалните работници,утре ще са други,така че правителството просто трябва да признае най-после че за да имаме европейски цени,ще трябва да имаме и европейски заплати...А ако не може да се справи,да се чувства уволнено...Това е!!!

Това е! Кой друг, ако не учителят, трябва да покаже как се защитават права по законен начин?
Моля се само да успеят да приключат стачката достойно и с победа, защото родителите бързо ще забравят неудобството от нея, но учениците ще запомнят урока завинаги. Дано!

Общи условия

Активация на акаунт