Какви са отношенията със зълвата ?

  • 26 301
  • 214
  •   1
Отговори
Моята ме подлудява, меси се във всичко като дърта свекърва, само проблеми създава и въобще не уважава факта, че сме семейство с брат и, макар друго да говори. При вас как е положението ? Аз вече не знам какво да правя, защото мъжът ми зачита нейното мнение и все аз съм кривата, направо имам чувство че ще ни докара до развод един ден.
За информация - тя не е женена, няма деца, гадже, работа и няма с какво да се занимава, затова ми трови живота.

# 1
  • Мнения: 1 589
Аз вече не знам какво да правя, защото мъжът ми зачита нейното мнение и все аз съм кривата, направо имам чувство че ще ни докара до развод един ден.




Е как какво да правиш?Първо обясняваш на мъжа си,че сте семейство-това означава ти,той и децата(ако има такива)И други хора нямат право да се месят.Ама това първо мъжът ти трябва да го осъзнае.Зълва ти няма да си налага мнението ,ако вие не и позволявате.

# 2
  • Мнения: 1 800
Далеч от стари моми. Те не разбират значението на семейството и никога няма да го разберат докато нямат собствено. Отгоре на всичко няма и личен живот, чудя се как още не е дошла да живее при вас. ooooh! Бих и го казала направо без заобикалки. Ако мъжа ти толкова я зачита повече от теб, да живее с нея. Ако иска семейство трябва да направи нещо по въпроса. Naughty

Аз нямам никакви проблеми с моите зълви(2), имат по 4 деца и не им е до простотии. Никога не ми се бъркат в живота ми, но и моя мъж не би им позволил Peace

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
sisi7, заедно ли живеете?

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Моята зълва се мярка много рядко у нас. Държа се любезно с нея, но от началото съм дала да се разбере, че не толерирам никакви прояви на бъркане в семейния ни живот. И то не със заобикалки. Те не са ми по сърце.
Аз съм от хората "Право куме в очи". Директно съм казала, че решенията в нашето семейство си ги взимаме само ние и ако искаме съвет, ще го потърсим. Иначе самоинициативи не приемам.

# 5
  • Мнения: 473
Хладни. Тя е голям егоист и все нейните планове са най-важните. Свикнала е да мисли само и единствено за себе си, за другите пита просто за да има какво да каже. Но това не ми пречи. Тя е далеч, не живее при нас, чуваме се рядко, понякога ме дразни като се прави на компетентна по въпроса за отглеждането на децата, при положение че тя няма и никога не се е занимавала с деца, даже ми каза, че й е трудно да си представи да бъде майка на този етап. Но това се понася, не се бърка в семейството ни за разлика от майка й.

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами с моята зълва (сестрата на мъжа ми) се разбирам отлично, имаме еднакви интереси, виждания за нещатата от живота, на една възраст сме(почти)  Mr. Green тя живее в Германия и се виждаме рядко, няма поводи за дрязги и драми  Flutter
А иначе твоята зълва ако е някоя тийн девойка може да ти скъса нервите, но пък може да й дойде акъла някой ден, обаче ако е 30-годишна мома определено ще се наложи да вадиш тежката артилерия Sick

# 7
  • София
  • Мнения: 819
Като сестри сме, много си я обичам, често се чуваме и виждаме, въпреки че ходи на работа, пием си кафето заедно в събота или неделя, много обича и Стела, а за мен това също е важно Heart Eyes Омъжена е, нямат деца все още Heart Eyes

# 8
  • Oslo
  • Мнения: 659
Имам две, разбираме се чудесно, мога да кажа, че са едни от най-добрите ми приятелки.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
И мойта е гад Mr. Green

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами с моята зълва (сестрата на мъжа ми) се разбирам отлично, имаме еднакви интереси, виждания за нещатата от живота, на една възраст сме(почти)  Mr. Green тя живее в Германия и се виждаме рядко, няма поводи за дрязги и драми  Flutter
Същото и при нас, с тази разлика, че моята е в Австрия и сме с 8 год. разлика.

# 11
  • Мнения: 1 172
Отношенията снаха-зълва и снаха-свекърва са си сложни, т.к се налага двама души да започнат да комуникират не защото са си интересни, а защото имат роднинска или друга връзка с трети човек.

Само с това не мога да се съглася:
Далеч от стари моми. Те не разбират значението на семейството и никога няма да го разберат докато нямат собствено.

Има го и другия момент - искаш свобода и независимост, но какво даваш. Ангажираш ли другия човек със задължения, които не желае да поема или по принцип не са негови, а твои си, и т.н.  Една моя позната, стара мома, изгледа в някаква степен децата на брат си. Живеят през  1 вход, тя вземаше отпуски като няма кой да гледа децата, води/прибира ги от училище и градина, занимаваше ги, средно по 2-3 нощи на седмица те бяха у тях , а родителите им се развяваха по заведения безгрижно. След като децата порастнаха, снаха й каза, че цял живот им се е месила в семейството, защото не е имала свое и не можела вече да я понася. Много гадно и неблагодарно. И в прекрасния момент - когато вече не й трябва помощ, тк децата й са на по 18-20.

Моя съвет е да очертаете ясни рамки на взаимоотношенията ви и да се придържате към тях. Това, че съпругът слуша сестра си, не прави сестра му лоша. Това, че проблемите ви стигат до сестра му и вземането впредвид на нейното мнение по тях, е проблем на вашето семейство, не на зълвата.  Ако сестра ми поиска съвет или сподели проблем, аз също ще й кажа моето мнение. Оттам нататък дали ще се вслуша или не, си е нейно решение. Но тръгне ли да го защитава пред съпруга си, означава, че това е и НЕЙНОТО мнение. Не виждам каква вина бих могла да имам аз. Същото е и при съпруг-зълва.


С моята зълва сме във добри взаимоотношения - всяка знае докъде се простират правата й и никоя не опитва да прескочи границата. Установили сме си норми, към които се придържаме. Няма деца и също ми дава съвети за отглеждане - къде правилни, къде неправилни. Ако намирам нещо за неуместно, й го казвам на момента и й обяснявам защо не се прави така, според мен. Всичко може да се изглади с достатъчно комуникация - ясно, точно, на момента. И всичко може да се изопачи, ако остане некоментирано и всеки си го интерпретира по собствен си начин.

П.П. А свекърва ми преди няколко месеца се засегна, че питах мъжа си "какви са плановете на сестра ти", а не я назовах по име. И тъй като веднага долових сконфузения поглед, й обясних, че ние така си говорим. И това не е нито обидно, нито неуважително... Няколко дни по-късно, в непренуден разговор, тя чу че и мъжът ми така говори за моята сестра. Ако не го бяхме уточнили, и до ден днешен свекървата сигурно щеше да се цупи за нещо, изтълкувано по грешен начин и да търси доказателства в полза на това си мнение.

# 12
  • DE
  • Мнения: 967
Аз с моята се разбирам чудесно - засега!

# 13
  • Мнения: 2 663
Моята е много готина и се разбираме чудесно, познаваме се от мнооооооооооого време и сме приятелки.Имали сме и пререкания, но винаги си казваме нещата както са и всичко е на 6

# 14
  • Мнения: 533
Аз имам две зълви и двете си ги обичам много  newsm47

# 15
  • Мнения: 417
И с двете се разбираме,нито те ми се месят нито аз.

# 16
Не живеем със зълвата, а с моето семейство. Обаче зълвата живее в наш апартамент, който ползваме само лятото, или когато искаме да избягаме да сме сами. Сега няма къде да избягаме. Да не говорим, че ми използва козметиката, която е в апартамента, без да пита и всичко друго.  Зълвата живееше в чужбина, имаше и сериозен приятел от 5 години, преди това има и един развод, обаче за мой " късмет " реши да се раздели с приятеля си и да се прибира да живее в България точно след като родих тази година. Съпругът си го е зарязала след като се разболял тежко, а последния си приятел също го заряза в много тежък момент от живота му. Не е тинейджърка, на 34 години е, но се държи като тинейджърка. Винаги е била дебела, но в последната година свали 30 килограма и реши че приятеля и не е достоен за нея и трябва да си търси някой стегнат пич. Аз винаги съм била слаба, но напълнях преди бремеността 10 кг, с бремеността още. Сега си върнах килограмите отпреди бремеността, но искам да сваля и останалите излишни. А тя страшно я е яд, че аз преди това бях слаба и винаги изглеждах перфектно и сега само ми говори, че това ми е предела на възстановяване, не мога да си върна предишната форма, защото съм била раждала жена вече.  Сега сме на едни и същи килограми двете и тя изтръпва от факта аз да не съм пак по слаба от нея. Освен това по принцип зъллвата не е от моя град и сега се натресе да живее тук и няма познати и се мъкне навсякъде с нас, все едно че ни е второ дете. И преди ме дразнеше, но като беше на разстояние и я виждах 2 пъти годишно е друго. Сега обаче е нетърпима. Не се меси в моите отношения с мъжа ми толкова, колкото се меси покрай детето, и оттам лека - полека и на нас. Само дава съвети и предложения като дърта свекърва, влиза в стаята като реве бебето без да почука.  А в първите месеци, изпадаше в истерия като се разреве малкия или като го къпем, от страх да не му направим нещо, направо ми идваше да и забия един шамар и да я сваля на земята, защото колкото аз бях спокойна и се справях сама с малко бебче, тя ми вдигаше нервите.  Да не говорим че е маниачка на маркови дрехи и накупува такива на бебето отпреди раждането, и тъй като той бързо наддаваше, почти не ги носи и тя се сърди и само ми натяква колко скъпи били. Аз и обяснявам, че хич не ми пука, че детето ми носи всякакви дрехи -включително от други деца. Много пъти съм говорила със съпруга си, като сме двамата се разбираме, но в следващия момент тя като измисли нещо ново и пак започват проблеми. От друга страна той винаги я защитава поради факта, че аз нямам братя и сестри и не съм разбирала тези отношения. Наистина не мога да разбирам нещо, което не съм преживяла, но ми писна вече 6 месеца да се самообвинявам, че само аз бъркам някъде, че аз съм кривата и т.н. Всичко това ми се отразява страхотно психически и физически и здравети ми се влоши.  Да не говорим, че зълвата е абсолютна клюкарка и всичко, което кажа на нея, тя го предава на брат си, но понякога изопачено. Същата е като майка си, пълно копие и все едно че имам 2 свекърви.  Освен това иска да развива бизнес с брат си и тогава ще е свързана в нас във всяко отношение.
Първия път, когато се запознахме мислех че е много готина, разбирахме се чудесно, докато не си замина и разбрах че всичко е коладила на мъжа ми и то изопачено. Оттогава гледам на нея по друг начин.
И върха беше, когато баща и се разболя смъртоносно и тя продължи да си стои в чужбина и не се прибра, въпреки че знаеше че повече няма да го види.
Според мен единственото решение е да и намеря мъж, но ако ставаше така лесно...
Към мнението на *SV* - права си в случката която разказваш, но при нас не е така. Аз не и поверявам никакви задължения, защото още кърмя бебето и си го гледам напълно сама, а и тя хем иска да го гледа, но хем я е гнус като повърне и не може да му сменя памперса като се наака, повдига и се и отива в банята. Голяма е лигла. Казва че обожава малкия, но все иска да го оставим на мъжа ми и да ходим по магазините двете. Тя мисли само за развлечения, дрешки и обувки, и гаджета. Другото , което много ме дразни е че през повечето време говори не бебето на чужд език. Това страшно ме дразни, защото той си е българче, трябва да слуша българска реч, само на 6 месеца е, в момента си запомня името. 
Благодаря за отговорите на всички дотук. Ако тръгна да разправям всички случки мога да изпиша 10 страници.

# 17
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ледени Mr. Green.

# 18
  • Мнения: 1 172
sisi7, опитай 3-4 седмици да живееш с позитивна нагласа към зълва си. Това, че обича детето ти, не противоречи на желанието й да излизате по женски. И аз обожавам сина си, но с охота го оставям при баща му или при бабите му и се вдигам за няколко дни, не за няколко часа. Вероятно все още искаш да си плътно до детето си и затова нейното предложение те наранява. Тогава й обясни, че все още си много привързана към детето и на този етап не ти се ходи по забавления или по магазини. Или излизайте заедно с бебето.
Не мисли и за килограмите. Вероятно показваш неудобството си или по-скоро притеснението си, че не можеш да ги свалиш все още и това провокира и нея да ти говори за килограми.

Спри да се състезаваш с нея. Защо е важно коя е  по-слаба или по-дебела? Намерете си общо занимание или общи интереси. Оттам ще ви потръгнат отношенията (поне с моята зълва така счупихме леда). Ако не ти е приятно да ползва твоите неща, кажи й го - директно. Ако не ти е приятно да ти натяква колко скъпи дрехи е подарила, кажи й директно не "не ми пука колко са скъпи", а нещо от рода на  "детските дрешки бързо умаляват, нормално е да остават неизносени и затова не виждам смисъл да се купуват толкова скъпи или ми е жал, че толкова пари са дадени за 2 пъти облечена блузка".
Не я укорявай и за предишните й връзки - това са много лични неща, в които ти нямаш право да се месиш, камо ли да я съдиш за решенията й. Така, както не искаш тя да определя колко добра майка си според твои конкретни действия спрямо детето (гледане, обличане, хранене, разходки, къпане и т.н.)

Дай на себе си възможност да опознаеш и положителните й черти. Пък тогава решавай и какви отношения да имате. Не твърдя, че тя е злато и ти си виновна. Но това, което си написала, изглежда много едностранчиво и предубедено.

# 19
  • Мнения: 2 427
Малко по-добри от тези аъс свекърва ми.Т.е. малко,ама съвсем малко по-добри.Може би защото все пак е по-млада.Мрази ме,направо не може да ме гледа.Ама не е нещо лично.Тя мрази всичките жени в живота  на брат си,няма жена родена за него.Ако можеше да избира сигурно щеше да го ожени за някоя нейна приятелка,но съм далеч от мисълта че с годините нямаше да и опротивэ и тя.Това което ги характеризира най-силно,нея и майка и е разяждащата ревност по отношение на съпруга ми.Веднъж излязох с нея на 8-ми март.Направо сглупих да се излъжа.Умрях от срам,вервайте Embarassed Embarassed Embarassed!Нямаше мъж ,който след като се е загледал по мен да не отнесе някакъв коментар на висок глас от нея Confused.Мъжа ми никога не го прави,а тя си позволява Close.

# 20
  • Мнения: 263
Моята зълва е готина! И много се радвам, че поддържат добри отношения с мъжа ми, защото аз нямам такива... Идваха ни на гости това лято за няколко дена и много добре се разбирахме с нея! Много съм доволна и щастлива, че поне с нея се разбираме!

# 21
Albertine, как се справяш ? От колко време си омъжена и как издържаш всичко това ?

SV, благодаря за мнението ти, права си в нещата, които пишеш, съгласна съм, опитвам се да " работя " върху себе си. Само за излизането не си ме разбрала, не че ми е неприятно, напротив, много ми се излиза ако има кой да гледа детето, просто исках да ти кажа че не и заявявам мои задължения, а и тя не иска - в такъв смисъл беше примера ми.   

# 22
  • Мнения: 141
от 7 год. съм разведена,по4ти станахме приятели с бившия ми мъж,но зълва си продължавам да мразя-едно ужасно студено същество,което наранява детето ми всеки път,когато я 4уе и види.ако имах власт,щях да я смажа.но колкото и грозно да прозву4и,съдбата достатъ4но я е наказала

# 23
  • Мнения: 2 427
Albertine, как се справяш ? От колко време си омъжена и как издържаш всичко това ?

SV, благодаря за мнението ти, права си в нещата, които пишеш, съгласна съм, опитвам се да " работя " върху себе си. Само за излизането не си ме разбрала, не че ми е неприятно, напротив, много ми се излиза ако има кой да гледа детето, просто исках да ти кажа че не и заявявам мои задължения, а и тя не иска - в такъв смисъл беше примера ми.   

Ми от няколко години сме женени,но от 7 живеем заедно,така че брой седем.
Как се справям...Ми понякога много се ядосвам,а понякога просто я глееедкам и и се чудя на пилешкия мозък.В началото ме беше яд,след това заключих че не е редно,ако беше малко по-умна и с малко по-добро възпитание не би реагирала така.Гледам на нея някак си мноого отгоре.Не само защото съм по вискока от нея.Отношението ми е повече от снизходително.

# 24
  • Мнения: 186
Ами просто такива липсват!Тя е много особен човек.В тях се ходи със покана.На гости не канят,а предпочитат те да идат ,за да не се набутат, като посрещат гости.Дъщеря ми се роди преди две години и половина и зълвата я е виждала само веднъж-беше на два месеца.Купиха си жилище в друг град,а ние още не знаем къде живеят.Не се обажда,не контактува почти с никого.На работа не ходи вече 13 години-маймуните работели,така казва на мъжа си.По цял ден стои вкъщи.Няма приятелки.Мноого странен човек.Ако и идеш на гости без покана,независимо от повода,просто не ти отваря вратата,така че всички роднини спряхме да рискуваме.В тях почти никой не стъпва.За нея всички са лоши,най-вече свекъра и свекървата,въпреки,че и тях не ги е виждала с години и нищо лошо не са и сторили.Преди много време дойде вкъщи на гости и видя един сервиз,който скоро ни бе подарени много го хареса ,а после каза:"дано да се счупи.Бях потресена.ИМахме тогава на гости една братовчедка и тя каза,че като съм излязла от саята,зълва ми ,отворила всички шкафове ,за да види какво има вътре.Мнтого любопитна личност.Мисля,че е излишно да давам още подробности за тая персона.Уникална е!

# 25
И моята е любопитна, иска да виси всичко и освен това много обича да ме копира. И не само мен.

Албертин  - и ние сме от 7 години с мъжа ми, но както писах досега тя не беше тук и нещата минаваха спокойно. Знаех си, че като се прибере в България ще стане така, от години го мисля, но се надявах да се омъжи там или тук и нещо да се промени. Мисля че просто и липсва добро възпитание на зълва ми, макар да се опитва да се представя едва ли не за принцеса. В чужбина напоследък работеше за богаташи, харесваха и къщата, дрехите, всичко и сега се опитва да живее като тях, да поддържа техния стандарт, въпреки че е безработна в момента. Купува си само маркови дрехи, разбирай с цена 150 - 200 лв всяка, такива обувки, чанти. Вече не е достойна да спи на обикновени чаршафи, които се намират в нашия апартамент, а спим на Пиер Карден, които сега си купихме. И сега като се върна, аз бях изчистила нашия апратамент, където живее, а тя ми каза че още за следващия ден е поръчала фирма да дойде да почисти. Все едно че ние докато живяхме там, сме били толкова мръсни, че аз не съм изчистила и стерилизирала нашет присъствие. Да не говорим, че в чужбина е чистачка, продавачка на дюнери и камериерка, и няма образование, но тук се изживява като принцеса.
Иска да си купи кола - брат и е длъжен да и намери, дори ако ще да ходи да и докара колата от Германия ! Как го разбирате ?
Незнам дали защото не можа да дойде на сватбата ни, или защото няма добро възпитание, но  още не може да проумее че ние сме семейство, че сега центърът на живота на брат и сме аз и детето. А тя му е семейство разбира се, но е голям , самостоятелен човек и трябва да си гледа в своята " паница ". И тук да вместя, че когато аз се запознах с него преди 7 години, той въобще не беше близък със сестра си, рядко се чуваха, тя живееше навън. Но след като мъжът ми видя отношенията в моето семейство ( макар че нямам братя и сестри ) и лека полека взе по - често да се обажда и на сестра си и на родителите си. Фактически покрай мен, той се сближи с тях и аз се радвах, харесваше ми че той така се промени, но не и зълвата да ми се качва на главата и да прави така че той да избира между нас двете и все да избира нея.

# 26
  • Мнения: 2 427
Сис,знаеш ли какво си мисля ,когато те чета?Ти се дразниш от тази жена като цяло,а не би трябвало да е така.В смисъл опитай се да се дразниш от нея само за нещата които пряко те засягат.Ако на нея и харесва лукса,не се дразни.Защо си го слагаш на сърцето.И моята има един куп кусури,но докато живэ отделно не се тормозя от начина и на живот.Не ме ли закача,да прави каквото ще,ко ще и на полилея да се покатери.

# 27
Така е, но като живее в нашия апартамент пак доста неща ме засегат.

# 28
  • Мнения: 2 427
Сис,намери и гадже,единствения начин да я разкараьш от главата си. Laughing

# 29
  • Мнения: 276
Моята зълва е супер-за сега.Живее в Германия и ни праща постоянно подаръци и много обича децата ми.Надявам се да е винаги такава.

# 30
  • Мнения: 2 336
Не сме били много близки. Но покрай последните събития покрай мен отношенията с нея много се затоплиха. Оказва ми голяма морална подкрепа.   bouquet

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 17:03 от Sissi_82

# 31
  • Мнения: 1 802
Ами, по добри от отношенията ми със свекърва ми. Но по принцип са си хладни, ама аз и не искам да ги правя по топли Simple Smile

# 32
  • Мнения: 182
Мойта зълва няма грешка!
От една година живеем заедно и въпреки,че е на 23г.много ми помага с децата,в домакинството даже и се веселим заедно,когато имаме време ,разбира се.
Дано отношенията ни за напред да си останат приятелски.

# 33
  • У дома
  • Мнения: 96
Съпругът ми няма сестра, т.е. такъв екземпляр не се навърта около мен  Peace .

# 34
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Чудесни, прекрасни - и с двете. Често ми е съвестно, че толкова много са направили за мен и ми помагат, а аз не мога да им се отблагодаря по същия начин. Никога няма да забравя как именно зълва ми бе до мен когато раждах и ми държеше ръката, както и как една година след това от един ужасен грип буквално ме изправи на крака. За протокола аз нямам нито брат, нито сестра, а толкова много ми се искаше, че както се казва - затова си избрах съпруг от голямо семейство.  Grinning

# 35
  • Мнения: 474
Зълва ми беше един от най-неприятните ми хора, които не мога да изхвърля от живота си, т.к. е сестра на мъжа ми. Докарвала ме е до бяс със забележки, подхвърляния, заяждания на всички познати на човечеството теми. Винаги и за всичко е на опаки на моето мнение и се изказва абсолютно категорично и нетърпящо възражение. Примерно "Това дете /моето/ няма нужда от повече дрехи, стига си купувала и харчила пари!, Детето е малко, не може да го водите в Гърция на почивка. Като няма кой да го гледа- ще си седите в къщи!" и т.н.  В един светъл ден проумях, че тя е един много нещастен, самотен и копнеещ за нежност млад човек, една жена на 33, която иска да живее моя живот- прекрасен съпруг / брат й е все пак/, детенце, дом, прилични доходи и т.н. А тя се лута все още в невъзможни връзки, копнее за дом и семейство... От този ден започнах да се държа с нея по друг начин- много ми е приятно, че я виждам, отнасям се абсолютно безгрижно към мрънканията й и те постепенно намаляха и почти спряха. Последният път си говорихме за ежедневни неща и тя нито веднъж не ми затропа с крак, както ставаше на 10-тата минута обикновено.
Та току-виж сме станали и приятелки скоро.  Laughing Но аз за сега прибрах томахавката!

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Подминаваме се по улицата с нея , защото цитирам : - "крада от теб защото имам да храня семейство " това информирала съпругът ми .  Sad

# 37
  • Мнения: 1 942
Като сестричка ми е  Hug Много си я обичам и с нея много повече споделям отколкото с приятелките си. Пука ми за нея, показвам и че я обичам и те ми отвръща със същото  Peace

# 38
  • Мнения: 2 161
За мен тя е като сестра.Няма какво да делим.

# 39
  • Мнения: 593
И аз моята веднъж я  скастрих и вече не си пъха носа навсякъде. Но това че ви се меси за мен зависи донякъде и от мъжа ти и той трябва да поговори с нея и да й даде да разбере че вече не е онова малкото братче, дето се държи за полата й.

# 40
  • Мнения: 419
С моята се разбираме страхотно,обичам я като сестра.Никога не се е месила в отношенията ни,дори когато спорим със свекървата не е взимала страна.

# 41
  • Мнения: 210
Лелее,чета и немея,не заради друго,ама живот и здраве някой ден и аз ще стана зълва на някое девойче,
кой знае какво говедо ще съм Sick

# 42
  • на село
  • Мнения: 3 914
Аз пък се омъжих за брата на най -добрата ми приятелка от студентските години  Grinning.
Първо си избрах зълвата, после мъжа  Mr. Green и проблеми няма.

# 43
  • Мнения: 419
Лелее,чета и немея,не заради друго,ама живот и здраве някой ден и аз ще стана зълва на някое девойче,
кой знае какво говедо ще съм Sick
Аз съм зълва,надявам се да не говори кофти за мен. Thinking

# 44
  • Мнения: 1 044
Ние сме в приятелски отношения.

# 45
  • Мнения: 1 163
Ние много се разбираме и обичаме,децата  умират за нея Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 550
Когато се запознахме с мъжа ми, тя беше от недоволните млади хора, метълка, облечена в черно и т.н. МНого трудно понасях контактите си с нея още повече, че е по-малката от двамата, всички се въртят около нея да `и угодят и т.н. Но оттогава минаха доста години, порастна, поумня и проявява много ръзбиране, защитава ме пред свекървата (а тя е и нейна майка) и изобщо не мога да се оплача.

# 47
  • София
  • Мнения: 13 206
Оле, оле, оле.. аз съм зълва. Имам двама братя  Laughing Кой знае снахите ми какво говорят за мен  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Сега по темата... мисля, че си нахъсана повече, отколкото трябва. Всяка дума на SV бих я казала и аз  Grinning Моите братя са далеч от години. Виждаме се веднъж годишно. Дори едната ми снаха идва по-често в БГ от брат ми, другата не съм виждала от години. Имало е период, когато сме живели всички в една къща. Пререкания е имало, особено с едната ми снаха. Понеже и двете сме открити като личности сме говорили за проблемите м/у нас, които са били чисто в битов план, не на личностна основа. Отношенията бих казала, че са много добри в момента, но не защото сме далеч, просто намерихме общ език Grinning Говорим си за децата си, даваме си акъли една на друга, спорим дори, но това не разваля отношенията ни. Всеки сам си взима решения за детето си.
Мисля, че ти си настроена като цяло отрицателно към зълва си. Оттам се набираш и виждаш всичко в черни краски. Какво означава живее във ВАШ апартамент. Аз това не разбирам. Ваш, купен от теб и мъжа ти ли? Ами нали и двамата сте се съгласили да живее тя там. Също не съм съгласна с това, че е лигла щото й се повдига от акото на бебето. Ми не е нейното бебе. Аз не съм гнуслива, но не ми е приятно да сменям наакани памперси ако не са на моето бебе. Няма какво да си кривя душата  Grinning Ако ми се наложи ще го правя без да мърморя и да показвам, че ми е неприятно, но не значи, че ще съм във възторг  Crazy
Също не разбрах конкретно с какво се меси в живота ви? Прочетох всички постинги и не разбрах. Нали живеете отделно, как ще се меси Confused Според мен тази неприязън снаха - женската рода на мъжа идва от отношенията жена-жена, а не от друго. Има ревност май в тази история. Ми съгласи се, че мъжът ти е живял повече със сестра си, отколкото с теб. Нормално е нейното мнение за опредлени неща да има тежест. Аз затова питам за конкретни примери, защото ако сестра му дава акъл какъв диван да си изберете е едно, но ако му дава акъл в някакви житейски проблеми е друго.

# 48
  • София
  • Мнения: 13 206
Съпругът ми няма сестра, т.е. такъв екземпляр не се навърта около мен  Peace .

Тази думичка "екземпляр" е много обидна в случая.. Не бих искала снахите ми да ме наричат така  Rolling Eyes А ти като нямаш зълва защо го правиш? Разбирам да е някоя гадина дето да се заяжда с теб, че да я наречеш екземпляр... много неприятно ми стана  Close Май повечето пререкания идват от точно такива предубеждения. И за свекървите се отнася!

# 49
  • Мнения: 444
Аз нямам зълва , но съм такава ..... чудесно се разбираме със снахата , много си я обичам  Hug

# 50

Оле, оле, оле.. аз съм зълва. Имам двама братя  Laughing Кой знае снахите ми какво говорят за мен  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Сега по темата... мисля, че си нахъсана повече, отколкото трябва. Всяка дума на SV бих я казала и аз  Grinning Моите братя са далеч от години. Виждаме се веднъж годишно. Дори едната ми снаха идва по-често в БГ от брат ми, другата не съм виждала от години. Имало е период, когато сме живели всички в една къща. Пререкания е имало, особено с едната ми снаха. Понеже и двете сме открити като личности сме говорили за проблемите м/у нас, които са били чисто в битов план, не на личностна основа. Отношенията бих казала, че са много добри в момента, но не защото сме далеч, просто намерихме общ език Grinning Говорим си за децата си, даваме си акъли една на друга, спорим дори, но това не разваля отношенията ни. Всеки сам си взима решения за детето си.
Мисля, че ти си настроена като цяло отрицателно към зълва си. Оттам се набираш и виждаш всичко в черни краски. Какво означава живее във ВАШ апартамент. Аз това не разбирам. Ваш, купен от теб и мъжа ти ли? Ами нали и двамата сте се съгласили да живее тя там. Също не съм съгласна с това, че е лигла щото й се повдига от акото на бебето. Ми не е нейното бебе. Аз не съм гнуслива, но не ми е приятно да сменям наакани памперси ако не са на моето бебе. Няма какво да си кривя душата  Grinning Ако ми се наложи ще го правя без да мърморя и да показвам, че ми е неприятно, но не значи, че ще съм във възторг  Crazy
Също не разбрах конкретно с какво се меси в живота ви? Прочетох всички постинги и не разбрах. Нали живеете отделно, как ще се меси Confused Според мен тази неприязън снаха - женската рода на мъжа идва от отношенията жена-жена, а не от друго. Има ревност май в тази история. Ми съгласи се, че мъжът ти е живял повече със сестра си, отколкото с теб. Нормално е нейното мнение за опредлени неща да има тежест. Аз затова питам за конкретни примери, защото ако сестра му дава акъл какъв диван да си изберете е едно, но ако му дава акъл в някакви житейски проблеми е друго.


Здравей, да ти кажа пъро аз не съм се съгласявала тя да живее в апартамента ни - тя въобще не ме е питала какво мисля, а мъжът ми не се съгласи с отрицателното ми мнение по въпроса. Аз исках ние да си живеем там, но уви... Второ, ти имаш общи теми със снахите ти, защото имат деца и т.н., аз ти казвам че с моята зълва не сме в еднакво положение нито по един въпрос - нито като възраст, нито семейно положение, нито деца, нито общи интереси. И писах, че в началото много я харесах, повече даже от мъжа ми, докато не разбрах всъщност какви ги върши и какви ги говори зад гърба ми. Трето - аз не я карам да сменя памперсите на бебето, нито да се грижи за него, да и го оставям пък аз да си бия шута навън. Дразня се, защото тя настоява да ги прави тези неща, но всичко е на думи ( както и във всички други сфери на живота и ), а като опре до действия - изчезва. След като не може да се справи, да не ми предлага. И какво значи живеем отделно ? Само спим в различни къщи. Тя по цял ден се мъкне след мъжа ми в работата му, или идва да трови мен вкъщи и почти всяка вечер е у дома и после само отива да спи в апартамента. Денонощно е около нас - това за мен не е живот отделно. Ако не е с нас вечерта, то звъни по телефона, и не и пука дали е 12 часа полунощ и т.н. Дава ни акъл за всичко. Влиза в стаята докато спим или докато къмя бебето без да чука. Сега тя е измислила къде и как да се проведе кръщенето на детето ни, без да ни пита. Миналата седмица се обажда свекървата и пита кога тръгваме да ходим при нея двете със зълва ми и детето, защото зълва ми така и обещала - без да говори с нас !!! Какво да ти кажа, на ръба на нервите си съм. В момента аз и детето сме разделени от съпруга ми, защото зълвата го замъкна в чужбина да и прибира багажа ! Без да ме пита какво мисля, без да се сети, че ни отделя за цяла седмица, без да помисли че ние имахме планове да ходи някъде. Вече незнам какво да правя. Слушам обещанията на мъжа си от началото на лятото, че с него и бебето ще отидем някъде за 1 седмица, да си почине от работата. Постепенно тази 1 седмица като план взе да се смалява и този месец стигна идеята за 2 дена да ходим някъде. Още не сме отишли. А вместо това цяла седмица замина със сестра си и ни остави. На това хубаво време навън, вместо ние да се разходим, даже става въпроса да мръднем само на 50-100км от града, не повече, той замина на 2000 км разстояние със сестра си. И сега точно ми се обади и каза че вчера са били на плаж. Безмалко да избухна по телефона. За 7 години връзка ние 10 пъти сме ходили на плаж заедно, а сега той веднага е на плажа. Знам че и той е виновен за положението, не само зълва ми , но сто пъти съм говорила с него и всеки разговор още повече го сближава със сестра му, а го настройва против мен. Накрая ще го оставя да си живее е нея, явно аз съм излишната в картинката.
Моля ви се, дайте ми съвет, сега като се върне какво да правя ? Не мога да преглътна обидата, че избра да ходи с нея вместо със семейството си, че нито той, нито сестра му ме попитаха какво мисля, съгласна ли съм да заминат. Просто ми съобщиха факта. Как да се държа с него и с нея ? Идва ми веднага да му спретна скандал, но знам че това ще влоши нещата. А нея въобще не искам да я виждам, но се налага. Да седна ли директно да говоря с нея ? И това не ми харесва, защото каквото и кажа тя ще го предаде на мъжа ми веднага и той пак ще се настрои против мен. Как да и покажа къде са границите на нейната намеса и място в живота ни, без да влошавам нещата ? И без друго са достатъчно лоши.
А като примери - мога да двам много в какво се меси зълвата, но споменавам само най- пресните.

# 51
  • Мнения: 210
Според мен проблема ти е в съпруга,не в зълвата.
Щом той го допуска това и не е сложил някаква граница и най-вече не му пречи,естествено е тя да приема всичко за даденост и дори да не се усеща,че навлиза прекалено много в личното ви пространство.

# 52
  • Мнения: 296
Имам зълва, а и аз съм зълва. И мисля, че повечето неща, които споделяш са абсолютно недопустими. Да, влизала съм в спалнята на брат ми, но когато зная, че гледат ТВ в момента и след като почукам  и отвътре дружно ми отговорят "Влизай, дее "... Явно наистина е доста неудовлетворено това момиче, но защо да страдаш ти ? Важното е, че доста е деликатен момента - може би трябва с хитрина и тактика  да се справиш . Например полигави се на мъжа ти, че искаш вече да си живеете самостоятелно във вашия си апартамент и мило предложи помощ да намерите заедно квартира на сестра му. Накарай го някоя вечер да я покани на вечеря /нищо, че тя така и така е всяка вечер у вас/, но на следващата кажи, че искаш да сте си тримата с детето само. Ей такива нещица.... А, още - най-нормалното нещо е да отиде точно той да й помогне с багажа, но не е нормално мъжа ти да не те попита дали имаш нещо против. Дори и само от куртоазия... Мисля, че такт и търпение са ти нужни.

# 53
  • Мнения: 419
Sisi7,аз мисля че се настройваш сама ,може би зълва ти дори и не предполага,че ти досажда.Поговорете заедно с нея,ако не ти е приятно измисли си поводи да не идва у вас,когато си в къщи.А за багажа не виждам какъв е проблема,все пак мъжът ти и е брат,кой да помоли за помощ?Една седмица не е чак толкова дълго време или просто ти е кофти ,че са отишли на плаж?
На мен ще ми стане много неприятно ако помоля брат си за услуга и да ми откаже,или никога не бих спряла съпругът ми да помогне на сестра си.

# 54
  • Мнения: 142
Зълва ми беше един от най-неприятните ми хора, които не мога да изхвърля от живота си, т.к. е сестра на мъжа ми. Докарвала ме е до бяс със забележки, подхвърляния, заяждания на всички познати на човечеството теми. Винаги и за всичко е на опаки на моето мнение и се изказва абсолютно категорично и нетърпящо възражение. Примерно "Това дете /моето/ няма нужда от повече дрехи, стига си купувала и харчила пари!, Детето е малко, не може да го водите в Гърция на почивка. Като няма кой да го гледа- ще си седите в къщи!" и т.н.  В един светъл ден проумях, че тя е един много нещастен, самотен и копнеещ за нежност млад човек, една жена на 33, която иска да живее моя живот- прекрасен съпруг / брат й е все пак/, детенце, дом, прилични доходи и т.н. А тя се лута все още в невъзможни връзки, копнее за дом и семейство... От този ден започнах да се държа с нея по друг начин- много ми е приятно, че я виждам, отнасям се абсолютно безгрижно към мрънканията й и те постепенно намаляха и почти спряха. Последният път си говорихме за ежедневни неща и тя нито веднъж не ми затропа с крак, както ставаше на 10-тата минута обикновено.
Та току-виж сме станали и приятелки скоро.  Laughing Но аз за сега прибрах томахавката!


Моля те, направи един курс "Да се сприятелим със зълвата!" - и ме брой първа записана. Много вдъхновяващо ми подейства постинга ти. Забелязах, че обикновено проблемите идват от зълви без семейства и без нормален човек до себе си.

# 55
  • Мнения: 2 161
Лелее,чета и немея,не заради друго,ама живот и здраве някой ден и аз ще стана зълва на някое девойче,
кой знае какво говедо ще съм Sick
Може девойчето да се окаже говедо.

# 56
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз пък мисля, че зълвата на Сиси много добре знае, че не постъпва правилно и може би го прави нарочно, за да докаже на " тази пришълка", че кръвта е по-силна и че има влияние над брат си.
По темата: преди я харесвах много и се радвах да я видя, но сега отношенията помежду ни са официални. Просто явно имаме различен светоглед и ценностна система. Те не живеят в Бг, така че рядко ще се виждаме - на няколко години веднъж.

# 57
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз съм зълва и имам 2 такива. Със сестрите на мъжо мисля, че се разбираме добре, не помня някога да са се месили в семейството ни, и двете са в груг град, но когато си дойдат и се видим си прекарваме добре.

Виж, жената на брат ми е друго нещо, мисля че не си пада много по мен, но чувствата ни са напълно взаимни, имам много забележки, както предполагам и тя, но просто не намирам за нужно да ги споделям с нея и се държа настрана. Настъпвам обаче яко ако са засегнати близки - родители или моето семейство, защото както казах и на нея за едни свекърва, за други майка и трябва да си имаме уважението  Naughty

# 58
  • Мнения: 459
Разбираме се много добре. Идва един- два пъти годишно и сме като приятелки. Всеки ден заедно, на кафе, на разходка, на кръчма, на гости.

# 59
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Чудесни !Тя ми е като сестра  Hug!Обичам я  , а и тя ми отвръща със същото! Peace

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 13:12 от VIVKA

# 60
  • София
  • Мнения: 13 206

Здравей, да ти кажа пъро аз не съм се съгласявала тя да живее в апартамента ни - тя въобще не ме е питала какво мисля, а мъжът ми не се съгласи с отрицателното ми мнение по въпроса. Аз исках ние да си живеем там, но уви... Второ, ти имаш общи теми със снахите ти, защото имат деца и т.н., аз ти казвам че с моята зълва не сме в еднакво положение нито по един въпрос - нито като възраст, нито семейно положение, нито деца, нито общи интереси. И писах, че в началото много я харесах, повече даже от мъжа ми, докато не разбрах всъщност какви ги върши и какви ги говори зад гърба ми. Трето - аз не я карам да сменя памперсите на бебето, нито да се грижи за него, да и го оставям пък аз да си бия шута навън. Дразня се, защото тя настоява да ги прави тези неща, но всичко е на думи ( както и във всички други сфери на живота и ), а като опре до действия - изчезва. След като не може да се справи, да не ми предлага. И какво значи живеем отделно ? Само спим в различни къщи. Тя по цял ден се мъкне след мъжа ми в работата му, или идва да трови мен вкъщи и почти всяка вечер е у дома и после само отива да спи в апартамента. Денонощно е около нас - това за мен не е живот отделно. Ако не е с нас вечерта, то звъни по телефона, и не и пука дали е 12 часа полунощ и т.н. Дава ни акъл за всичко. Влиза в стаята докато спим или докато къмя бебето без да чука. Сега тя е измислила къде и как да се проведе кръщенето на детето ни, без да ни пита. Миналата седмица се обажда свекървата и пита кога тръгваме да ходим при нея двете със зълва ми и детето, защото зълва ми така и обещала - без да говори с нас !!! Какво да ти кажа, на ръба на нервите си съм. В момента аз и детето сме разделени от съпруга ми, защото зълвата го замъкна в чужбина да и прибира багажа ! Без да ме пита какво мисля, без да се сети, че ни отделя за цяла седмица, без да помисли че ние имахме планове да ходи някъде. Вече незнам какво да правя. Слушам обещанията на мъжа си от началото на лятото, че с него и бебето ще отидем някъде за 1 седмица, да си почине от работата. Постепенно тази 1 седмица като план взе да се смалява и този месец стигна идеята за 2 дена да ходим някъде. Още не сме отишли. А вместо това цяла седмица замина със сестра си и ни остави. На това хубаво време навън, вместо ние да се разходим, даже става въпроса да мръднем само на 50-100км от града, не повече, той замина на 2000 км разстояние със сестра си. И сега точно ми се обади и каза че вчера са били на плаж. Безмалко да избухна по телефона. За 7 години връзка ние 10 пъти сме ходили на плаж заедно, а сега той веднага е на плажа. Знам че и той е виновен за положението, не само зълва ми , но сто пъти съм говорила с него и всеки разговор още повече го сближава със сестра му, а го настройва против мен. Накрая ще го оставя да си живее е нея, явно аз съм излишната в картинката.
Моля ви се, дайте ми съвет, сега като се върне какво да правя ? Не мога да преглътна обидата, че избра да ходи с нея вместо със семейството си, че нито той, нито сестра му ме попитаха какво мисля, съгласна ли съм да заминат. Просто ми съобщиха факта. Как да се държа с него и с нея ? Идва ми веднага да му спретна скандал, но знам че това ще влоши нещата. А нея въобще не искам да я виждам, но се налага. Да седна ли директно да говоря с нея ? И това не ми харесва, защото каквото и кажа тя ще го предаде на мъжа ми веднага и той пак ще се настрои против мен. Как да и покажа къде са границите на нейната намеса и място в живота ни, без да влошавам нещата ? И без друго са достатъчно лоши.
А като примери - мога да двам много в какво се меси зълвата, но споменавам само най- пресните.

Ааа, не.. чакай малко. Таз история като с любовниците.Twisted Evil За мен ВИНОВНИЯ е мъжът ти  Grinning Как така няма да се съобрази с теб ако апартамента е общ! Има си начини хората да се разберат и да направят компромиси. Във всяка случка дето си описала ТОЙ има вина, а не тя. Тя знае ли, че й е неприятно да седи по цял ден у вас. На мен ако така някой час по час ми идва вкъщи който и да е той ще се изнервя яко. Но няма да го търпя. Ще намеря тактичен начин да дам да се разбере. Лично според мен ти трябва да говориш с мъжа си докъде стига присъствието на сетсра му в живота ви. не се заблуждавай, че тя е виновна. Дори ми звучи малко елементарно като разсъждение (извиянвай, нищо лично  Peace) Това мисля аз. И да ти кажа възможно е това да е модел на поведени ена двамата, брат и сестра. На мен не би ми харесвало, но не изключвам някои да намрират това за нормално Wink Ето например аз живея в семейното ни жилище, което е и на братята ми. Те живеят от години в чужбина. У нас са си у дома, това е и техният дом, но те винаги са се съобразявали, че аз живея непрекъснато в това жилище. Същото мога да к ажа и за себе си! Така че хващай мъжа си и без да се оплакваш от зълвата такава била, онакава била определяй границите. Това бих направил аз!

# 61
  • NL
  • Мнения: 520
Моята зълва е много свестен човек.Ходиме си на гости от време на време,никога не са ни се мешали в семейните отношения,нито пък ние на тях.Същевременно съм сигурна,че ако поискаме помощ,винаги ще подаде ръка.За тях бих направила същото.Въобще никой от моята рода или тази на съпругът ми навлиза в нашата си лична семейна зона с цел да ни дава акъл или просто да ни "ориентира" в живота.

# 62
  • Мнения: 149
аз съм зълва и същото време имам и зълва.
със зълва ми не си говорим от 2 години  а от началото много я уважавах  но изведнъж започнаха със  свекърва ми да настройват детето против мен и до тук не съм се карала но просто  прекратих отношения с тях.
със снаха ми т.е на брат ми със жената сме в добри отношения тя гледа сина ми когото съм ангажирана  старая се да не се бъркам в техните отношения.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 815
Аз съм зълва, не знам моята снаха какво би казала за мен, но аз лично мисля, че сме в добри отношения. Живеем в различни населени места, делят някъде около 350-400 км. Често сечуваме по телефона и винаги ми е казвала, че съм добре дошла при тях на гости.

# 64
  • Мнения: 60
Моята е прекрасна и ми помага с каквото може!

# 65
  • Мнения: 2 655
Отлични, ние сме приятелки.
Преди няколко дни и спестих 7 000 евро, не знам дали някой някога ще направи нещо подобно за нея. Laughing Laughing Laughing И тяме обича, колкото и аз.
А и е страхотна!

# 66
  • Мнения: 34
Аз ги имам две-близначки.Отровиха ни живота още от първия ден.Виновни сме и двамата със съпруга ми ,че допуснах ме да живеят при нас-за малко,и така 4години ги гледах + бебе и мъж студент който работеше и учеше.Продължават да се опитват да се месят,вече са семейни и не са при нас,но много късно е ...Опитвам се да ограничавам всякакви контакти,но едната постоянно влиза във връзка с дъщеря ми и това почва ЛЕКО да ме изнервя #Cussing out

# 67
  • Мнения: 1 526
Много са ни добри отношенията само защото живеем в различни страни  Mr. Green.
Иначе съберем ли се сме доста хладни, но ни се случва 1-2 пъти годишно Whistling, така че е търпимо.

# 68
  • софия
  • Мнения: 2 140
Моята зълва е вещица,майстор е на късия разказ,лъже и си вярва.Докато бяхме гаджета с мъжа ми тя много ме тормозеше,искаше й се да ни раздели.Аз честно казано не комуникирам с нея,дори като седим на една маса,защото много пъти съм й сърбала попарата.Преди изсипваше  страшно гадни реплики по адрес на общи познати и после ходи да им казва,че аз съм ги говорила тези глупости. Naughty

# 69
  • Мнения: 28
СИСИ напълно те разбирам всеки дава съвет за тактика ,търпение,да се поставиш от другата страна да я игнорираш и какво ли още не .Но на теб ти се иска всичко да свърши възможно най бързо ,да сте си заедно с мъжа и детенце и да върви по старо му.но..........
незнам и аз какво да ти кажа и аз си я имам вкъщи + свекърва.Ако не едната ще е другата ,и аз съм сама и все ми казват ти не разбираш отношенията брат -сестра,но разбирам отношението семейство и че всичко това води до нерви,скандали неприятности и пак ти виновна -какво имаш против сестра ми или майка ми неразбирам.
при нас положението се пооправи тя като си намери приятел ,но колко сълзи съм проляла само аз си знам.надявам се по бързо да си намери приятел и да остави мъжа ти на мира .мъжа ти винаги ще ти обещава да те води където поискаш , но обади ли се сестра му ще е първа.

# 70
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
никакви, нито аз поддържам контакт, нито тя с мен - ако се видим на някой празник или семеен повод или ако съпругът ми иска да я види, само тогава се засичаме
няма и нужда нито от помощ, нито от усмивката й

# 71
  • Мнения: 192
никакви, нито аз поддържам контакт, нито тя с мен - ако се видим на някой празник или семеен повод или ако съпругът ми иска да я види, само тогава се засичаме
няма и нужда нито от помощ, нито от усмивката й
моите зълви са newsm10 newsm10

# 72
  • Мнения: 6 992
Далечни. Не държа да си комуникираме, твърде различни сме, нямаме за какво да говорим.

# 73
  • Мнения: 84
Моята зълва е страхотен човек, явно имам късмет! Много добра приятелка ми е! Но, винаги имам едно на ум Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 2 883
Аз съм бъдеща зълва /не го харесвам това Thinking звучи ми като ЗЛА Crossing Arms/
Много си харесвам снахичката и успявам да гледам на тях като двойка , а не като брат ми и жена му Crazy Не съм много близка/привързана с брат си = не ревнувам Peace

Обещавам да съм добричка Heart Eyes

П.п. няма да се женят, но ще си имат бебче newsm68

# 75
  • Мнения: 1 919
като със свекървата хич ги няма.....абе проявяваме търпимост!

# 76
  • София
  • Мнения: 191
Като зълва гледам отношението ми към моята снаха да е такова, каквото искам да е отношението на зълва ми към мен самата.
Резултатът е - разбирам се безпогрешно и с двете.

# 77
  • Мнения: 127
Добри! Но все пак е дъщеря на свекърва ми  Mr. Green,( а аз хи4 не и спестявам като ме ядоса майка и .)

# 78
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Обтегнати  Twisted Evil

# 79
  • Мнения: 197
Зълви, етърви, все тая! Тресне ли ги злобата, нищо добро не чакай! То май си е до човек. Аз като се оженихме с моя сладур много се радвах, че с етърва ми и мъжа й сме прозорец срещу прозорец! Колкото е по-голямо семейството, толкова е по-добре. Така си мислех до тогава, а то какво ми дойде до главата.....! Не знам, двоумя се дали да разказвам с подробности.... Rolling Eyes

# 80
  • Варна
  • Мнения: 428
е, аз пък съм зълва и много съм гледала моите племеннички, особено по-голямата, когато аз още не бях семейна. Е, техните деца и сега често са на гости вкъщи, а моето веднъж не са го взели при тях.  Иначе сме в нормални отношения, т.е. не сме се карали, но не сме и приятелки със снаха ми.

# 81
  • Мнения: 197
е, аз пък съм зълва и много съм гледала моите племеннички, особено по-голямата, когато аз още не бях семейна. Е, техните деца и сега често са на гости вкъщи, а моето веднъж не са го взели при тях.  Иначе сме в нормални отношения, т.е. не сме се карали, но не сме и приятелки със снаха ми.
Разбирам те чудесно! В подобно положение съм. Племенницата ми ме обожава. Навсякъде я водя с мен, глезя я и често и правя подаръци без повод. А моето дете един бонбон не е видяло, а да го вземат при тях-и да ми се наложи трудно ще стане. От етърва ми-много злоба и подли постъпки и то подмолно, без да са предизвикани от моя страна. Иначе гледам да си мълча и да поддържаме нормални отношения. Не искам децата ни да не се познават, или пък братята да не поддържат връзка по между си. Ама какво ми струва да преглътна, аз си знам!

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 23:24 от ina05

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Никакви,не поддържаме такива.Нито аз,нито мъжа ми.

# 83
  • Мнения: 22 842
Нямам проблеми.

# 84
  • Мнения: 1 165
Моята е супер! Много си я обичам! Невероятен човек!

# 85
  • Варна
  • Мнения: 428
е, аз пък съм зълва и много съм гледала моите племеннички, особено по-голямата, когато аз още не бях семейна. Е, техните деца и сега често са на гости вкъщи, а моето веднъж не са го взели при тях.  Иначе сме в нормални отношения, т.е. не сме се карали, но не сме и приятелки със снаха ми.
Разбирам те чудесно! В подобно положение съм. Племенницата ми ме обожава. Навсякъде я водя с мен, глезя я и често и правя подаръци без повод. А моето дете един бонбон не е видяло, а да го вземат при тях-и да ми се наложи трудно ще стане. От етърва ми-много злоба и подли постъпки и то подмолно, без да са предизвикани от моя страна. Иначе гледам да си мълча и да поддържаме нормални отношения. Не искам децата ни да не се познават, или пък братята да не поддържат връзка по между си. Ама какво ми струва да преглътна, аз си знам!
С моята етърва - същата работа, злоба, завист и копиране безкрай. За съжаление, човек не може да си избира роднините. Опитвам се да не обръщам внимание и да не се карам. Ама е трудно понякога...

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Зьлва ми / между другото много грозна дума/ е най-добрата ми приятелка - като сестра ми е. Познаваме се от 14 години, бяхме сьученички. Ако имам проблем знам, че на сто процента мога да разчитам на нея. Дьщерите ни са с 1 година разлика и се стремим да ги научим да са винаги опора една за друга и да растат и те като сестрички  Grinning Аз много обичам племенницата ми, и моята дьщеря сьщо е много обичана от леля си!
Като чета повечето постове трябва да сьм благодарна на Бог, че имам прекрасни свекьрва, свекьр и зьлва Crazy

# 87
  • София
  • Мнения: 123
С моята зълва се уважаваме,не ми се меси в живота,гледа ми детето,когато се налага,но е малко мамино детенце

# 88
С моята сме в отлични отношения, сигурно защото живее в Испания. Чуваме се по скайп и много се обичкаме

# 89
  • София
  • Мнения: 1 423
С моята зълва сме в добри отношения, уважаваме се и за сега нямаме проблеми  Peace

# 90
  • Мнения: 2 700
Аз самата съм зълва и винаги съм се разбирала прекрасно със снахите си, но никога не сме живяли заедно. С първата ми снаха бяхме толкова близки, че дори и след развода на брат ми продължихме да контактуваме. С втората отношенията са ни малко по-делови, защото нямаме толкова общи интереси, но в никакъв случай не са ни обтегнати - периодично се чуваме (рядко се виждаме), за да обсъдим кой, какво и как прави.
Все си мисля, че ако хората живеят отделно и нямат преки финансови взаимоотношения, не може да има причина за скандали.

# 91
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Моята е доста по- малка от мен и това доскоро беше проблем. Откакто заживя обаче с мъж, нещата се промениха  Laughing
Мога да разчитам на нея за много неща, най- вече ми е помощ за детето. Малката се разбира чудесно с леля си, обичат се взаимно и я оставям без притеснения на "съхранение" там.

# 92
  • Мнения: 1 156
ох най после моята тема
женена сьм за брат и от 2 години , но за сьжаление трябва6е 2 год преди това да живея с нея и сьпруга и. Е моито 4удо никаде го няма6е , 6те спомена само 4е се наложе да я напсувам. мьжа и ме запла6и 4е 6те ме изхвьрли от апартамента, преминах и през това да ми тьп4ат дрехоите на пода които са за пранеи какьв ли не ко6мар. Даже ми соб6тиха разни благопожелателки 4е в деня преди банкета  за сватбата ни е кпментирала не може ли самолета да му стане не6то 4е да не ходили на тази тьпа сватба. Както и да е за това време успя да ми стовеи живота до такава степен 4е и сега като и 4уя името ме втриса. Уж ни се бяха пооправили взаимоотно6енията и ето ти ново двайсе обажда се онзи ден свеките и ми казва е нейната 6терка ми била сьрдита, понеже не сьм я поздравила за РД ли4но а само 4рез СМС. Е да де ама не сьм я подминала така както тя ми подмина 30 годи6нината и не доиде на партито а се бях поготвила като за принцеса. И сега свекитата идват за коледните празници, ние трябва да се изнесем за кьм тях заради празника а после новата година 6те е у наси вьоб6те не знам какво 6те правя сьс нея и маика и на едно.  Ве4е треска ме е втресла. От самото на4ало ме мрази, една добра дума на искрено не сьм 4ула от нея. винагги неините проблеми са наи важни, а ние с брат и сме хора втора рька. Даите ми сьвет какво да ги правя тия двете, 4е ми едо6ло до гу6а от безпо4вени клиуки. Да взема да ги отрежа пак ли не знам, ама маи това е на4ина. 6те гледам да си стисна зьбките заради празника и заради това 4е се виждаме 1 пьт в годината и по нататька всеки по пьтя си. вие какво мислите. хубавото е 4е поне мьжа ми ве4е  е узцяло зад мен, 4е имахме един период в които борбата бе6е естока и безмилостна.

# 93
  • Мнения: 1 568
Едно време все му мислех,страдах...че заради свекито,че заради зълвата,брата,майките,бащите,сестрите................. Joy Joy Joy

Сега вече НЕ МИ ДРЕМЕ!!! Peace

# 94
  • Мнения: 1 674
Колкото по-рядко я виждам толкова по-добре!

# 95
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Едно време все му мислех,страдах...че заради свекито,че заради зълвата,брата,майките,бащите,сестрите................. Joy Joy Joy

Сега вече НЕ МИ ДРЕМЕ!!! Peace

Peace Peace Peace

# 96
  • София
  • Мнения: 1 529
Моята не пожела да погребе майка си и не дойде на погребението и.Не съм я виждала и чувала поне 10 години.
,
Нямам брат или сестра и винаги съм я обичала. ЗА тоя развой на нещата има вина и мъжът и,който я  отдели от семейството и е абсолютен тиранин. newsm78 Моя мъж опитва няколко пъти да я види ,но не бе поканен да влезе. Тя живее в Разградско село на 350 км.от София. Дано децата ми винаги да се подкрепят.

# 97
  • Мнения: 485
Е,то и аз съм "зълва",но никога не се меся в семейните им отношения,обаждам се само когато мога да помогна и почти винаги вземам нейната страна,а не тази на брат ми.Искам да са щастливи и се старая да го показвам по всякакъв начин,а с нея дори си споделям много интимни неща.
Предложението от мен -опитай се да я спечелиш на своя страна,ще ти коства малко емоционални усилия,но.....мисля че във вашата ситуация си струва,естествено избягвай доколкото можеш срещите с нея,но когато пък дойде у вас прояви интерес към личния и живот,направи и комплимент че изглежда добре и др.такива,говорете за парфюми,дрехи...а в някои от разговорите подметни колко обичаш брат и и как не разбираш приятелките си ,които слагат рога на мъжете си и не си гледат семейството-нека зълва ти си помисли малко,че утре ако друга е на твоето място,на брат ти може и да не му е много добре.
Това е,моят съвет е първо да опиташ да подходиш "дипломатически",опознай я по-добре и ти пожелавам да намериш нещо у нея което ти харесва.....само да не ме разбереш погрешно-не те съветвам да и се подмазваш,просто опитай първа да подадеш ръка за приятелство...а ако не се получи поне вината няма да е твоя ......защото от опит знам,че няма нищо по-досадно за един мъж от дразгите между две жени.Успех!

# 98
  • Мнения: 189
Колкото по-рядко я виждам толкова по-добре!
абсолютно и моето мнение е същото!тя е надменен и завистлив човек!

# 99
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Средни -  Mr. Green, ако мога така да кажа.

# 100
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Е,то и аз съм "зълва",но никога не се меся в семейните им отношения,обаждам се само когато мога да помогна и почти винаги вземам нейната страна,а не тази на брат ми.Искам да са щастливи и се старая да го показвам по всякакъв начин,а с нея дори си споделям много интимни неща.
Предложението от мен -опитай се да я спечелиш на своя страна,ще ти коства малко емоционални усилия,но.....мисля че във вашата ситуация си струва,естествено избягвай доколкото можеш срещите с нея,но когато пък дойде у вас прояви интерес към личния и живот,направи и комплимент че изглежда добре и др.такива,говорете за парфюми,дрехи...а в някои от разговорите подметни колко обичаш брат и и как не разбираш приятелките си ,които слагат рога на мъжете си и не си гледат семейството-нека зълва ти си помисли малко,че утре ако друга е на твоето място,на брат ти може и да не му е много добре.
Това е,моят съвет е първо да опиташ да подходиш "дипломатически",опознай я по-добре и ти пожелавам да намериш нещо у нея което ти харесва.....само да не ме разбереш погрешно-не те съветвам да и се подмазваш,просто опитай първа да подадеш ръка за приятелство...а ако не се получи поне вината няма да е твоя ......защото от опит знам,че няма нищо по-досадно за един мъж от дразгите между две жени.Успех!
Е това определено е така Peace Peace Peace

# 101
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 498
Чудесни.По-близка съм с нея отколкото с брат ми.Много я уважавам и ценя.Знам,че мога да и доверя и споделя всичко.Но то цялото семейство на съпруга ми е такова-като измислено.Толкова са свестни всички.
На моя,докато бяхме гаджета подхвърлях на шега,че дори и само заради майка му бих се омъжила за него.

# 102
  • Мнения: 1 817
Моята също ме подлудяваше, докато един ден осъзнах, че го прави нярочно, за да ме дразни или да ме подтиква да се карам с брат й заради нея. Но щом го осъзнах, започнах да не й обръщам внимание! Сега сме на здрасти, как си, после няколко общи въпроса и чао. И то само, ако има и други в стаята. Иначе не си говорим, защото нямаме какво да си кажем. Интересно е, че тя също не ме уважаваше и не й пукаше дали ще ми се изтърси на гости през нощтта сама или с поредния, за да преспи при нас или ще се обади да я чакаме, а няма да дойде и т.н....Но нещата се промениха, защото половинката застана на моя страна още в самото начало и тя се научи да се държи прилично с мен! Peace Иначе тя също не е женена, няма деца, нито гадже, нито работа!
Убедена съм, че ако спреш да й обръщаш внимание и минеш с нея на делови тон, нещата ще се променят! Wink

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 21:46 от ZiMa

# 103
  • Мнения: 385
Моята зълва е в чужбина, така че няма как да се меси,но дори и да не беше нямаше да има проблеми-много точен човек е и винаги е заставала на моя страна при спорове с майка и и баща и.Интересува се от племенника си и му изпраща хубави подаръци(още повече,че не е семейна,няма дете и много обича нашето). Винаги сме имали чудесни отношения.  bouquet за нея!!!

# 104
  • Мнения: 1 517
Аз няма да коментирам отношенията си с моята зълва. Само ще спомена, че живеем в един двор, но в отделни къщи, сериозни скарвания сме нямали (защото аз съм добра!?!?!?  Mr. Green ). Друга подробност - мъжа ми хич не и цепи басма, няколко пъти АЗ предотвратявах скарване между тях...

Приятелката ми и зълва и се рабират чудесно, като сестри са. А тя (приятелката ми) има сестра.

Според мен няма значение снахи, свекърви, зълви и т.н. - всичкото си е до човека. А напоследък май станахме прекалени самовлюбени егоисти и все нещо не ни е по угодата...не искам да обидя никого   bouquet

П.П. как да вляза като гост  Mr. Green  Mr. Green

# 105
  • Мнения: 620
Моята ме подлудява, меси се във всичко като дърта свекърва, само проблеми създава и въобще не уважава факта, че сме семейство с брат и, макар друго да говори. При вас как е положението ? Аз вече не знам какво да правя, защото мъжът ми зачита нейното мнение и все аз съм кривата, направо имам чувство че ще ни докара до развод един ден.
За информация - тя не е женена, няма деца, гадже, работа и няма с какво да се занимава, затова ми трови живота.


Разбирам те много,много добре.Сега съм в процес на развод(причината е друга) и вече нямам такъв домашен любимец като зълвата. PartyПочти нямам спомен от семейния си живот,в който да не съм живяла с нея. Confused ooooh!
Но не отхвърлям варианта,че за постъпките ми и последвалия "семеен край"  индиректно "принос" има цялата им фамилия.Загрижеността и обичта между тях имат една странна насоченост....майка-дъщеря...брат-дъщеря...дъщеря- майка Confused,което рефлектираше върху мен и накрая не издържах. Naughty
Моят съвет....далече от роднини,мила...всякакви! Wink

# 106
  • Мнения: 824
И с моята зълва не сме в прекрасни отношения...Виждаме се много рядко,но си я уважавам защото много обичам моя мъж,а това е неговата сестра!Не бих позволила на някой да говори неприятни неща за мои роднини,за това и аз не си позволявам.

# 107
Имам зълва на 57 години, стара мома, злобна и завистлива без граници. Ако някой се нуждае от проклятие за някого мога да му услужа с нея. Майки на момичета: преди да ги омъжите непременно проверете дали годениците има сестри. Ако имат - не си давайте децата!

# 108
  • Мнения: 1 312
Моята зълвичка е прекрасен човек.Много е добричка имам я като сестра,много си я обичам


  love001 newsm51  love001

# 109
  • Мнения: 3 423
Не я понасям изобщо  Stop
Избягвам я.
Казвам на мъж ми всичко,което ми е в главата, включително,какво мисля за сестра му.

# 110
  • Мнения: 320
Ами с моята зълва (сестрата на мъжа ми) се разбирам отлично, имаме еднакви интереси, виждания за нещатата от живота, на една възраст сме(почти)  Mr. Green
И при нас е така. Явно всичко е ъпрос на късмет.

# 111
  • Мнения: 59
Не ми се бърка в нищо, далече е. Нямам проблеми

# 112
  • Мнения: 59
По- добре по - далече, че зълва и свекърва в комбинация остави!

# 113
  • Мнения: 50
Имаме прекрасни отношения.Много ми помага за бебето и знам, че винаги мога да разчитам на нея за всичко.

# 114
  • Мнения: 125
отношенията ни от самото начало са много хладни - бях много добронамерено настроена преди запознанството ни / бях слушала страхотни неща за нея и бях убедена, че ще я харесам /, но още първия път като се видяхме разбрах, че няма да сме приятелки - ясно ми беше показано. Връзката ми е дълга -  тогава бях в края на гимназията и отдадох нейното пренебрежително отношение към мен на разликата в годините, която не е чак толкова голяма, но тогава се е забелязвала повече. Никога обаче не сме влизали в пряк конфликт, но и отношенията си останаха все така хладни и делови - през следващите години / които никак не са малко / сме се виждали не повече от десетина пъти. Става ми много тъжно като чета, че част от съфорумките са в прекрасни отношения със зълвите си, а аз нямам този късмет, а няма конкретна причина това да е така - никога не съм се държала лошо или неуважително и си мисля, че просто не ме е харесала - вече не се затормозявав да се чудя защо и да търся грешката в себе си и си мисля, че която и друга да беше отношението щеше да е същото - не лошо, просто пренебрежително и това според мен идва от отношението към брат й

# 115
  • софия
  • Мнения: 636
За добро или за лошо нямам зълва. Може би за добро, щото жената шеше зор да види с мене, ако ми противоречи Twisted Evil

# 116
  • Мнения: 311
С моята зълва не се понасяме,защото тя е интригантка и много злобна жена,но аз съм я поставила на мястото й.Със свекървата се разбирме,но тя си знае дъщерята що за стока е.

# 117
  • Мнения: 317
Моята зълва е супер, живеем заедно, просто все още не можем да се отделим със съпруга ми и детето. Но зълва ми винаги много ни е помагала и продължава да го прави!  Hug

# 118
  • Мнения: 6 618
Приятелки ,колежки всъщност тя ме запозна с брат си Laughing

# 119
  • Мнения: 476
Миии, да кажем нормални. Виждаме се по празници и понякога през уикендите. Тя е колкото мен на години, но разбиранията ни са много различни.

# 120
  • into the blue
  • Мнения: 771
Преди да ми стане зълва ми беше приятелка,е сега пак е ама малко по роднински

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ами никакви, тя постоянно се сравнява с всички , а също и с мен.Ужасно много завижда на успехите на всички включително и моите  Close Twisted Evil и аз затова не я отразявам !Смешна ми  Joy е понякога , че се сравнява за неща , които не може да постигне така или иначе най-малкото , защото е по-голяма от мен с 10 години и доса от тях вече ги е изпуснала !Ама кво да ви говоря яд е дори , че съм по-млада , а какво остава за други неща!Не сме правили сцени никога , защото аз не и правя чест нито да я слушам , нито пък и обръщам внимание , абе наистина не я отразявам!И само защото тя не го усеща си мисли , че всичко е ок и по-добре....добре си върша работата  Joy Joy Joy!

# 122
  • Мнения: 1 761
Сиси, аз също имам...как се казва жената на брат ми,зълва?И тя няма братя и сестри и наистина се усеща понякога.Трудно се поставя на мястото на друг,все е недоволна и намръщена,а откакто брат ми се ожени за нея е невъзможно да си говоря само с него за наши си неща- тя е винаги с нас и все се бърка,независимо дали това я касае или не.Изпращам им дрехи за детето ( аз живея в чужбина),но изобщо не го правя заради нея.Правя го заради брат ми.
Животът е непредвидим.Сега му е жена, утре може и да не е.Но аз се надявам да са дълги години щастливи заедно.Все пак,независимо,че в моите очи тя е дръглива коза с лош характер,брат ми си я е избрал,да си живее с нея.
Може би ти я приемаш като някаква конкуренция, но защо?Слаба или дебела,тя винаги ще е сестра на мъжа ти.А братята и сестрите обикновено приемат лошото отношение много лично.На мен не ми е приятно,когато жената на брат ми  крещи срещу него.И въпреки,че не се намесвам и се старая да не и обръщам внимание,ми е болно и винаги бих го защитила,както и той мен.В началото си мислех,че е много невъзпитана.Сега съм сигурна в това,както и в неуравновесеността и,лошия характер,ревността,егоизма и т.н.НО....тя е жена на брат ми,имаме еднакви фамилни имена и сме роднини,налага се да я виждам.Просто гледам да е рядко,за малко и по възможност тя да има някаква работа.

# 123
  • София
  • Мнения: 16 023
Ако зълва е сестра на мъжа - имам си цели 5 парчета + 1 жена на брат му. Дива история, основната им мисъл е кого и колко ще наследят. Постоянно ми повтарят, че щом като имам повече съм длъжна да го деля с тях. Нямат срам в исканията си, не се спират от това, че брат им ги реже от мое име. Виждам ги рядко, не ги търся, не се интересувам от тях. Не ми се пише как 2 от тях правят опит да гаджосат синовете си с дъщеря ми - била ми наследница. Добре, че и тя ги оцени много бързо какво представляват.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ако зълва е сестра на мъжа - имам си цели 5 парчета + 1 жена на брат му. Дива история, основната им мисъл е кого и колко ще наследят. Постоянно ми повтарят, че щом като имам повече съм длъжна да го деля с тях. Нямат срам в исканията си, не се спират от това, че брат им ги реже от мое име. Виждам ги рядко, не ги търся, не се интересувам от тях. Не ми се пише как 2 от тях правят опит да гаджосат синовете си с дъщеря ми - била ми наследница. Добре, че и тя ги оцени много бързо какво представляват.


Е няма ли да се кръвосмешите бе  newsm78 #Crazy Rolling Eyes Shocked

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Сиси, аз също имам...как се казва жената на брат ми,зълва?И тя няма братя и сестри и наистина се усеща понякога.Трудно се поставя на мястото на друг,все е недоволна и намръщена,а откакто брат ми се ожени за нея е невъзможно да си говоря само с него за наши си неща- тя е винаги с нас и все се бърка,независимо дали това я касае или не.Изпращам им дрехи за детето ( аз живея в чужбина),но изобщо не го правя заради нея.Правя го заради брат ми.
Животът е непредвидим.Сега му е жена, утре може и да не е.Но аз се надявам да са дълги години щастливи заедно.Все пак,независимо,че в моите очи тя е дръглива коза с лош характер,брат ми си я е избрал,да си живее с нея.
Може би ти я приемаш като някаква конкуренция, но защо?Слаба или дебела,тя винаги ще е сестра на мъжа ти.А братята и сестрите обикновено приемат лошото отношение много лично.На мен не ми е приятно,когато жената на брат ми  крещи срещу него.И въпреки,че не се намесвам и се старая да не и обръщам внимание,ми е болно и винаги бих го защитила,както и той мен.В началото си мислех,че е много невъзпитана.Сега съм сигурна в това,както и в неуравновесеността и,лошия характер,ревността,егоизма и т.н.НО....тя е жена на брат ми,имаме еднакви фамилни имена и сме роднини,налага се да я виждам.Просто гледам да е рядко,за малко и по възможност тя да има някаква работа.




Не ,жената на брат ти не ти е зълва...  тя е всичко друго , но не и зълва , а ти е снаха.....

# 126
  • Мнения: 173
Зълва ми живее в друг град,на 60 км. от нас.Отношенията ни с нея са много добри,почти всеки ден се чуваме по телефона,помагаме си с каквото можем.И двете си имаме недостатъци,но тя не се меси в нашия живот и аз в нейния.Може би затова се разбираме,даваме си съвети,само при поискване от едната страна.

# 127
  • Мнения: 3 720
Преди да ми стане зълва ми беше приятелка,е сега пак е ама малко по роднински
И аз така, тя ме запозна с брат си, та ще съм и благодарна цял живот,  bouquet, нищо, че е малко проста, милата... Laughing

# 128
  • Мнения: 371
Разбираме се добре, не се оплаквам, но свекито винаги има предпочитания и заради нея понякога се гледаме накриво #Cussing out

# 129
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
Разбираме се добре, не се оплаквам, но свекито винаги има предпочитания и заради нея понякога се гледаме накриво #Cussing out
И при нас така- свеки взе да досажда с непрекъснатите си сравнения между двете ни. То естествено, че предпочитанията ще са към дъщерята, все пак аз съм чужда и хубава няма да стана. Но зълва ми инъче е страхотна.Много интелигентен и ерудиран човек е, така че глупостите на майка й не й влияят. Много добре се разбираме и не мога да си я представя, че за нещо ще се бърка и т.н., като чета какви "съкровища" си имате...

# 130
Много ме сърбят ръцете да напша на didi t, че направо не мога да повярвам на очите си! Как може да съжалява за хладни отноения! Аз 15 години търпеливо чаках да ги направя айсбергово ледени. Зълвите (с щастливи изключения и само във форума) са като че ли предопределени от съдбата за демони. Като казвам демони имам предвид почно това. В живота си не съм срещала по-злобно, гадно, завистливо, подло, лъжливо, шизофренично и отмъстително нещо. Когато майка ми боледуваше от рак и нямаше сили дори да пийне глътка вода, единственото, което може да откъсне от сърцето си в знак на съчувствие (всъщност неприкрито безразличие) бе: "Аз какво мога да направя?" без да отксъсва поглед от телевизора. Та зълвите са лоши хора, много лоши. Моята е стара мома, както вече писах, не плаща никакви сметки и живее на наш гръб в това отношение. Та затова ви казах, че откакто не й приказвам, дори не я поглеждам, се чувствам доста по-добре. В един момент,когато ме разбесня, й наговорих всичко което мислех за нея, без да го спестявам, шат-шат на патката главата. Леле, каква изненада за принцесата беше! А Маци писи  се отпуши и не може да се спре! Много ми олекна. Добре, че мъжът ми е много добър и много ме обича. Макар и да вижда истината, все пак му е сестра, но винаги ме защитава. Гръм да ги удари тези злобарки! newsm61 newsm61

# 131
  • Мнения: 6 618
Ако зълва е сестра на мъжа - имам си цели 5 парчета + 1 жена на брат му. Дива история, основната им мисъл е кого и колко ще наследят. Постоянно ми повтарят, че щом като имам повече съм длъжна да го деля с тях. Нямат срам в исканията си, не се спират от това, че брат им ги реже от мое име. Виждам ги рядко, не ги търся, не се интересувам от тях. Не ми се пише как 2 от тях правят опит да гаджосат синовете си с дъщеря ми - била ми наследница. Добре, че и тя ги оцени много бързо какво представляват.


Е няма ли да се кръвосмешите бе  newsm78 #Crazy Rolling Eyes Shocked
Тук наистина има нещо нередно  Sick

# 132
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Така като гледам, сигурно е омъжена за арабин. Ако е така, нищо не ме учудва.

# 133
  • Мнения: 26
  Аз със моята бях в добри отношения, докато родих. Не знам защо след като родих, започна да се меси, да съветва, и т.н. Бях се научила да не и обръщам внимание какви ги говори, но напоследък нещо ми изкарва нервите, не само мой те но и на мъжа ми.
 Най-много ме ядоса миналата седмица като отклонила покана за кръщене на детето на първата им братовчетка, както от нейно име, така и от наше, нито ни е питала дали ще ходим, нито нищо, казала че има много работа на село и нямало да можем да отидем, извинявай много,  но на нея като не и се ходи да си измисли друго оправдание и да не отговаря и за нас, ние сме си отделно семейство и ще ходим където поискаме, освен това кръщене не е малък повод, като да пиеш кафе с някой, все пак децата ни са втори братовчеди. Но тя явно е много обича да си ходи на село да прави мили очи на свекър и свекърва, белким препишат къщата за тях.

# 134
  • Мнения: 1 820
Аз моята я обичам много.Не е перфектна,имало е моменти да се караме,но всичко минава.Живееше до преди няколко месеца при нас.Никога не се е месила,още по малко за детето.Винаги е гледала да я няма,за да не ни притеснява.Нямала е кой знае какъв личен живот,все още не е омъжена и няма деца.Но това не ми пречи да сме приятелки,да имаме общи теми и да сме заедно дори и без мъжа ми.Не съм била дребнава,защото и тя не е била.Всеки има моменти в който му е криво и от там всички са му такива.Тогава просто някой се оттегля.Бих казала,че тя ми е най-добрата приятелка,освен че ми е зълва.Сега живее с приятеля си.Дори ми липсва.Когато се изнесе имах чувството,че нещо от мен си е отишло.Чуваме се по тел всеки ден,но не е същото.Виж за свекървата....Там нещата са други!Дори съм крива че дъщеря и звъни на мен,а не на нея.Но на мен пък ми е кеф! Wink
А ти,за да не си крива пред мъжа си-никога не говори лошо за семейството му. NaughtyТя си му е сестра и така ще си остане.Хубава,лоша -той си я обича!Кръвта вода не става.Просто стой по далеч от нея и не настройвай мъжа си,просто няма да можеш.Бавно,тактично,с разговори без скандали,може да прозре истината един ден.Лошото е че тук вече става въпрос едва ли не кой е на преден план.Не мога да си представя моя мъж да застане срещу мен,заради който и да било,ако съм права естественно.Ако греша ще ми каже,но не скандали и обвинения.Не бих му простила ooooh!Ако тя или който и да е е по важен от семейството(аз,детето и той)нашето семейство,не неговото-прав му път! Naughty

# 135
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Ами с моята зълва (сестрата на мъжа ми) се разбирам отлично, имаме еднакви интереси, виждания за нещатата от живота, на една възраст сме  тя живее в Германия и се виждаме рядко, няма поводи за дрязги и драми 
В повечето случаи застава на моя страна помагаме си взаимнно!
Били сме винаги  откровенни една към друга!

# 136
  • Мнения: 494
Aз пъk си имам за зълва една невероятно умна,интелигентна, разбрана,земна жена,със страхотно чувство за хумор. Понякога е супер джаста праста и адски ме кефи. Както тя,така и мъжа и. Виждаме се рядко,но се чуваме доста често. А свекървата? Каквато майката,такава и дъщерята.Страхотна е Hug Много съм щастлива,че съм попаднала в такова хубаво семейство. Оценявам го ,защото знам,че не е даденост Peace

# 137
  • Мнения: 1 259
Първо да кажа, че моята е все още бъдеща,...ама тя ми е наборка, много я обичам, приятелка ми е и си споделяме най личните неща, дано да продължава това и занапред!

# 138
  • София
  • Мнения: 16 023
Със закъснение влизам да поясня - няма да има кръвосмешение, защото дъщеря ми е от друг баща. Но при тях няма проблем - едната има деца от двама от мъжете на сестрите си. След като разбират сестрите си пъдят мъжете, но не спират контакти с въпросната сестра.,, Дързост и красота ,, пасти да яде, ако започна да пиша история на племето.
Тези, които се разбират се радвайте и продължавайте в същия дух. На другите - да не ви дреме.

# 139
  • Мнения: 16
А какво ще кажете за зълва,която живее в Англия  и всеки сезон тя или трите й деца ви "гостуват".....по 1-2месеца???...

# 140
  • Мнения: 7 430
...само едно мога да кажа - прекрасна (във всяко едно отношение)  Hug
Дано си остане такава винаги!

# 141
  • Мнения: 187
Отношенията ни са нормални,не сме се карали,но не се и обичаме.Понеже сме роднини не може и да се държим и по друг начин.Мога само да кажа, че ако ни бяха тя и семейството и ,не роднини ,а познати никога нямаше да поддържам приятелски отношения с такива хора ,изобщо нямаше да ги допусна до себе си,но.....Много пъти съм казвала на мъжът ми какво мисля за тях,естествено не е било без повод.

# 142
  • Мнения: 64
Отношенията ми със сестрата на моят съпруг са повече от прекрасни.  Двете семейства сме приятели и сме заедно поне веднъж през седмицата и почти всеки уикенд излизаме заедно или ходим на екскурзии.  Всяка вечер се чуваме по телефона, за едно сеансче както се шегува съпругът ми.  Сестра му е по голяма от мен само с 3 години и може би поради този факт имаме сходин интереси.  Децата ни много се обичат и те много обичат нашите деца.  С нея работим в банки и побъркваме мъжете си като започнем да се хвалим, коя е по добрата банка.  Просто не мога да си представя ако не дружахме с тях.  И  двете семейства си имаме отделни приятели с коити излизаме, но когато сме с тях ни е най хубаво и спокоино. 

# 143
истината е ,че за да се имаш с зълва или етърва трябва да сте на едно интелектуално ниво и като възраст горе-долу също на едно ниво, макар че това не е гаранция. Ако едната е по-умна и по-красива , а другата по-глупава и по-грозна , а обяснете ми как ще поддържат приятелски отношения ...Иска се много интелект за тая работа Mr. Green

# 144
  • Мнения: 246
Много хубави неща сте написали  Mr. Green Особено предишния пост!!!
Не смятам,че факта,че има някаква роднинска връзка с отделен обект от "младото семейство" и дава право да се меси в неща в които е некомпетентна дадената особа!Освен това нищо не й дава право да дава препоръки или неща от сорта,особено след като интелектуалното,професионалното и всяко друго ниво-няма допирни точки със засегнатите!!!
"Всяка жаба да си знае гьола"

# 145
  • на майната си
  • Мнения: 425
истината е ,че за да се имаш с зълва или етърва трябва да сте на едно интелектуално ниво и като възраст горе-долу също на едно ниво
Ами имам се с хора с които съм на една вълна - не е задължително да сме еднакво умни/тъпи Simple Smile
А възрастта с годините е доста разтегливо понятие.


Ако едната е по-умна и по-красива , а другата по-глупава и по-грозна , а обяснете ми как ще поддържат приятелски отношения ...
Нито един мъж ще деля с нея, а надали и една работа.

Тук все пак става въпрос за роднински отношения - не е задължително да сме първи приятелки Simple Smile, но не е зле да се уважаваме поне.

# 146
  • Мнения: 2 401
Не мога да я дишкам и това не е тайна за никого.  Mr. Green

# 147
  • Мнения: 4 433
Ами добри са,а и рядко се виждаме така че Crossing Arms

# 148
  • Мнения: 1 092
Имам страхотна зълва,разбираме се чудесно.
Прегръдки за нея Hug Wink

# 149
моята зълва я уважавам защото е много дипломатична дъщеря ми има здравословни проблеми но тя никога не ми е задавала неудобни въпроси прави се че нищо не забелязва пожелавам ви и аз такива зълви

# 150
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Разбираме се ! Нямам проблеми с нея ! Споделяме си , помагаме си ! Омъжена е и има дъщеря ! Зрял човек е .

# 151
  • Варна
  • Мнения: 2 268
моята зълва я уважавам защото е много дипломатична дъщеря ми има здравословни проблеми но тя никога не ми е задавала неудобни въпроси прави се че нищо не забелязва пожелавам ви и аз такива зълви
Ето пример за това, как отношението ни към някого се определя от нашите очаквания.  Simple Smile
Много момичета в подобна ситуация биха написали: "Не я понасям, много е студена! Вижда, че детето има здр. проблем и един път не се поинтересува как е, може ли да помогне с нещо?" и т.н.

# 152
  • Мнения: 40
Моята не ми понася особено, но я търпя. Слава богу, че живеем в различни градове, та се виждаме само по поводи и празници и то за кратко  Mr. Green

# 153
  • София
  • Мнения: 4 493
Опитвам се да й дам ИГНОР - както на всеки друг човек, който не приема факта че имам дете.
Минаха толкова години а тя не приема факта , че брат й е избрал мен и дъшеря ми - за да бъде с нас и да сме семейство  Peace
Общи интереси имаме само ако аз говоря за козметика и маркови дрешки - това е - друго няма.
Надявам се да съм минала за винаги периода в който се разстройвах, ядосвах, преживявах, плачех и т.н. от плоските й номерца да откъсне брат си от нас за да му направи добро /според нея - естественно/.
От години се моля да си намери сериозно гадже, ако може и да е по - далеч /еххххх мечтииии/

# 154
  • Мнения: 13 764
А какво ще кажете за зълва,която живее в Англия  и всеки сезон тя или трите й деца ви "гостуват".....по 1-2месеца???...

Чудесно, тъкмо следващите 1-2 месеца ще гостувате вие в Англия Peace

# 155
  • Мнения: 304
зълва ми е прекрасен човек невероятна е!

# 156
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Имам страхотна зълва,разбираме се чудесно.
Прегръдки за нея Hug Wink

Щастливка  smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 157
Зълва и стара мома. Това е най-лошата комбинация!

# 158
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Еи ся разбрах какво да направя. Като се зажени брат ми ще си тегля куршума. Да не преча на снахи.  Mr. Green

# 159
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Еи ся разбрах какво да направя. Като се зажени брат ми ще си тегля куршума. Да не преча на снахи.  Mr. Green


Знам, че се шегуваш newsm62 newsm62, но истински гадняр няма да каже такова нещо  Peace Следователно си готина  newsm03 (аз съм "гърмяна" снаха) newsm47 newsm47

# 160
  • Мнения: 370
напълно разбирам авторката за какво става въпрос! ooooh!и аз непонасям моята зълва. обаче аз съм й показала,че не я понасям и не говоря с нея и не потдържам никакви отношения.обаче е хитра и действа подмолно с/у мен. Thinkingвсичките ни скандали с мъжът ми са заради нея и от известно време включвам в това число и свекъра и свекървата. Crossing Armsдали пък гаднярката е успяла да наговори и тях с/у мен?! Rolling Eyesама иначе си го казвам-НЕМОГА ДА Я ДИШАМ!дължи ми пари и то доста а и е супер нахална и се прави ,че няма такова нещо #Cussing out #2gunfire!ейййй,добре ,че я има тая темичка,че да се оплача и аз. Hug

# 161
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Че свекитата са активирани не се съмнявай, ако не е омъжена.  phoneuu  phoneuu   А не се ли опасяваш, че може да налети в БГ мама и да те засече? Misc Bomb Misc Bomb

# 162
  • Мнения: 13 764
Еи ся разбрах какво да направя. Като се зажени брат ми ще си тегля куршума. Да не преча на снахи.  Mr. Green


Аха, аха Peace Пък ако тогава се пожалиш, като се зажени синчето - задължително Joy

... от известно време включвам в това число и свекъра и свекървата. Crossing Armsдали пък гаднярката е успяла да наговори и тях с/у мен?! Rolling Eyes
Ти друго ли очакваш? Нормално е да са на страната на зълвата, все пак детенце им е тя, а не ти! И няма никакво значение коя от вас е права или виновна.

# 163
  • Мнения: 370
Че свекитата са активирани не се съмнявай, ако не е омъжена.  phoneuu  phoneuu   А не се ли опасяваш, че може да налети в БГ мама и да те засече? Misc Bomb Misc Bomb
-омъжена е и има две деца.а иначе хич не ме е грижа дали ще налети на БГмама и да ме засече или да прочете какво съм писала.несъм крила какво мисля за нея и всички го знаят.както и обратното-тя е обявила ,че не ме харесва и всички го знаят.даже  ако ме засече тук/в което се съмнявам тя да има интерес към форума/,ще се израдвам,защото ще разбере че и тук  не се притеснявам да си кажа какво мисля за нея.
птица,и ти си права ,че зълавта е детенце ноа свекитата и аз съм никоя там.и няма значение дали аз съм права,те ще са на нейна страна.кофтито е ,че аз си ги обичах и неочаквах да се обърнат с/у мен.ама  ето ,че може. Sad

# 164
  • Мнения: 4 965
Имам 2 зълви - отношенията ни са нормални.
С едната имахме известни търкания преди време, но е въпрос на характер - и двете сме инати и "опаки". В началото много се харесахме - тя е 3 г. по-голяма, събирахме се за всеки повод и т.н., но постепенно разбрахме, че имаме много различни разбирания (като се почне от вкус за дрехи и музика и се стигне до семейни отношения и начин на живот; мъжът й пък е малко по-затворен характер). Като по-голяма сестра, към която мъжът ми е много привързан, се опитваше да го направлява и да изисква от него някои неща (като отношение, поведение). После тя замина със семейството си (има 2 страхотни деца, които много обичам - те прекарват в БГ летните ваканции) в чужбина и сега се виждаме 1-2 пъти в годината. Пращаме си поздрави по скайпа или телефона и толкова. Просто животът ни раздели...
Другата пък е много по-малка - с повече от 8 г., но е страхотно момиче (много "отракано", самостоятелно, оправно, бори се сама с живота - беше само на 17 г., когато баща й почина, майка й замина да живее на вилата, сестра й и брат й вече имаха семейства и буквално сама трябваше да се справя с всичко, учи, работи и т.н.) и е много приятна за общуване. Нямаме, наистина, много общи теми, но се виждаме по веднъж в месеца и за празници - приятно е с нея. Вече от няколко години има приятел, с когото живее и моите деца са влюбени в него, защото лятото редовно организира къмпинги и риболовни уикенди).

# 165
  • Мнения: 532
Самото име "зълва" говори достатъчно добре за себе си. Аз едва си опазих любавта от моята зълва..........сега не общуваме изобщо  и се надявам да не ми се мярка никога повече.

# 166
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
АЗ досега на майтап пишех...ама видя ли такова нещо от благоверната на брат си..... Бас държа че 80% дори не са говорили със ЗЪЛвите си по този въпрос. Майката му е в диалога. Няма диалог, които не може да бъде воден. Има неспособни хора.

# 167
  • Мнения: 49
Като ви чета стигам до извода ,че съм късметлийка по отношение на зълва и свекърва.И двете ми помагат много когато имам нужда,никога не се натрапват или да ми стоят на главата за което големи прегръдки от мен Hug.
Пожелавам на всички такива като моите.
П.С. Нормално е да има търкания,но с разбирателство и от двете страни всичко се оправя.
Надявам се и те да ме харесват Laughing

# 168
  • Мнения: 489
Хайде да се разпиша и аз в тази тема.
Със зълва ми се разбирахме добре, преди да обявим, че ще се женим с мъжа ми. От тогава се започна едно заяждане и обиди от нейна страна, че направо нямам думи. Аз си мълчах и гледах да не отговарям на простотията с простотия, въпреки че нещата отдавна излязоха извън граници. (само веднъж и отвърнах)С мъжа ми се карахме заради нея, настройваше и родата против мен. Но тя е от хората, които умеят да обиждат, изкарвайки всичко "на майтап" и отне доста време, докато поне мъжът ми сам се убеди, че наистина прави интриги и обижда, а се извинва с хиленето и майтапа.
Един ден той и заяви, че докато не ми се извини и не си промени отношението към мен, няма да и говори и че аз съм му жена за цял живот и тя да се съобразява. Изведнъж, като с магическа пръчка, на следващия ден тя ми се извини и дори пророни сълза, че била прекалила без да се усети....  Crazy Приех извинението, заради съпруга си.
Няколко дни след това, точно преди да забременея, на маса сме с мъжа ми, родителите му и сестра му с годеника си. Аз говоря за първи път с тях за аборта, за изследванията, които правя и за мъката ми, че бебето се бави... Зълва ми се изцепва (към свекър ми):
- Тате, що не вземеш да и направиш ти едно бебе?! Той батко няма да се сърди! Хахаха! 
Жената е на 27 г. и тя е забременяла по това време... терминът и е 10 дни преди моя. Ние им честитихме за бебето, те на нас не.
Кажете ми сега как да се държа с нея?!   newsm78
 
 

# 169
  • Мнения: 370
АЗ досега на майтап пишех...ама видя ли такова нещо от благоверната на брат си..... Бас държа че 80% дори не са говорили със ЗЪЛвите си по този въпрос. Майката му е в диалога. Няма диалог, които не може да бъде воден. Има неспособни хора.
водила съм диалози със зълва си. даже първите 4 години от брака си бяхме много близки.уважавах я докато не направи много тъпотии и интриги зад гърба ми.неможе в едно нормално семейство скандалите да са винаги заради нея. след като родих тая жена се обърна на 180градуса с/у мен.може да съм й направила нещо ,но така й не ми го каза.просто ми обяви война.е sorry!какъв диалог с такъв човек?!

# 170
  • Мнения: 332
И аз имам 2 броя. Отношенията са ни като на приятелки. И двете си имат семейства. Разумни хора са, няма какво да делим, НО понякога някои реплики ме дразнят... та както и да е, като цяло можем да "мелим брашно" заедно както се казва piasyk

# 171
  • Мнения: 87
Не комуникирам с нея.
Тя си знае защо...

# 172
  • Мнения: 524
Разбирам се много добре с нея. Ние с мъжа ми сме младоженци, едва от 2 седмици официално сме семейство, но имаме 10 годишна връзка. През цялото това време имахме възможност да се опознаем с нея и определено мисля, че е човек на който може да се разчита. Естествено си има кусури, но с доста действия и жестове е показала, както и семейството й, че можем да разчитаме на тях. Не живеем в един град, но когато се наложи една за друга сме на среща. С мъжа ми имат голяма разлика - 8 години и в много отношения с нея сме по-близки, отколкото те двамата.

# 173
  • Мнения: 289
 
Моята зълва е човек ,на който мога да разчитам дори в 2 часа през нощта, има си деца, съпруг
първи приятелки сигурно няма да станем, но е свястна жена, е има си характер, в началото при
нас бързо се развиха нещата със мъжа ми и се беше притеснила нещо но мина...
и тя на мен разчита, макар аз да съм малко по- малко жертвена.

# 174
Ако зълва е сестра на мъжа - имам си цели 5 парчета + 1 жена на брат му. Дива история, основната им мисъл е кого и колко ще наследят. Постоянно ми повтарят, че щом като имам повече съм длъжна да го деля с тях. Нямат срам в исканията си, не се спират от това, че брат им ги реже от мое име. Виждам ги рядко, не ги търся, не се интересувам от тях. Не ми се пише как 2 от тях правят опит да гаджосат синовете си с дъщеря ми - била ми наследница. Добре, че и тя ги оцени много бързо какво представляват.


Е няма ли да се кръвосмешите бе  newsm78 #Crazy Rolling Eyes Shocked
Тук наистина има нещо нередно  Sick
Моята зълва е на 40 г. стара мома живеем в един апартамент, но е страшна завист, пуска лафовете като сме насаме с нея, понеже се  опитвах да се сближим пиехме кафе бъбрехме за личния и живот , работата, споделях и  аз работим с мажа ми частен бизнес а тя на заплата нейн избор, и ми отговаря казвам трудно се справяме в тази криза така така а тя ех и аз да бях кацнала така наготово да не бачкам на заплата да идвам да ми е готово всичко, свекито е манияк на тема кухня не излиза от там та с триста кавги успях да се наредя и аз, та тя ни готвела била  аз като вляза примерно с мъжа ми ни е дояде сладко нещо ,правех бисквитена торта , тъкмо забърках крема  тя дойде и не излиза да помагала благодарих и но не схвана и какво направи мислите аз държа тенджерата с крема и бъркам тя също хвана дръжката от края после взе телта за бъркане от ръцете ми и ужас. ние живеем в апартамент на нашта зълва и излязъл късмета но водят какъв диалог мислите със свекито пред мен не това момче не ставало за нея няма кола , апартамент , как ще я гледало не може да се ожени за него ,друг ще видят по заможен,принцесата за да е добре. На мене ми вика ние сме бедни няма за да ви помогнем тук ще живеете или си хвани пътя ще се обадя на вашите да те вземат. С мен са като айсберг , разбирам от домашна работа върша нещата перфектно и туй ревнуват, един ден направих страхотни курабийки същият ден дойдоха на гости сестра й на свекито семейно, и ние си оворим и аз викам подготвени сме има сладко зълва ми ще направи от нейното страхотно кафе и така хубаво но свекито вика аз скрих сладките за да не видят има купени тях ще сложиш. Причината обяснява с думите че наближава празник да не видели и те ще искат рецептата сомо ние да се изфукаме .Виж манталитета и , изумих се, аз ахнах, дойдоха гостите две сестри седнаха сервирахме от сладките на свекито но аз сложих по една и от моите, въпреки че бяхя цяла тепсия, какво да ме чуят ушите после от сестра и курабийките бяха хубави другият път дано да са по повече, засрамих се пак аз защото послушах свекито и не сложих само от тяхбказах за празника ще са много повече, това са дребни неща много от дребните които опъват яко нерви хора психясах. помогнете ми!

# 175
  • Мнения: 426
Никакви, но не че имам нещо против нея, просто мъжът ми и брат му не са много близки и затова не се събираме често. Не позволявай да ти се меси обаче Naughty Много ме дразнят мамини синчета и такива които са като заслепени от мнението на семейството си а оставят отношенията с жените им да се скапват.

# 176
  • Мнения: 20
Просто не ми се мисли за тези отношения между зълвичка и мен. Изхвърчат искри постоянно между нас като сме в една стая, не ме понася и все гледа да ме засегне от както сме заедно с брат й, постоянно се бърка в отношенията ни с него, но последния път и той я сряза. Когато ме види на улицата и се разминем с превозните средства /понеже сме от по-малък град/ тя просто забива поглед в земята и не отвръща на поздрава ми. Постоянно ме критикува като майка /тя няма деца/ и защо съм щяла да започвам работа трябвало да си грледам детето не до две, а до три години в тази криза сега не се издържа, а без дори тези 240лв. съвсем. Именно заради това съм "лигла". Постоянно копира дрехите ми, маниерите ми и начина ми на живот. Не се обажда за празници и се държи с мен все едно съм паметник, влезе ли в стаята колкото и рядко да се случва да се засечем при свеки не ме поздравява. Кгато бях бременна и се наложи да сме сами двете семейства една вечер, само аз прибирах масата след вечеря и миех чинийте. забравих само да спомена, че от доста време не може да забременее. И в това виждам част от причината.
Досега в моят 30-годишен живот не съм имала такива взаймоотношения с когото и да било. Помагайте със съвет, моля ви!

# 177
  • Мнения: 426
Просто не ми се мисли за тези отношения между зълвичка и мен. Изхвърчат искри постоянно между нас като сме в една стая, не ме понася и все гледа да ме засегне от както сме заедно с брат й, постоянно се бърка в отношенията ни с него, но последния път и той я сряза. Когато ме види на улицата и се разминем с превозните средства /понеже сме от по-малък град/ тя просто забива поглед в земята и не отвръща на поздрава ми. Постоянно ме критикува като майка /тя няма деца/ и защо съм щяла да започвам работа трябвало да си грледам детето не до две, а до три години в тази криза сега не се издържа, а без дори тези 240лв. съвсем. Именно заради това съм "лигла". Постоянно копира дрехите ми, маниерите ми и начина ми на живот. Не се обажда за празници и се държи с мен все едно съм паметник, влезе ли в стаята колкото и рядко да се случва да се засечем при свеки не ме поздравява. Кгато бях бременна и се наложи да сме сами двете семейства една вечер, само аз прибирах масата след вечеря и миех чинийте. забравих само да спомена, че от доста време не може да забременее. И в това виждам част от причината.
Досега в моят 30-годишен живот не съм имала такива взаймоотношения с когото и да било. Помагайте със съвет, моля ви!
Лошо. Просто не й обръщай внимание.

# 178
  • Мнения: 63

Моята зълва е на 40 г. стара мома живеем в един апартамент, но е страшна завист, пуска лафовете като сме насаме с нея, понеже се  опитвах да се сближим пиехме кафе бъбрехме за личния и живот , работата, споделях и  аз работим с мажа ми частен бизнес а тя на заплата нейн избор, и ми отговаря казвам трудно се справяме в тази криза така така а тя ех и аз да бях кацнала така наготово да не бачкам на заплата да идвам да ми е готово всичко, свекито е манияк на тема кухня не излиза от там та с триста кавги успях да се наредя и аз, та тя ни готвела била  аз като вляза примерно с мъжа ми ни е дояде сладко нещо ,правех бисквитена торта , тъкмо забърках крема  тя дойде и не излиза да помагала благодарих и но не схвана и какво направи мислите аз държа тенджерата с крема и бъркам тя също хвана дръжката от края после взе телта за бъркане от ръцете ми и ужас. ние живеем в апартамент на нашта зълва и излязъл късмета но водят какъв диалог мислите със свекито пред мен не това момче не ставало за нея няма кола , апартамент , как ще я гледало не може да се ожени за него ,друг ще видят по заможен,принцесата за да е добре. На мене ми вика ние сме бедни няма за да ви помогнем тук ще живеете или си хвани пътя ще се обадя на вашите да те вземат. С мен са като айсберг , разбирам от домашна работа върша нещата перфектно и туй ревнуват, един ден направих страхотни курабийки същият ден дойдоха на гости сестра й на свекито семейно, и ние си оворим и аз викам подготвени сме има сладко зълва ми ще направи от нейното страхотно кафе и така хубаво но свекито вика аз скрих сладките за да не видят има купени тях ще сложиш. Причината обяснява с думите че наближава празник да не видели и те ще искат рецептата сомо ние да се изфукаме .Виж манталитета и , изумих се, аз ахнах, дойдоха гостите две сестри седнаха сервирахме от сладките на свекито но аз сложих по една и от моите, въпреки че бяхя цяла тепсия, какво да ме чуят ушите после от сестра и курабийките бяха хубави другият път дано да са по повече, засрамих се пак аз защото послушах свекито и не сложих само от тяхбказах за празника ще са много повече, това са дребни неща много от дребните които опъват яко нерви хора психясах. помогнете ми!
[/quote]

Не подценявай ролята на главните букви и препинателните знаци! Много исках да прочета написаното от теб и да те разбера, но не успях! А сигурно и не само аз!

# 179
  • Мнения: 11 337
Много ми пука за нея - като по-малка сестра ми е. Влагам много чувства и грижа в отношенията ни и тя ми отвръща със същото. Сега като се замисля май и се меся повече в живота, отколкото трябва и ще взема да прегледам дали не е пуснала такава тема из форума  Crazy

# 180
  • Мнения: 34
И аз на тази с дългото мнение не можах да й прочета драсканиците. Миличка, остави зълва си на мира и се заеми с общата култура. Е, ще направиш две "тепсии" по-малко сладки, но гордо ще се наричаш жена от най-стария континент  Laughing

# 181
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 До сега само четях в темата и цъках с език, защото си мислех, че няма как моята зълва да ме ядоса, но явно съм грешала. Тя живее със семейството си в Испания и веднъж годишно се прибират за по 10-15 дни. Не можаха да видят детето, защото по това време с него двамата бяхме на почивка. Заминаха си и свекървата ни се обажда да каже, че сестрата на мъжът ми оставила дрешки за момиченцето от първия брак на мъжа ми и ще ни ги изпрати, за да и ги дадем ( аз си казвам, супер, нали е леля - сетила се е, че детето наесен ще е първолаче и и е направила подарък ( пренебрегвайки факта, че за моето дете няма нищо, но това не е болка за умиране)). Пристигат дрешките и аз ги вадя, за да ги погледна  Sick. Зълвата подбрала стари дрешки, които вече не стават на нейното дете и ги помъкнала чак от Испания до тук. Можеше да си спести усилията и да ги пусне в най-близкия контейнер. Знаейки от къде пазарува бих могла да предположа, че това са дрехи купени на кило или от някой марокански битпазар и след като са поносени са приготвени за племенницата. Аз не бих могла да си представя да облека това хубаво дете в такива грозни, стари и архивни дрехи. А това, което най-много ме вбеси, че приготвила китайски детски пликчета за нея, които са употребявани ( вижда се засеченото на дънцето). Направо ми идва да изтърва торбата в коша и най-вероятно ще го направя. Не мога да кажа на детето, че това е подарък от леля му.
 Мамка му стара - ако искаш да направиш подарък би било редно да купиш нещо новичко и да го поднесеш. Ако нямаш възможност по-добре нищо не давай. Не е ли така, или аз нещо съм сбъркана?!

# 182
  • Мнения: 972
В една друга тема се хвалих от свекърва ми ,сега ще похваля и зълва ми! Красива,добра и интелигентна жена! Уважава семейството ми и обича безкрайно децата ми!
С хора като нея се общува лесно,защото не се натрапват с мнения и претенции...
Ами то каквато майката ,такава и дъщерята!
С две думи - обичам ги!

# 183
  • Мнения: 1 650
Самото име "зълва" говори достатъчно добре за себе си. Аз едва си опазих любавта от моята зълва..........сега не общуваме изобщо  и се надявам да не ми се мярка никога повече.
Това все едно аз съм го писала. Но наща злобарка многократно се е опитвала да навреди и на детето ми. А за това бих я убила.

# 184
  • Монтана
  • Мнения: 499
Смятам, че мен никога не ме е харесвала,още в началото се скарахме и така няколко години не сме си говорили,а тя е доста по - голяма от мен,после покрай малкия се пооправихме, започнахме да се виждаме,събираме ,излизаме и т.н.Така няколко години.Сега от 01.01.2009г след като разделихме едни пари,нещо пак  започна да се надува и почти не се срещаме и чуваме.За мен тя е завистлив човек и все нейното е по,по.........Много сме се карали със съпругами заради нея,защото все казва тя ми е сестра,но вече съм си казала че колкото по-не ги виждам и чувам ,толко по-добре.
А така съм си мечтала за добра свекърва и зълва,пък да сме добри приятелки,ноооооо това е съдбата.
Виж темата със снахите е по-друго-там сме по-добре.

# 185
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Дали да не пусна някоя сълзлива тема за ужасните етърви...  newsm78

# 186
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
В една друга тема се хвалих от свекърва ми ,сега ще похваля и зълва ми! Красива,добра и интелигентна жена! Уважава семейството ми и обича безкрайно децата ми!
С хора като нея се общува лесно,защото не се натрапват с мнения и претенции...
Ами то каквато майката ,такава и дъщерята!
С две думи - обичам ги!
Сиско, радвай се на семейството си! Peace Моята зълва не е лош човек, но явно нещо е полудяла в последно време  Crazy.

# 187
  • Мнения: 972
В една друга тема се хвалих от свекърва ми ,сега ще похваля и зълва ми! Красива,добра и интелигентна жена! Уважава семейството ми и обича безкрайно децата ми!
С хора като нея се общува лесно,защото не се натрапват с мнения и претенции...
Ами то каквато майката ,такава и дъщерята!
С две думи - обичам ги!
Сиско, радвай се на семейството си! Peace Моята зълва не е лош човек, но явно нещо е полудяла в последно време  Crazy.

Аз често казвам:" Всеки си има проблеми с главата,но на някои повече им личи!" Joy
Може и при зълва ти да е така... Wink

# 188
  • Мнения: 668
За щастие, отношенията ни са прекрасни  Simple Smile

# 189
  • Мнения: 1 820
Аз бях една от първите който се включиха в темата!Тогава бяха страхотни отношенията ни....И стоях зад зълвите с две ръце.Изведнъж всичко се промени.Тя не се ожени,но живеят заедно,роди син,само да е жив и здрав се моля.Забрави мен,забрави брат си-което е най лошото.Никой не говори че след детето ние ще сме си на същото място в живота и,говоря за едно елементарно тел обаждане и "как си,брат ми?"Обажда се на мен,не на него,само когато има нужда от нещо за детето.Разбира се аз не мога да откажа,правя го заради мъжа си.На него не му е звъняла от рож му ден.-декември ooooh!Незнам....нищо незнам криво ми е ................особенно днес!.............

# 190
  • Мнения: 1 650
Аз бях една от първите който се включиха в темата!Тогава бяха страхотни отношенията ни....И стоях зад зълвите с две ръце.Изведнъж всичко се промени.Тя не се ожени,но живеят заедно,роди син,само да е жив и здрав се моля.Забрави мен,забрави брат си-което е най лошото.Никой не говори че след детето ние ще сме си на същото място в живота и,говоря за едно елементарно тел обаждане и "как си,брат ми?"Обажда се на мен,не на него,само когато има нужда от нещо за детето.Разбира се аз не мога да откажа,правя го заради мъжа си.На него не му е звъняла от рож му ден.-декември ooooh!Незнам....нищо незнам криво ми е ................особенно днес!.............
Можби сега са заети около детето. Повярвай, когато се появи дете, всичко се променя в живота на родителите. Защо вие не се обаждате по- често?

# 191
  • Мнения: 1 820
Ами знам че е заета около детето.От както родих дъщеря си и моят живот се промени изцяло.Никой не ме интересува освен детето ми.И вярвам че всичко се променя защото и аз самата го изпитах.Ама не съм прекъснали връзка с най близките си но всеки си знае  Hug

# 192
  • Мнения: 1 650
Ами знам че е заета около детето.От както родих дъщеря си и моят живот се промени изцяло.Никой не ме интересува освен детето ми.И вярвам че всичко се променя защото и аз самата го изпитах.Ама не съм прекъснали връзка с най близките си но всеки си знае  Hug
Права си- всеки си знае. Тя може да се чувства по- заета, по- ангажирана... и така...

# 193
  • в белята
  • Мнения: 536
Засега сме в дипломатични отношения,но я виждам как си вади рогата от време на време.............

# 194
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Интересно, никоя от вас ли няма женен брат?  newsm78

# 195
  • Мнения: 1 650
Интересно, никоя от вас ли няма женен брат?  newsm78
Сигурно има, защо питаш?

# 196
  • Мнения: 886
Дали да не пусна някоя сълзлива тема за ужасните етърви...  newsm78

 yes
И да включиш зетьовете и деверите, че ми се виждат онеправдани. Hug

# 197
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Интересно, никоя от вас ли няма женен брат?  newsm78
Сигурно има, защо питаш?

Ами представих си сиутация - как без да искате по описанията се разпознавате една друга - зълва и етърва  Mr. Green

# 198
  • Мнения: 577
Никакви.......Много ми идват и семейните сбирки,които са 2 пъти в годината.Трябва да ги поразредя.
Самото име "зълва" говори достатъчно добре за себе си.

Peace

# 199
  • Мнения: 52
Преди години докато въртеше бизнес и беше в добри отношения със съпруга си,беше от голямото добрутро.Надменно държание,ние едва ли не от нищо не разбираме,тя е вишистка,аз съм полувишистка-в техния град имало същия институт,виждала му нивото.На всичкото отгоре живеехме със свекитата и многократно ми бе натяквано,че ни издържали,а ние не сме оставили една сметка да платят те,мъжа ми винаги им даваше.Майка и ни отгледала децата,а тя сама в далечния град.Вбесявах се,защото малкият ми син като бебе ревеше денонощно-свеки веднъж не дойде да го подържи или да го вземе при нея за да поспя,не приличах на себе си от безсъние.На всичкото отгоре мъжа ми ги защитаваше всичките,нали са му рода и ми казваше,че аз си измислям и задълбавам във всяка казана дума.Ревях скришом,друго не можех да направя.
Но живота е виенско колело.Бизнеса на какичка замря и остана на учителската си заплата,а децата и са свикнали нашироко.Колкото пъти им се наложи да излязат от къщи трябва да е с различен тоалет.На всичкото отгоре мъжа и отиде да живее при най-добрата и приятелка.Появяваше се от време на време и не даваше пари,защото беше теглил заем за новата изгора и го изплащаше.
Та като мина през всичко това,сега не можем да я познаем.Светна и лампата,че има роднини и че към тях трябва добро отношение.Звъни непрекъснато,и дори иска мен на тел.-с брат си си казват няколко думи,и го пита аз там ли съм да ме чуе.И започват едни споделяния на проблеми и ревове защо не сме по наблизо.Аз изслушвам,не ми е в природата да и кажа-спомняш ли си това и това.А като млада снаха толкова имах нужда от нейното приятелство.Но да е жива и здрава.

# 200
  • Мнения: 162
Дали да не пусна някоя сълзлива тема за ужасните етърви...  newsm78
Майтап,майтап ама нашата е ужасна Twisted EvilНяма такова криво същество #Cussing outИзвинявам се за оффа. Embarassed

# 201
  • Мнения: 577
Е/и/търва коя   е бре?
ЗълвиЩето  е тая къде   е споделяла с мъжът ми  9месеца една квартира/по различно време/  Joy.Ама   итървата   коя е  newsm78

# 202
  • Мнения: 162
Етървата е жената на брата на съпруга ти.Малко объркано го написах. EmbarassedТ.е.мъжа ми има брат и наговата жена ми е етърва

# 203
  • Мнения: 577
Оооооооо   -пак вредител  Joy

# 204
  • Мнения: 647
sisi7, игнорирай я, остави я да си приказва и не й обръщай внимание и моята е същата, но за мое щастие я виждам максимум 2 пъти в годината.  Mr. Green

# 205
  • Мнения: 162
Жу,голям Grinning

# 206
  • Мнения: 217
Ние сме в много добри отношения с моята зълва(пу пу да не чуе дявола newsm43 fingerscrossed )

# 207
  • у нас
  • Мнения: 443
Ние сме в много добри отношения с моята зълва(пу пу да не чуе дявола newsm43 fingerscrossed )

# 208
  • Мнения: 217
Ние сме в много добри отношения с моята зълва(пу пу да не чуе дявола newsm43 fingerscrossed )



И вие ли така? Laughing

# 209
  • Мнения: 103
Не я познавам все още, но съм оптимист! Simple Smile

# 210
  • Мнения: 1 820
Интересно, никоя от вас ли няма женен брат?  newsm78

Е и да има какво,темата е за зълвите,не за етървите  Naughty

# 211
  • Мнения: 111
Никакви не са ни отношенията, нито си говорим, нито се виждаме.

# 212
  • Мнения: 660
Е как какви,разкошно-идеални са разбира се Twisted Evil Joy Mr. Green

# 213
  • Мнения: 298
Много добри. Peace По-точно аз съм зълвата,но и мнението на снаха ми е идентично с моето.

# 214
  • Мнения: 187
с моята сме в прекрасни отношения,много ми е готина зълвата,нищо лошо не могада си помисля,още пове4е пък да кажа нещо

Общи условия

Активация на акаунт