За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 395
  • 604
  •   1
Отговори
# 525
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Това за Борисов - моля ви, не му се връзвайте за н-ти път Naughty какво точно направи Борисов до сега за учители,за училища и за каквото и да е било...........нищо #Cussing out Той вечно подкрепя всички,но само и единствено го интересува пак да е кмет - догодина министър -председател!

Вчера,слушайки Станишев,разбрах,че половината у-ща са под опека на общините - я да видим Борисов с какво подобри училищната атмосфера точно Thinking Thinking /без да искам да спамя,но аз ,като пряко засегната от управлението на Бойко, с нищо не отчетох да ми се е улеснил живота Crossing Arms/

# 526
  • София
  • Мнения: 1 074
  Да. Стачка има, когато някой /работодателят/ търпи сериозни щети /финансови/ от това, че работниците му няма да изпълнява трудовите си задължения. Затова стачки в транспорта, пощите и други са ефективни и най-често водят до удовлетворяване на исканията на работниците.
Чесно, ама чесно не знам стачка, от която работодателят да прави икономии, да се нарече успешна ...
 

Знам, че се заяждам, но не мога да се сдържа- пише се "чесТно".   Hug
По въпроса за щетите- ами мисля, че е ясно за всички, че държавата не прави пари от училищата и образованието. Това е и една от причините нуждите на тази сфера винаги да са на последно място. Защото именно образованието е държавен ангажимент към гражданите в страната. То не носи пари, обаче без него не може.
А щетите от стачката не е нужно да са само материални. Не смятам, че стачката на учителите е неефективна форма на протест, въпреки че си права в смисъл, че ако бяха и материални, сигурно преговорите вече щяха да са приключили. В случая щетите са за родителите, за децата и е много  жалко, че правителството се отнася така безотговорно към това.

Мога само да поздравя Бойко Борисов за предизборния трик. Да, това е 200% предизборна агитация, но е уместна и идва навреме.


И аз. Не ме интересува какъв е, стига да върши каквото трябва Wink

# 527
  • София
  • Мнения: 1 074
Това за Борисов - моля ви, не му се връзвате за н-ти път Naughty какво точно направи Борисов до сега за учители,за училища и за каквото и да е било...........нищо #Cussing out Той вечно подкрепя всички,но само и единствено го интересува пак да е кмет - догодина министър -председател!

Вчера,слушайки Станишев,разбрах,че половината у-ща са под опека на общините - я да видим Борисов с какво подобри училищната атмосфера точно Thinking Thinking /без да искам да спамя,но аз ,като пряко засегната от управлението на Бойко, с нищо не отчетох д и се е улеснил живота Crossing Arms/

Недей така. Училищата, че били общински, са пълни глупости. Те се стопанисват от общината, от там идват парите за ремонти например. Учителите обаче, макар че се водят общински работници поголовно, не получават възнагражденията си по предложение на общините, иначе досега щяхме да имаме богата община - богати учители, бедна община - никакви учители. Възнагражденията ни се определят единствено и само от правителството. Това, което каза Станишев, беше поредният трик да се отклони вниманието от тях.

Само ми липсва да го обърнем на предизборно тук Wink Не подкрепям Бойко или друг, и ние тънем в квартала в мърсотия. Изкоментирахме конкретно това, че подкрепя в случая стачката. За това го поздравявам.

# 528
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Те покрай стачката, всички се пробваха да спечелят дивиденти -само не и учителите,както и ние-родителите,които 3 -та седмица се чудим на какво още да се направим,само и само децата да не подивеят тотално Crazy Crazy Crazy

# 529
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
  Да. Стачка има, когато някой /работодателят/ търпи сериозни щети /финансови/ от това, че работниците му няма да изпълнява трудовите си задължения. Затова стачки в транспорта, пощите и други са ефективни и най-често водят до удовлетворяване на исканията на работниците.
Честно, ама честано не знам стачка, от която работодателят да прави икономии, да се нарече успешна ...
 

Знам, че се заяждам, но не мога да се сдържа- пише се "честно".   Hug
По въпроса за щетите- ами мисля, че е ясно за всички, че държавата не прави пари от училищата и образованието. Това е и една от причините нуждите на тази сфера винаги да са на последно място. Защото именно образованието е държавен ангажимент към гражданите в страната. То не носи пари, обаче без него не може.
А щетите от стачката не е нужно да са само материални. Не смятам, че стачката на учителите е неефективна форма на протест, въпреки че си права в смисъл, че ако бяха и материални, сигурно преговорите вече щяха да са приключили. В случая щетите са за родителите, за децата и е много  жалко, че правителството се отнася така безотговорно към това.

Мога само да поздравя Бойко Борисов за предизборния трик. Да, това е 200% предизборна агитация, но е уместна и идва навреме.


Я, правописния не работел ...  Thinking
Жалкото е, че се вглеждате в правописа повече отколкото в това, което правите мдааа...  Twisted Evil
Имагинерните щети, които мислите, че нанасяте в момента, са нанесени много отдавна на цялата образователна система.
В момента сте просто едни пионки - жалко е, че не го осъзнавате май  Sick
И наистина не се заяждам, както казах в една от предните теми на дипломата ми пише "Учител по... ". Една от тези съм, които се спасиха и знам много добре, кои от колегите ми останаха да преподават  Twisted Evil Twisted Evil  Но въпреки всичко ми е много гадно, когато уж интелигентни хора, се оставят да бъдат манипулирани като стадо овце - без кавички.

# 530
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Това за Борисов - моля ви, не му се връзвате за н-ти път Naughty какво точно направи Борисов до сега за учители,за училища и за каквото и да е било...........нищо #Cussing out Той вечно подкрепя всички,но само и единствено го интересува пак да е кмет - догодина министър -председател!

Вчера,слушайки Станишев,разбрах,че половината у-ща са под опека на общините - я да видим Борисов с какво подобри училищната атмосфера точно Thinking Thinking /без да искам да спамя,но аз ,като пряко засегната от управлението на Бойко, с нищо не отчетох д и се е улеснил живота Crossing Arms/

Недей така. Училищата, че били общински, са пълни глупости. Те се стопанисват от общината, от там идват парите за ремонти например. Учителите обаче, макар че се водят общински работници поголовно, не получават възнагражденията си по предложение на общините, иначе досега щяхме да имаме богата община - богати учители, бедна община - никакви учители. Възнагражденията ни се определят единствено и само от правителството. Това, което каза Станишев, беше поредният трик да се отклони вниманието от тях.

 Вярвам ти,вие сте си запознати с проблематиката. Но мисълта ми беше,че дори и за ремонтите - Бойко,като кмет на София, в колко у-ща направи качествени ремонти,колко у-щни двора направи обитаеми - с игрища, с оборудване ....... Thinking Thinking Никак,ама никак не одобрявам тактиките на неговите ПРи, вечно да е добрият бат Бойко.....Както и при стачката на градският транспорт - той много,ама много ги подкрепял-извинете,но от него зависеше увеличаването на заплатите им  newsm78

# 531
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Занда Wink

Цитат на: Станишев
Много неща могат да се променят на местно ниво. 80% от училищата са общински. Исканото 100%-но увеличение на заплатите е нереалистично. Ние да не ги печатаме тези пари"
заяви по време на вчерашния Парламентарен контрол премиерът Сергей Станишев.

Ай ся на кой да вярвам  Mr. Green

# 532
  • София
  • Мнения: 397


 Вярвам ти,вие сте си запознати с проблематиката. Но мисълта ми беше,че дори и за ремонтите - Бойко,като кмет на София, в колко у-ща направи качествени ремонти,колко у-щни двора направи обитаеми - с игрища, с оборудване ....... Thinking Thinking Никак,ама никак не одобрявам тактиките на неговите ПРи, вечно да е добрият бат Бойко.....Както и при стачката на градският транспорт - той много,ама много ги подкрепял-извинете,но от него зависеше увеличаването на заплатите им  newsm78
Аааа поне в нашия квартал на доста училища се правиха ремонти и смениха дограмата,детската градина също и лично Бойко спаси игрището от приватизация+обновяване на съоръженията и настилката му. Peace

# 533
  • София
  • Мнения: 1 074
Занда Wink

Цитат на: Станишев
Много неща могат да се променят на местно ниво. 80% от училищата са общински. Исканото 100%-но увеличение на заплатите е нереалистично. Ние да не ги печатаме тези пари"
заяви по време на вчерашния Парламентарен контрол премиерът Сергей Станишев.

Ай ся на кой да вярвам  Mr. Green

За кое?
Прочетох го и си правя сметка за себе си.
Редовият учител като мен разбира нещата като превратна точка в отношението на властта към образованието в България, за което и се бори. Те показват обаче пълно неразбиране на проблема. Каквото и да договорят, това няма да бъде вече моето желание, нито ще бъда удовлетворена, поради това, че за мен стачката на първо място е за позиция в обществото. Освен помия, друго почти не чух, да не ми се обидят сега милите поддръжници. Фактът е, че на митинга нямаше други съсловия, макар да стояхме с пироговци преди например, нито интелектуалци.
Обществото се е твърде променило в посока, която е тъжна и необяснима за мен, но ще се съобразя с "тенденциите". Което означава, че няма да се върна да преподавам и възпитавам, освен ако изрично не ми се засвидетелства уважение като на важен гражданин и полезен член на това общество от онези горе, които са длъжни да го направят.

# 534
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
За общинските училища  ...

# 535
  • София
  • Мнения: 1 074
"Автобусите безплатни за учителите в столицата
Да се раздадат безплатни карти за градския транспорт на учителите в София или да им се изплащат допълнителни пари за пътни ще гласуват новите общинари през декември. Целта е да се подпомогне предвижването на преподавателите до работното им място. Предложението е на отдел "Образование" към столичното кметство, а идеята е парите да бъдат изплатени със задна дата от първи октомври.
Столичните учители ще получат като премии и спестените пари в школския фонд "Работна заплата" по време на стачката. Всички икономии там ще им бъдат изплатени до края на годината. Това стана ясно по време на работната среща на тристранния съвет за сътрудничество в образованието към Столичната община и синдикатите."

Брей, брей...


"Много неща могат да се променят на местно ниво. 80% от училищата са общински. Исканото 100%-но увеличение на заплатите е нереалистично. Ние да не ги печатаме тези пари", заяви по време на вчерашния Парламентарен контрол премиерът Сергей Станишев.

Ако говориш за това, слушах го по време на Парламентарния контрол. Точно за това говоря, че са глупости. Парите се изплащат от общините, но пряко се определят и гласуват от Правителството. Така че всичко това е демагогия и пренасочване на общественото внимание. И, както винаги, бягане от отговорност.

# 536
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Така че всичко това е демагогия и пренасочване на общественото внимание. И, както винаги, бягане от отговорност.

Евала. Ако откриете, че и стачката ви е предизборна демагогия режисирна от синдикатите с помощник режисьори един-двама политици /слаба режисура бих казала/ и ще прогледнете  Hug

# 537
  • София
  • Мнения: 1 074
Така че всичко това е демагогия и пренасочване на общественото внимание. И, както винаги, бягане от отговорност.

Евала. Ако откриете, че и стачката ви е предизборна демагогия режисирна от синдикатите с помощник режисьори един-двама политици /слаба режисура бих казала/ и ще прогледнете  Hug

Е, не прибързвай с изводите. Надали има някой сляп в случая. Проблемът е, че наистина от известно време насам не се търпи. Според мен, две са причините. Първо щофьорите. Знам, че не бива да се прави паралел, но той се набива. Второ, двойното поскъпване на хранителните продукти. Аз досега не съм мислила какво да купя и какво да не купя, защото съм работила на много места едновременно и съм подкрепяна от също толкова напорист човек. Но цената на кашкавала и сиренето в един прекрасен августовски ден просто ме сепна, удари по главата и вцепени.
Не, нищо не е наред. С кражбите в Топлофикация, със сметките на ЕОН, с качеството на водата и вдигането  на цената й "щото всичко друго се вдига". Качеството на живот пада. Не си спомням кога за последно бях на театър, а не съм пропускала нова постановка...
Най-много ме боли за липсата на алтернатива и пълната безнадежност, която е бъдещето на бебето ми. Когато то стане ученик в първи клас, при това положение на нещата, няма да е останал нито един учител, камо ли да си позволявам лукса да го квалифицилам като кадърен или некадърен.

Пък нека ни яхват протестите. Стига обществото да си отвори очите за тази зейнала яма от проблеми и това ще е добре.

# 538
  • София
  • Мнения: 62 595
Така или иначе, стачката вече няма спиране.
Мислех, че още миналата година ще се случи това нещо, още повече, че Вълчев като че ли тогава беше навит заради стачката на шофьорите.
Въпросът е дали до неделя вечерта ще си играят на шикалки. По радиото чух, че няма покана към синдикатите за среща на експертно ниво преди ходенето в президентството. Това не го очаквах.

# 539
  • Мнения: 109
И аз не очаквах, че в проектобюджета за следващата година процентът от БВП за образование е намален вместо да е обратното. Нали образованието беше приоритет на правителството?

Общи условия

Активация на акаунт