За всички, които са били слаби, а сега се чувстват дебели

  • 3 854
  • 52
  •   1
Отговори
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Това е много тъпо, но съм забелязвала жени, които са били слаби  и после са надебеляли неусетно, че носят същите прилепнали дрешки и къси полички все едно нямат огледало.Аз бях 60 кг, но от 5-6 години стонах 80 и не мога да се гледам, дебелея от кръста нагоре- корем, граб, рамене , лице, а това най вече се забелязва.Айде ако е от кръста надолу можеш да сложиш някой панталон или пола, ама лицето!?Много тъпо.Не се снимам и в огледало се оглеждам само сутрин и вечер. Много е гадно да отидеш в магазин и да кажеш номер, който не искаш да носиш или пък компетентната продавачка да каже "аааааа това ще ви е малко" - чувствам се като слон едва ли не!

# 1
  • Мнения: 1 172
Защо не искаш да носиш номер еди-кой си? Та той ти стои по-добре от номера, който искаш, със сигурност!

Не се втелясвай в теглото си. Ако е необходимо, посети диетолог. Но в никакъв случай не си насаждай комплекси.

А случвало ли ти се е с едни и същи килограми да се чувстваш слаба в един период от живота си и ужасно дебела в друг период от живота си? На мен ми се е случвало. Тогава всъщност осъзнах, че как се чувствам не зависи от конкретното ми тегло, а от много други фактори - удовлетвореност от живота, щастлива връзка, брак, дете, реализация в професионален план, нова дрешка ако щеш.

# 2
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Права си, но високи токчета не мога вече да носялОтида на някой прием или коктейл издокарна, с високи токчта, ама те как горките да носят толкова килограми и се налага от време на време да ходя да си почивам Grinningа така обичам да се кипря, ама не може

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз съм така, но не страдам чак пък толкова. Определено не се харесвам, но има толкова други неща, които ме вълнуват, че през по-голямата част от времето не си давам сметка за външността си. Случва се случайно да се мерна в огледалото или някоя витрина и да се стресна  Shocked В магазини също влизам с гадно чувство. Обикновено първо гледам размерите, а после дрехите... Не се снимам... Но както писах това е бял кахър за мен. Искам да отслабна и много се надявам най-после да проявя необходимата воля, не толкова заради външността ми, колкото заради здравето ми.
А *SV* е права - била съм 55 кг и се виждах дебела. Не бях доволна от външността си, тормозех се, а сега тези килограми са химера за мен. Но пък съм определено по-щастлива Grinning И ако някоя фея ми се яви с оферта за три желания Mr. Green, определено отслабването няма да е едно от тях. В живота има много по-важни неща... Но все пак ме тормози, че килограмите говорят за известна немърливост и липса на воля т.е. не те са основният проблем, а това, което се крие зад тях. При мен поне е така. Каквото съм си надробила, това ще сърбам дето се вика Sad

# 4
  • Мнения: 3 611

А случвало ли ти се е с едни и същи килограми да се чувстваш слаба в един период от живота си и ужасно дебела в друг период от живота си?
На мен ми се е случвало. Тогава всъщност осъзнах, че как се чувствам не зависи от конкретното ми тегло, а от много други фактори - удовлетвореност от живота, щастлива връзка, брак, дете, реализация в професионален план, нова дрешка ако щеш.

Много вярно каzано  Peace

И на мен ми се е случвало...
Преди и с по_ малко от сегашните ми кг. сьм се чувствала дебела, а сега zнам, че сьм си секси (и сьвсем не сьм дебела, просто не сьм кльощава, каквато е "нормално" да бьдеш в БГ, zа да си "харесвана"  Outta Joint) и ако се втелявам прекалено много, няма да постигна нищо друго, освен неудовлетвореност и комплекси...
Е да, 3_4 кила надолу или нагоре и моментално сменям номера на дрешките си... от 5 години насам теглото ми постоянно варира, тьй че имам вече дрешки zа всякакьв случай, опс килограми  Laughing
Но пьк ако отслабна и веднага ми се вдига самочувствието и повишава настроението, имам чувството, че всички виждат колко сьм слаба и хубава  Crazy
Тьй че един сьвет... смькни малко килца, вьв форума zа диети има много, свят да ти се zавие... иzбери си една и давай смело..
 Peace

# 5
  • Мнения: 43
Вече носа три номера по-големи дрехи и се чувствам ужасно.
 newsm45

# 6
  • Мнения: 3 423
Много е гадно да отидеш в магазин и да кажеш номер, който не искаш да носиш или пък компетентната продавачка да каже "аааааа това ще ви е малко"
Да, това е гадно и показва непрофесионализъм
на така наречените продавачки, но пък никак
не е повод да се сдухваш. Обичай се всякаква.

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Да, тази тема е определено моята, то4но в4ера си мислех как стана така 4е от 58 кг сега съм по4ти 80, не съм раждала и тези килограми се натрупаха за 12 години, сега не мога да отслабна както и да се опитвам. Вкъщи ми се подиграват, майка ми беше много по-дебела от мен, сега е наполовина на мен, иска ми се пак да мога да нося къси поли4ки, рокли, и тесни панталони, сака, костюми.Много оби4ах да си шия дрехите от Бурда, когато бях на 17-18 години, винаги си изваждах размер 38, сега съм стигнала 46, направо не мога да се позная.Много съжалявам 4е се изпуснах така... Tired

# 8
  • Мнения: 2 427
Да, тази тема е определено моята, то4но в4ера си мислех как стана така 4е от 58 кг сега съм по4ти 80, не съм раждала и тези килограми се натрупаха за 12 години, сега не мога да отслабна както и да се опитвам. Вкъщи ми се подиграват, майка ми беше много по-дебела от мен, сега е наполовина на мен, иска ми се пак да мога да нося къси поли4ки, рокли, и тесни панталони, сака, костюми.Много оби4ах да си шия дрехите от Бурда, когато бях на 17-18 години, винаги си изваждах размер 38, сега съм стигнала 46, направо не мога да се позная.Много съжалявам 4е се изпуснах така... Tired

Линде да не си се доверила на "диета медитеранеа",сакън булка! Grinning
Как няма качич с всичкото това тесто наоколо.Накъдето и да погледнеш-все тесто Thinking.

# 9
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Да, тази тема е определено моята, то4но в4ера си мислех как стана така 4е от 58 кг сега съм по4ти 80, не съм раждала и тези килограми се натрупаха за 12 години, сега не мога да отслабна както и да се опитвам. Вкъщи ми се подиграват, майка ми беше много по-дебела от мен, сега е наполовина на мен, иска ми се пак да мога да нося къси поли4ки, рокли, и тесни панталони, сака, костюми.Много оби4ах да си шия дрехите от Бурда, когато бях на 17-18 години, винаги си изваждах размер 38, сега съм стигнала 46, направо не мога да се позная.Много съжалявам 4е се изпуснах така... Tired

Линде да не си се доверила на "диета медитеранеа",сакън булка! Grinning
Как няма качич с всичкото това тесто наоколо.Накъдето и да погледнеш-все тесто Thinking.


Не, килцата са си от 4исто бг произход......Ве4е си бях тези килограми преди да запо4на диета медитеранеа..

# 10
  • Мнения: 1 163
И аз не се харесвам,от 48 станах72.Ужасно е но нямам воля за диети.Единственото ми успокоение,че има и по дебели от мен...

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Просто не го допускам!Момичета вместо да се жалвате,просто направете нещо за да си върнете самочувствието,повярвайте СТРУВА си всяко положено усилие!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Единственото ми успокоение,че има и по дебели от мен...
А и аз така се успокоявах, ама понамалятха нещо напоследък Mr. Green Оправдание винаги ще се намери - я си родил, я си бил депресиран, я свекървата готвила вкусно....Винаги има с какво да си замажеш очите.

Момичета вместо да се жалвате,просто направете нещо за да си върнете самочувствието,повярвайте СТРУВА си всяко положено усилие!
Че си права, права си. Но аз не се жалвам, защото наистина е тъпо да се оплакваш, а нищо да не правиш... Или си трай или действай.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не го приемайте буквално като обида,имах предвид,че човек трябва сам да се вземе в ръце,особено за неща,които са възможни ако се прояви малко воля и упоритост.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Клои, никой не се е обидил. Напълно си права  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт