Какво смятате за теглото и ръста на моето момченце?!?

  • 2 758
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте!

Момченцето ми е на 9 месеца, тежи 7 600кг и 68см.

Съпругът ми е много притеснен.
Аз не бях, защото детето е жизнено, весело, развива се добре, според мен, но тревогата на бащата се пренесе и върху мен.
Педиатърката не казва нищо по темата.

Само да отбележа, че още нямаме зъб, но е на път...и понякога няма апетит.
Поради боледуване началото на август не бяхме наддали, защото нямаше никакъв апетит. Наскоро пак нямахме апетит от температура.


Моля, споделете вашето мнение... Да тръгваме ли по лекари?
Аз смятам, че нещата са просто индивидуални, но все пак очаквам и вашите мнения....
Много благодаря...

# 1
  • София
  • Мнения: 10 320
Ако си много притеснена - иди на лекар.
Ама не виждам нещо притеснително, зъби никнат и по-късно, има и дребнички деца, някои си остават такива, други в последствие наваксват. Ако само това са ти опасенията - преувеличени ми се виждат, важното е как се развива иначе.

# 2
  • Мнения: 983
Щом е жизнен и в поведението му нищо не ти прави впечатление защо да се притесняваш от ръст и тегло? Може би е малко под "нормата", но ще навакса - ти сама казваш, че е бил болничък преди извесно време  Peace
А зъб рано или късно ще се появи - няма човек без израснали зъби, нали  hahaha

# 3
  • Мнения: 22 427
Аз лично не виждам нищо притеснително, а и теглото си му е съвсем нормално.
За мен лично не е добре, когато едно бебе на 3месеца е вече 6кг, но това си е лично мнение.
Ето тук има и таблица как трябва да се движи ръста и теглото по месеци.

http://www.mamaibebe.com/index.php/www/332/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0 … 0%BB%D0%BD%D0%BE/

# 4
  • Мнения: 54
Зъбите хич не ме притесняват, аз съм имала след годинка.

# 5
  • Мнения: 1 043
Аз също не мисля, че има нещо притеснително. Всичко е индивидуално, но щом детето е жизнено, за мен това е първият знак, че детето е добре Peace

# 6
  • Мнения: 54
Благодаря ви за отговорите.
За таблицата също.

Неговите връстници са вече към 10кг и над 70см и таткото се безпокои.
Но пък те не са кърмени, докато ние си хапвахме доскоро кърма...

# 7
  • Мнения: 22 427
Е, ако сравняваш с другите деца нормално е да ти се струва, че е по-дребен и да се шашкаш.
Аз какво да кажа за моята госпожица, която родих в 32.г.с. Ако тръгна да я сравнявам с бебетата на 1месец сигурно ще трябва да откача. )
Не се притеснявай щом детето се развива добре. Не може всички да са еднакви.

# 8
  • Мнения: 302
Може би трябва да ни дадеш малко информация, колко се е родило детенцето, родителите високи ли сте и т.н. На моите близначки първия зъб поникна на 11 месеца, така че за зъбите няма какво да те притесняват. Както всички знаем, има и големи и дребни дечица. За да те успокоя погледнах, че моите момичета на 9 месеца са били 70-71 см и 7 800 гр. а сега са средни по височина в класа, много енергични и умнички. Може би ако твоят бебчо започне да боледува по-често, е добре да се консултираш с педиатър относно някаква профилактика и стимулиране на имунната система.  Ако все пак майчиното предчувствие нещо те човърка - говори с лекар, но с такъв, на когото можеш да се довериш. Не се бой, всичко ще е наред newsm10

# 9
  • Мнения: 27 524
Изобщо няма за какво да се притесняваш, познавам с тези мерки и пак без зъби и едногодишни дечица и са си съвсем нормални  Peace

# 10
  • Мнения: 983
Нашият педиатър каза, че до годинката бебечо трябва да стане 10 кг. Така че.... Tired

# 11
  • Мнения: 27 524
Нашият педиатър каза, че до годинката бебечо трябва да стане 10 кг. Така че.... Tired

И ако не стане, какво? И какво значи трябва? Освен да програмираме копчето и да действаме  Laughing Стига глупости, децата са различни, синът ми е на 2 години и 1 месец и тежи 11кг, пък си е супер  Peace

# 12
  • Русе
  • Мнения: 2 354
На дъщеря ми мерките са същите и не се притеснявам  Peace

# 13
  • Мнения: 48
Ми аз лично не виждам нищо притеснително.Моето момиченце се роди 3,050 ръст 50см.
На 9 месеца е била 7,800 ръст 72см.
А племенницата която е с 10 месеца по голяма от моята дъщеря  сега е на 3год.и 6мес. и е с около 5 см. по ниска от нас а да не говорим,че  е 9,800кг.
Смятам че всяко дете си се развива абсолютно индивидуално и  мисля че се притеснявате напразно.

# 14
  • Мнения: 3 205
Аз също не виждам нищо притеснително - при условие, че детето е здраво и жизнено. Моят син още няма десет килограма, а е на година и половина вече. Но не боледува и е най-подвижното дете, което познавам - няма спиране в будно състояние, постоянно тича по задачи  Laughing  Най-много мразя някой да ми каже "трябва да е еди какво си", когато се отнася за моето дете.

Общи условия

Активация на акаунт