Флуориране на водата

  • 39 383
  • 817
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 12 228
  Аз пуснах инфото и  там, просто защото скоро именно това коментирахме и имаше дори отговор че в Бг не се флурира, защото съоръженията са скъпи и опасността от предозиране е по-голяма отколкото профилактиката. Друг е въпроса че ние не мислим, че има каквито и да е ползи......

# 17
  • Мнения: 38
Ето част от статия за флуора, публикувана в Призма-та на Франс Вермьолен:

http://homeopathyfor.us/index.php?catid=3&subcat=5&id=87

Полезно е да се знае и това

# 18
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ето и извадки от статията за тези, които не им се чете цялата статия:

...Голяма част от аргументите за безопасността на флуоридите в малки дози почиват на следвоенната работа в Университета “Рочестър”, извършена с цел да се изпреварят съдебните процеси срещу атомната програма и свързаните с нея увреждания на хора. ... Този брак между милитаристичната потайност и медицинската наука роди безобразно изчадие. ...

...Програмата за бомбата имаше нужда от изследвания върху хора, каквито бяха необходими и за плутония и добавянето на флуор към обществените водоизточници предостави възможност за провеждането на такива. ...
  Първоначалната версия на проучването за безопасността на флуора беше засекретена, а нейна цензурирана версия беше публикувана по-късно, през август 1948, в списанието на Американската стоматологична асоциация. Едно сравнение между секретната и публикуваната версия сочи, че Комисията по атомна енергия на САЩ е цензурирала информацията за уврежданията, причинявани от флуора до такава степен, че практически е превърнала доклада в трагикомедия...


# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 .........Това било проучване върху състоянието на зъбите и физическото здраве на работниците от една фабрика, произвеждаща флуор за програмата А-бомба; проучването е ръководено от група стоматолози от проекта “Манхатън”.

 ...Секретният доклад показва, че повечето от хората са останали съвсем без зъби.
Публикуваната му версия твърди, че хората имали само по няколко кариеса.

Секретният доклад казва, че хората трябвало да носят гумени обувки, тъй като флуорните изпарения разрушавали ноктите на краката в обувките.    
Публикуваната версия не споменава за това.

  Секретният доклад казва, че флуорът действа по подобен начин и върху зъбите на работници, допринасяйки за опадането им.
Публикуваната версия заключава, че “хората бяха необикновено здрави, преценено и от медицинска, и от стоматологична гледна точка”.”

# 20
  • София
  • Мнения: 410
И аз съм против това да се добавя флуор във водата или където и да е, но не знам дали може да се направи нещо, за да го предотвратим.

# 21
  • Мнения: 4 392
Е, как да не може?!   Rolling Eyes
Водата не се флуорира навсякъде в Европа. Вчера измъкнах информация, че се флуорира само във Великобритания и Швейцария(, а швейцарците били с най- развалени зъби в Европа. Rolling Eyes )Инфото  е обаче от 2006 година.. Трябват ни нови данни!!

# 22
  • Мнения: 4 392
....Даже не в цяла Великобритания, а само в Ирландия.. Защо ли?! Crazy

Някой писа ли до медиите?
Аз писах до Нова, но още нямам отговор.. Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 5 500
Amarena, имаш ли отговор вече?
Кралицата да не е луда да си флурира водата!

# 24
  • Мнения: 1 559
В един хипермаркет попаднах на "специална" сол, съдържаща флуор. Sick
"Много полезна" за туй онуй, пишеше на нея. Цена - 3 лв за 200 гр (може и 250 гр да е било).

# 25
  • Мнения: 4 392
Amarena, имаш ли отговор вече?
Кралицата да не е луда да си флурира водата!

Не, никакъв отговор нямам.
Това, което ме шокира, е слабият интерес към темата..  Shocked наистина ли не му пука на народа? Може би много малко хора четат в този подфорум. Thinking

В един хипермаркет попаднах на "специална" сол, съдържаща флуор. Sick
"Много полезна" за туй онуй...[/size]
И още по- зле ще става..

# 26
  • Мнения: 5 500
Ако нищо не успеем да направим, поне няма да пием водата и солта.
Ние от години сме на трапезна и на едра морска сол. Само дето не знаем тая трапезна от коя чешма я наливат.
Как да има интерес, на такива като нас ни казват, луди, фанатици, вманиачени, сектанти...
Ще пиша и аз, но си мисля, че щом е на етап внасяне в НС, трябва да се говори с някой от тлъстите народни избранници!

# 27
  • Мнения: 4 392
Не е решение това, да не пием водата. Tired
Преминаването към консумация на  бутилирана вода е нож с две остриета. Не е екологично да се затрупваме с пластмасов боклук Sick от една страна, от друга- да, никой не знае какво точно има в бутилката , защото контролът е никакъв..И на трето, не на последно място, невъзможността да разполагаме с питейна вода "от крана" ни прави зависими от концерните..

# 28
  • Мнения: 4 392
Цитат
Как да има интерес, на такива като нас ни казват, луди, фанатици, вманиачени, сектанти...
В такъв случай и останалият цивилизован свят е луд, фанатизиран, вманиачен и сектантски..А пък той, доколкото знаем, не е такъв.  Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 12 228
   Като стана въпрос за вода има ли място, където може да се занесе вода за изследване дали става за пиене? Става въпрос за вода от сонда в селото ми? Знам че баба ми и баща ми пият понякога от нея и искам да знам какво пият все пак.

Общи условия

Активация на акаунт