Hochwasser в DE, а мечтаехме за слънце и море - тема 46

  • 10 422
  • 303
  •   1
Отговори
# 45
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Зъболекарят детски ли е или стандартните, на които и ние си ходим??? Моя пък изобщо не е воден Embarassed Embarassed Embarassed И макар да е на 5г. просто не виждам как ще стане номера да седи и да си отвори устата, а за правене на зуб не ми се мисли  Confused Confused Rolling Eyes Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 1 636
Детски,Деzита.При нормален е по_трудно,а и не винаги имат търпението.

# 47
  • Мнения: 1 817
Привет сладурки! Hug
Все не ми остава време да се включа дори за малко...
Бяхме 3 седмици в бг и си изкарахме екстра  Laughing ! После ме хвана работата, сега ме е налегнало ученето...Ама гледам, че и Веси я няма никаква. Сигурно пише домашни.
Ние се сдобихме с ново ауто и искаме да си го регистрираме в бг. Обаче то било голямо ходене по мъките! Има ли опитни по въпроса? newsm78 Ще съм ви много благодарна, ако ми дадете малко акъл! Кое колко време трае, колко струва. Кое след кое се прави?
Шехи, честита ти титла в превод  Wink !
Чико, ти миеш ли им зъбите 1 път седмично с елмекс жиле? То е високо концентрирано флуоридно жиле, което заздравява зъбите! А и против кариеси действа! Препоръчвам! Peace
Лека вечер от мен и до скоро, мацки!  bouquet

# 48
  • Мнения: 3 880
Зъболекарят детски ли е или стандартните, на които и ние си ходим??? Моя пък изобщо не е воден Embarassed Embarassed Embarassed И макар да е на 5г. просто не виждам как ще стане номера да седи и да си отвори устата, а за правене на зуб не ми се мисли  Confused Confused Rolling Eyes Rolling Eyes
Ние я водим при наШите zъболекари. При детски се налага само ако има по_големи проблеми или ако детето е много подплаШено иначе zа нормалните прегледи и "обикновен" zъболекар става.
Затова трябва да се тръгва от рано и преди да има проблеми със zъбите, zа да може детето да свикне с мястото и да не го свърzва с болки или други подобни гадости. А съЩо и никой да не споменава лоШа дума zа zъболекарите в присъствие на детето, тогава няма как да добие лоШа представа и страх.
Моята отваря уста и хич не й пука, но и си няма представа, че на това място някои хора ги боли Embarassed Поне докато раzбере Ще ходи доброволно пък после Ще му мислим Wink

# 49
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Здравей Зима!
Весито пише в седмичната тема!

Какво те интерисува за регистрация? Имам  опит, питай!
Защо ще я регистрираш в Бг, нали тук ще я караш? Автомобил с бг номера има само 3м право на престой.
Миене, немиене...всичко е генетика за жалост!

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 00:06 от Шехи

# 50
  • Мнения: 1 636
Зиме,не го zнаех,докато не отидохме при таzи zъболекарка.Тя ми го каzа и от 1 месеz го полzваме zа Мартин,zа Томи е рано,оЩе е малък.И пастата смених,бе6е сигнал и детска колгейт,сега елмекс и zа двамата съобраzена с въzрастта.Другата седмица Ще вzемем и xylit,доколкото zнам го има като хапчета zа смучене,дъвки и други раzновидности,много добър бил.и другото е 1 път на месеz zа 6 дена подред да се мият zъбите с Dentosmin P.И това го zапочнахме.
6ехи,zа съжаление си права,генетично е.Лекарите и те ми го каzаха  Confused Жалко,че моите zъби наследиха,а не на татко си.

# 51
  • Мнения: 1 610
Мая няма кариеси, но вчера не можах да я накарам при педиатъра да си отвори устата, струва ми се мисията невъзможна.
И аз трябва да ходя на зъболекар, от една година съм тук , ще вземат да ми се скарат сериозно, нямам пасс, нямам дявол!И ми излезе мъдреца, докато бяхме на почивка в Бг и то накриво. Да родя и ще отида!Обещавам!
Чико не се кахъри не е изгубено всичко.Моите млечни зъби бяха мноого зле, поне 4 пломби имах. Смениха се , всички са наред.До ден днешен нямам проблем освен зъбния камък и факта, че са криви и навремето не можаха със скоби да ми ги наместят/ резултат от малоумни български зъболекари и безотговорни родители/

# 52
  • Мнения: 1 817
Чико, ти направо си специалист! Ще пробвам и другите неща, за които пишеш! Hug
Шехи, така сме преценили за сега  Wink ! Можеш ли да ми кажеш каква е последователността и за колко време става всичко в София? Thinking

# 53
  • Мнения: 911
Зимето, ха добре zавърнала се!
zъбите са си ген, така е. Малик е вzел моите, което не е лошо (поне по вид са единственото перфектно нещо в мен), но като zдравина са средностатистически, т.е. няма да му остане спестено някое и друго рандеву с машинката  tooth

# 54
  • Мнения: 1 636
Риен,той не е само с млечни zъби.Иzкараха му вече 6 от следваЩите(2 отпред и 4 отzад).И 4 отzад бяха с кариеси.При прегледа лекарката каzа,че са малки,но при поправката ми каzа,че отдолу били вече големи кариеси.И най_ло6ото е,че не може вече да се ферzииват (това на БГ не го zнам как се каzва).Ако предният zъболекар бе6е каzал,че може и млечните,като ние си платим(на zъб е 25?),Щяхме да го направим,но той ни каzа,че мле4ни не се правят.  Close Това е ефектът от НЕдетски zъболекар...
Чико, ти направо си специалист! Ще пробвам и другите неща, за които пишеш! Hug
  Неволята учи  Laughing Да не мисли6,че каквото сега zнам съм го zнаела преди 3_4 години.  Wink

# 55
  • Мнения: 911
Малко абzайтс, zнаехте ли, че Гьотц Георге таzи година е станал на 70 години....
Голяма работа е тоzи човек, с удоволствие бих пийнала по бира с него.

# 56
  • Мнения: 1 610
Ха наздраве серди! Laughing

# 57
  • Мнения: 11 306
Чико, ти направо ме хвърли в оркестъра с проблемите на Мартин. Като знам, че щерката е само година по-голяма и досега сме ходили профилактично и веднъж по работа - да ни извади първия млечен зъб, при вас нещата са направо ужасни.
Как така кариеси на постоянните кътници??? Ужас!
Непременно го контролирай как си мие зъбите, и не пропускайте седмичния елмекс.
Ако трябва му добави повече калцийсъдържащи храни.
Сега емного важно за останалите постоянни зъби.
Представям си какъв ад ти е на главата.

Серди, хващаме се под мишница и отиваме заедно при тоз пич на по бира. Откога му се каня. То глас, то очи, то мъж, то излъчване! Ако ще и на 100 да стане.

# 58
  • Мнения: 1 800
Момичета, благодаря ви за помощта   bouquet

# 59
  • Мнения: 1 242
Автомобил с бг номера има само 3м право на престой.
Шехи, не съм сигурна, ама изобщо, че в случая си права.
Дай доказателства в твоя полза! Mr. Green

Миене, немиене...всичко е генетика за жалост!
Така е. Как да го заведа на година и девет, като е наследил генчето на баща си и първите два зъба му поникнаха на година и четири месеца? Надявам се да е достоен генен наследник, та на 30 год. да няма пломба в устата си.
Аз този късмет, или ген, го нямам. Mr. Green

асяляйн, да, сложи я рецептата в готварската тема, моля.

Общи условия

Активация на акаунт