Сега въпрос за овулацията.

  • 1 938
  • 26
  •   1
Отговори
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
След като получих отговори за въпроса ми относно теста искам да ви попитам, ако съм забременяла /евентуално/ преди овулацията, в периода на очакваната такава ще имам ли симптомите, които я съпровождат или не се усеща.
Питам, защото първия път забременях седмица след началото на менструацията, т.е. 3 дни след като ми свърши /нямаше и седмица даже/.

# 1
  • Мнения: 4 633
 В подфорума момичетата са много вещи, сигурна съм че ще получиш отговор Grinning

# 2
  • Мнения: 205
Абе, Фанта, я прочети малко в библиотеката. Как се забременява преди овулацията бе.

толкоз пък неграмотност

# 3
  • София
  • Мнения: 585
Марти недей мила, не се ядосвай!   bouquet

# 4
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Абе, Фанта, я прочети малко в библиотеката. Как се забременява преди овулацията бе.

толкоз пък неграмотност

Забременява се като мен - аз така забременях. Не ми приказвай като на махленската си приятелка. Твоето е неграмотност - като не допускаш изключения от това, което си прочела в библиотеката.

Аз имам едно дете и знам кога съм забременяла!

# 5
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Марти недей мила, не се ядосвай!   bouquet

Чак пък букетче с цветя за отвратителното й поведение  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 171
Фанта, няма как да си забременяла преди овулацията. По време на овулацията се пука узрелия фоликул и тогава яйцеклетката е готова да бъде оплодена. Преди това няма как да стане. В твоя случай просто си имала много ранна овулация и затова си забременяла веднага след цикъла.  Надявам се това да даде отговор на въпроса ти.

# 7
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Фанта, няма как да си забременяла преди овулацията. По време на овулацията се пука узрелия фоликул и тогава яйцеклетката е готова да бъде оплодена. Преди това няма как да стане. В твоя случай просто си имала много ранна овулация и затова си забременяла веднага след цикъла.  Надявам се това да даде отговор на въпроса ти.


Спора не е кога ми е овулацията, но истината е, че аз чувствам кога ми е овулацията и тя е на 14-тия ден, и винаги е било така.
Незнам как имам овулация 3 дни след като ми свърши, а симптомите са ми по- късно  newsm78

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Абе, Фанта, я прочети малко в библиотеката. Как се забременява преди овулацията бе.

толкоз пък неграмотност

Много грубичко. Да, може да се забременее и преди, и след "овулацията", винаги може по изключение да узрее още една яйцеклетка.

# 9
  • Мнения: 2 171
Ами аз не знам и не искам да споря Laughing. Просто исках да ти обясня, че няма как да забременееш без да имаш узряла яйцеклетка. Дори да приемем, че сперматозоидите на мъжа ти са живяли в теб около максимум 5 дни, това прави 8-и ден смед менструацията, което пак означава ранна овулация. И ако си забременяла тогава няма как да си усетиш овулацията по-късно, просто защото е минала. Може да си усетила други признаци - например имплантирането на вече оплодената яйцеклетка и да си взела симптомите за овулация.
Просто едно трябва да разбереш - забременява се единствено и само след като фоликулът се спука, тоест при овулация +/-24-36 часа.

# 10
  • Мнения: 2 171
Да, може да се забременее и преди, и след "овулацията", винаги може по изключение да узрее още една яйцеклетка.

Което пак означава забременяване по време на овулация Wink

# 11
  • Мнения: 2 309
Понякога през 14 ден усещам симптоми на предстоящ цикъл,но е далеч от истината...Спрях да се взирам ooooh!

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 13:55 от Рожбо

# 12
  • Мнения: 712
Добре, муцка, щом си знаеш, че овулацията ти е на 14 ден, а ти си забременяла, примерно, на 8-9 и си убедена, че така е станало, какво искаш от момичетата?!  newsm78

Медицински факт е, че можеш да забременееш само по време на овулацията (не става въпрос кога си правила секс, щото те сперматозоидите могат няколко дни да изкарат в очакване). Медицински факт е, че по ред причини овулацията може да бъде в различен ден от цикъла, но за да забременееш не е важно кой точно ден ти се пада овулацията, а дали ти е достатъчно дълга лутеалната фаза (11-16 дни), за да може да се закрепи ембриона, а не организмът ти да го изхвърли с менструацията.
Факт е, че при една и съща жена овулацията може да е в различни дни от цикъла, т.е, дори да е обичайно на 14-тия ден, не е ненормално да се случи на 9-ти, 11-ти, 21-ви или когато там организмът ти реши, че е време.

И всички тези факти щеше да ги знаеш, ако беше почела малко в библиотеката  Stop... И затова реагират така момичетата. Пожелавам ти да не стане нужно да се интересуваш от всички детайли по функционирането на репродуктивната ти система, но да настояваш за неща, за които очевидно не си права, дразни.

Поздрави и успех!

# 13
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Пожелавам ти да не стане нужно да се интересуваш от всички детайли по функционирането на репродуктивната ти система, но да настояваш за неща, за които очевидно не си права, дразни.


Ей това не го разбрах!Обясни ми пожеланието си!

# 14
  • Мнения: 33
Леле, лелееееее.... smile3538
Останах без думи от това, което чета smile3505....

Общи условия

Активация на акаунт