при кой и къде да родя в София?!HELP!

  • 18 276
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Krassi
Цитат на: Margarita
E da, rodili sa, no ima i takiva,na koito sa im uvredili decata poradi lekarska greshka i to imenno, zashtoto lekarite ne sa se chuvstvali obvarzani s ugovorkata za pari. Kakvo mislish za tova? Ta tova e choveshki jivot, a darjavata e absolutno korumpitana.


Така е наистина! Корупцията е навсякъде, не само по болниците!Преди време даваха по БТВ един немски филм. Ставаше въпрос за три приятелки, една, от които учеше за докторка. Докато им предаваха лекциите в местна болница(родилно отделение), преподавателят каза нещо от типа "Търсете зелените завивки. Те не са платили, може да си правите колкото си искате експерименти. Розовите чаршафи са ВИП пациентките..." Не мога точно да цитирам, но и в уредените страни има подобни неща, само че от по-различен характер. Тези, които имат по-висока здравна застраховка и по-висока здравна осигуровка се радват на добро отношение и обслужване, а другите... как дойде!

# 31
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Krassi

E da, rodili sa, no ima i takiva,na koito sa im uvredili decata poradi lekarska greshka i to imenno, zashtoto lekarite ne sa se chuvstvali obvarzani s ugovorkata za pari. Kakvo mislish za tova? Ta tova e choveshki jivot, a darjavata e absolutno korumpitana.


Има и такива, които са си плащали, плащали и пак са им увредени децата. Има хиляди различни случаи, хиляди съдби. Писала съм за случаи, в които към родилки са се отнесли много зле, защото не са си платили. Заради това и мисля да не посещавам въпросното заведение. Но не желая да плащам!

Не съм човекът, който може да промени нещата у нас, но не съм и човек, който се възмущава само на думи и после тайничко си плаща. Имам някакво достойнство да му се не знае! Не мога наляво-надясно да тръбя, че съм против корупцията като цяло, че искам добро бъдеще за децата си и в същото време да не правя нищо или да давам лош пример.

За да е корумпирана държавата значи и ние сме допринесли нещо за това. Нали ние я правим тая държава?

Извинявам се на Колибри, че така й спамнах темата. Не исках.

# 32
  • Мнения: 384
Цитат на: maya
Цитат на: Krassi
Цитат на: Margarita
E da, rodili sa, no ima i takiva,na koito sa im uvredili decata poradi lekarska greshka i to imenno, zashtoto lekarite ne sa se chuvstvali obvarzani s ugovorkata za pari. Kakvo mislish za tova? Ta tova e choveshki jivot, a darjavata e absolutno korumpitana.


Така е наистина! Корупцията е навсякъде, не само по болниците!Преди време даваха по БТВ един немски филм. Ставаше въпрос за три приятелки, една, от които учеше за докторка. Докато им предаваха лекциите в местна болница(родилно отделение), преподавателят каза нещо от типа "Търсете зелените завивки. Те не са платили, може да си правите колкото си искате експерименти. Розовите чаршафи са ВИП пациентките..." Не мога точно да цитирам, но и в уредените страни има подобни неща, само че от по-различен характер. Тези, които имат по-висока здравна застраховка и по-висока здравна осигуровка се радват на добро отношение и обслужване, а другите... как дойде!



Niama po-visoka i po-niska zdravna zastrahovka. Plashtash si vseki mesec kam opredelena kompania i tova e, pone v usa e taka.

# 33
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Desita
Марги, уважавам мнението ти и ти пожелавам от все сърце леко и безпроблемно раждане. Аз лично нямах твоята смелост и си платих, признавам си. За съжаление обаче в България плащаш скъпо и прескъпо за спокойствието си, за отношението към теб, за грижите също и пак нищо не е сигурно. Примери и изключения много. Май всичко в крайна сметка опира до късмет!


Благодаря Simple Smile

# 34
  • Мнения: 204
Аз не смятам, че да се уговориш с лекар предварително, да му платиш и той после да има лично отношение към теб и твоето раждане може да се нарече корупция. Корупция е когато отиваш без уговорка и някой проси пари за да те прегледа, за да те изроди като хората.
Имам близки доктори (за съжаление не гинеколози и не в софия, където ще раждам) и мога да ви кажа, че труда им се заплаща безбожно ниско. И въпреки това голяма част от съсловието са готови да ви обърнат внимание и се държат професионално независимо дали си плащате или не. Че има корумпирани забравили клетвата, да се грижат безкористно за хората - има. Но не са всички такива! Дори в България.
А това да си избереш доктор и да му платиш е пазарен принцип, който е крайно време да се легализира!

# 35
  • Мнения: 6 315
Цитат на: maya
Така е наистина! Корупцията е навсякъде, не само по болниците!Преди време даваха по БТВ един немски филм. Ставаше въпрос за три приятелки, една, от които учеше за докторка. Докато им предаваха лекциите в местна болница(родилно отделение), преподавателят каза нещо от типа "Търсете зелените завивки. Те не са платили, може да си правите колкото си искате експерименти. Розовите чаршафи са ВИП пациентките..." Не мога точно да цитирам, но и в уредените страни има подобни неща, само че от по-различен характер. Тези, които имат по-висока здравна застраховка и по-висока здравна осигуровка се радват на добро отношение и обслужване, а другите... как дойде!


Филмът и аз го гледах, беше меко казано ужасяващ. Та там застрахователните компании си наемаха лекари, които масово трябваше да отхвърлят скъпи лечения на пациенти застраховани във въпросните фирми. Та така. На хора, които наистина се нуждаеха от лечение то им бе отказвано.

Не знам колко истина има в този филм обаче....

# 36
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Krassi
Цитат на: maya
Цитат на: Krassi
Цитат

Niama po-visoka i po-niska zdravna zastrahovka. Plashtash si vseki mesec kam opredelena kompania i tova e, pone v usa e taka.


Не съм наясно със застраховките Embarassed  Embarassed  Embarassed  още повече ставаше въпрос за Германия Embarassed  

# 37
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Billy
Аз не смятам, че да се уговориш с лекар предварително, да му платиш и той после да има лично отношение към теб и твоето раждане може да се нарече корупция. Корупция е когато отиваш без уговорка и някой проси пари за да те прегледа, за да те изроди като хората.
Имам близки доктори (за съжаление не гинеколози и не в софия, където ще раждам) и мога да ви кажа, че труда им се заплаща безбожно ниско. И въпреки това голяма част от съсловието са готови да ви обърнат внимание и се държат професионално независимо дали си плащате или не. Че има корумпирани забравили клетвата, да се грижат безкористно за хората - има. Но не са всички такива! Дори в България.
А това да си избереш доктор и да му платиш е пазарен принцип, който е крайно време да се легализира!


Така трябва да стане! Наистина докторите получават безобразно ниска заплати за труда, който полагат. Да не говорим, че гинеколозите отговарят едновременно за два живота! А и аз, когато раждах никой не ме е изнудвал за пари!

# 38
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 475
Не знам защо говориш така?
Първо, защо мислиш, че се знае на кого си пациентка? Освен, разбира се,ако ти не си кажеш.
Второ, ако докторът е отговорен и по една или друга причина не може да дойде на раждането ти, веднага ще ти прати колега, който ще те поеме.
Трето, никога не се плаща предварително! Елементарно правило.
И защо мислиш, че колкото повече наближава раждането и ако си направила по-рано уговорката, парите ще са повече?
[/quote]

Ами затова Sad
http://clubs.dir.bg/showflat2.php?Cat=16&Board=budeshtimaiki … part=all&vc=1
и заради много други истории. Дай, Боже, да останат само като чути истории, а не като преживени. Пожелавам го на всички майчета!

# 39
  • Мнения: 5 647
Цитат на: redhat
и заради много други истории. Дай, Боже, да останат само като чути истории, а не като преживени. Пожелавам го на всички майчета!


Гадняри има навсякъде и винаги ще има, не само по болниците! Но не може да се отрече факта, че има свестни доктори! Ако искаш мога да ти препоръчам няколко!

# 40
  • Мнения: 289
Аз родих през септември 2002г. в МД и имах уговорка с лекар, дотолкова доколкото той беше мой гинеколог от повече от три години и му имах много голямо доверие. По отношение на парите - 80лв. за епидурална упойка /плащаш докато си в болницата, а не преди да ти я сложат/, 80лв., ако искаш да си извикаш лекар, който не е дижурен, 25лв. на ден за ВИП стая. Това са си официални тарифи на МД. Отделно попитах лекаря си колко трябва да му платя на него, но той ми каза "Аз пари досега не съм искал, няма и да поискам! Все пак това си ми е работа." Родих нормално и му се отблагодарих както аз реших. Относно условията в МД: изобщо не съм съгласна, че е ужасно. Действително не е лукс, но е чисто - в стая бяхме две /аз неисках ВИП стая, защото ме беше страх да съм сама с бебето/ и имаше доста прилична тоалетна. Баня имаше на етажа, също не луксозна, но аз я ползвах по 2 пъти на ден и винаги имаше топла вода и беше свободна - какво повече? Аз лично смятам, че ако една бъдеща мама има право и възможност да избира, по-добре да се насочи към болница като МД, където има специалисти за всичко, което не дай боже може да се случи. Ако на мен /дано да е скоро/ ми се случи да раждам пак, пак бих избрала МД.
Иначе веднага мога да ти препоръчам моя доктор, но разбрах тук от форума, че заминава за два месеца на специализация в чужбина. Ако термина ти е след юни - пиши, ще те свържа с него.

# 41
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 475
Гадняри има навсякъде и винаги ще има, не само по болниците! Но не може да се отрече факта, че има свестни доктори! Ако искаш мога да ти препоръчам няколко![/quote]

Винаги съм вярвала, че има и добри специалисти, и  ще се радвам да ми препоръчаш такива. Сега всяка информация за лекари-както за добри, така и за тези, от които трябва да се пази човек, е безценна. Нали ни предстои голямото събитие и колкото по-добре се подготвим с инфо, толкова по-спокойно и безпроблемно ще е!

# 42
  • Мнения: 5 647
Цитат на: redhat
Гадняри има навсякъде и винаги ще има, не само по болниците! Но не може да се отрече факта, че има свестни доктори! Ако искаш мога да ти препоръчам няколко!


Винаги съм вярвала, че има и добри специалисти, и  ще се радвам да ми препоръчаш такива. Сега всяка информация за лекари-както за добри, така и за тези, от които трябва да се пази човек, е безценна. Нали ни предстои голямото събитие и колкото по-добре се подготвим с инфо, толкова по-спокойно и безпроблемно ще е![/quote]

Дай Боже да имаш безпроблемно раждане!!! както и всички мами, разбира се! Ако искаш подробно инфо, пусни ми бележка, ще се радвам, ако мога да ти помогна. Flowers Sunflower  :smilecolros:

# 43
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Billy
Имам близки доктори (за съжаление не гинеколози и не в софия, където ще раждам) и мога да ви кажа, че труда им се заплаща безбожно ниско.


Ами тогава предлагам, като ви оберат /не дай Боже/ къщата, или ви гръмнат колата, да "повикате" срещу 300-400 евро някой полицай, който ще ви свърши работа, а няма да ви пусне по каналния ред, защото и те взимат безбожно ниски заплати за това, което вършат. Или всеки гледа от собствената си камбанария? Или едното е "спонсориране", а другото "корупция"?
Ха-ха-ха, това с ниското заплащане изобщо е най-плоското извинение за докторите, ако изобщо би могло да има извинение за тях!

# 44
  • Мнения: 3 146
Изобщо не им е ниско заплащането - доста плоска лъжа.Ниско ли е да взимаш поне 400-500 лв от държавната болница, да имаш частен кабинет - където да тътриш (крадеш) консумативи от болницата - пак оттам си намираш и пациенти, които да дереш в кабинета, а после използваики пак всички активи на болницата да си взимаш и подкупи, за да се роди дете?И накрая като си гушнеш мангизите да кажеш - аз съм много свестен и почтен човек, обаче и аз деца храня (бреи какво ли ядат тези деца) , а тази болница ни краде труда - толкова са ни малки заплтите...............
Долни лъжи са това - изобщо не жалете докторите.
Като са им толкова малки заплатите защо не отидат да си работят само на частно и да взимат колкото пари си искат?Не им стиска - наистина ще умрат гладни тогава - няма да има откъде да се краде, и последното лигнинче ти трябва да си го купиш, а пациенти - откъде?
Винаги се дразня от такива изказвания - имам приятели съдии - и те само мънкат , че нямат пари, а ние адвокатите много пари сме взимали.Защо не станат адвокати питам ?отговорът е същият - не им стиска.Защото аз може този месец да изкарам 3000 лв, но другия - 300лв.А разходите ми 400-500 лв са си постоянно толкова.те включват и черпене на бедните съдии - от техните подкупи обаче аз не получавам процент.

Общи условия

Активация на акаунт