синът ми си счупи два зуба

  • 1 042
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
някои знае ли дали може да му ги оправят(двата предни).тои е на 1год. и 5 мес.

# 1
  • Мнения: 2 829
Здравей, не знам дали могат да се оправят млечни зъби. Аз лично си счупих 2 зъба (постоянни-2-ри и 3-ти), като бях на 25 години и ми ги оправиха, така че нищо не личи. При всички случаи заведи детенцето на зъболекар-ако не за да го оправи, то ако има остри ръбчета да ги изпили.
Знам, че сега сигурно ти е много тъжно и мъчно, обаче повярвай ми, нищо страшно не се е случило, дори да си останат счупени млечните зъбчета детенцето ти ще си расте здраво и щастливо Hug

# 2
  • Мнения: 20
Притеснявам се дали това ще му пре4и да изговаря думите правилно като проговори

# 3
  • Мнения: 3 478
Хубавото е че са млечни и един ден ще си има нови  Mr. Green
Лошото, че по всяка вероятност млечни няма да му ги оправят, аз поне не съм чула ама знаеш ли, може и да се навият да му сложат някакви удължители, защото коронка едва ли ще сложат.  Много лошо, че са му и предните зъбки на детенце, може ли да дъвче въобще?

# 4
  • Мнения: 20
не знам изпи си млякото и заспа

# 5
  • Мнения: 5 391
И моят син на 1,5 си счупи един от предните два горни зъба.
Така ще си бъде докато не го смени с постоянен.
Зависи твоето дете каква част от зъбите е счупило.
Наблюдавай дали няма да си променят цвета, тогава го води на зъболекар.

# 6
  • София
  • Мнения: 408
Не се притеснявай,сигурна съм,че ги изграждат отново.Даже изградените стават по-здрави и после малко по-трудно ще паднат сами.Отговарям ти така уверено защото се е случвало на много близко семейство.
УСПЕХ!!!ВЯРВАМ,ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ Е ОК!!! Hug Hug Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 408
Забравих да ти кажа,че нашите познати са ходили в стоматологията на мед.академия.
Още веднъж успех Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 10 233
Племенницата ми е на четири години и в началото на лятото си счупи един горен зъб. Ще си седи със дупка докато й поникне постоянен. Но тя е доста по-голяма. Ама пак е много сладка.

А много ли плака горкото като си ги счупи? Миличкото!

# 9
  • Мнения: 135
Дъщеря ми си счупи едното предно зъбче, когато беше не 1 годинка. Не й го оправиха, но ни казаха да следим за фистула отстрани на венеца, особено ако вдигне температура. Опасното при тези счупвания е да не се набие зъбът навътре и да увреди зачатъка на постоянния зъб. Но на 1 год. зачатъкът е още много високо и не е опасно.

# 10
  • Мнения: 773
Племеника ми също си беше счупил предните два зъба още на година и половина някъде. сега е на 7г. и още си ходи без предните два. Много е сладък. Hug Говори си съвсем нормално. Така, че това едва ли ще има проблем  за проговарянето.

# 11
  • Мнения: 46 434
София си счупи предните 2 зъба. Водихме я на зъболекар, нямаше нищо засегнато и казаха, че няма да ги изграждат. Говори нормално.
Заведи го на стоматолог, за да огледат пораженията и да кажат налага ли се намеса Peace

Общи условия

Активация на акаунт