Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 523
Искам да попитам - в момента синът ми пие ХИП 1 Пробиотик. ХИП 2 е след 4ти месец - дали да сменя при навършване на възрастта или може да поизчакам?

Изобщо каква е разликата между млеката с номер 1 и тези с номер 2?

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 13:21 от arksi_

# 1
  • Мнения: 27 524
Двойките са по-обогатени и следват развитието на детето. Ти ще си прецениш дали да смениш или да изчакаш. В доста страни в Европа препоръчват педиатрите да се остане до 6 месеца на единицата. Тя се води най-изчистена и не мисля, че е по-малко калорична. Аз смених след 4-тия месец, но с второто ще остана на единицата до 6-тия.
Казват, че единицата е напълно адапатирано, а двойката частично, каквото и да означава това.

# 2
  • Мнения: 213
Единицата е напълно адаптирано мляко, т.е. максимално се доближава по състав до майчиното мляко. Двойката е частично адаптирано, т.е. прави вече плавен преход за детенцето към привикване към кравето мляко. По-калорично е, за да отговаря на нуждите на по-големите бебета. И аз, като Блонди, бих давала единицата по-дълго - до 6-тия месец.

# 3
  • Мнения: 16
Моето момченце също е на ХИП. В началото на 4 месец аз пробвах с ХИП 2 и той не го хареса. Питах във форума на ХИП и http://www.hipp.bg/forum/viewtopic.php?t=163. Мисля, че това отговаря на въпроса ти. В момента сме почти на 6 месеца и изцяло на ХИП 2, но известно време ги давах едновременно - ХИП 1 и ХИП 2, като постепенно намалявах ХИП 1 за сметка на ХИП 2.

Общи условия

Активация на акаунт