Как правите попара?!?

  • 3 755
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Ние сме на 7,5м. От началото на 7-я месец хапваме попарка и много ни харесва, но не съм сигурна за количеството. Използвам сухарчета на Елит(гръцките, в червена опаковка). Започнахме с по 1 хапка, а сега си ядем по 3 сухарчета със сиренце, колкото кибритена кутийка, малко масълце и захар. Вие по колко давате? Не зная какво количество да давам.Благодаря feeding

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моя син яде попара от скоро - на 1 година и 3 месеца е.
Накисвам 2 сухара в горещ билков чай ( в чая има 1 ч.л. захар ), прибавям масло и сирене на око.
Като набъбне сухара давам попарата.
Сина ми повече от 2 сухара не изяжда.

# 2
  • Мнения: 317
И аз правя така попарата - само че и с чайче . Но сина ми изяжда максимум 1 1/2 сухар. Просто не я обича много , и затова рядко му и правя . Мисля , че трябва да  даваш толкова , колкото му се яде на бебчето  . Между другото темата ти е за форума за захранване .  Hug

# 3
  • Мнения: 413
Silvia_nr, правя я по същия начин като теб, но без захар.
Вики много я обича, но повече от 2 1/2 сухара не може да изяде. Simple Smile

# 4
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз я правя така - ние сме почти на 2 години
3.5 сухара (по някога 4 ако е станал много рано и има повече време до обяд)
1 бучка кафява захар
1 ч.л. масълце
обезсолено сирене колкото 2 кибритени кутийки - ама не го меря. Слагам на око.
След това сипвам чай, захлупвам с чинийка и след 10-тина минути го посмачквам.

# 5
  • Мнения: 1 049
Аз правя попарата с АМ една лъжичка, две сухарчета, бучка изкиснато сирене и малко маслълце  baby_neutral Без захар.  Wink

# 6
  • Мнения: 3 360
Ние сме на 7,5м. От началото на 7-я месец хапваме попарка и много ни харесва, но не съм сигурна за количеството. Използвам сухарчета на Елит(гръцките, в червена опаковка). Започнахме с по 1 хапка, а сега си ядем по 3 сухарчета със сиренце, колкото кибритена кутийка, малко масълце и захар. Вие по колко давате? Не зная какво количество да давам.Благодаря feeding

Като теб я правех,само че с два сухара и без захар.Това количество ,което предлагаш успява ли да го изяде?

# 7
  • Мнения: 27 524
Не давам. Не намирам попарата за нещо важно. 3 сухара за 7 месеца са ужасно много.  Peace
Сирене и масло не се препоръчва на деца под годинка.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 243
Много са 3 сухара.Аз давам 2.Моя птиятелка също дава 2 сухара а детето е на 1г.8м. Peace

# 9
  • Мнения: 3 423
Ние не сме на седем месеца.
Много по-големи сме. Нито аз,
нито синът ми, нито баща му
ядем попара. Що за помия е?!

# 10
  • Мнения: 27 524

Основно - лЕб и вОда  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 423
Попарата ми прилича на банкет
за умряло от глад домакинство.
Айде, имало е гладни комунистически
години, ама кому е нужна днес попара.

# 12
Ние я правим като теб, само че с АМ и без захар. И пак се превръща темата в спор... момичето пита как я правим, а не дали я смятате за помия или не... !   Grinning

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Никога не съм мерила количеството на каши,пюрета или каквото и да било ooooh!.Правя попарата на око като количество,слагам средата от хляб,масло,сирене,чай,малко захар и често добавям и АМ по 1-2 лъжички Peace

# 14
  • Мнения: 3 423
Ние я правим като теб, само че с АМ и без захар. И пак се превръща темата в спор... момичето пита как я правим, а не дали я смятате за помия или не... !   Grinning
Момичето може да попита и как
правим чай! Айде, бе, раждане
цяло е издеянило, една попара
му се опира, голяма философия.

Общи условия

Активация на акаунт