Харесвам свекъра, жена му - НЕ!

  • 2 025
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 447
Аз пък точно обратното. Жената ми е приятна, а той не.
И аз  се разбирам със свекърва си ,а с мъжа и ..........определено НЕ  Sick

# 16
  • Мнения: 817
Разбирам се и с двамата перфектно.Много ми е чудно как може да се разбирате с единя повече от колкото с другия ,без да визирим полове.Според мен хора живяли 30-40 години заедно би трябвало да имат много сходни инетереси и теми за раговор и следователно ,щом с единя имаш общи теми ,би следвало и с другия да успееш да намериш Hugно има и друго нещо ние сме индивиди именно защото вски от нас си има и индивидулни особености.Явно си нацелила и си по-близко до тези на свекър ти и все пак не е естествено ,с него да се разбираш перефектно , а с нея не Thinking

# 17
  • Мнения: 473
Аз също като теб харесвам свекъра много, но свекървата изобщо. Той е мълчалив, казва нещо, само когато трябва и винаги се изказва подходящо, изключително добър, много ни помага, с една дума супер готин тип. Но свекървата е ужас. Не млъква - кречетало, бълва порои думи без съдържание и смисъл, говори страшно много глупости, изобщо не мисли какво приказва и колко е смешна отстрани. Много ревнува сина си, въпреки че не си признава, постоянно се сравнява с мен, като че ли сме на някакво съревнование. И като кажа нещо тя винаги е на срещуположното мнение, винаги. Не мога да я понасям изобщо, но него много го харесвам и всеки ден се чудя как е могъл да се ожени за нея. Ума ми не го побира!

# 18
  • Мнения: 379
@MamaDonna не смятам ще отношенията между свекъра и жена му имат някакво голямо значение. Мъжете не са дребнави и злобно ревниви. Той гледа глобално на положението: сина му е добре с мен, щастлив е и точка. Свекървата веднъж ми дигна супер скандал, че като мия чинии не ги търкам задължително с Роли (препарата за кухненски съдове), че имало 2 ръба на панталона на сина й, че тоя прах за пране дето ползвам е пълен боклук и т.н. Не пита дали сме добре, дали се обичаме, тя следи препаратите с който чистя. Може пак и точно за този анти-едипов комплекс да става дума.



ето че го прие много лично и май там е проблема; ще ти обясня защо смятам, че отношенията между свекъра и жена му имат значение с 2 поговорки, които взаимно се допълват:
1. Които си приличат, те се и обичат - все пак те са създали семейство и деца нали; значи все са намерили нещо помежду си да са още заедно?
2. С какъвто се събереш, такъв ставаш - дори да предположим, че са се събрали насила /знаеш ли пък, може и така да е станало/, с времето манталитета на хората започва да се оеднаквява;
Не си ли се замисляла, че ако има някаква семейна война между тях, свекърът успешно може да те използва за да я дразни нечовешки Wink

А за да ти стана поне малко симпатична, ще ти кажа, че свекърва ти е едно плямпало, дето не бива изобщо да му обръщаш внимание. Направо ми стана смешно като прочетох какви поводи за скандали имате Joy И ти реагирай със смях следващия път и ти гарантирам, че ще се ядосаш по-малко, а тя направо ще пощурее

# 19
  • Мнения: 71
MamaDonna не се засягам изобщо. Омъжена съм само от 1 година и всички тези отношения ми бяха много чужди. То с мъжа ми беше трудно докато си нагодим битовите порядки, но като обичаш правиш компромиси, не се замисляш много и не тежи. Пак нея не я обичам, само я уважавам, затова толкова се впрягах и по-трудно свикнах. В началото приемах всичко като лична обида и критика (все едно съм некадърна една къща да поддържам), сега ми е забавно. Все едно си имам лична камериерка. Хората пари дават за това, аз съм взела да се оплаквам, че някои само върви след мен и препира, преглажда и т.н.
Между другото както по-горе бях написала, идеята ми не беше да се оплаквам и да пиша романи по въпроса колко досадна е свекито. 90% от приятелките ми са неангажирани, почти не познавам женени хора моя възраст (23) и всички отношения свекърва, свекър, снаха са нови за мен. Да ти издам една тайна, свекито и свекъра са коренно различни личности и наскоро се разведоха (на стари години и те) , та явно това е ключа от бараката – защо с него се разбирам, с нея не. Но в никаъв случай тои не ме използва срещу нея, просто си е готин и с млад и стар намира общ език.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Нямам свекър. Майчето го умОрала.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Нямам свекър. Майчето го умОрала.
Joy

# 22
  • Мнения: 379
... Да ти издам една тайна, свекито и свекъра са коренно различни личности и наскоро се разведоха (на стари години и те) ....
ей, да ми се ненадяваш как я надуших семейната война  bowuu
колкото до отношенията ти с родителите "по закон", ще свикнеш, мила; за доброто на брака ти е; успех! Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 4 966
По нормален и умен от свекървата.

Да тръгнем да си говорим-рядко.
Поне не ме дразни. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 672
Доста е актуална темата за свекървите.Аз също не понасям своята – доста властна жена.Всичко си обяснявам с т.нар. РЕВНОСТ. Тя си мисли, че няма друга жена, която да гледа синчето й както само майката може, но в крайна сметка аз и не искам да бъда втора майка на мъжа си. Слагам точка на тази тема. Ще ми се да коментираме нещо друго.
99% от познатите ми не понасят свекървата, но за сметка на това се разбират прекрасно със Свекъра. Аз също обожавам моя, приемам го по-скоро като приятел, винаги намираме общи теми и е забавно в неговата компания. Винаги се съобразява с моето мнение и го зачита. Сещам се даже че свекъра на майка ми, демек дядо се държеше с майка по-добре от колкото със собствените си деца, винаги защитаваше нея ако има недоразумение и т.н.
Вие как се разбирате с вашия свекър?

(извинения ако темата е коментирана , но форума е необятен, аз съм нова и още не съм го изчела)

честно да ти кажа и при мен е нещо подобно и аз моята свекърва хич не мога да я понасям  Sick  и полагам неистови усилич когато идва в къщи за да види дъщеря ми , защото аз в тях не я водя и няма да я заведа защото имат котка , а аз съм казала че където има животно детето ми няма да стъпи докато не порасне

# 25
  • Мнения: 593
Абе и аз мн. харесвам свекъра, ама какво от това като той толкова мн. я слуша и я гледа в очите, че е ослепял за всичко друго.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 428
Аз също като теб харесвам свекъра много, но свекървата изобщо. Той е мълчалив, казва нещо, само когато трябва и винаги се изказва подходящо, изключително добър, много ни помага, с една дума супер готин тип. Но свекървата е ужас. Не млъква - кречетало, бълва порои думи без съдържание и смисъл, говори страшно много глупости, изобщо не мисли какво приказва и колко е смешна отстрани. Много ревнува сина си, въпреки че не си признава, постоянно се сравнява с мен, като че ли сме на някакво съревнование. И като кажа нещо тя винаги е на срещуположното мнение, винаги. Не мога да я понасям изобщо, но него много го харесвам и всеки ден се чудя как е могъл да се ожени за нея. Ума ми не го побира!

Хе, да не би да сме снахи на една свекърва Simple Smile

# 27
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Тристан, и аз щях да те питам да не сме етърви? Моите са точно такива каквито ги описваш. И аз много си обичам свекъра ,а свекървата мале - чудовище. Той все ни помага, мълчи все гледа да не обиди някого.

# 28
  • Мнения: 379
еее, момичета, да ви се похваля от свекъра; за рождения ден ми подари 9 червени рози по куриер  Flutter; мъжът ми е в чужбина за дълго и това ми беше най-романтичният подарък ... много се изненадах Crazy

Общи условия

Активация на акаунт