как отказахте едното нощно хранене

  • 4 209
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Не съм се опитвала аз да й го спирам.Сама се отказа от нощното хранене на почти два месеца.

# 16
  • Мнения: 1 426
Осем хранения ли? Че ние от родилния дом излязохме на седем, че и някъде преди края на първия месец минахме на шест... Не знам, но явно си зависи от бебето.

# 17
  • Мнения: 4 621
Яна спря да се буди сама някъде около 3 месец Peace

# 18
  • Мнения: 108
благодаря за всички отговори, снощи му дадох вода със половин лъжичка мляко, едвам я изпи и като ревна... чесно казано като си представих как ще го оставя да реве още два часа щото е гладен и ми стана мъчно и го нахраних. Не знам как да постъпя много ми е мъчно да го оставя да реве 2 часа посред нощ.

# 19
  • Мнения: 108
Давах в началото разредено мляко и така малко по малко отвикна да се буди!

колко време и колко разредено мляко даваше?

# 20
  • Мнения: 684
Пипи, моят съвет е храни го малчо докато не реши сам да се откаже. Би трябвало до месец-два да увеличи паузите нощем и да премахнете едното хранене. Само си мисля, ако толкова я притеснява педиатърката теглото му може да намалиш малко количеството. Но тогава пък няма да се засища през деня и по-дълго време ще иска да папка и нощем. Така, че и това не е добър вариант. А и той все пак консумира само кърма - не би трябвало да ви притеснява наддаването. Аз бих оставила бебето да води. Както казва една много симпатична акушерка (и лектор в у-ще за бременни) "Гладни очички не заспиват".  Grinning
А като престане да се буди нощем за хранене се наслаждавай на временния успех, защото вероятно към 6-7 месец пак ще почне  Mr. Green  hahaha

# 21
  • Мнения: 22 786
благодаря за всички отговори, снощи му дадох вода със половин лъжичка мляко, едвам я изпи и като ревна... чесно казано като си представих как ще го оставя да реве още два часа щото е гладен и ми стана мъчно и го нахраних. Не знам как да постъпя много ми е мъчно да го оставя да реве 2 часа посред нощ.
Ами не го мъчи-и него и себе си,давай си му да яде...Тези педиатри ми иде да ги... #Cussing out....всичките.Знеш ли,че почти навсякъде по света се препоръчва бебето да се храни на поискване,тоест когато то е гладно,не на режим.Че педиатрите не отричт нощното хранене и не се дава вода.Моето бебе също се будеше нощем за хранене/кърмене..Наддаваше до 1-1,5 кг на месец и с по 5-6 см и педиатрите само му се радваха,бяхам с 10-12 кърмения в денонощието.Отгледах едно спокойно и щастливо бебе.

# 22
  • Мнения: 630
Не съм правила нищо, тя сама се отказа, но беше на 2,5 месеца. Така, че по-добре изчакай детето само да си покаже кога е готово да се откаже от нощно хранене.

# 23
  • Мнения: 108
искам само да уточня че сме на АМ а не на кърма, има разлика.

# 24
  • Мнения: 59
давай на бебо да яде колкото и когато поиска, ние бяхме така и към 3-я месец сам спря да се буди Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 7 183
Не бива ние родителите да отказваме нощното хранене.
Бебетата сами се отказват в даден момент.

# 26
  • Мнения: 5 026
Аз не съм, спря да яде нощем , когато сам си реши - при него около 9м.

# 27
  • Мнения: 750
И ние още се храним през нощта!

# 28
  • Мнения: 22 786
искам само да уточня че сме на АМ а не на кърма, има разлика.
Няма разлика,всичко зависи от бебето.Не се притеснявай,храни го.

# 29
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ивайло скоро ще направи 6 месеца, но понякога все още се храни през нощта. Не мога да го държа гладен,я  Simple Smile И ние сме на АМ, в началото го "дохранвах" (всъщност си изпиваше цялото шише Wink), после изцяло минахме на АМ.

Общи условия

Активация на акаунт