Отговори
# 45
  • Мнения: 508
Лиске, ти ако искаш може и в тоалетната да си ядеш сандвича и да си доволна. И а3 не те карам ядеш със сребърни прибори. Хайде много те моля да не се 3аяждаме.
Не е вярно, че се увива сандвич в амбалажна хартия.
Не е нормално да не се правят отстъпки при 3акуване на стока в по голямо количество.

# 46
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Лиска е права - и в чужбина има дупки. Само че там цената на услугата е тясно свързана с качеството, в България още се борим с това.

Обаче - за две седмици в България само на едно място ми поискаха стотинки за тоалетна (на пътя до Бачково). Но сина ми го пуснаха без пари.  Laughing Не е толкова зле, не драматизирайте. А ако е някакво заведение с претенции и има такива проблеми - За Бога, сестри, не ходете!

Клиентът не е осъзнал силата си още.

Каспър, разбирам те, аз нямах предвид и рампа за твоя случай - по-скоро някакъв подстъп от съседна сграда? Не може ли през асансьора на търговския център от другата страна? Сигурно е много трудно нещо да се измисли, но мястото наистина е страхотно и си заслужава де (сигурно и децата в по-голямата си част са по-големи от количкова възраст).

За рампа имах предвид магазините. За мен е липса на всякаква търговско умение това.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите пари не струват по-малко от парите на който и да е друг българин или чужденец. И срещу парите си искам да получа възможно най-доброто. И благодарение на разни некадърници производители или търговци, започвам да ставам все по-пестелива, защото избягвам голямо количество продукти и живаея с по-малко неща, но поне купувам качествени. Не съм длъжна да купувам боклуци, само и само да не изляза с празна кошница. Така, че дори ми правят услуга.

# 48
  • Мнения: 6 206
Каспър, разбирам те, аз нямах предвид и рампа за твоя случай - по-скоро някакъв подстъп от съседна сграда? Не може ли през асансьора на търговския център от другата страна? Сигурно е много трудно нещо да се измисли, но мястото наистина е страхотно и си заслужава де (сигурно и децата в по-голямата си част са по-големи от количкова възраст).

За рампа имах предвид магазините. За мен е липса на всякаква търговско умение това.
През Аладин е по-бързо и по-лесно. Търговският център има малко стълби на задния вход /нали преди това бяхме в самия център/ и тогава количките идваха или по ескалаторите или асансьора, сега през Аладин.
Нищо, следващото място и рампа ще има и паркинг и всичко. Еххх, мечти.  Simple Smile

# 49
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Каспър, разбирам те, аз нямах предвид и рампа за твоя случай - по-скоро някакъв подстъп от съседна сграда? Не може ли през асансьора на търговския център от другата страна? Сигурно е много трудно нещо да се измисли, но мястото наистина е страхотно и си заслужава де (сигурно и децата в по-голямата си част са по-големи от количкова възраст).

За рампа имах предвид магазините. За мен е липса на всякаква търговско умение това.
През Аладин е по-бързо и по-лесно. Търговският център има малко стълби на задния вход /нали преди това бяхме в самия център/ и тогава количките идваха или по ескалаторите или асансьора, сега през Аладин.
Нищо, следващото място и рампа ще има и паркинг и всичко. Еххх, мечти.  Simple Smile

Пожелавам ти успех и да стане както искаш!

# 50
  • Мнения: 3 423
Лиске, ти ако искаш може и в тоалетната да си ядеш сандвича и да си доволна. И а3 не те карам ядеш със сребърни прибори. Хайде много те моля да не се 3аяждаме.
Не е вярно, че се увива сандвич в амбалажна хартия.
Не е нормално да не се правят отстъпки при 3акуване на стока в по голямо количество.
Или не четеш, бейби, или си недоклатена,
или си недоносена, или си пред мензис, или
просто ти е крива семката и се чудиш какво
да измислиш, че да те заям. Споки, няма да
се заяждаме, бре, жено, разбира се, че не
ме караш да ям със сребърни прибори, имам
ги само за гости, а теб дори не те каня. Виж
какво съм написала и тогава се пеняви, а не
ми скачай, като че съм извадила нож и съм го
опряла о топките на любимия ти. Повтарям.
И в чужбина не във всеки ресторант приборите
са сребърни, и в чужбина не всяка тоалетна е
чиста, и в чужбина не всичко е розово. И няма
защо да намесваме българите и гордостта им.
Темата е за съвсем други аномалии. Спести си
озъбения отговор, просто не ставай смешна.
Подозирам, че чужбината си я виждала само
като турист, но вече се имаш за първа инстанция.
Подозирам, казах, отварям си вратичка.

# 51
  • Мнения: 1 002
в кой магазин на дребно правят отстъпки ?
в немската Била дали ще ми направят отстъпка , ако си купя  80 кила захар  ?

# 52
  • Мнения: 6 167
според мен проблемът е, че има доста места/заведения, които като новоотворени правят много
хубаво впечатление и бързо привличат клиантела, но известно време след това нещо се променя и качествтото намалява.
започнали със салфетки, захарчета и торбички с фирмено лого, 2 месеца  след това се минава на каквото има в момента в
метро. изведнъж, собственика свива разходите, очевидно и заплащането, защото бързо-бързо усмихнатите момичета изчезват и на тяхно място се появяват хора със странен акцент и безпардонно поведение, вчера пристигнали в големия град.
парадоксално е, но такива заведения не фалират, защото е всеизвестно, че  в софия и едно л..й... но да сложиш на тротоара ще го продадеш за 2 часа.
да не говорим, че самото нещо, което се консумира също намалява откъм качество, грамаж и пр.
в софия на пръсти се броят заведенията, в които сандвича, кроасана или капучиното са такива, каквито и в деня на отркиването. мога да ги изброя, някои са в периметъра на жозефина  Laughing

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 20:24 от Lennie

# 53
  • Мнения: X
в софия на пръсти се броят заведенията, в които сандвича, кроасана или капучиното са такива, каквито и в деня на отркиването. мога да ги изброя, някои са в периметъра на жозефина  Laughing
Изброй ги, моля те!  Praynig

# 54
  • Мнения: 5 462
Запис  Peace

# 55
  • Мнения: 2 401
А как ли се чувства човек, който живее в чужбина и реши да си дойде на гости в родината и толкова се гордее, че е българин и какво

Ах, нееее. Гордеят се глупаците. Другите
се прибират, за да си видят семействата и
приятелите и им е през оная работа, че на
Чалган Петров кафенето няма салфетки или
кенеф-папир.

А? Гордеят се глупаците? А на умните им е през оная работа къде какво и как в Бг?
Гордеят се тези, които имат гордост/достойнство. На останалите им е през оная работа...

# 56
  • Мнения: 46

Ах, нееее. Гордеят се глупаците. Другите
се прибират, за да си видят семействата и
приятелите и им е през оная работа, че на
Чалган Петров кафенето няма салфетки или
кенеф-папир.

И какви по-точно са онези не-глупаци, на които им е през оная работа, че семействата им и приятелите им ходят в ресторанта на Чалган Петроф, където няма изброените от теб неща? или и семействата и приятелите им са им през оная работа???!!!?? newsm78

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Днес влязох в един магазин за красиви чаши, чинии и купи от стъкло, много от които бяха доста скъпи ...имаше комплекти за по 200 лв ... взех две чаши, а продавачката ми ги зави във вестник ... Странно е това съвпадение, защото  и аз си ги мислех същите неща ...

# 58
  • Мнения: 5 370
Стана ясно, че реномираното заведение "Хепи" е едно от малкото, в които има столчета за деца (Макдоналдс не го броим, там е ясно че има). Разбира се, в заведението има цифром и словом ЕДНО столче, за който превари  Grinning

Слагат ли вече свободно кетчуп, майонеза и горчица по масите. Или все още и те струват пари?
Не, аз поне не съм забелязвала, Кейс. Да не говорим,, че ми е адски унизително да ходя до бара и да си прося допълнителни захарчета за кафето, да речем(щото едно захарче на кафе Лаваца за мене е малко).
Абе....... ooooh!

# 59
  • Мнения: 2 407
Икономията е майка на мизерията.

Общи условия

Активация на акаунт