Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 март 2005, 15:06 ч.

За гърнето!

• 1 686
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: Шани
Цитат на: logo5ka
.... друго не прави. И аз се притеснявам, да не се самонарани  ooooh!  и затова избягвам да го слагам на гърне!

Arrow Друг с подобен на моят проблем има ли???

това ми хареса, защото и  при нас положението е подобно, с това допълнение, че докато е на гърнето бута между краката всевъзможни дребни играчки и когато вече няма място и започне да му обива на дупето, просто става от гърнето....

# 16
  • На небето
Цитат на: jenia vulova
Понеже ме вълнува тази тема , да пиша и аз .
По книга пише , че след 1 и 8 м. , детето разбира за какво служи гърнето , така че трябва приблизително на тази възраст и да си казва .

Аз вече спрях да вярвам на книгите, много е относително. Все пак всяко дете се развива индивидуално и не можеш да ги сложиш всичките в калъп като по книга.

# 17
Цитат на: rdjvl
Извинявам се,че отново и отново пускам тази вечна тема за гърнето и стотици вече ще ме анатемосат сигурно,но за всички останали,на които им е останало търпение - моля за съвет!

Ама как, моля те, от седмица две (поне) не бе имало подобна тема! Трябва рефреш!

# 18
Даже когато на чешмата му мия дупето, той все отнякъде намира начин да се дърпа...  .........накрая пишлето му имаше огнено червен цвят!  #Puppy dog

Стига бе Шани, и мен ли ме чака подобно изживяване! #Puppy dog Ех,тез мъже като си ГО открият,та после ръцете им не се махат оттам-сакън,да не го загубят! Mr. Green  #Silly

# 19
Я кажете, мили мами, в кой момент решихте да учите детето да пика/ака в гърне и какво ви подбуди да го направите. Това, което имам предвид е, че много майки питат "Детето ми е, да речем, на 1 годинка, да го уча ли?". За да питаш такова нещо значи нещо те е накарало да се замислиш, например, на приятелката ти детето на тая възраст вече го прави, бабата казала, че си закъсняла или ...?
Мойто синче на 2 год. и 6 месеца сега тепърва се учи. Питах го периодично, ама той не щеше да седне на гърне. Е, честно казано, и бабите дуднаха, и кой ли не още, не ми мина през акъла да си мъча детето по 1 час да седи на едно гърне вместо да си играе, само за да доказвам на някой нещо. Като не се научи на 2 годинки, ще се научи на 3!
Но това си е мое мнение, как е при вас?
Поздрави,Сара

# 20
 smile3505 smile3505 smile3505

# 21
  • Алпите
Най-накрая тема за гърнето! newsm10
Първото се научи горе-долу самичко на 2 и половина. Второто е на 1 год. и 4 месеца и хабер си нямам да го карам да кеси на гърнето... когато си реши и то- да си го ползва.

# 22
Е стига вече деееее, има бутон търсене по-нагоре.
Лиоооооооо, каде си бре? Laughing

# 23
Ама май никой не разбра какво имам предвид...
Всеки чете "за гърнето" и мисли... а не чете...
Интересуваха ме ПОДБУДИТЕ да учиш детето на точно определена възраст, т.е. защо решаваш в определен момент: СЕГА ЩЕ Е!

# 24
  • Алпите
Аз се постарах да отговоря...Какво има да го учиш- показваш му гърнето и обясняваш за какво е. От там нататък е въпрос на добра воля, когато- тогава. Нито можеш да му контролираш съответните мускули, нито да изискваш насила да прави нещо, за което не е готово (да се раздели с памперса). Е, сигурно не всеки расъждава така, това си е мое мнение. Но намирам за излишно да се занимаваш по цял ден с изпражненията на детето си, по-добре го забавлявай с нещо по-интересно.

# 25
  • Кори Селести
Интересуваха ме ПОДБУДИТЕ да учиш детето на точно определена възраст, т.е. защо решаваш в определен момент: СЕГА ЩЕ Е!

ПОДБУДИТЕ за това решение можеш да прочетеш в доооста теми по въпроса. там всеки си казва какво е направил, кога и защо. Дори некои хора си казват некои недотам любезни неща...

така че.....THE BIG BROTHER IS WATCHING YOU...Simple Smile

...иначе...и аз съм от "закъснелите"...Simple Smile Елина се научи на 2 години кое къде се прави... не ми е минавало през акъла да я насилвам. Е...поскарвали сме се малко..но в границите на допустимото:) Сега се навиваме за нощния памперс...не ще и това си е...напикава си се понякога просто нарочно, ако не и сложа... но знам, че и това ще стане скоро...

На бабите, лелите и каките...не им обръщай внимание:) Ти си майка на детето си и решаваш кога какво да го учиш.

# 26
Това е въпрос на:
а/инстинкт=майчино чувство
б/познаване на детето и неговото поведение, желания, нужди
в/ползване на търсачката в бг-мамма форума Wink

# 27
Очевидно е безсмислено да обяснявам повече какво имам предвид...

# 28
  • София
Моята дъщеря е на 1г и 5м и все още не ходи на гърне, но изобщо не се притеснявам, че други деца на нейната възраст са се научили.Тя знае за какво служи, но си мисля че още не е готова, тя просто няма нужното търпение да поседи да направи нещо, а аз нямам нужните нерви да я подтиквам редовно.Просто ще я изчакам докато тя сама реши, че иска да го прави и няма да я насилвам.А иначе бабите се изказват, че сме закъснели дрън-дрън, но кой ги слуша... ooooh!

# 29

Ааа, аз не мисля да  РЕШАВАМ кога да препикаем гърнето People Angel Малкият дзвер сам ще си РЕШИ smile3502 

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт