Първа родителска среща в Детската градина

  • 15 822
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 539
Наистина и аз се учудвам на някои коментари за тези пари. Само нека всеки да се замисли каква такса плащаме  (40-50 или 60 лв.). И знаете ли какви са таксите в другите страни! В Канада напр. при заплата 1000 долара, таксата е 900 долара. Ние имаме много малко останали неща от "онова" време като напр. детска кухня, 3 г. майчинство и толкова държавни детски градини, които никъде другаде по света ги няма, ама ние и на това сме недоволни. 

# 31
  • София
  • Мнения: 2 901
2 години е майчинството, но също смятам, че таксите в градините са примемливи, и 80лв да станат пак е приемливо, естествено с уговорката, че включват всичко. Помислете, хора, които нямате избор някой друг да ви гледа детето - ако плащате на детегледачка 1 ден ще ви струва поне 15 лв!

# 32
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Държавните детски градини в момента не са в състояние да поемат броя желаещи да ги посещават. Т.нар. трета година майчинство е свързана с много условности.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 866
О, да. Вчера директорката каза, че за следващия септември вероятно няма да има прием за първа група. Децата от яслите запълват максимално допустимия брой.

# 34
  • Мнения: 46 489
О, да. Вчера директорката каза, че за следващия септември вероятно няма да има прием за първа група. Децата от яслите запълват максимално допустимия брой.

Нашата градина няма ясла, от къде ще им идват бройките  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 1 640
... За хигиена и всичко друго е по решение на РОДИТЕЛИТЕ. Ако не искат никой не може да ги задължи ...

Имам предвид хигиената при момичетата, които не могат да се обслужват сами, която е определяща за бъдещия им живот като жени.

Искам да давам пари на някой, 10 лв./месец примерно, за да се прибира детето ми с чисти гащи. Но не знам на кой и как да го кажа, ако всички родители го искат за децата си, щеше да е по-лесно ... Това е единствената ми забележка към хигиената, не може да ходи насрана цял ден  Stop 2 пъти за 7 дена я прибирам така, а в понеделник я прибрах цялата мокра, защото никой не забелязал, че без да иска се изпишкала в/у гащите и анцуга, така стоеше мокра навън! бяха ги извели на двора. Занесла съм и тоалетна хартия, и голям пакет мокри кърпи.
  Ей това не мога да го проумея-жените от персонала,които най-вероятно са и майки или баби,да оставят децата в такова състояние!То е ясно,че целта им е да ги учат на самостоятелност и умения за самообслужване,но не и с риск за здравето им,все пак,нали.
  В нашата дет.градина и бършат,и обличат,и обуват тези от децата/включвам и моето в това число/,които скоро са постъпили и още не могат да се справят сами.Има деца ,които от юни ходят редовно в градината и вече са по-самостоятелни сякаш,а моята щерка отсъства през лятото и сега все едно почваме наново.Лелите и учителките я обличат последна,защото,докато другите се обслужват,моята щерка ги гледала с любопитство и нищо не похващала да свърши.Не ми се оплакаха,а аз разпитвах персонала.

# 36
  • Мнения: 5 468
Eе, тогава всички ще скочат срещу увеличаването на таксата.
Ами който не му изнася таксата, да не си дава детето на градина Peace.
Както някои казват: Като ти боледува детето в яслата и не си доволна от това, не го води просто..., така и аз сега казвам: По-висока такса в градините, по-пълноценна храна и по-добри условия за живота на децата ни там Peace.
Който има намерение да скача, че таксата му не е 40 лв. на месец, да не си води детето на детско заведение Mr. Green.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 866
О, да. Вчера директорката каза, че за следващия септември вероятно няма да има прием за първа група. Децата от яслите запълват максимално допустимия брой.

Нашата градина няма ясла, от къде ще им идват бройките  Rolling Eyes

Става дума за конкретна директорка на конкретна детска градина, където има две яслени групи.

# 38
  • Мнения: 17 407
Значи някои могат да мрънкат, че храната била боклучава, парите- много, не ги гледали хубаво, що сега стачкували...Аз и ти обаче нямаме право да недоволстваме, че не си държат болните деца у дома. На кой как му оттърва е работата. Вчера отиде мъжът ми, за да не се нервирам аз Mr. Green

# 39
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
интересува ме, какви помагала ползват децата ви в детската градина,на кои издателства и  какви са впечатленията ви от тях? newsm78 че книжния пазар е залят с какви ли не боклуци и вече съвсем се обърках  Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 5 468
Аз и ти обаче нямаме право да недоволстваме, че не си държат болните деца у дома.
Ние с теб сме партия Peace.
Който не му изнася по-висока такса - мда... и така Mr. Green.

интересува ме, какви помагала ползват децата ви в детската градина,на кои издателства и  какви са впечатленията ви от тях? newsm78 че книжния пазар е залят с какви ли не боклуци и вече съвсем се обърках  Crossing Arms
Ами те не казват ли на родителската среща, какви работи искат? Предполагам ще кажат. Аз за това сега нищо не съм купила.

# 41
  • Мнения: 47 963
ние бяхме досега с моливко, тази година не знам, още стачкуват

# 42
  • Мнения: 1 640
 На издателство"Изкуства"-голям формат папка с работни карти вътре/с картинки по тях/.Струвал комплектът към 20лв.Това ни казаха,аз го прегледах бегло.

# 43
  • Мнения: 1 520
Ние сме с на Просвета. Серията стъпка по стъпка, или ръка за ръка беше.

Нещо такова.

# 44
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
На издателство"Изкуства"-голям формат папка с работни карти вътре/с картинки по тях/.Струвал комплектът към 20лв.Това ни казаха,аз го прегледах бегло.
да инашите са такива, разгладах ги, читави ми се видяха! Thinking но ми се щеше да погледна и остналите...

Общи условия

Активация на акаунт