За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 371
  • 604
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 759
...Който иска да плюе...
                 Тъй... питат ме нещо. Ако отговоря: веднагически ставам простачка и мнението ми - 'плюене'. Не търпите различно мнение, нали? Ето затова ще останете много изненадани от развитието на стачните действия - защото отказвате да гледате реално на нещата.

# 286
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо? Те си запалиха светлинка. Дадоха още един коз на учителите, защото вече много, ама много са ядосани
Предполагам, че ако са се замисляли за утре дали да отидат на училище, след репортажа със сигурност са се отказали.

# 287
  • Мнения: 984
Лигле, темата изрично е за хората дето подкрепат стачката. Знаем, че си хейтърка Mr. Green видна при това, но никой не твърди, че си "простачка" или, че мнението ти не ни интересува. Напротив. Не се връзвай, търпимо е все пак, нали? Sunglasses

# 288
  • София
  • Мнения: 62 595
...Който иска да плюе...
                 Тъй... питат ме нещо. Ако отговоря: веднагически ставам простачка и мнението ми - 'плюене'. Не търпите различно мнение, нали? Ето затова ще останете много изненадани от развитието на стачните действия - защото отказвате да гледате реално на нещата.

Има някои, които нарушават добрия тон, но това не са всички в тази тема. Моля, не слагай всички под общ знаменател (как го мразя това клише). С интерес бих прочела твоята интерпретация на репортажа по БТВ.
Тук не е някаква тайна задруга, все пак, а е една тема от форума.
Важното е да се говори с аргументи, а не с нападки.

# 289
Представяте ли си наглостта? И съгласни ли сте подобна наглост да е моделът за поведение на децата ни? Аз изпадам в ужас, като си помисля, че тези, които ни управляват, имат такова поведение.
Слава на учителите и дано да победят!

# 290
  • Мнения: 984
Представяте ли си наглостта? И съгласни ли сте подобна наглост да е моделът за поведение на децата ни? Аз изпадам в ужас, като си помисля, че тези, които ни управляват, имат такова поведение.
Слава на учителите и дано да победят!
А ти какво очакваш - народа трае като пред заколение и се намират такива дето викат "трай, че да не загубиш и това дето имаш" или "трай щото и за другите да има". Айде де! Да се помита и да се гради наново казвам аз!

# 291
  • Мнения: 1 938
Mишон, Ph.D. ,права е сестра ти! Peace
Трябва да си подадат оставките и двамата! Вед-на-га!!! smile3513

# 292
  • Мнения: 100
Представяте ли си наглостта? И съгласни ли сте подобна наглост да е моделът за поведение на децата ни? Аз изпадам в ужас, като си помисля, че тези, които ни управляват, имат такова поведение.
Слава на учителите и дано да победят!

Peace

# 293
  • Мнения: 135
Бясна съм му на Вълчев,но в случая  Орешарски беше ''говорителя''...
Колкото и да ми е съвестно за деца и най-вече родители-ще продължа да стачкувам!

# 294
  • София
  • Мнения: 62 595
Орешарски беше говорител, но не видях Вълчев да изрази несъгласие за разводняването на преговорите.

# 295
  • Мнения: 135
Орешарски беше говорител, но не видях Вълчев да изрази несъгласие за разводняването на преговорите.
newsm10

# 296
  • Мнения: 1 059
Подкрепях стачката с 2 ръце. От тази вечер още повече я подкрепям.

# 297
  • София
  • Мнения: 1 074
Цитат от темата в Нашите деца:

"и в Бургас две училища не стачуват, но доколкото разбрах защото на директорите съответно съпруга и съпругата работят в РИО-то

аз пък се натъкнах на това и съм потресена

http://burgas.dir.bg/2007/10/05/news2180297.html

2041 учители от Бургаско напускат
2041 преподаватели от Бургас връчиха на директора на местния инспекторат Таня Борисова декларация, с която заявяват, че напускат системата на българското образование.
Това са 68% от всички педагози в областта, каза Станка Новакова от стачния комитет, цитирана от Дарик. Декларацията бе входирана в Регионалния инспекторат на образованието и ще бъде изпратена в просветното министерство. Сред подписалите са целите колективи от пет училища в града – Свети Свети Кирил и Методий”,”Пейо Яворов”,”Йордан Йовков”,”Добри Чинтулов” и Руската гимназия.
В петък между стачния комитет и изпълняващия длъжността кмет на община Бургас В. Караманов са водени разговори за възможността да бъдат компенсирани стачкуващите учители. Започнала е процедура за свикване на извънредна сесия на Общинския съвет. “Необходимо е да се видят финансовите разчети на общината, за да бъде уточнена сумата,която ще се отпусни”, заяви Новакова. Тя призова общинските съветници да подкрепят учителите, които са готови да се лишат от ниското си възнаграждение и да стачкуват докрай.

ако оставят това наистина да се случи - ужас"

# 298
  • варна
  • Мнения: 263
Бясна съм му на Вълчев,но в случая  Орешарски беше ''говорителя''...
Колкото и да ми е съвестно за деца и най-вече родители-ще продължа да стачкувам!

Орешарски-говорител,а Вълчев като е пионка какво още чака и не си подаде оставката-нямат доблест.Бавят за да настроят родители против учители.

# 299
  • варна
  • Мнения: 263
,,Не, Цвети, няма да сме съгласни на 50%. Въобще под 75% не бива да падаме. Ние през септември загубихме 25%, а за октомври, така както вървят нещата, ще загубим 50% (поне)... Така че за да можем въобще да влезем в зимните месеци, вече не ни върши работа това 25%, което искахме.
А този плужек точно на това разчита - хората съвсем да изгладнеят без заплати и да окапят сами. Възможно е. Забравя обаче и друго - че когато човек вече няма какво да губи, е страшен! Един народ отстъпва, докато опре в стената, след това - настъпва!
И си мисля, че днес Кумчо Вълчев и Орешарски се оакаха ужасно много. Вълчев сега вече трябва да си ходи и ще е срам за нас, учителите, ако не го накараме да го направи!
Мисля си от днес и друго - че е крайно време учителската стачка да стане ОБЩОНАЦИОНАЛНА! Време е обществото да разбере най-накрая, че сме от едната страна на бариерата, а не едни срещу други!,,

Това е цитат от друг форум-съжалявам,просто това е и моето мислене.Какво чакаме-някой да ни организира ли,че да подкрепим самите нас.

Общи условия

Активация на акаунт