За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 391
  • 604
  •   1
Отговори
# 75
# 76
  • София
  • Мнения: 2 901
Момичета, подкрепете ги и тук. До снощи имаше подкрепа от по-малко от 1000 души - какво е това!

http://www.bgpetition.com/teachers/index.html

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази сутрин чух, че на руманците заплатите били 300 евро.

# 78
  • Мнения: 2 577
Ами румънските заплати ако са 300 евро дори два пъти са по-големи от тукашните, които са около 300лв или 150 евро.
Подкрепям учителите, стачка да дупка, дано им стигнат силите. Моят мъж е учител и още две неща плюс това работи. В неговото училище стачкуват 100 процента. Има 4 млади семейства при тях - мъжът и жената - учители - стачкуват. Ще останат без заплати, но стачкуват. После са решили да им дават от СБК, което ще се събере за всички - те да го отстъпят поне да тези колеги, които ще лишат наистина семейни бюджет.

# 79
  • Мнения: 3 479
Настачкувах се. Сложих си надпис на количката: "Аз подкрепям учителите!, професия: програмист". Разходих се с детето. Снимаха ни. Всички преподаватели се зарадваха, че сме там с детето. А на мене ми се доплака, когато видях старите учители от ПМГ. Всички ме поздравиха и ме сложиха редом с тях.
Много съм доволна, че бях там!

Сесана, браво. Направо ти завиждам. Аз също бих подкрепила така учителите в моята гимназия, но за съжаление живея в София.Е, поне подписах петицията.

# 80
  • Мнения: 2 759
                   За мен не е правилно да ползвате националния флаг  Naughty. Не разбирам неговото място в учителската стачка и не съм съгласна да бъде употребяван от всеки според както някой намери за добре. Както не съм съгласна Камелия да си загръща голото тяло в него. Спокойно можете да минете и без това, мда. И ако търсите уважение - покажете и вие уважение.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Тази сутрин чух, че на руманците заплатите били 300 евро.

Ето заплатите в бившите социалистически страни:

Сумите са в евро

Страна   Начална       Максимална      Средна
       Заплата      Заплата

Унгария   500         900            680
Словакия   350         660            550
Чехия   480         1100            820
Литва   235         525            380
Полша   320         575            434
Румъния   340         500
Сърбия   400         450
Хърватска   700          920

# 82
  • Мнения: 3 251
        Гладни учители - сити котки!
За всяко кокалче сме благодарни,
но,явно вие сте от нас по-гладни-
за вашите учителски неволи
разбираме по кокалите голи-
оглозгвате ги яростно до край
оставяйте за нас от своя пай!
Днес котешкият синдикат със манифест
подкрепя справедливия протест,
защото сме в еднакво положение-
търпим обиди, глад и унижение
и чакаме във позички просяшки
трохици от трапези богаташки.
Ритниците посрещане със "МРЯФ!",
присвиваме се в ъглите от страх...

Да притесним циничните велможи,
обкичени с одраните ни кожи,
потъпканата чест да възродим-
ЕДИН ЗА ВСИЧКИ - ВСИЧКИ ЗА ЕДИН!

СТАЧКА ДО ДУПКА- Кучо ВълчоФ- ЧУПКА!
/Котешки синдикат-Глад/

Това не е мое творение, а на една учителка-/за справка-г-жа Карджова от Електротехникум -гр. Бургас/
Подкрепям на 100% колегите си!

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
                   За мен не е правилно да ползвате националния флаг  Naughty. Не разбирам неговото място в учителската стачка и не съм съгласна да бъде употребяван от всеки според както някой намери за добре. Както не съм съгласна Камелия да си загръща голото тяло в него. Спокойно можете да минете и без това, мда. И ако търсите уважение - покажете и вие уважение.

Защо на всяко училище е развят българският флаг? Всеки може да си отговори сам на този въпрос - има ли връзка между него, училището, учителя и достойнството.

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
                   За мен не е правилно да ползвате националния флаг  Naughty. Не разбирам неговото място в учителската стачка и не съм съгласна да бъде употребяван от всеки според както някой намери за добре. Както не съм съгласна Камелия да си загръща голото тяло в него. Спокойно можете да минете и без това, мда. И ако търсите уважение - покажете и вие уважение.

Защо на всяко училище е развят българският флаг? Всеки може да си отговори сам на този въпрос - има ли връзка между него, училището, учителя и достойнството.
След като български родители, подкрепят български учители, които обучават българчета....защо ли да се чудим за флага. Той е символ на България. А България, това сме ние.
Смятам утре да потърся спонсори за разпечатка в Бургас. По новините в Скат видях, че футболен клуб предлага да се поднови кампанията "Не сте сами", но за учителите.  Ще им предложа да ударят едно рамо. Мисля, че не сте сами не е съвсем добра идея, защото и други хора стачкуват и по този начин ще омаловажим техните искания. Всички заедно носи малко по различно съобщение.
Отделно в Бургас ще включим искания за по - голям брой детски градини, а докато стане това на всяка група от 32-35 деца да се назначават по още 1-2 човека персонал. Защото 2 човека на 32-35 деца са безумно малко.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
[quote author=ЗлаВещица 
Отделно в Бургас ще включим искания за по - голям брой детски градини, а докато стане това на всяка група от 32-35 деца да се назначават по още 1-2 човека персонал. Защото 2 човека на 32-35 деца са безумно малко.

Сегашната стачка е национална и исканията са на национално ниво - за всички. Числеността на персонала се определя от Наредбите и промяната им не е включена в стачните искания. Броят на детските градини зависи от Общината. Числеността на децата в групата също е в Наредбите, но може да се променя на сесия на Общинския съвет , така че не смесвайте нещата.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
[quote author=ЗлаВещица 
Отделно в Бургас ще включим искания за по - голям брой детски градини, а докато стане това на всяка група от 32-35 деца да се назначават по още 1-2 човека персонал. Защото 2 човека на 32-35 деца са безумно малко.

Сегашната стачка е национална и исканията са на национално ниво - за всички. Числеността на персонала се определя от Наредбите и промяната им не е включена в стачните искания. Броят на детските градини зависи от Общината. Числеността на децата в групата също е в Наредбите, но може да се променя на сесия на Общинския съвет , така че не смесвайте нещата.
Ние ще отправим искания към нашата община. В смисъл не като част от националната стачка. Тъй като детските градини са общински мисля. Част от тях са съгласни, че 35 деца на 2 възпитатели са прекалено много. Просто го вметнах в поста си.

# 87
  • София
  • Мнения: 23
Надявам се, че ще можем да се преборим за по-добро образование в нашата България. Вярвам, че всички Българи искат това. Нека не сме дребнави, в бюджета на България има достатъчно средства за нормален живот на всички българи. Знам, че ние българите сме корави и издръжливи хора, но можем много повече от това да търпим и стискаме зъби.  Hug

# 88
  • Мнения: 1 568
Аз ги подкрепям и не само подкрепям такива хора,но и им се възхищавам!
Човек трябва да отстоява себе си и правата си!!!  bouquet

# 89
  • Мнения: 2 759
                   За мен не е правилно да ползвате националния флаг  Naughty. Не разбирам неговото място в учителската стачка и не съм съгласна да бъде употребяван от всеки според както някой намери за добре. Както не съм съгласна Камелия да си загръща голото тяло в него. Спокойно можете да минете и без това, мда. И ако търсите уважение - покажете и вие уважение.
Защо на всяко училище е развят българският флаг? Всеки може да си отговори сам на този въпрос - има ли връзка между него, училището, учителя и достойнството.
След като български родители, подкрепят български учители, които обучават българчета....защо ли да се чудим за флага. Той е символ на България. А България, това сме ние.
                   Това не са сериозни доводи, вярвам, че можете да си го признаете. Да въвлечеш българското знаме в някаква кауза е нещо леко опасно, още повече ако не си си осигурил подкрепата поне на по-голямата част от обществото.
                   Бтв, определено ще ми бъде неприятно, когато след месец всички цигани, бакшиши, и изобщо всички започнат да го използват по подобен начин за каквото им хрумне. Това, че си българин НЕ ти дава правото да ползваш флага както ти хрумне. Не следвайте примера на Камелия.

Общи условия

Активация на акаунт