За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 393
  • 604
  •   1
Отговори
# 495
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Ами да, засега няма нищо постигнато, преговорите продължават.

# 496
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Цитат
Не се заяждам, но защо учителите се спотайвате - заради неучебния ден след всеки изборен ден или балотаж ли?
Ще се организирате ли в такъв момент да и да направите живи вериги пред изборните секции, докато не Ви бъдат удовлетворени исканията от управляващите.
Защо, да не би твоя работодател като те пусне отпуск и реши да  прави нещо в неговия си офис или каквото и там помещение да има, ти да не му възразяваш и пак да си ходиш на работа протестирайки че ти е работен ден. Айде стига!!!!!!!!!!!!!!!!
Нищо против морала ама не става само едни да имат за сметка на други. Mr. Green

# 497
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
................
И като имате искания, си правете добре сметките.
След 1.01.2008г. въвеждат плоския данък. Най орязани ще са месечните доходи между 400-800 лв.
Предвидихте ли това, сега като стачкувате.
KRIVONDELA, бъркаш нещо. С плоския данък най-ощетени ще са тези със заплати до 400лв.
Ето тук има сравнителни дани за плащането на данъци сега и след 2008г. с плоския данък: "Работещите при заплата до 400 лв. ще бъдат облагани повече, отколкото сега, показват сметките."
Така че, ако заплатата ми остане такава под 400лв., аз ще загубя от плоския данък. Друг е въпросът, че когато се коментираше този въпрос Орешарски обеща да компенсира бюджетните служители за да не бъдат ощетени, а сега нещо си забрави обещанията.

# 498
  • Мнения: 461
Цитат
Не се заяждам, но защо учителите се спотайвате - заради неучебния ден след всеки изборен ден или балотаж ли?
Ще се организирате ли в такъв момент да и да направите живи вериги пред изборните секции, докато не Ви бъдат удовлетворени исканията от управляващите.
Защо, да не би твоя работодател като те пусне отпуск и реши да  прави нещо в неговия си офис или каквото и там помещение да има, ти да не му възразяваш и пак да си ходиш на работа протестирайки че ти е работен ден. Айде стига!!!!!!!!!!!!!!!!
Нищо против морала ама не става само едни да имат за сметка на други. Mr. Green

Ако имам такава прекрасна възможност предоставена от работодателя ми и имам причини да стачкувам - да!
Моралът не запова от утре - това е проблема на учителите в момента!

................
И като имате искания, си правете добре сметките.
След 1.01.2008г. въвеждат плоския данък. Най орязани ще са месечните доходи между 400-800 лв.
Предвидихте ли това, сега като стачкувате.
KRIVONDELA, бъркаш нещо. С плоския данък най-ощетени ще са тези със заплати до 400лв.
Ето тук има сравнителни дани за плащането на данъци сега и след 2008г. с плоския данък: "Работещите при заплата до 400 лв. ще бъдат облагани повече, отколкото сега, показват сметките."
Така че, ако заплатата ми остане такава под 400лв., аз ще загубя от плоския данък. Друг е въпросът, че когато се коментираше този въпрос Орешарски обеща да компенсира бюджетните служители за да не бъдат ощетени, а сега нещо си забрави обещанията.

Отдолу има скоби с уточнение, ама няма кой да го прочете и пресметне резултите.
Логично е сравненията да се направят след това.
Всичко друго е "разяснения" за масовия читател.

# 499
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И резултатите съм прочела и сметки съм си направила(това поне ми се удава). И класа и стажа да си сложа - пак влизам в границата до 400лв.
Данъци и осигуровки, удържани от заплатата сега:
Заплата, лв. Удръжки за сметка на работника
200 24.9
300 50.1
400 81.8
500 113.5
1000 277.4
1500 435.2
2000 555.2

През 2008 г., при 6% здравна вноска:
Заплата, лв. Удръжки
200 43.4
300 65.1
400 86.8
500 108.5
1000 217
1500 325.5
2000 391.9

# 500
  • Мнения: 461
Лекторските сложи ли си ги, коледната 13 заплата, разделена на 12 месеца, възнаграждението по случай  24 май, може и да пропускам други като ваучери за храна, колективни застраховки - работодателя заплаща по-голяма част от сумата.
Реално се получават над 500 лв облагаема месечна сума!

Само за сравнение - за 25 дни, които ми се полагат по закон, вземам с 43лв. по-висока заплата, за месеца, когато съм в отпуска.

# 501
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
KRIVONDELA, колкото и да ти се иска, 500лв. не мога да ги докарам. 13-та заплата нямаме от не знам колко години вече. Дават някакви коледни надбавки до 50лв. Дават и една заплата разхвърляна за Коледа, 24-ти май и 15-ти септ., за храна не дават, дава се СБКО - 3% от заплатата, което също се облага с данък и накрая остават за моята заплата чисто 7лв. Лекторски не всички имат, а някои дори са с недостиг на часове. Класът и стажът са ми малки. Та, затова в предния си пост казах, че и 400лв. не мога да стигна с всичките допълнителни мизерни надбавки.

# 502
  • София
  • Мнения: 1 074
KRIVONDELA, колкото и да ти се иска, 500лв. не мога да ги докарам. 13-та заплата нямаме от не знам колко години вече. Дават някакви коледни надбавки до 50лв. Дават и една заплата разхвърляна за Коледа, 24-ти май и 15-ти септ., за храна не дават, дава се СБКО - 3% от заплатата, което също се облага с данък и накрая остават за моята заплата чисто 7лв. Лекторски не всички имат, а някои дори са с недостиг на часове. Класът и стажът са ми малки. Та, затова в предния си пост казах, че и 400лв. не мога да стигна с всичките допълнителни мизерни надбавки.

Лиляна, на нея не й пука, тя блянува да стане учител май, толкова е убедена в нашата заможност Wink

# 503
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
То ако няма засегнати от стачката какъв е ефекта и тогава и кой ще и обърне внимание?!
ooooh!  Joy Joy
Големи сте сладури ... и идеалисти  Mr. Green
Язък, че има и математици сред вас  ... /за което започвам да се съмнявам  newsm78/
Абсолютно съм съгласна с горепосоченото мнение ...
Да. Стачка има, когато някой /работодателят/ търпи сериозни щети /финансови/ от това, че работниците му няма да изпълнява трудовите си задължения. Затова стачки в транспорта, пощите и други са ефективни и най-често водят до удовлетворяване на исканията на работниците.
Чесно, ама чесно не знам стачка, от която работодателят да прави икономии, да се нарече успешна ...
Ами само малко посмятайте де ...
Вече четвърта седмица не работите .... амен-амен става по една заплата  Sick
150 000 учителя * 350 лв. средна заплата на човек ...   Thinking /кат' стане въпрос за пари и мозъкът ми се размътва /
аааа 52 500 000 лв.
петдесет и два милиона лева икономии направихте на бюджета за един месец  Joy Joy
Ако постачкувате още един месец - 100% увеличение ви е в кърпа вързано  Joy Joy

# 504
  • София
  • Мнения: 1 074
То ако няма засегнати от стачката какъв е ефекта и тогава и кой ще и обърне внимание?!
ooooh!  Joy Joy
Големи сте сладури ... и идеалисти  Mr. Green
Язък, че има и математици сред вас  ... /за което започвам да се съмнявам  newsm78/
Абсолютно съм съгласна с горепосоченото мнение ...
Да. Стачка има, когато някой /работодателят/ търпи сериозни щети /финансови/ от това, че работниците му няма да изпълнява трудовите си задължения. Затова стачки в транспорта, пощите и други са ефективни и най-често водят до удовлетворяване на исканията на работниците.
Чесно, ама чесно не знам стачка, от която работодателят да прави икономии, да се нарече успешна ...
Ами само малко посмятайте де ...
Вече четвърта седмица не работите .... амен-амен става по една заплата  Sick
150 000 учителя * 350 лв. средна заплата на човек ...   Thinking /кат' стане въпрос за пари и мозъкът ми се размътва /
аааа 52 500 000 лв.
петдесет и два милиона лева икономии направихте на бюджета за един месец  Joy Joy
Ако постачкувате още един месец - 100% увеличение ви е в кърпа вързано  Joy Joy


А пък после ни обвиняват, какви сме били Wink . Просто сме ларж, Ян Бибиян. Халал да са им, така да се каже. Кървавите сълзи после няма да са за учителите обаче.

# 505
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Не, за децата на тези, които не могат да си позволят да плащат на частни учители Wink
Защото децата на онези, учат извън България Wink
А на онези е им и по-изгодно да имат необразован електорат ...
макар, че  newsm78 ... като се замисля, май интелигенцията се оказа
по-лесно манипулируема  Thinking

# 506
  • Мнения: 953
То ако няма засегнати от стачката какъв е ефекта и тогава и кой ще и обърне внимание?!
ooooh!  Joy Joy
Големи сте сладури ... и идеалисти  Mr. Green
Язък, че има и математици сред вас  ... /за което започвам да се съмнявам  newsm78/
Абсолютно съм съгласна с горепосоченото мнение ...
Да. Стачка има, когато някой /работодателят/ търпи сериозни щети /финансови/ от това, че работниците му няма да изпълнява трудовите си задължения. Затова стачки в транспорта, пощите и други са ефективни и най-често водят до удовлетворяване на исканията на работниците.
Чесно, ама чесно не знам стачка, от която работодателят да прави икономии, да се нарече успешна ...
Ами само малко посмятайте де ...
Вече четвърта седмица не работите .... амен-амен става по една заплата  Sick
150 000 учителя * 350 лв. средна заплата на човек ...   Thinking /кат' стане въпрос за пари и мозъкът ми се размътва /
аааа 52 500 000 лв.
петдесет и два милиона лева икономии направихте на бюджета за един месец  Joy Joy
Ако постачкувате още един месец - 100% увеличение ви е в кърпа вързано  Joy Joy


А пък после ни обвиняват, какви сме били Wink . Просто сме ларж, Ян Бибиян. Халал да са им, така да се каже. Кървавите сълзи после няма да са за учителите обаче.


Нали спестените пари от заплати на учителите ще им бъдат изплатени под формата на ДМС / допълнително материално стимулиране/ - няма никакви икономии. Учителите стачкуват и накрая получават пак работната си заплата под формата на ДМС.

# 507
  • Мнения: 109
Нали спестените пари от заплати на учителите ще им бъдат изплатени под формата на ДМС / допълнително материално стимулиране/ - няма никакви икономии. Учителите стачкуват и накрая получават пак работната си заплата под формата на ДМС.

Каква радостна вест! Моля те, дай ми линк - къде го прочете това  Thinking

# 508
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
къде го пише  Grinning
на добрата воля на управляващите може би  Mr. Green
дълбоко-дълбоко сте заблудени, ама хайде  Flutter

# 509
  • София
  • Мнения: 62 595
Поне тук положението е по-спокойно. По другите теми, направо е касапница за учителите и поддръжниците им.

Общи условия

Активация на акаунт