Разлика в гънките на краката!

  • 6 191
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 493
Моля ви кажете ми нещо успокоително,че ще се побъркам.Днес бяхме на месечна консултация.Всичко е наред,но докторката забеляза,че гънките на крачетата от задната страна не съвпадат.Крачетата са еднакви на дължина,но гънките в горната част на крачетата не съвпадат.Каза ми да отида на ортопед.Днес записах час за утре наобед,но дотогава ще се побъркам.Мисля си най-лошото,въпреки,че докторката каза да не се притеснявам толкова.Споделете какво може да се случи и какво се прави в този случай.

# 1
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Не се притеснявай излишно. Момиченцата са по-склонни към заболявания на тазобедрената става. Да нямате в рода си луксации или пък ти самата да имаш? Аз лично съм с двустранна луксация и много се притеснявах за малкия, но засега няма проблеми.
Ортопеда при който ще ходиш е добре да има ехограф, а не рентген, защото така най-добре се виждат някакви ъгли между ставите. Може да ви сложат едни ортопедични гащички, които да поносите месец. Най-добре ще ти обясни специалист.
Пиши какво е станало утре след прегледа.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
На едно от бебенцата в нашия квартал гънките му не бяха еднакви.При ортопеда се оказа,че всичко е наред.Доколкото аз знам,разминаването на гънките не се смята за сигурна индикация за проблем.Най-добре е да се направи преглед с ехограф при ортопед,тогава се вижда истинското положение.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 243
И нащите са така.Това не е никакъв проблем.Важното какво ще се види на ехографа. Peace

# 4
  • Мнения: 13 667
Здравей
и ние изживяхме същото притеснение , на нашия син на 4 месеца откриха разлика и то немалка - около 2 см в гръб на крачетата.
Ходихме на специалист и той след ехографски преглед не намери никакви проблеми, така че не се притеснявай. Както каза лекаря - всеки човек е несиметричен по природа .
Поздрави

# 5
  • София
  • Мнения: 718
И нашите гънки не бяха симетрични. Ортопеда ни прегледа и каза че няма проблем - бебетата не били изцяло симетрични и не винаги това значи проблем.

# 6
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Принципно трябва да отидеш на ортопед, но не това е причината Naughty И на сина ми бяха различни гънките и като казах на ортопеда, той ми отвърна: "Ако ми покажеш две еднакви, ще те черпа!" Така че, на педиатъра ви, много задраве Peace

# 7
  • Мнения: 304
И Марто беше с несиметрични гънки, но не отидохме на ортопед заради това, а защото беше седалищно предлежание. На ехограф се вижда най-добре, не давай да го облъчват с рентген. Ние нямахме проблем. И вие няма да имате.
Успех Peace

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Това не означава нищо и педиатърката би трябвало да го знае!Заведете детето на ортопед!

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Моята винаги е била с различни гънки на краката, продължава да е така.

# 10
  • Мнения: 1 225
Не се притеснявай  Hug
ПО-добре си избери свестен ортопед.
Ние ходихме два месеца подред и двата пъти ни измери различни ъгли на ставите.
Още първия месец ни изпрати в специален магазин, където продават тези ортопедични гащи за бебета. Носили сме ги много малко, заради жегите.
След това съм се консултирала с още двама педиатри и те казаха да не се тревожа.
Въпреки това на 6-тия месец съм решила да посетя специалист в Горна баня.
Желая и при вас да няма нищо за което да се тревожите.  Praynig

# 11
  • Мнения: 4 447
Принципно трябва да отидеш на ортопед, но не това е причината Naughty И на сина ми бяха различни гънките и като казах на ортопеда, той ми отвърна: "Ако ми покажеш две еднакви, ще те черпа!" Така че, на педиатъра ви, много задраве Peace
smile3521

# 12
  • Мнения: 1 733
Успех и пиши какво е казал ортопедът!

# 13
  • Мнения: 3 116
Късно видях темата  newsm78

При Мая се разминаваха гънките, но луксация нямаше  Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 408
Малкият ми братовчед имаше същия проблем,леля ми се беше побъркала.
Заведохме го при специалист-детски ортопед,той каза,че всичко е наред и добави,че в природата никъде няма пълна симетрия и това са глупости.
Дано това помогне да се успокоиш,стискам палци всичко при детенцито да е добре.
УСПЕХ!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт