Подстригване на дете преди да е навършило годинка?

  • 5 067
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Мили мами на бебчета с дълги косици, моля споделете, подстригвахте ли децата си преди да са навършили годинка? Правихте ли някакъв ритуал около това събитие? Чух, че се прави пита. Знаете ли нещо по въпроса? Моята бебка има спешна нужда от подстрижка, че и бърка косата в очите.

# 1
  • Мнения: 2 467
Подстригвах. Нищо не правих. Тез пити под път и над път  Grinning Тя майката първата година само пити трябва да меси...

# 2
  • Мнения: 5 362
Не съм я подстригвала,защото нямаше толкова много коса.
Но мои познати са го правили преди годинката,но за пити сега чувам от теб  newsm78

# 3
  • Мнения: 407
Подстригах го два пъти преди годинката,не съм правила никакви ритуали и пити.Единственото което направих е една снимка преди подстрижката и една след. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 496
Запазих само кичурче от косичката,но чак пък пита да правя... Wink

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Подстригах го - да. Не съм спазвала никакви съпътстващи ритуали  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 677
Три пъти е подстригван преди годинката - при фризьорката и толкоз. Това беше целият ритуал.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Подстригахме го на 7 месеца и половина.Запазих само кичур от косичката му.Разни ритуали не съм правила Mr. Green

# 8
  • Мнения: 5 026
Подстригахме сина ни на 6 месеца, а до годинката още 4 пъти.Нищо не ме правили-пити....

# 9
  • Мнения: 6 164
С питата си се объркала нещо. Подстригвай си го смело, няма проблем, аз си запазих кичур от първото подстригване... Всъщност всичката му отрязана коса запазих. Crazy

# 10
  • Мнения: 645
Подстригвах. Пита не съм правила. Съхраних си една красива къдрица само.... Simple Smile

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Подстригвах и двете си деца преди годинката, а каката даже е кръстена на 11 месеца.
Никакви ритуали не съм спазвала- само сме се вълнували повече. Wink

# 12
  • Мнения: 1 049
Подстригах дъщеря си малко след годинката за първи път, че беше много горещо и все се потеше... Изобщо не стоеше на едно място и аз обикалях цяла сутрин след нея с ножицата да и оправя линията, като си спомня голям смях ме хваща  smile3533 Но не съм правила ритуали, чак пък пита за постригване... просто ако искаш си запази един кичур за спомен . smile3506

# 13
  • София
  • Мнения: 978
Подстригвала съм сина си три пъти до сега, не съм спазвала никакви ритуали. Чувала съм, че има някакво суеверие за подстригването на децата до годинка и по-точно, че не се прави, но не вярвам на тези неща

# 14
  • Мнения: 27 524
Не, защото синът ми е с рядък пух, но ако ми се беше наложило, нямаше да правя ритуали, просто запазих първата косичка за дневника му.

# 15
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
не съм го подстригвала защото нямаше много косичка, но когато го подстригах за първи път не съм спазвала никакви ритуали. За дневника съм запазила косичката която попа отряза на кръщенето му.

# 16
  • Мнения: 3 360
Запазих по кичур коса и на двете,но иначе  ритуали не съм спазвала/суеверия също/

# 17
  • Мнения: 2 381
Не съм я подстригвала,защото нямаше толкова много коса.
Но мои познати са го правили преди годинката,но за пити сега чувам от теб  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
Подстригах до на 10-тия ден. Запазих подстриганото и това е.
Гости не съм канила, пита не съм месила. Хванах го и го окастрих.

# 19
  • Мнения: 566
три пъти. направих му снимки и запазих част от косата

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Подстригвала съм го без никакви ритуали.Само запазих малко косичка за бебешкия дневник.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 248
Бабини девитини.Още на втората седмица съм подстригвала децата си. Peace

# 22
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не съм ги подстригвала преди годинката , защото не се налагало! Не съм чувала за пити по този повод!

# 23
  • Мнения: 3 478
Не съм я подстригвала,защото нямаше толкова много коса.
Но мои познати са го правили преди годинката,но за пити сега чувам от теб  newsm78

 Peace

# 24
  • Мнения: 200
 Peace Поне два пъти- с мнго гъста четина сме.... и лятото много се изпотяваше.  Това са щуротии според мен... newsm78 на детето му е горещо, а аз ще слушам всякакви дивотии... Shocked

# 25
  • Мнения: 338
Два пъти newsm78

# 26
  • Мнения: 5 391
Подстригвах го 2-3 пъти преди годинката.И толкоз.

# 27
  • Мнения: 3 423
Разбира се, че ще си подстрижеш
детето, а няма да го оставиш да му
се развали зрението. Майната им на
разните му там ритуали и дивотии.

# 28
  • Мнения: 858
4 пъти съм го подстригвала преди да стане на 1 год.Не съм чувала за ритуали и за подстригването.

# 29
  • Мнения: 1 104
Не вярвам на подобни неща и затова при нужда се подстригваме.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Още на 5 месеца я подстригах.Нищо не съм правила,освен че запазих малко косичка.

# 31
  • Мнения: 187
Да  подстригвала съм го с машинката няколко пъти.Запазих част от косичката, защото имаше хубави къдрици

# 32
  • Мнения: 2 197
Подстригах я за първи път на 4 месеца. Нищо не съм правила и не съм пазила коса. Оттогава е стригана още 2 пъти.

# 33
  • Мнения: 100
Подстригах и бретона на 5м, запазих и косичката, но не съм спазвала никакви обичаи(не съм и чувала за такива).

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Ужас. Това е сигурно петата тема за спазването на някакви "ритуали" в нещо си на първа страница в подфорума... Ще ме побъркате от смях  ooooh!

# 35
  • БГ
  • Мнения: 735
подстригах я  в 3ти мес. още, смятам сега пак да повторя,не съм спазвала ритуали,не ги спазвам обикновено,ритуала е както ти си го направиш Peace

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Казвали са ми, че не се подстригва преди годинка, защото сме му орязвали късмета, но нищо за пити и ритуали.
За мен специално всичко е една огромна глупост! Ако се налага ще го подстрижа без изобщо да се замисля  Peace

# 37
  • Мнения: 4 406
поредното суеверие...

# 38
  • Мнения: 2 438
Тъкмо гледах заглавието на съседната тема - за липсата на мама при кръщенето на детенце  и хоп - поредната измишльотина меко казано. Липсва само темата - какъв е ритуала за първото рязане на ноктенцата на бебче и можем да издадем форумска енциклопедия. Thinking

# 39
  • Мнения: 3 500
Разбира се, че съм я подстригвала. Подстригвах бретона, че й "вадеше" очите. Не съм спазвала ритуали.

# 40
  • Мнения: 4 394
мойта принцеса се роди с много коса и хем дълга хем като пух.така се оплиташе на тила от въртенето ,че чак се зафитилваше.как да го скубя детето храс с ножицата и готово Grinning

# 41
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Подстригах бритона, че щеше да му избоде очите  Mr. Green. Нищо не съм запазвала, исках ама то таква пирушинка  не ставаше за кичурче, а питка да се прави и гости да се канятне съм чувала, а и да бях не съм по тия неща. За мен повод от подобен род за канене на гости не се налага да има, като имам на сърце го правя и това е.  Wink

# 42
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На три месеца я подстрига моя приятелка, запазих си кичурче за спомен!

# 43
  • Мнения: 3 069
Подстригвала съм го и никакви пити не съм месила Grinning
Запазих си кичурче от косата и съм го сложила в днрвника му, заедно с косата от кръщането.

# 44
  • Мнения: 24
Здравейте малки и млади!
 
Действах също като Ками, само че ние бяхме на 9 месеца. Подстригахме го, на фризьор - беше голямо приключение. Процедурата отне около 1/2 час, беше доста трудоемко  Wink - като онзи виц с полицаите, дето завъртали крушка...  Grinning  Един държеше главата, друг ръцете... изобщо ACTION!!!
Запазих само едно кичурче от косичката му.
Пити, торти, баклави... някой си търси повод да празнува, май?  Party
Да са гъстокоси децата, а пък другото е въпрос на настроение!
Поздрави!

# 45
  • София
  • Мнения: 7 097
Подстригвах си я съвсем спокойно, без никакви ритуали.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
синът ми е подстригван вече няколко пъти с машинката, аз го държа а баща му го подстригва  Laughing - без ритуали и т.н.

# 47
И двете ми деца са подстригвани още на втория , третия месец-само си запазих косичките от първото подстригване .

# 48
  • Мнения: 7 723
Мили мами на бебчета с дълги косици, моля споделете, подстригвахте ли децата си преди да са навършили годинка?
Да.

 
....Правихте ли някакъв ритуал около това събитие? ...

Не.

 
.... Чух, че се прави пита.... 
Дрън- дрън- ярини!

 
....  Знаете ли нещо по въпроса? ... .
Не вярвай на глупости.....

 
....  Моята бебка има спешна нужда от подстрижка, че и бърка косата в очите.
....и подстрижи детето да не си увреди зрението Hug

# 49
  • Мнения: 3 214
Мили мами на бебчета с дълги косици, моля споделете, подстригвахте ли децата си преди да са навършили годинка?
Да.

 
....Правихте ли някакъв ритуал около това събитие? ...

Не.

 
.... Чух, че се прави пита.... 
Дрън- дрън- ярини!

 
....  Знаете ли нещо по въпроса? ... .
Не вярвай на глупости.....

 
....  Моята бебка има спешна нужда от подстрижка, че и бърка косата в очите.
....и подстрижи детето да не си увреди зрението Hug

 Joy  hahaha

Подкрепям  Peace

# 50
  • Мнения: 5 183
Подстригахме го на 7 месеца, без никакви ритуали. Майка ми, аз и сестра ми в банята свършихме тази работа. Едната държи, другата стриже, а третата се маймуносва, та да разсейва беб4о  Crazy Laughing

# 51
  • Мнения: 115
До годинката го подстригах два пъти. Запазих си само кичурче.

# 52
  • Мнения: 313
Никакви ритуали не правя- подстригването си е подстригване. Първия път направих снимка и запазих кичурче коса, но само защото ми трябват за бебешкия албум и смятам, че ще се мил спомен за дъщеря ми след време, а не заради някакви суеверия. Смело хващай ножицата. Успех!

# 53
  • София
  • Мнения: 676
На годинката дядо поп го подстрига  Wink. Преди това не сме, защото косичката му е като перушинка  Laughing.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 011
Като гледам снимката на аватара ти, твоята беба има наистина голяма нужда от подстригване! Laughing
Моят син е почти на 11 месеца и вече е подстригван 4 пъти. Нула номер, със специално подарена му за целта машнка. Първият път беше на 6 месеца.
Никакви ритуали не сме правили, не сме суеверни.

# 55
  • Мнения: 649
За ритуали не съм чувала. Не сме подстригвали нашите преди годинка, защото косата не им беше толкова дълга. Бях решила за лятото да са гола глава, но първо изчакахме кръщенето, че иначе попа нямаше от какво да реже Mr. Green

# 56
  • Мнения: 1 897
Подстрижи детето щом му пречи косичката.Какво значение има дали е навършило годинка или не?
Ако искаш запази кичурче коса за спомен.

# 57
  • Мнения: 1 479
Аз съм им подстригвала само бритоните.Чудя се каква е тази мания в Бьлгария.Та до 1год.главите на бебетата са още меки?

# 58
  • Мнения: 141
Подстригвах му бритончето няколко пъти а прическа направихме на 14 месеца , подстригахме го с тати с машинката и то по скоро за да се сгъсти косичката не вярвай на суеверия а се довери на вътрешното си усещане  за нещата все пак това си е твоето дете и ти най добре можеш да прецениш кое е най - добре за него. newsm10

# 59
  • Мнения: 4 784
Не съм чувала такова нещо за пити за подстригване. Калоян има малко косичка и още не съм го подстригвала, но приятелите ми с бебчета си ги подстригват без особени ритуали.

# 60
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Нямаше коса до годинката, иначе щях да го подстрижа без никакви ритуали.Против баините деветини съм!

# 61
  • София
  • Мнения: 1 423
Бебчо се роди с голяма коса и съм го подстригвала 3 пъти до навършване на една годинка. Не знам за никакви ритуали, за мен това са бабини деветини  Peace

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Два път съм я подстригвала преди да навърши годинка. Ритуали не съм спазвала, даже и не знам какви са те.

# 63
  • Мнения: 3 695
Подстригвах. Нищо не правих. Тез пити под път и над път  Grinning Тя майката първата година само пити трябва да меси...
Peace  Joy

# 64
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз лично изчаках да стане на годинка и тогава я подстригах

# 65
  • Мнения: 192
Два път съм я подстригвала преди да навърши годинка. Ритуали не съм спазвала, даже и не знам какви са те.
Аз един път Peace

# 66
  • Мнения: 667
Мили мами на бебчета с дълги косици, моля споделете, подстригвахте ли децата си преди да са навършили годинка? Правихте ли някакъв ритуал около това събитие? Чух, че се прави пита. Знаете ли нещо по въпроса? Моята бебка има спешна нужда от подстрижка, че и бърка косата в очите.

Подсригах - не правих пита.
И като бях бременна се подстригвах.

# 67
  • Мнения: 667
Подстригах - не правих пита.

Като бях бременна също се подстригвах.

# 68
  • Мнения: 654
Като се пребрахме от родилното я обайщах, и после всеки месец. Косата си пазя.
Про повод питите- винаги съм "за"

# 69
  • София
  • Мнения: 2 227
Първото му подстригване беше на кръщенето (малкия беше на 4 м.), по-голям ритуал от това - кажи му здраве. Grinning

# 70
  • София
  • Мнения: 663
и двамата ги подстригах преди годинка- каката на 6м а малкият на 5м. просто имаха спешна нужда от подстрижка. нищо не съм правила Hug

# 71
  • Мнения: 4
Ние още не сме се подстригали, но с интерес прочетох темата. Мисля да го подстрижа другата неделя, но не съм чувала за разни ритуали и пити. За престъпулката да, но пък за подстригването чувам за първи път .

# 72
  • Мнения: 1 006
Ние нямаше как да не се подстрижем,защото имаше много дълга коса,че и гъста при това. LaughingДо годинката го подстригвахме три пъти.Не сме правили някакви ритуали.

# 73
  • Мнения: 924
Подстригвах и двамата. Не съм правила пити. Правих снимки преди и след и си запазих косичка.  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 93
 Az otrqzah na moq sin samo bretona,za6toto mi se dosvidq mu otreja cqlata kosa, no moje bi trqbva6e za6toto postoqnno go byrkat s momi4e Simple Smile

# 75
  • Мнения: 2 672
за пръв път му резнах от бретона на 1г и 2-3м, просто щото  вече му е пречил / до тогава не се е налагало, роди се със светъл мъх вместо коса Grinning
но ако имаше много коса не бих се замислила.

# 76
  • Мнения: 105
Днес и аз подстригах моето бебче, той е на 11 месеца. Свекървата полудя, защо съм била подстригала детето преди годинка. Какви са тези глупости, не знам при положение, че детето го кръстихме преди 3 месеца и самият дядо поп му оряза бретона. И вече на практика е подстригван преди годинката. Но...явно на нея и това обяснение не й стига!!! #2gunfire

# 77
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
аз Нелито я постригах на 5 месеца,мн добре ъ се отрази...

Общи условия

Активация на акаунт