естествено раждане за и против

  • 18 195
  • 370
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 565
Аз за себе си съм решила да раждам нормално. Естествено ако няма някаква основателна причина посочена от АГ, който ми следи бременността. В крайна сметка всеки си има право на избор. Аз лично съм твърдо против секцио по желание и се надявам да не ми се налага и по мед. причини. Леко раждане (по какъвто и да е начин) и здраво бебе на всички на които предстои!  Hug  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 410
И имайте предвид, че доста от агитаторите на вагиналното раждане имат и ... хм... допълнително основание - разтоварване на ЗК, която сте напомпали с пари през живота си, необходимостта да си плати за раждането Ви.

katiABV, последното ти изречение е меко казано глупост. Не вярвам това да е определящия критерий за вида на раждането.

Аз съм за вагиналното раждане! Колко сълзи пролях, когато лекарите много упорито ме убеждаваха, че трябва да родя по оперативен път, защото съм била слаба, с фина костна система и т.н. Радвам се, че успях да устоя на техните агитации и родих по нормален път сина си (3800 гр.). Мисля, че природата не е толкова глупава...
Медицината може и да напредва, но прави не малко грешки. Ако се налага секцио по медицински причини, то това е друг въпрос.

# 32
  • Мнения: 4 447
Щом имаш желание за нормално раждане и ако,нямаш мед.показания за секцио не виждам къде е проблема newsm78

 Peace

Секциото без нужда е пълна глезотия, която върви със заблудата за по-малко болка.  Grinning

Глупости.

Кое е глезотия - да искаш сигурност? Да искаш спокойно бебе? Да искаш матката ти да си стои на мястото и за следващите бременности, а не да се смъкне, както нерядко става от вагиналното раждане? Да не искаш да се напишкваш като кихнеш през остатъка от живота си? Да искаш бебето ти да е беличко и гладичко, а не стресирано, сбръчкано и червено от трудния преход през вагиналните пътища? Да не искаш да рискуваш да те разпорят по спешност, ако се окаже, че бебето страда? Или да се умре, докато го пробутваш напред?

А, само м/у другото, за заблудата, болка съм изпитала единствено като кихнах много силно на третия ден. Трая по-малко от секунда - болката, де. Наистина, много остра и силна - и кратка. Опънах си шева, какво да се прави. Като се прибрах от болницата си разместих мебелите. А в болницата бях 4 нощи. може и да искаш да си раждаш вагинално - твое си решение, но не давай общи оценки.
Една от разликата между хората и останалите бозайници е, че са ИЗОБРЕТИЛИ медицината.
Не е глезотия да се възползвате от нея.
Секциото не е глезотия.
Нито са глезотия антибиотиците при пневмония.
Нито упойката на зъболекарския стол.

Не, че някой ще ви попречи да си ходите с гангрената, де.
Или да се направите на герои и да ви работят зъбите без упойка.
Просто... Никой няма да ви даде медал за това.

И имайте предвид, че доста от агитаторите на вагиналното раждане имат и ... хм... допълнително основание - разтоварване на ЗК, която сте напомпали с пари през живота си, необходимостта да си плати за раждането Ви.

 JoyХа, ха, разсмя ме... да си кажа откровено, за мен секциото без да бъде наложителност, дори не мога да го нарека някак...раждане, просто не ми идва, но това си е мое мнение.

Едно време като не имало ИЗОБРЕТЕНО ( hahaha) секцио по желание, та какво? Всички ли сме стресирани, деформирани, смачкани, грозни, напикаващи се и т.н.? newsm78 Стига моля, не подготвени изказвания. Аз родих нормално, без нито един шев, без никакво разкъсване за 15 мин. след спиналната упойка. Бебето ми е беличко, гладичко, не е стресирано и е най-усмихнатото дете на света. Казват, че секиото е стресиращо, защото бебето се подготвя за раждането, преминава през няколко фази, докато се нагласи да се "гмурне" и да го роди майката по нормален път, докато при секциото то сее нагласило и изведнъж го вадят...има мисля доста голяма разлика в секцио по необходимост и секцио от каприз.

# 33
  • Мнения: 4 621
Аз родих секцио и живот и здраве пак така бих родила.
Това е и моето мнение Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 672
Изводи:
Всичко е строго индивидуално.
Всеки има право на избор.
Дайте да не се хващаме пак за гушите заради така поставената тема  Mr. Green

 Peace

# 35
  • Мнения: 471
родих нормално
Ако това е раждането бих родила 100 пъти така
И бебето ми си беше розовичко и беличко

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Раждала съм в пълна упойка ( с форцепс ).
Раждала съм и с Епидурална , нормално.
Няма нищо по-хубаво от второто ми раждане. Не мога да го опиша, но минутата в която родих, сложиха бебо на корема ми, чух го да изплаче - това е най-върховният момент в живота ми.

# 37
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И аз съм ЗА естественото раждане. Природата си знае работата. Естествено ако има предпоставки или усложнения и секциото е наложително... няма какво да се спори.
Не съм съгласна с написаното по горе. Моето бебе се роди беличко и чистичко с правилна главичка, много ми е спокоен и не мисля че е бил стресиран. Не съм се напикавала, нямам проблеми със секса или с нещо друго. Имам 2 шева от епизиотомията... ама то и при секциото има шев и кройка...
И при вагиналното и при секциото може да се получи обърквация.
Виждала съм бебе родено със секцио с доста крива главичка.
И за сигурността не съм съгласна - на моя близка по време на секцио по спешност са срязали главичката на детето отпред на челото. Сега има доста голям белег.
А две мои приятелки едвам не ги изпуснаха пак при секцио. И то в реномирана болница с мнооого високи такси. Едната даже в майчин дом я преведоха, за да й спасят живота.
А да не говорим за колко възпалени операции, грозни шевове и т.н. съм слушала...
А алергичните реакции към упойки...
За раждането казват че си с единия крак в гробищата... за мен независимо от типа раждане това важи на 100%. Не можеш да кажеш че е по сигурно с операция. Божа работа си е това.
А това за здравната каса или за тиквените медали... не ми се коментира дори.

# 38
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се страхувай от раждането - ти си родена жена, тялото ти знае както да създаде бебе, така и да го роди и изхрани след това. Действително раждането в болница рядко протича така, че да може да се нарече нормално - но с малко късмет и повече подготовка от твоя страна можеш да получиш своето чудесно естествено раждане Grinning
Имам две нормални до последния детайл и прекрасни като спомен раждания в бг-болници без плащане и уговорки - пожелавам ти твоето да е още по-хубаво Grinning

katiABV, както обикновено мненията ти са крайни до войнствено вманиачаване и умишлено лишени от всяка обективност. Няма лошо да имаш своите убеждения - но липсата на каквато и да е толерантност в изказа убива всяко добро желание да се търси нещо дори мъничко ценно в писанията ти.

# 39
  • Мнения: 649
Моят съвет е ако нямаш медицински показания за секцио да родиш нормално.
Peace Peace

# 40
  • Мнения: 617
аз съм за естественото раждане  Peace

# 41
  • Мнения: 1 138
Гласувах за Peace естественото раждане

# 42
  • Мнения: 3 456
Не се страхувай от раждането - ти си родена жена, тялото ти знае както да създаде бебе, така и да го роди и изхрани след това. Действително раждането в болница рядко протича така, че да може да се нарече нормално - но с малко късмет и повече подготовка от твоя страна можеш да получиш своето чудесно естествено раждане Grinning
Имам две нормални до последния детайл и прекрасни като спомен раждания в бг-болници без плащане и уговорки - пожелавам ти твоето да е още по-хубаво Grinning

katiABV, както обикновено мненията ти са крайни до войнствено вманиачаване и умишлено лишени от всяка обективност. Няма лошо да имаш своите убеждения - но липсата на каквато и да е толерантност в изказа убива всяко добро желание да се търси нещо дори мъничко ценно в писанията ти.
hedra, искам да те поздравя за всяка дума от постинга ти. Звучиш толкова уверено и спокйно, толкова вдъхновяващо. Браво !

# 43
 newsm10  за  естественото  раждане   -до  10ия  ден  и  си  забравила  за болки , шевове  и  т .н , а  секциото  все  пак  е  операция,  иска  време  за  възcтановяване     ,ако  искаш  да  спортуваш  трябва  да  изчакаш  поне  4 месеца , smile3521 а  ако  си  нормално  много  по  малко  време  ще ти е нужно 

# 44

Общи условия

Активация на акаунт