Може ли пресни плодове за захранване?

  • 1 191
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
От доста ровене и четене се пообърках вече и искам да попитам може ли пресни плодове за захранване на 5 месечно бебе или не и избщо добре ли е като идея да се започне с плодове?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не, не може. Пресни плодове се препоръчват след 6 навършени месеца и след друго захранване.

# 2
  • Мнения: 389
Не, не може. Пресни плодове се препоръчват след 6 навършени месеца и след друго захранване.
И аз съм на същото мнение!
Дори плодовото пюре, което давах в началото беше от сварени, а не от пресни плодове!

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 07:36 от bay-bay

# 3
  • Мнения: 5 362
И според мен е по-добре да захраниш с нещо друго,а след това да даваш пресен плод.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не е добра идея и според мен. Пресните плодове колкото и да са полезни съдържат киселини, които са доста агресивни към стомаха. Особено когато става въпрос за така незрялата храносмилателна система на толкова малко бебче. Така или иначе не се препоръчват преди навършване на 6 месечна възраст.

# 5
  • Мнения: 753
Не е добра идея и според мен. Пресните плодове колкото и да са полезни съдържат киселини, които са доста агресивни към стомаха. Особено когато става въпрос за така незрялата храносмилателна система на толкова малко бебче. Така или иначе не се препоръчват преди навършване на 6 месечна възраст.
Peace

# 6
  • Мнения: 4 111
От доста ровене и четене се пообърках вече и искам да попитам може ли пресни плодове за захранване на 5 месечно бебе или не и избщо добре ли е като идея да се започне с плодове?

Да, може.

# 7
  • Мнения: 1 672
аз също от време на време давам пресни плодове и мисля че може и ти да го направиш

# 8
  • Мнения: 7 947
Аз също захраних с пресни плодове, моркови и Laughing ябълки като начало.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Рано ми се вижда.Цял живот ще си ги хапва,така че 1 месец по-късно не ми се вижда много време.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И на мен ми се струва рано за пресни плодове.Изчакай поне още месец.

# 11
  • Мнения: 1 701
Аз мисля, че ако са минали термична обработка /напр. сварена и пасирана ябълка с АМ/ може...  newsm78

# 12
  • Мнения: 781
И аз мисля, че може. След като някои дават сок от пресни плодове на 1 месец, на 5 меседа да се даде пасирана ябълка, никак не е фатално  Laughing

# 13
  • Мнения: 872
А от кога може суров банан

# 14
  • Мнения: 73
Със суров банан може и малко преди 6 навършени месеца.

Общи условия

Активация на акаунт