За и против спиралите

  • 3 466
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте, родих преди 5 мес. и се чудя дали да си сложа спирала. Гинеколога ми препоръча SILVERLILY или GOLDENLILY. Някоя от Вас ползвала ли ги е? Има ли странични ефекти много? И най-важното някоя забременявала ли е със спирала?

# 1
  • Мнения: 724
Записвам се да следа темата и аз много се чудя за тия спирали.

# 2
  • Мнения: 3 312
Записвам се да следа темата и аз много се чудя за тия спирали.
             и аз се записвам  Peace и 6те следя с интерес  Rolling Eyes

# 3
  • Варна
  • Мнения: 506
По принцип са много надеждни като ниво на контрацепция. Но се счита, че е най-добре да е приключила с ражданията жената (поради известен риск от възпаление - стерилитет). Всичко е статистика....

# 4
  • София
  • Мнения: 1 247
След първото дете си сложих спирала и съм много доволна.Сега след второто пак съм със спирала.Аз съм с Копра-Т.А за да забременееш със спирала трябва да не ти е сложена правилно.Затова се правя  прегледи след като ти я сложат,и на всеки 6м.Спиралата е по-добрия избор от хапчета,но малко жени го разбират. Peace

# 5
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
След първото дете си сложих спирала(дори да пише , че е за 5 години е добре де се смени в края на 3 -тата)  и така 12 години нямах проблеми !Махнах я и  на втория месец бях бременна !Сега отново съм със спирала!  Лично за мен това е най -добрия начин за предпазване от нежелана бременност!  Peace

# 6
  • Мнения: 3 268
Спиралата е нещо много удобно,но е важно как ще бъде сложена.Аз съм била със спирала и съм нямала никакви проблеми,но кагато се наложи да я сменя,не ми беше поставена добре.Още я помня тази ужасна нелюбезна лекарка в поликлиниката.В резултат направих извънматочна бременностп и се наложи отстраняване на ляват тръба на яйчника и част от него.След това имам нормално раждане,но това,което преживях беше ужасно.Намерете си добър специалист.

# 7
  • Мнения: 205
А може ли да се ползват тампони, когато имаш спирала?

# 8
  • Мнения: 2 068
 Peace  и аз се записвам 

# 9
  • Мнения: 354
и аз се записвам за темата вълнуваме

# 10
  • Мнения: 2 908
А защо да е по-доброто средство пред хапчетата? newsm78Аз ползвам хапчета и съм много доволна,не смятам,че бих си сложила спирала,заради самият процес на слагане-стигаше ми бърникането в мен по време на раждането-не бих изтърпяла друго,пък било то и най-лекото.

# 11
  • Мнения: 2 567
А може ли да се ползват тампони, когато имаш спирала?
Да, могат.

# 12
  • Мнения: 92
Наистина е добро средство,но моят организъм не я прие.На вторият месец ми я махнаха,тъй като имах постоянно кървене.В резултат на това ...възпаление на яйчниците,антибиотици и т.н.Но наистина познавам много жени,които са доволни от спиралите.Само да вметна ,че моята спирала беше от обикновените.Сега имало ново поколение,които били ...супер според гинеколога... Rolling Eyes

# 13
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз се записвам да следя темата. Аз съм ползвала хапчета , но обмислям варианта за спирала. Аз също съм чувала, че най-добре е да се сложи такава след като жената е решила, че не иска повече деца, но дали е така ...  newsm78

# 14
  • Мнения: 166
преди 5 години си сложих спирала и трябва да я махам ,защото е за 3 години ,но много съм доволна от нея ,

# 15
  • Мнения: 4 496
Заради неправилно поставена спирала можеше да нямам повече деца...Предпочитам хапчетата-мога да ги спра когато реша.А със спирала означава за пореден път да се оставя в ръцете на лекар.И да не знам какво ще стане.

# 16
  • Мнения: 4 111
Не мога да съм против, защото нямам впечатления, но не съм "за".  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 873
аз съм за спиралата Peace навремето бях решила(съвместно с гинеколога де) да пия противозачатъчни с цел регуллиране на цикъла.обаче имам таласемия и хематологът ме разубеди,понеже хормоните в хапчетата в по-голяма степен влияели фукцията на черния дроб и това не било добре за анемията newsm78 та сега си мисля за спирала,макар че ми казват да не ползвам,ако не съм сигурна дали искам или не искам още деца.ами ако бях сигурна,че не искам,щях да прибегна до необратимата контрацепция,така да се каже Crossing Armsтака че ще помоля майките с опит да препоръчат някоя добра марка спирала,щото аз добър доктор,който да ми я постави съм си намерила Peace

# 18
  • Мнения: 205
И аз съм с таласемия пък и много забравям... тия хапчета само ще се шашкам че съм пропуснала. Освен това, хапчетата са много сериозно вмешателство в хормоналния баланс и на мен лично не ми стиска.
Аз лично се насочих към SILVERLILY, но им писах по въпроса с тампоните и ми отговориха че не е препоръчително да се ползват, което е странно, защото ако от тампон може да се размести спиралата, какво ще стане при полов акт  newsm78

# 19
  • Мнения: 873
а стига бе,сериозно ли?ами че то,ако няма да правим секс,за да не ни се размести спиралата,тогава за какво ни е тази екстра? hahaha я да се включат майчетата,дето хем спирала,хем тампони,хем секс и никакви проблеми от тази комбинация не са имали.много ще съм им благодарна  bouquet

# 20
  • Мнения: 166
не е вярно,че немогат да се използват тампони .моята спирала е от 5 години и досега нямам оплакване от нея

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз съм с таласемия и преди да забременея пиех противозачатъчни. никой не ми е казвал, че не е препоръчително, сега за първи път чувам такова нещо. Като спра да кърмя, мисля пак да ги започна, но задължително ще питам гинеколога дали е добре да се приемат в моя случай. Rolling Eyes

# 22
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
И аз съм с  пък и много забравям... тия хапчета само ще се шашка че съм пропуснала. Освен това, хапчетата са много сериозно вмешателство в  баланс и на мен лично не ми стиска.
Аз лично се насочих към SILVERLILY, но им писах по въпроса с тампоните и ми отговориха че не е препоръчително да се ползват, което е странно, защото ако от тампон може да се размести спиралата, какво ще стане при полов акт  78
Според мен не са имали предвид , че ще се размести спиралата от тампона !С тампона кръвта не изтича на вън, а си стои  3 часа(знам , че това е максимума за  да се смени )  във влагалището, някой си позволяват да го оставят и повече !Това е предпоставка за инфекция!Именно за това смятам , че са казали , че не е препоръчително да се слагат тампони!Отделно спиралата се поставя в дъното на матката и единственото ,което може да има във влагалището е конецът  (ако гинеколога не е го изрязал достатъчно високо и да е в началото на шийката на матката), така че тампона изобщо няма достъп до спиралата!!
Относно противозачатъчните хапчета  -това си е  нарушение на хормоналния  баланс -аз лично не го искам за себе си !Според изследвания при жени предпазвали се по този начин се увеличава риска от рак на гърдата след 40-те!

# 23
  • Мнения: 5 362
А може ли да се ползват тампони, когато имаш спирала?
Разбира се Peace

# 24
  • Мнения: 1 712
Не мога да съм против, защото нямам впечатления, но не съм "за".  Rolling Eyes
Peace

# 25
  • Мнения: 842
След първото си раждане сложих спирала, но ми падна още при първия цикъл. Една гинеколожка твърдеше, че съм я издърпала заедно с тампона, т.к. конецът на спиралата не е бил хубаво изрязан; доколко е вярно това, не зная. Знам само, че мъжът ми тогава се оплакваше при полов контакт от "бодежи". Сега доста се чудя дали да слагам пак Thinking Не ми се кара цял живот на презервативи, а още по-малко пък ми се пият хапчета.

# 26
  • Мнения: 730
Твърдо против!

# 27
  • Мнения: 141
Записвам се да следа темата и аз много се чудя за тия спирали.
Peace

# 28
  • Мнения: 2 255
децата ми са с разлика от 12 год  Peace между 2-те бременности съм сменила 4 спирали  thumbsup последната я махнах  1 год след поставянето защото реших, че искам 2-ро дете  Wink забременях след 2 месеца  preggo а и почти при всяка пауза за смяна съм забременявала  Sick така, че ако се поставя добре и от специалист и разбира се, ако организма ти я понася, смятам, че това е най-добрия контрацептив  Rolling Eyes и не пречи да станеш майка отново   Hands Thumbsup
Колкото до тампоните, аз само това ползвам и досега не съм имала проблеми   no

# 29
  • Мнения: 4 621
Аз също съм пред дилемата за спирала Thinking Интересува  ме обаче, увеличава ли се кръвотечението като количество и продължителност Thinking

# 30
  • Мнения: 2 255
Аз също съм пред дилемата за спирала Thinking Интересува  ме обаче, увеличава ли се кръвотечението като количество и продължителност Thinking
при мен малко като продължителност ... от 2-3 / на 4-5 дни  Rolling Eyes малко кофти...ама се преглътва ...за сметка на спокойствието  Joy

# 31
  • Мнения: 353
Моята докторка ми препоръча спирала за жена с две деца каза, че хапчетата не са най- добрият избор, а спиралата. Още се чудя какво да правя. Дали боли поставянето. Малко тъпо след 2 раждания, да ме е страх,  но ......... нагласа!!!!!!!!!!

# 32
  • Мнения: 1 949
Записвам се да следа темата и аз много се чудя за тия спирали.
Peace

И аз така  newsm78
Може ли някоя от мамите със спирала да разкаже какво се прави и какво се усеща като ти я слагат (местна упойка слага ли се някаква), боли ли поставянето, и после - усеща ли се първите дни след като се сложи, в някой определен ден от цикъла ли се поставя (защото по тоя въпрос чувам противоречиви мнения) и дали веднага след поставянето може да се прави секс без пазене  newsm78

С две думи хем искам да сложа спирала, защото са ми противопоказни хапчетата (предразположена съм към разширени вени), хем не ми стиска и ме е страх  Shocked

# 33
  • Мнения: 753
Аз съм със спирала от два месеца.При слагането лекарят ме напръска с местна упойка и изобщо не ме болеше.Цикълът ми обаче се удължи доста-от 5-6 дни на 9-10,но той каза ,че след три цикъла отново се нормализира продължителността(дано да е така!) и стана малко по- болезнен.

# 34
  • София
  • Мнения: 210
Сложих си спиралата около 4-5 месеца след като родих дъщеря ми. Не съм имала никакви проблеми или дискомфорт и смятам и след втората бременност да сложа пак. За мен това е най-удобния и евтин начин за предпазване, хапчетата - със сигурност ще забравям да ги пия редовно, презервативи не съм ползвала от младежките си години и нямам намерение тепърва да почвам, а разните му там таблетки, които се разтварят във влагалището са страшна гняс.
В първите месеци след поставянето на спиралата наистина цикъла се увеличава, но след това всичко се урегулира. За поставянето... честно си признавам, че не помня. Но ако беше нещо кой знае колко неприятно сигурно щеше да ми остане спомен. Така че смело напред!

# 35
  • Мнения: 332
При слагането лекарят ме напръска с местна упойка и изобщо не ме болеше.

 Е това за пръв път го чувам. ShockedКак при спирала месна упойка,няма да колят я! #Crazy
Поставянето става за секунда и болка няма,най много да се усети леко обождане.Първите 2-3седмици е препорачително да се попаззвате,секс си се прави,това не пречи.Цикълът ми стана по обилен,но не знам защо организма ми започна да се мъчи да я изхвърли 2г. след поставянето,постоянно бях с температура.Махнах я с решението да имам дете,но края на 3-ти месец - мисед.
 За мен това е най удобния начин за предпазване,пила съм противозачатъчни -не ми допадат  #2gunfire

# 36
  • София
  • Мнения: 1 247
Въобще упойка не трябва.Аз първия път даже не разбрах като ми я сложи и си говорих по тел. с мъжът ми и му казвам сега ми ще ми я слагат.Спирам с разговора и моя доктор почва да се смее и казва ставай.А то аз докато съм си говорила тоя сложил.Беше голям майтап.За свалянето също нищо не усетих.Аз съм много за спиралите. Peace

# 37

Общи условия

Активация на акаунт