Детето ми го гледа майка ми.

  • 7 499
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 990
ууу, живо да го ожалиш дет викаше една особа по-нагоре...
кой как си постеле...моето оцеля благодарение на това ужасно място-наречено ясла и не се налагаше апропо да си задавам въпроси-е ли е добре бабата да го гледа или не е.Въобще даже не съм се и кахърила.

# 46
  • Мнения: X
Като вzеме някой да пише подобни комп. мнения, сякоаш само zа това е учил и сума титли има ... Sick
найъдобре е майката да го иzмъква рано от леглото и ревящо и молещо се да го мъкне към яслите и тя иzнервена и то ... да го оставя там да реве и да няма кой да го гушне ... да го прибира след работа ревящо, да се чуди zащо е стресирано, почва да се напикава, хапе и проявява агресия ... да го гледа болно и сополиво ...
Като сме вzели да говорим zа идеални варианти  ееее всички майки в къщи при децата и никаква работа, никакви ясли никакви баби. не е ли така?

Ай ся..........кисело било гроздето......

# 47
Аз нямам претенции детето ми да е при баба си,ако ми се налага да работя.Категорично съм против мнението,че детето губи емоционалната и душевна връзка с родителите.Повечето деца лишени от внимание и заобиколени от изтерясали и зомбирани от недоспиване и умора майки,определено са в по не изгодната позиция.Големият ми син е отгледан от майка ми,малкият сега за по една-две седмици е при баба си на село и мога да твърдя,че децата ми ме обожават.Тази емоция,която аз им давам баба им-неможе и обратното.Според мен проблема е,че майките сме склонни да преувеличаваме колко сме незаменими и да се надценяваме.С колкото повече хора общува детето,толкова по добре. Адаптира се по добре,разширява му се кръгозора и усвоява от всеки по нещо. Laughing

# 48
  • Мнения: 479
Мдааааа как така не си виждам детето по цели седмици. И отгоре на всичко съм страничен наблюдател. Ужас детето ми не може да общува щото не е виждало деца досега и освен това сигурно ще забави развитието си. А забравих единственото което може да говори са реплики от сериалите по телевизията и освен това не може да се катери по катерушките щото баба му не го води да се упражнява. И да -  не може да се храни само нито да се обува........................... като се сетя още нещо ще го напиша.
Давайте трябва да си обогатя знанията за това което ме очаква.

# 49
Като вzеме някой да пише подобни комп. мнения, сякоаш само zа това е учил и сума титли има ... Sick
найъдобре е майката да го иzмъква рано от леглото и ревящо и молещо се да го мъкне към яслите и тя иzнервена и то ... да го оставя там да реве и да няма кой да го гушне ... да го прибира след работа ревящо, да се чуди zащо е стресирано, почва да се напикава, хапе и проявява агресия ... да го гледа болно и сополиво ...
Като сме вzели да говорим zа идеални варианти  ееее всички майки в къщи при децата и никаква работа, никакви ясли никакви баби. не е ли така?

Ай ся..........кисело било гроздето......


 Joy нали ? а когато се критикува иzбора на другия, раzличен от нашия може  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 884
Моето дете го "отгледа"  яслата, и сега пак ще е така, но така е , защото нямам свободна баба под ръка...Детегледачка -никога... А това, че се нарушавала връзката "майка-дете", не е така, тази връзка не е толкова лесно разрушима. Майката  си остава такава в незрялото детско мозъче, дори и ако се налага да се виждат по-рядко, тези отношения не са толкова преходни.Ами какво ще кажете за връзката между майката и детето, в случаите, когато майката става роб на детето си-тогава отношенията са по-скоро едностранни в посока от майката към детето и ...до там. Въобще аз лично не мога да си обясня драмата, дали детето да расте в ясла или при баба си...познавам чудесни деца и родители, живели и по двата начина, които в моите представи са напълно нормални варианти за отглеждането на едно дете...

# 51
  • Мнения: 138
Аз нямам претенции детето ми да е при баба си,ако ми се налага да работя.Категорично съм против мнението,че детето губи емоционалната и душевна връзка с родителите.Повечето деца лишени от внимание и заобиколени от изтерясали и зомбирани от недоспиване и умора майки,определено са в по не изгодната позиция.Големият ми син е отгледан от майка ми,малкият сега за по една-две седмици е при баба си на село и мога да твърдя,че децата ми ме обожават.Тази емоция,която аз им давам баба им-неможе и обратното.Според мен проблема е,че майките сме склонни да преувеличаваме колко сме незаменими и да се надценяваме.С колкото повече хора общува детето,толкова по добре. Адаптира се по добре,разширява му се кръгозора и усвоява от всеки по нещо. Laughing
Peace
Това напълно съвпада с моето мнение! Аз не крещя на детето си и времето ни прекарано заедно е само удоволствие  .....и за това съм благодарна на баба и и дядо и, които са моите неизменни помощници !!!

# 52
Забравих да пиша,че до седем годишна възраст съм отгледана от баба си,но авторитета на майка ми е незаменим.Обичах баба си,заради глезотийките които ми предлагаше,като всяка баба и свободата на двора в село,но самочувствието и изграждането на личността усвоих от майка ми с нейния пример.Жена постигнала достатъчно в работата си,уважавана и уважаваща себе си,със своите интереси,хобита и приятели.Не разбирам майки, които цял живот се крият зад децата си с оправданието,че е е трябвало да ги гледат и за това не са нищо повече от домакини,вкопчени в домочадието си.А и не разбирам някои тук,как детето ще се гледа от баба. newsm78 Че какво лошо има.За всяко едно нещо за мен важи максимата-Важно е качеството,а не количеството,защото и децата имат нужда от свободно пространство,а не някой да им седи нон стоп на главата да ги гушка,целува и повтаря колко ги обича. Simple Smile

# 53
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ще го напиша бавно, за да могат някои съфорумки да го разберат  Mr. Green - твърдо си стоя зад мнението, че децата трябва да се отглеждат от родителите си. А колкото до изнервените родители, ами преди да стане родител, всеки един от нас би трябвало да си даде сметка, че не всичко е цветя и кебапчета Sunglasses и да реши, дали би могъл да носи отговорността за едно малко същество. За мен е неприемливо да се изтъкват предимствата на домашнопроизведените домати пред това детето да расте с родителите си. При баба и дядо за ваканция е супер и е в реда на нещата, но обратното...

# 54
Ще го напиша бавно, за да могат някои съфорумки да го разберат  Mr. Green - твърдо си стоя зад мнението, че децата трябва да се отглеждат от родителите си. А колкото до изнервените родители, ами преди да стане родител, всеки един от нас би трябвало да си даде сметка, че не всичко е цветя и кебапчета Sunglasses и да реши, дали би могъл да носи отговорността за едно малко същество. За мен е неприемливо да се изтъкват предимствата на домашнопроизведените домати пред това детето да расте с родителите си. При баба и дядо за ваканция е супер и е в реда на нещата, но обратното...
и аz бавно .. ами раzбрах мнението ти, но не раzбирам какво очакваш сега да направим, че държиш така добре да раzберем мнението ти??????????????????????

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще го напиша бавно, за да могат някои съфорумки да го разберат  Mr. Green - твърдо си стоя зад мнението, че децата трябва да се отглеждат от родителите си. А колкото до изнервените родители, ами преди да стане родител, всеки един от нас би трябвало да си даде сметка, че не всичко е цветя и кебапчета Sunglasses и да реши, дали би могъл да носи отговорността за едно малко същество. За мен е неприемливо да се изтъкват предимствата на домашнопроизведените домати пред това детето да расте с родителите си. При баба и дядо за ваканция е супер и е в реда на нещата, но обратното...

Точно.
Като се гледаме с децата през цялата учебна година, много гот става като отидат при бабите. Запазваме баланс в отношенията. Дори гледам да не сме заедно при бабите, че да не виждам какво правят. Така всички са доволни.

# 56
  • Мнения: 479


Ми никой и не се опитва да те убеди в противното бе момиче. По-скоро ти се оптиваш да убедиш нас в правотата си.

Мисля че няма някой, които да не разбра какво е мнението ти. Хайде стига вече а?

# 57
  • Мнения: 3 116
Ще го напиша бавно, за да могат някои съфорумки да го разберат  Mr. Green - твърдо си стоя зад мнението, че децата трябва да се отглеждат от родителите си. А колкото до изнервените родители, ами преди да стане родител, всеки един от нас би трябвало да си даде сметка, че не всичко е цветя и кебапчета Sunglasses и да реши, дали би могъл да носи отговорността за едно малко същество. За мен е неприемливо да се изтъкват предимствата на домашнопроизведените домати пред това детето да расте с родителите си. При баба и дядо за ваканция е супер и е в реда на нещата, но обратното...

 Hug

Имам чувството че, малко съфорумки си правят труда да четат темите.

Става дума не за отглеждане от баба и дядо, а отглеждане при баба и дядо скъпи съфорумки  Crazy Разликата е от земята до небето Simple Smile

Гери, не те критикувам миличка, просто си казах мнението. Надявам се да не съм те обидила. Аз съм отгледана при баба и дядо. Нашите бяха в чужбина 7 години. Виждах ги веднъж в годината. Само аз си знам какво ми е било. Такива спомени имам от детството за които още рева като се сетя  ooooh! А баба и дядо правеха всичко за мен, но не можеха да заместят мама и тати, както не могат да ги заместят и сега когато пак са по чужбините.

# 58
  • Мнения: 479
Ритка не си ме обидила  Hug.

Благодаря ти за уточнението.

# 59
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
...Не разбирам майки, които цял живот се крият зад децата си с оправданието,че е е трябвало да ги гледат и за това не са нищо повече от домакини,вкопчени в домочадието си.
Извинявай, че няма да се съглася с подобно твърдение, което би определило 4 от 5 жени като вкопчени в децата си само защото успяват не само да работят, а и да се грижат за децата си. И защо смяташ, че яслата е толкова ужасно заведение, при условие, че там работи квалифициран персонал, който знае как адекватно да се погрижи за детето и неговото психо-физическо развитие.
Важно е качеството,а не количеството,защото и децата имат нужда от свободно пространство,а не някой да им седи нон стоп на главата да ги гушка,целува и повтаря колко ги обича. Simple Smile
Joy Може би трябва да целуваме децата си само докато спят?!

Общи условия

Активация на акаунт