Пълнени чушки с кайма

  • 15 010
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Как ги приготвяте и каква заливка правите?

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 5 001
Да споделя и моята рецепта за пълнените чушки...Запържвам лук,добавям каймата,като се позапържи слагам ориза и го врътвам за малко за да не се слепва после.Добавям настъргани 1-2 по-големи домата,червен пипер,черен пипер,магданоз и малко водичка.Оставам малко да понабъбне плънката и после пълня чушките(посолени отвътре) отгоре слагам тапичка от домат,нареждам в тенджерата и варя.Сосчето е бешамелче,като използвам водата в която са вряли чушките.Ами това е Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Ние обичаме пълнените чушки не варени, а в тавата печени  Heart Eyes
И точно в темите които съм пуснала, се споделят мнения за разликата във вкуса на варените и печените пълнени чушки.
Но все пак хората имат разлечни вкусове  Peace

# 5
  • Мнения: 5 362
Винаги ги правя така:
Задушавам лук и морков.Прибавям каймата и ориза.Също и доматено пюре.Слагам подправките-сол,черен и червен пипер,магданоз,малко джоджен.Водичка,според ориза.
Чушките са предварително почистени,измити и посолени.Напълвам ги със сместа и ги редя в тава.Към края правя сос бешамел и ги заливам.Пече се още десетина минутки и са готови.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 256
Да се включа и аз с моята рецепта.
Чушките-измити и избушени, каймата-омесена с лука, чубрица,пресен магданоз и разтворено доматено пюре. И ориз,естествено. В тава нареждам напълнените чушки, с камби става много добре, заливам с разтворено доматено пюре поне един буркан от 800 мл. нарязвам чесън на ситно и слагам в тавата. Пека и обръщам, накрая обилно поръсвам с магданоз.
Пробвайте,вкусно е!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Да се включа и аз с моята рецепта.
Чушките-измити и избушени, каймата-омесена с лука, чубрица,пресен магданоз и разтворено доматено пюре. И ориз,естествено. В тава нареждам напълнените чушки, с камби става много добре, заливам с разтворено доматено пюре поне един буркан от 800 мл. нарязвам чесън на ситно и слагам в тавата. Пека и обръщам, накрая обилно поръсвам с магданоз.
Пробвайте,вкусно е!
И аз ги правя така - много по-бързо и лесно стават със сурова кайма. Само че после в тавата не ги заливам с доматен сос, а сипвам само вода. Също ги обръщам по средата на печенето, за да може ориза да се свари добре отвсякъде. Накрая като станат готови им правя заливка като за мусака - яйце, кисело мляко и брашно и допичам още малко.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 256
С домати и чесън са много приятни, остава едно гъсто сосче,само да го обираш с хляб. И мирише хубаво.

# 9
  • Мнения: 2 005
И ако прибавите към пълнените чушки и нарязана на парченца ябълка или дюля отгоре при задушаването стават перфектни Peace

# 10
  • Мнения: 3 410
Ние обичаме пълнените чушки не варени, а в тавата печени  Heart Eyes
И точно в темите които съм пуснала, се споделят мнения за разликата във вкуса на варените и печените пълнени чушки.
Но все пак хората имат разлечни вкусове  Peace

 Peace Peace
Пълнените пиперки печени в тава стават много по -вкусни от варените. Аз слагам освен лук,кайма,ориз и доматки, един картоф нарязан на малки кубчета и един морков и гюзум като подправка. Освен това цепвам малко пиперката, за да влиза по-лесно водичката.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 074
А ето и моите постни пълнени чушки - Запържвам дребно нарязания лук и прибавям последователно ситно нарязан патладжан, домати, ориз. Подправките са чер пипер, джоджен, Пикантина или Вегета. Наливам малко вода да набъбне плънката. Чушките ги почиствам и надупчвам с вилица за да може да влиза водичката. Пълня с плънката и захлупвам с резен домат.Пече се във фурната. Сосчето е бешамелче.

# 12
  • Мнения: 3 034
понеже си замразявам смес от задушена кайма, лук, морковки и подправки (чубрица, сол, червен пипер), вадя си от нея, размразявам я, добавям изкиснат във вода ориз (15-20 мин), пълня камби, като ги наредя в тавата заливам с домати от консерва, вода и малко олио, да е до половината. запечатвам с фолио и ги пъхам на 180 градуса 30-40 мин, после махам фолиото и още толкова до запичане  Peace

# 13
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Да споделя и моята рецепта за пълнените чушки...Запържвам лук,добавям каймата,като се позапържи слагам ориза и го врътвам за малко за да не се слепва после.Добавям настъргани 1-2 по-големи домата,червен пипер,черен пипер,магданоз и малко водичка.Оставам малко да понабъбне плънката и после пълня чушките(посолени отвътре) отгоре слагам тапичка от домат,нареждам в тенджерата и варя.Сосчето е бешамелче,като използвам водата в която са вряли чушките.Ами това е Simple Smile
   Така, но не осолявам чушките предварително. Ако не ви е сотанало доматче за затапване, става и с парченце картоф.

# 14
TheNMaster, рецептата ти за пълнените чушки много ми хареса ,но се питам може ли да  опека вече напълнените чушки. Thinking
 

Общи условия

Активация на акаунт