Подстригване на дете преди да е навършило годинка?

  • 5 063
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Мили мами на бебчета с дълги косици, моля споделете, подстригвахте ли децата си преди да са навършили годинка? Правихте ли някакъв ритуал около това събитие? Чух, че се прави пита. Знаете ли нещо по въпроса? Моята бебка има спешна нужда от подстрижка, че и бърка косата в очите.

# 1
  • Мнения: 2 467
Подстригвах. Нищо не правих. Тез пити под път и над път  Grinning Тя майката първата година само пити трябва да меси...

# 2
  • Мнения: 5 362
Не съм я подстригвала,защото нямаше толкова много коса.
Но мои познати са го правили преди годинката,но за пити сега чувам от теб  newsm78

# 3
  • Мнения: 407
Подстригах го два пъти преди годинката,не съм правила никакви ритуали и пити.Единственото което направих е една снимка преди подстрижката и една след. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 496
Запазих само кичурче от косичката,но чак пък пита да правя... Wink

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
Подстригах го - да. Не съм спазвала никакви съпътстващи ритуали  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 677
Три пъти е подстригван преди годинката - при фризьорката и толкоз. Това беше целият ритуал.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Подстригахме го на 7 месеца и половина.Запазих само кичур от косичката му.Разни ритуали не съм правила Mr. Green

# 8
  • Мнения: 5 026
Подстригахме сина ни на 6 месеца, а до годинката още 4 пъти.Нищо не ме правили-пити....

# 9
  • Мнения: 6 164
С питата си се объркала нещо. Подстригвай си го смело, няма проблем, аз си запазих кичур от първото подстригване... Всъщност всичката му отрязана коса запазих. Crazy

# 10
  • Мнения: 645
Подстригвах. Пита не съм правила. Съхраних си една красива къдрица само.... Simple Smile

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Подстригвах и двете си деца преди годинката, а каката даже е кръстена на 11 месеца.
Никакви ритуали не съм спазвала- само сме се вълнували повече. Wink

# 12
  • Мнения: 1 049
Подстригах дъщеря си малко след годинката за първи път, че беше много горещо и все се потеше... Изобщо не стоеше на едно място и аз обикалях цяла сутрин след нея с ножицата да и оправя линията, като си спомня голям смях ме хваща  smile3533 Но не съм правила ритуали, чак пък пита за постригване... просто ако искаш си запази един кичур за спомен . smile3506

# 13
  • София
  • Мнения: 978
Подстригвала съм сина си три пъти до сега, не съм спазвала никакви ритуали. Чувала съм, че има някакво суеверие за подстригването на децата до годинка и по-точно, че не се прави, но не вярвам на тези неща

# 14
  • Мнения: 27 524
Не, защото синът ми е с рядък пух, но ако ми се беше наложило, нямаше да правя ритуали, просто запазих първата косичка за дневника му.

Общи условия

Активация на акаунт