Проблеми с колежката....

  • 1 234
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Работя в аптека,с още 1 колежка,която е на 65 години.Тя още от началото на съвместната ни работа,показа 4е няма никакво намерение да се напъва много-много работейки,идваше на работа,запалваше цигарка,и само охкаше колко я болят краката.Аз още тогава поех 90 % от работата в аптеката,но така си направих лоша услуга.Колежката просто свикна да не я закачам за нищо,а работата трябва да бъде свършена,защото после ще имаме проблеми с шефа.И до ден днешен,като я накарам да направи нещо,да поеме и най-малката отговорност тя или се прави,че не е чула и не я свършва,или почва да кряка ,че няма да я свърши.Като във всяка работа има проблеми с клиенти,с доставчици от всякакво естество,и тя винаги гледа да ме натопи и да ми вмени чувство на вина за всяка дреболия.Има претенции,че си върша работата съвестно и добре,но така просто не се издържа.....Днес се спречкахме за първи път открито,и тя ми заяви,че понеже съм била любимка на шефа,тя щяла след 1 седмица да напусне,защото не можела да ме търпи,защото съм била интригантак и прочие.....По моему се опитва да ми вмени чувство на вина,че ще се махне,за да продължа да и прислужвам в аптаката,а тя само да пафка цигарите...Посъветвайте ме какава позиция да заема,направо обстановката ве4е е нетърпима...... #Cussing out

# 1
  • Мнения: 189
Ми, да напуска, ти така или иначе си работиш сама.

# 2
  • Мнения: 323
Ние работим на 2 смени,и много често ми се натяква,4е тя се страхувала като идва втора смяна,защото щяла да я 4ака много стока за оправяне.Ами аз какво съм виновна,като има много работа.... #Cussing outТя многократно си е признвала,че идва на смяна колкото да си изкара смяната, и да си вземе заплатката.Но всички негативи на работата ги прехвърля на мен,просто защото се страхува да поеме и най малката отговорност...

# 3
  • Мнения: 2 197
На твое място бих и заявила в прав текст, че след като работата ви е една и съща от нея се очаква да си изпълнява задълженията по начина, по който го правиш ти. Бих и казала категорично, че ако ще вършиш цялата работа по-добре да напусне, а ти да получаваш по-висока заплата. И също бих и казала, че ако наистина много държи бих отнесла въпроса към шефа ви и той да прецени кой има право в случая.
Надявам се нещата да се оправят за теб. Аз винаги много съм се дразнила когато някоя колежка или колега се "подмотва" по цял ден. Но обикновено съм ги вкарвала в път с 2-3 приказки. Само с цигарите не можах да се преборя. това пушачите са голяма работа - поне 1 час от работното време отива в пушене. Аз пушех по 1-2 цигари на ден, а ако имаше много работа съвсем забравях за тях. Обаче другите... Но това вече няма как да се промени.

# 4
  • Мнения: 323
Абе цигарите са най -малкият проблем,но това скатаване направо ме разбива.Казвала съм на шефа,но той запазва неутралитет и не й казва нищо(поне засега),макар ,че я вижда каква е.Тя е от старото поколение "аптекари",които си мислят,че още са на държавна работа,а пък и си вика,4е като съм толкова млада мога да гърбя вместо нея.Всяка забележка,и най-културната е кръвна обида за нея.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 576
Основната ти грешка е, че от началото не си я сложила на място, а нали знаеш за лудия и баницата. Затова си стой твърдо на позицията и въобще не се трогвай, че ще напуска. Щом иска да го направи, но според мен е само метод да те манипулира. Покажи й, че вече не става и така.

# 6
  • Мнения: 728
Ами да напуска, какво толкова. И без това, както виждам, тя е в пенсоинна възраст, най-добре да си стои вкъщи и да си гледа сериали, като не й се работи. Ти какво толкова се товариш - друг ще дойде на нейното място, все ще е по-добре от нея!

# 7
  • Мнения: 47 898
защо се ядосваш, навсякъде има хора, които се скатават и дразнят, а и щом ще напуска- супер, ти да не би искаш да остане и да си работиш с нея?!
дано да вземат някой кадърен и свестен аптекар и да върви работата
не се ядосвай за глупости!

# 8
  • Мнения: 474
Абе цигарите са най -малкият проблем,но това скатаване направо ме разбива.Казвала съм на шефа,но той запазва неутралитет и не й казва нищо(поне засега),макар ,че я вижда каква е.Тя е от старото поколение "аптекари",които си мислят,че още са на държавна работа,а пък и си вика,4е като съм толкова млада мога да гърбя вместо нея.Всяка забележка,и най-културната е кръвна обида за нея.

Точно така е, най-вероятно! "Младите да работят, те могат да издържат! Ние навремето ехееее..." И бъди сигурна, че няма да напусне! На 65 год. за нищо на света няма да си отиде доброволно, каквото и да говори. За нея всеки ден на работа е подарък.
Общо взето гледай си работата, ако можеш помоли шефа да ви раздели ясно задълженията / нямам представа от работата в аптека, но предполагам, че има начин/. Това, което наричаш "поемане на отговорност" също може да бъде разпределено сигурно. Ти отговаряш за ...., тя отговаря за....
И моят служебен опит показва, че с възрастни колежки на глава не се излиза, само си тровиш излишно нервите. Единствено точно разпределени задължения могат да помогнат. И това, че те след някоя и друга година спират да работят.  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз на твое място бих поискала увеличение на заплатата, заради повечето задължения и отговорности. Така и така опъваш, поне да има за какво. Вариантите са два - или шефът ти наистина ще оцени работата ти и ще ти даде повече пари, от което на нея ще й призлее, или ще я напъне да бачка повече най-сетне, за да не се вътри с твоето повишение.

# 10
  • Мнения: 2 584
ако не напусне вземи си отпуск и да види шефа ти как се справя и да вземе решение, не може ти да работиш а тя само да отчита присъствие

# 11
  • Мнения: 553
Имам няколко конкретни питания преди да мога евентуално  да ти предложа нещо работещо...
Как се получава така че хем сте на 2 смени хем ти вършиш 90% от работата?
Имаш предвид дейностите съпътстващи буквалното продаване на лекарства на клиентите - поръчка на лекарства и т.н. които предполагат поемане на отговорност какво и колко да се поръча ли, какво още? 
Каква част от работното време ти  работите едновременно?

Общи условия

Активация на акаунт