Първа родителска среща в Детската градина

  • 15 821
  • 127
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 505
интересува ме, какви помагала ползват децата ви в детската градина,на кои издателства и  какви са впечатленията ви от тях? newsm78 че книжния пазар е залят с какви ли не боклуци и вече съвсем се обърках  Crossing Arms
Има едни учебни тетрадки, Моливко се казват  Peace

# 46
  • Мнения: 1 059
Нашата родителска среща не е минала още. Трябваше да е миналата седмица, но са в стачка от миналия понеделни и не се знае до кога. До колкото знам от други майки ми казаха да си наглася около30-40лв а на срещата ще се разбере допълнително.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 11 340
интересува ме, какви помагала ползват децата ви в детската градина,на кои издателства и  какви са впечатленията ви от тях? newsm78 че книжния пазар е залят с какви ли не боклуци и вече съвсем се обърках  Crossing Arms
Има едни учебни тетрадки, Моливко се казват  Peace

И ние сме с Моливко, много хубави ми се видяха - две тетрадки - Природен свят и Математика и един комплект за конструиране; 11,50 лв. е цената. Ние събрахме по 30 лв., защото на някои родители 50 лв. им се видяха много, но сега ще събираме по още 20, т. к парите не стигнаха да се купи всичко запланувано.

# 48
  • Мнения: 1 640
http://www.izkustva.net/dg1.htmlТова е комплектът,с който ще работят децата.Освен него имат и комплект по трудово обучение на "Ананиеви"-Варна.

# 49
  • Мнения: 6 039
При нас учебната година започна на 3-ти септември. Досега не е имало родителска среща. Питам се изобщо дали ще има? newsm78 newsm78

# 50
  • Мнения: 4 187
30-40 лв за материали, консумативи и т н, ще се разпишеш на правилника на градината, ще видиш помещенията отвътре, ще се избере родителски актив, ще можеш да питаш госпожите за каквото искаш


За миг си помислих, че сме били на една и съща родителска среща .

# 51
  • Мнения: 2 722
Нашата родителска среща е утре /най-после/.
Неприятното е, че държат да сме без децата, а аз нямам идея къде да пласирам двете дивачета за половин - един час.

# 52
  • Мнения: 17 407
Ти как си представяш родителска среща с децата? Нашите ги занимава някоя лелка или, или гледат филмчета, докато трае срещата, но винаги са в отделна стая.
В твоя случай, дано намериш вариант! Peace

# 53
  • Мнения: 135
Нашата родителска среща е утре /най-после/.
Неприятното е, че държат да сме без децата, а аз нямам идея къде да пласирам двете дивачета за половин - един час.
Обясни на учителите,че няма кой да ги гледа.
Децата,които не са взети ги поема друг колега или лелята за времето на срещата.

# 54
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Нашата е на 10.10, но съм ветеран вече. Обикновено ни се показва в/у какво ще учат, какви "нормативи" трябва да покрият за тази учебна година. Казва се от какво имат нужда, родителите гласуват по колко пари да се съберат и така. До сега бях касиера  Mr. Green , но тази година си имам уважителна причина да не съм. Винаги парите сме ги харчили ние /родителите/, учителките нямат право да го правят. Най-много някой родител да им ги даде, за да ми ги предадат на мен. Всичко е с фактури, няма това-онова. Тази година би трябвало да не се ръсиме толкова, тъй като за предучилищните са безплатни учебниците. Нашите работят по програмата на Просвета.

# 55
  • Мнения: 46 488
Мина нашата първа  Simple Smile
Събрахме по 30 лв. - 15 лв. за учебните помагала ("Моливко") и 15 за други нужди, всичко ще се закупи от родителите.
Записах я и на танци (13 лв./месец), и на английски (15 лв./месец). Мислех само  на танци, но госпожата по английски беше много убедителна  Rolling Eyes каза, че когато искаме, можем да писъстваме на уроците и да наблюдаваме как се справят децата  Simple Smile

Госпожите не са тези, при които я записахме  Shocked напуснали са старите  Crazy и по-добре  Stop едната беше ударила София и имах намерение да говоря с нея на срещата. Новите - едната е с голям стаж, другата чисто нова, това й е първата група, дано се разбираме добре Simple Smile

# 56
  • Мнения: 6 039
Днес получих картичка-покана за родителска среща другата седмица. Нямам търпение.
А днес Малена вече казва първи думички на английски. Паднахме от смях.  hahahaТолкова е горда.

# 57
  • Мнения: 2 722
Да се отчета с нашата родителска среща.
Приветстваха ни, директорката дойде също да ни поздрави и да се запознае с родителите на новопостъпилите /останалите сме й до болка познати от яслата/
Запознаха ни с правилника за вътрешния ред, казаха ни каква ще е учебната програма - математика, български и немски.
Запознахме се с преподавателите за допълнителни занимания - английски /14 лева/, народни танци /14 лева/ и плуване /16 лева/.
Говорихме за водата за пиене и естествено - допълнителните пари за учебни пособия и играчки. Спряхме се на сумата от 50 лева еднократно.
Избрахме си и родителски съвет - и аз съм там някъде в купа, че съм вдъхвала доверие/

Много бяхме сладки всички родители, накацали на детските столчета  Joy

# 58
  • София
  • Мнения: 6 549
  Нашата род.среща мина.Учителките подчертаха ,че от нас,родителите ,зависи колко пари за материали,консумативи и подобрения по обзавеждането ще се събират.Та така решихме да дадем по 70 лв.еднократно за цялата година.Някои родители искаха сумата да е 100 лв.,други-50 лв.Накрая се спряхме на 70-за учебни помагала,за канцеларски мат-ли,за нови килими, покривки и чаршафи.Отделно всеки месец по 3 лв.за хигиенни консумативи..Не са ни притискали ,само споменаха от какво имат нужда, а ние решихме какво да им осигурим.
  Наистина не виждам как биха работили,творили и играли децата ни,ако ние не помогнем със средства.Налага се.
нямам кякво да добавя, само може би, че при нас госпожите се чувстваха неудобно да говорят за пари, необходими за нашите деца

# 59
  • Мнения: 2 722
И нашата госпожа се притесни като се стигна до този въпрос - мънкаше и не знаеше как да го подхване. Добре, че няколко родители, които сме по-отворени и помогнахме.
Факт е, колко се дава от общината и че забавлението и обучението на децата ни остава за нас.

Общи условия

Активация на акаунт