Флуориране на водата

  • 39 387
  • 817
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 И аз писах до Нова Телевизия - в "Здравей България", но отговор няма.

 Ако някой може да се свърже с Милен Цветков - той на никого не цепи басма, особено що се отнася до здравето на децата.

# 31
  • Мнения: 4 392
И кой ще говори при Милен Цветков? Колко са тези, които са наясно с проблема? А пък време няма... Crazy" 2008 година" може да означава и "януари 2008". Sick

# 32
  • Мнения: 2 082
оказва се ,че май никой не е наясно с проблема.ето тук сме обсъждали опита на една журналистка да се порови в нещата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=134570.0 аз сега се боря против флуорираното мляко в градината.уж казаха,че няма да и дават,но не съм убедена в това.някой знае ли кой ги решава тези неща,от кой зависят-да се дава фл.мляко и фл.вода.?кой печели от цялата тази работа ?някой трябва да има полза от това или всичко е просто невежество...?и като е толкова полезно ,защо не дават във всички градини.мисля,че някой трябва да се заеме с проблема-някоя телевизия ли ,не знам...

# 33
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
кой печели от цялата тази работа ?някой трябва да има полза от това или всичко е просто невежество...?

 От една страна Те се самооБоготворяват, като за тях би било унижение да обясняват на стадото, овцете...
 От друга страна, не е изключено да си правят експерименти, като възложетелите на такива "тихи" експерименти - фармацевтични концерни, пращат$ от 200 - до 500$ на калпак! Sick

Иначе флуора е отпаден продукт на азотно-торовата и алуминиевата промишленост!

# 34
  • Мнения: 2 839
От друга страна, не е изключено да си правят експерименти ...
Днес в градината ми попадна брошура за флуорираното мляко. В момента не мога да я сканирам, затова преписвам основното
ЗА ЗДРАВИ ЗЪБИ НА ДЕЦАТА ВЪВ ВАРНА
ПРАВО НА ИЗБОР
ВЪЗМОЖНОСТ ДА ИЗБЕРЕТЕ ЗА ДЕТЕТО ВИ МЛЯКО БОГАТО НА ФЛУОР
ЕДНА СЪВМЕСТНА ИНИЦИАТИВА НА СЗО, ФОНДАЦИЯ БОРОУ - АНГЛИЯ, МЗ, ОБЩИНА ВАРНА, И СДРУЖЕНИЕ "СТОМАТОЛОГИЧНО ЗДРАВЕ" - ВАРНА

Вътре в брошурата има бла, бла "истини" за флуора. Отзад са координатите на Сдружение Стоматологично Здраве - Варна

Аз се поразтърсих за това сдружение в нета. Такова национално не намирам. Намирам оскъдно инфо за Варна, Търново и Шумен. Т.е. май само в тези градове го има сдружението.
Потърсих и фондация Бороу http://www.borrowfoundation.org
И къде ми стана ИНТЕРЕСНО! На сайта на Бороу има страница International programme. Ето я http://www.borrowfoundation.org/html/programme.asp
Виждате в кои държави се провежда профилактиката, нали? Май повече ми прилича на експеримент.

В брошурата пише "право на избор", но изобщо не съм убедена, че става дума за личното ни право на избор. ДОколкото знам се спуска за целите градини решението да се дава такова мляко.
Утре имам път към градината и ще питам сестрата кой ги решава тези неща, но със сигурност не е решение на ръководството на градината.

Ако трябва после да звъним на двете докторки дадени за контакт със сдружението, има телефони във Варна. Д-р Слава Даковска и д-р Марияна Златарова.

# 35
  • Мнения: 2 082
в нашата градина даже и брошури няма,нищо не обясняват на родителите-само дават бележка и се разписваш...аз си мислех,че е решение на директорката,но е възможно и да не е така.според мен с тази работа трябва да се заемат журналисти,господари на ефира ли ,не знам-няма да са прости нещата,трябва да се рови и да видим наистина ли няма никакъв нормативен акт или документ за провеждането на тази профилактика

# 36
  • Мнения: 5 500
И аз се сетих за Господарите, даже довечера ще им пиша, че сега излизам!
Нашата мед. сестра ми каза за брошурите: дойде една зъболекарка и ги остави по шкафчетата. В общината е имало среща организирана от БСС и са били поканени/длъжни да присъстват всички директори и мед. лица на дет. градини за да слушат лекция за профилактиката на зъбния кариес.
На мен изобщо не са ми давали да подписвам нищо, като разбрах, че е флурирано млякото казах, че не желая на моето дете да се дава! Но това е само в киселото мляко, демек айряна и таратора!
Дайте да направим листовки като добричките майки против флуорида!
Аз съм съгласна да отида и при Господарите и при Милен, въпреки че съм от Варна.
Право, какво право на избор ти дават, никакво, ако не си изискаш правото, никой няма да ти го даде!
Сега им писах, да видим дали ще има резултат!!! Много се надявам!

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 10:17 от AFRODDITA

# 37
# 38
  • Мнения: 4 392
AFRODDITA , аз мислех, че вече сте го направили..Отдавна четох една  тема, в която го обсъждахте.
Това не е толкова трудно изпълнимо..
Но флуорирането на питейната вода мен много ме притеснява.. Tired
Засилвам се, да чета в архива. Peace

# 39
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
И кой ще говори при Милен Цветков? Колко са тези, които са наясно с проблема? А пък време няма... Crazy" 2008 година" може да означава и "януари 2008". Sick

 За това не бери грижа, има кой и това е Д-р Атанас Гълъбов - говорил съм вече с него, и той е потресен от наглоста и безпардонноста им!

# 40
  • София
  • Мнения: 12 229
      Това автора на конспирацията ли е?
      Определено ще е хубаво да се даде гласност на проблема, най-вече с идеята за флуриране на водата.

# 41
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
      Това автора на конспирацията ли е?
      Определено ще е хубаво да се даде гласност на проблема, най-вече с идеята за флуриране на водата.

 Да, самият той е.  Peace

# 42
  • Мнения: 1 559
Хайде да напишем кои са пастите за зъби без добавен флуор и водите на пазара (трапезни и минерални) без или с ниско съдържание на флуор.

За пастите за зъби - трудно е да се намерят такива без флуор.
Всъщност аз не се сещам за други освен българските хомеопатични - Лимон и Грейпфрут. Хомеопатичната паста за зъби на Боарон май също не съдържа флуор (ако не ме лъже паметта, отдавна не съм я виждала). Но пък тя отпада като вариант заради цената.
Дори детските пасти за зъби масово са с флуор. ooooh!
Последната паста за зъби, която взех да пробвам, е Ябълка + Мента на Билка...Предполагах, че всички пасти на Билка са без добавен флуор, ама не било така.."natural toothpaste" си пише...само дето кой да забележи преди да я купи, че е с флуор. Иначе е много приятна на вкус. 
За водите - освен  Девин с розов етикет и евентуално Торн спринг с розов етикет (за нея нейде срещнах противоречиви изказвания), има ли други минерални води с ниска минерализация и без или с ниско съдържание на флуор? Всички трапезни води ли са такива?

# 43
  • Мнения: 2 839
За водите - освен  Девин с розов етикет и евентуално Торн спринг с розов етикет (за нея нейде срещнах противоречиви изказвания), има ли други минерални води с ниска минерализация и без или с ниско съдържание на флуор? Всички трапезни води ли са такива?
Също и Предела.
Виж Сравнителен тест на Български минерални води от Асоциацията на потребителите

# 44
  • София
  • Мнения: 12 229
  Бебешката паста Ненедент мисля че е без флуор.

Общи условия

Активация на акаунт