Човещина за децата ни!!! Моля, подкрепете ни!

  • 24 159
  • 654
  •   1
Отговори
# 30
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Жалкото е, че има хора, които като Ксения мислят, че децата се раждат такива, каквито ги видяхме в този дом, че това дали спят на чисто определя дали те се гледат добре. Децата са толкова слаби не само защото нямат добра храна, а и защото няма кой да се погрижи да ги нахрани. Как едно сляпо дете е спряло да ходи? Как се е счупило крачето му - от болестта? От слепотата тоест?Та то е на 14г, на вас на колко ви се стори, че е ? Във форума пишат майки, чиито деца също са в тежко състояние, представих си ги в този дом - едва ли биха доживели третата си годинка.

# 31
  • Мнения: 2 249
среща-неделя.
организирах къде.
казвайте кога.
нека е привчер-тоест към 17,18-няма претенции-щото след малко пътувам извън града

# 32
  • sofia
  • Мнения: 7 477
среща-неделя.
организирах къде.
казвайте кога.

ок,само 4е няма смисъл в тая тема да го съгласуваме.Работната по ми вдъхва доверие Peace

Не съдим никой,но за да се спре целия този процес трябват адекватни реакции на държавата.Такива няма и за това е вси4ко.И за секунда не съм си помисляла да съдя който и да било,всеки сам си знае,но докато имаме такава система и не правим нищо все тук ще си лаем и хапем,а виновните ще си живеят живота.Е,това просто не е 4естно Peace

# 33
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
 Но ако системата не работи,я променят хората,т.е.ние.Звучи идеалистично,но примери в историята-бол.
Нужна е адекватност.

# 34
  • Мнения: 1 843
Мерелин, знам, че няма да се съгласиш, но нарочно не пуснах линк към филма.
Първо, убедена съм, че подобна медия вече има информация за този филм.
Второ - не искам тази борба да се превръща в борба за децата в Могилино, а за всички - за тези, които продължават да стоят в сянка.

И без това момичето вече писа - сега ще ги разбишкат по други домове, а Могилино ще го закрият. Не това е решението за тях обаче. Не това беше идеята.

Направи ми и лошо впечатление реакцията на народа по форумите, където напусках петицията...сякаш хората стигат само до текста, касаещ децата в Могилино...надолу май не им се чете. И не само, че не подписват, ами и търпим сериозни критики...

Та, след буря от емоции, проумях, че ни трябва бая хладнокръвие, здрав разум и правилно излагане на проблема.

# 35
  • Мнения: 4 138
няма за какво да се изненадваме от реакциите. народопсихологията ни е такава. незряла нация сме. ако мисленето беше друго, нямаше да има могилино, нямаше да ги има и другите домове. децата с увреждания щяха да растат у дома. нещата са комплексни.
именно затова тръгваме да се борим. за да се промени мисленето на хората.
нямаше да имаме и това правителство и тези политици. нямаше да имаме и такава държава............
кои нации се срамуват от инвалидите си, от циганите си, от хомосексуалните си, от различните. във всеки случай, не развитите народи.
пътят е труден, но възможен. не се поддавайте на провокации. да бъдем реални и да си пазим силите.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Изгледах филма. Това е ужасяващо! Наистина съм потресена.Подписах се, дано да има резултат от всичко това. Не може в 21 век болни деца да се отглеждат в тия условия. Тази нашата държава поне да помисли за децата.

# 37
  • France/ София
  • Мнения: 82
Ей от такива като Xenia направо нееам нерви!
Държавата ни била бедна, не, не е бедна просто парите вместо да отиват по предназначение потъват в дълбоките джобове на управници, мутри и бизнесмени по веригата... който правят всичко по силите си за да останем една сива зона и да си въртят далаверите в мътната вода! Как не сме бедна държава да строим втора атомна централа за 4 МИЛИАРДА?! Интересено.

А това че има деца увредени при раждането от лекарски грешки и нехайство, лично познавам два случая в София, за съжаление, а и в този сайт можеш да прочетеш не малко работи.  
Със здраве

# 38
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
DarZaMen,не става въпрос за критика.Дори мисля,че мненията на всички са полезни.Всеки ще намери нещо да научи.А смисъл да говорим ,че сме такива или онакива,няма.
 Да ,такива сме.Но е нужна промяна.В мисленето.Не да говорим,че боклука на съседа щом не ни мирише,не ни касае.
Децата са на всички.
Знам,че рекциите ни са човешки,силни и емоционални,не може и да е по-друг начин.Но наистина е нужно да се търси подкрепа в институциите в по отговорен стил.Иначе рискуваме хората само да погледнат,да почувстват,но не и да намерят мотив за промяна.

# 39
  • Мнения: 6 029
Ей от такива като Xenia направо нееам нерви!
минават ми и на мен някви мисли...

нахално ли е да помоля някой да й изтрие постингите? защото ефекта от тях е поразителен, поне върху мен. ако ме разбирате.

# 40
  • Мнения: 47 973
не знам какво да напиша, браво момичета че подехте някаква инициатива и виждате нещата в цялост и релания проблем
вярвам че xeniq и другите пишат емоционално първата си реакция, и не са запознати не само с филма, а и с реалните проблеми на децата в домовете, защото не ми се иска да има хора, които мислят по този начин
но повечето май наистина мислят така, защото наистина много малко се прави за хората , настанени  в институции, те просто стават като придатка към леглата, и няма защо да стават от тях, докато умрат

# 41
  • Мнения: 1 037
Цитат
Виви, ти как изчисли кой и по какъв начин е увреден?
Какво общо имат лекарите не разбрах. Тяхната работа е да лекуват такива и не само такива.
xenia, извинявай, така и неразбрах позицията ти.
Лекарите имат много общо, може би не в конкретния случай.
Моето дете е с  тежко увреждане , по лекарска вина/доказана/.
Като се обръщаш към някого, направи си труда да вникнеш в думите му.
Да, "впечатлена съм", защото точно този лекар, който ми увреди детето ме убеждаваше да го оставя в дом.
Извинявай, ама сигурна съм, че в Могилино има деца с подобна диагноза на дъщеря ми, искаш ли да ти пратя снимки на детето ми да направиш сравнението.
А ти как изчисли, че са с вродени тежки физически и умствени увреждания?
Лекарските грижи са важни, но много по важно е тези деца да получават любов и нежност, АКО "лелките" немогат да им ги дадат да стават и да се махат.
За каква грижа и за какво хранене говориш, ти видя ли лелката как тъпчеше храна в устата на детето, а то милото неуспяваше да глътне нищо.
Детето ми е с ДЦП, трудно дъвче и гълта, ЗНАЕш ЛИ КАКВО МИ БЕшЕ КАТО ВИДЯХ ТОВА.
Ама що ли съм тръгнала да ти обеснявам, ти имаш ли дете с увреждане, ходила ли си в такъв дом да видиш за какво става въпрос.
Хайде спи спокойно, като не си впечатлена, а аз ще будувам и ще мисля какво може да се направи за тези деца, хубаво е да има "добри" хора като теб.

# 42
  • Мнения: 4 585
Ползвай опцията "Информирай модератор". Той ще прецени. По принцип няма тема, в която да не можем да се сдърпаме.

А не може ли няма ли такъв закон с който ако в даден период от време не се потърси детето да се отнемат автоматично родителските права! И така децата ще се освободят от безхаберието на така наречените биологични родители! Thinking newsm78

Не знам дали със закон или наредба се регламентира осиновяването, но желаещи семейства в тч и чужденци, които могат да осигурят на децата много по-адекватни грижи има. Бюрократичните спънки са отчайващи и отнемат години. През това време състоянието на детето се влошава.
Аз съм за промяна, в смисъл, щом едно дете се остави в такъв дом, още на другия ден да може да се кандидатства за осиновяването му.

# 43
  • Мнения: 3 835
Та, след буря от емоции, проумях, че ни трябва бая хладнокръвие, здрав разум и правилно излагане на проблема.

Много държа да подчертая тези думи, за мен са много важни. Трябва да се милси трезво, и да се търсят реални и конструктивни решения.

Иначе съвсем простичко искам да кажа, че в другата тема бяха посочени не един положителни примери за такива домове. Домове, където децата не само че не деградират, а и се развиват. Значи може, значи не е толкова сложно, а и надали се изискват чак толкова много средства. По-скоро е нужна отговорност и контрол, упражнявани от отговорните за тези институции лица. А също и гражданско самосъзнание и контрол над тези лица.

# 44
  • Мнения: 836
по отношението към хората с увреждания, грижите за тях и интегрирането им се преценява степента на цивилизованост на едно общество.
ние сме в каменната ера, за съжаление.

една Турция, дето я гледаме снизходително - ориент, ние сме в Европа , а те не, е на светлинни години пред нас в отношението си към инвалидите.
при тях това се диктува от Корана, а ние понеже нямаме никаква религиозна база - ето го резултата!
и не ми говорете за християнство, ако такова отношение към ближните, още повече - деца, е съвместимо с вашата представа за християнство, за мен това е безбожие!

Общи условия

Активация на акаунт