За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 402
  • 604
  •   1
Отговори
# 375
Ние българите сме смешни хора.Казваме си-учителите ли само заслужават високи  заплати.Да те-защото за първи път някой е толкова организиран и отстоява правата си толкова време в България.Те точно от това ги естрах.Нека постигнат своето,че и другите да се усетиме какво трябва да правиме.Не може да стачкуваш 2-3 дни,да се откажеш и след 2месеца да се сетиш,че пак не си доволен.Ако сега се откажат,на какво ще научат децата ни-да се предават при първата трудност.Е аз не искам това.Не искам учителите да вземат малки заплати,защото и другите вземат.Искам учителите да вземат големи заплати,за да може на същата база и другите да искат.А нека не ми разправят,че няма пари-има,а и има много бази за икономии от техните разходи-за командировки,коли,приеми и т.н .Не може една държава да няма пари за едно съсловие,а доскоро се тръбеше,че бюджетът е на плюс.А сега ако не се реши прблема до изборите и учителите блокират училищата и се намеси полицията-каъв ли ще е изхода. Ами защо не се акцентира изобщо върху другите искания на учителити-реформата в образованието. Учителите искали високи заплати,само това ли искат.Те също не харесват новите прграми на обучение.Не може примерно за пети клас да има по 1 предмет 5 учебника и ако се наложи да преместиш детето в друго у-ще то да учи по друг учебник.А в същото време да не знаеш как да го облечеш за у-ще,защото не знаеш дали ще има парно или не.Иза парното учителите ли ще са виновни.Затова,че за първолаците помоща е някакви дрехи внякакъв размер-пак учителите са виновни.А ащо за 18години се промениха учителите-а ние -същите ли сме.................................................newsm78
smile3501 newsm10

# 376
  • Мнения: 660
За съжаление трябва да се присъединя към НЕподкрепящите стачката ! Причините са много , но най-главната е , че стачката се " изроди " в един капризен , инатлив , граничещ с насилие и извиване на ръцете фарс , от който най-потърпевши ще бъдат единствено и само децата . Най-страшното е , че точно за ТЯХ на никой не му пука - нито на министрите , нито на синдикалистите , и най-ужасното - дори и на учителите !!! Когато предадеш професионалният си морал заслепен от лакоми и агресивни  синдикални искания на бедняшка трапеза е по-добре да си ходиш ти / разбирай да си смениш професията /  , отколкото някой министър ! Абе , ядът #Cussing out и безсилието ми са безкрайни , но да не забравяме , че живеем в Абсурдистан , все пак ! Държава , в която децата и бъдещето им не са най-важното и стават заложници на сблъсъци с характер на махленска свада ... няма никакво бъдеще !!!
... но пък , свят широк Grinning, винаги можем да изберем друга !

# 377
  • Мнения: 109
Когато предадеш професионалният си морал заслепен от лакоми и агресивни  синдикални искания на бедняшка трапеза е по-добре да си ходиш ти / разбирай да си смениш професията /  , отколкото някой министър !
А може ли да се обосновеш кое е "лакомото" и "агресивното" искане? Би ли споделила какво работиш, колко получаваш за труда си? Чувстваш ли се удовлетворена от заплатата си?

# 378
  • Мнения: 660
Разбира се  Peace! "Лакоми " са икономически недомислените искания за 100 - процентно увеличение , което да стартира още в рамките на тази бюджетна година . Наистина не се искат много  дълбоки икономически познания , за да е ясно , че тези "учителски " желания са меко казано нереалистични . "Агресията" се съдържа както в поведението на синдикалната лидерка Такева , която още в първият ден на стачката "подхвърли" заплахата за провал на учебната година , нулев прием и други подобни ,така и във френетичното повтаряне на фразата " до дупка " от иначе интелигентните учители . " До дупка " , но за чия сметка ? А яростната "защитничка " на учителските права Такева , отдавна си е оплела кошницата и децата й учат в САЩ !!! Защо ли  newsm78? А иначе по професия съм магистър -фармацевт и допреди да изляза по майчинство бях в известна солична верига аптеки с брутна заплата 320 лв. , от които чисто получавах около 260 !!! Съизмеримо с учителското възнаграждение , нали ! ... и само да допълня , че работата ми беше по 7-8 часа на ден , като вършех всичко - от чистене до документална работа ! И не съм била неудовлетворена , нито за миг , защото си обичам работата !   Признавам , че с тези пари е мноого трудно да се оцелява , но и през ум не би ми минало да врътна ключа на аптеката и да оставя хората без помощ , докато се "настачкувам" . Професията ми еот тези , хуманните , в които моралът е преди всичко !

# 379
  • Мнения: 2 401
За съжаление трябва да се присъединя към НЕподкрепящите стачката ! Причините са много , но най-главната е , че стачката се " изроди " в един капризен , инатлив , граничещ с насилие и извиване на ръцете фарс , от който най-потърпевши ще бъдат единствено и само децата . Най-страшното е , че точно за ТЯХ на никой не му пука - нито на министрите , нито на синдикалистите , и най-ужасното - дори и на учителите !!! Когато предадеш професионалният си морал заслепен от лакоми и агресивни  синдикални искания на бедняшка трапеза е по-добре да си ходиш ти / разбирай да си смениш професията /  , отколкото някой министър !

 newsm10

# 380
  • Paris
  • Мнения: 1 727
минзухар, ve4erniza, не сте за тази тема! Stop

# 381
  • Мнения: 44
Извинете, че се намесвам  на етап, когато страстите са нажежени. Вредно е  главно за мен.
Да попитам само - какво насилие и каква лакомия?
Насилие няма, има отказ от извършване на действие. Всеки има свободата да действа както иска. Предоставянето на свобода, удрянето със свобода, хвърлянето в свобода  не е насилие.
Лакомията. Моите деца ме категоризират като изкопаемо, динозавър. Аз съм старото поколение, което за да завърши висшето си образование трябваше да зубри и политикономия на капитализма. Та в тази наука се казваше, че капиталиста заплаща трудово възнаграждение да да може работника да възстанови своите сили и възможности да работи за него. И свободното, извънработното време служи за същото. Лаком съм за да мога да бъда трудоспособен.
Накрая ,преди няколко дена тъжно се смях, когато чух, че няма да ми дадат допълнително възнаграждение, защото съм щял да хукна и да купувам вносни стоки и с това да увелича външнотърговския дефицит. Заблуда! Ще купя храна от най-евтината / считай българска/, дрехи от по практичните / считай български/, книги / най-добре владея българския, дизел  за колата / заплащайки ДДС и разни такси на Р.България. Няма да мога да скрия и лев данъци, защото преди да ми дадът парите, като на подозрителен тип, на който не може да се вярва,  ми вземат данъците.
Нека повече да сме лакомите!!!

# 382
  • Мнения: 2 401
минзухар, ve4erniza, не сте за тази тема! Stop

О! В тази тема се очакват само възклицания: Бравос, Само така, С вас сме, Аферим и пр...
Мисля, че точно тук е мястото да кажа, че подкрепих учителите в началото, сложих си името в подписката на стачния им комитет. Обаче нещата вече се изродиха и ме е срам, че съм го направила. Отвращава ме това, което гледам.
Между другото когато слагах подписа си, група ученици ме изпратиха с такива пълни с ненавист погледи, че чак зяпнах тогава...

А, държа да отбележа, че не слагам в кюпа всички даскали ...само циркаджиите разиграващи това представление и тези, които им ръкопляскат. Това не са всички учители.

# 383
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Заглавието на темата е: За тези, които подкрепят учителите... Спокойно можете да си пуснете тема Плювалник за учителите

# 384
  • Мнения: 22 867

Между другото когато слагах подписа си, група ученици ме изпратиха с такива пълни с ненавист погледи, че чак зяпнах тогава...


Е, това вече си го изфантазира. Деца, с пълни с ненавист погледи...................Дори и от най-големите да са, все още злобата не ги е покварила, за разлика от някои възрастни. Пък и като гледам как на митингите си говорят с преподавателите................Нямам предвид организирани изяви - песни, танци и т.н. Просто питат какво става, как вървят нещата, кога ще се учи и никаква злоба няма в тях.

# 385
  • София
  • Мнения: 62 595
Вярно, малко е като фен-клуб. Joy
Ето, учителите стачници си имат специална тема и поддръжници.

# 386
  • Мнения: 22 867
Вярно, малко е като фен-клуб. Joy
Ето, учителите стачници си имат специална тема и поддръжници.

Може би авторката на темата е имала предвид да се "чуят" разумни доводи в подкрепа на стачката. Иначе плюенето, ей така, заради идеята, го можем всички.

# 387
  • София
  • Мнения: 62 595
Има и разумни доводи, има и емоционална подкрепа.
И двете в комплект вършат чудесна работа.
Ние, като обикновени форумци/ки можем да се изразяваме и емоционално. Да не сме министри?  bouquet

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Аз само ще покажа една снимка от нашите митинги




И ще добавя, че в четвъртък имахме концерт на учениците, които ни подкрепят на площада в продължение на няколко часа.  http://bglog.net/Obrazovanie/14975  - това тук е писано от ученичка, сложила си е и снимката Simple Smile

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Моля за инфо за предстоящи шествия и митинги, информацията за протестите е страшно малко и родители /и не само/, които искаме да подкрепим протестиращите учители, разбираме впоследствие за проведените такива /говоря за Пловдив, но предполагам, че е такова положението навсякъде/  Peace

Общи условия

Активация на акаунт