Отговори
  • Мнения: 5 370
Една случка от тази сутрин ми даде повод да отворя тази иначе доста обширна тема.
Та....съботна сутрин. Имам гадния навик да не закусвам след като съм изпила огромна чаша кафе. След дълго пазаруване ми премалява чак от глад и решавам да изям един сандвич в доста известно заведение-аз поне го знам от 5 години-на централно място. Ще пропусна леко грубото и небрежно поведение на едната служителка. Поръчвам и сядам да чакам.
Влизат 2 дами, които искат да направят голяма заявка (имаха някакви карти , но не забелязах какви точно). Съвсем учтиво питат, ако поръчат близо 30 сандвича, дали ще има някаква отстъпка. Касиерката грубо отрязва "твърдо не, на когото му изнася-купува". Едната дама обаче учтиво продължава да настоява и иска да се свържат с шефа. "Че това е негово нареждане, и да му се обадим, нищо различно няма да каже"( Shocked Shocked)
Второ питане -добре, щели да ги вземат на тези цени, ами фактура? Продавачката заявява най=спокойно, че фактури не издавали?????? Shocked При което едната клиентка явно не се въздържа вече и реагира, че ще уведоми когото трябва за респективна проверка.

Иде време да си взема сандвича. Подават ми горещ сандвич върху един слой АМБАЛАЖНА хартия. Като тази, дето с нея по комунизма опаковаха сиренето. Питам културно дали няма салфетки. Не, нямало било, за бърсане на ръцете-пак амбалажна хартия. Mr. Green
"И вие ли там се бършете? Ама той, вашият шеф, големи икономии ще да е реализирал"-казва едната дама.

Та...за какво ви разказах тази случка. Имам усещането, че това е визията на 70-80% от българския бизнес. Независимо на какво ниво са "икономиите". Едни икономисват от салфетките за сандвичите, други-от квалифициран персонал, трети осигуряват на някакви смешни суми, а четвърти.....изобщо не плащат с месеци. Обаче хората пак ходят да им работят.
Като в оня виц, дето 2 мутри се срещнали и едната пита другата:"абе , брато, как го правиш тоя номер, че да не плащаш вече 6 месеца, а хората да ти идат на работа"?
Другият отговорил:" Мани бе, вече такса 5 лева ще им въведа и пак ще идат".

Какви са вашите наблюдения?

# 1
  • Мнения: 5 622
М..същите  Tired

# 2
  • Мнения: 4 916
Днес вкъщи си говорихме на същата тема. Вчера моя мъж чел статия в някакъв руски вестник на туристка, която обяснява защо никога повече няма да дойде в България - неучтив персонал, ол инклузив, в който е включено само спането, и т.н.
Та се заприказвахме за персонала и достигнахме до извода, че няма как с трици да се ловят маймуни - например в повечето заведения плащат по 250-400 лв. заплата, а за тези пари няма как да се наеме квалифициран персонал. А на неквалифициран персонал никой не оставя бакшиши... от което персонала допълнително се демотивира, абе, получава се нещо като затворен кръг.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Прост народ и от двете страни на щанда (парите). Защо търговците да се напъват като клиентите са съгласни на всичко?

# 4
  • Мнения: 2 716
Във връзка с учителската стачка наскоро говорихме за качеството на специалиста и пр. (то нали само за това сега се говори) Та една дама ме учуди  (тя винаги е добре информирана) като каза, че щели да "внесат" учители от чужбина. Оказва се, че ....
А също така и СЕРВИТЬОРИ   Shocked Аха. Нашите хора не ставали за тая работа.
Замислих се. Наистина не стават. Каквито и да са им заплатите.

А за икономията: ненавиждам когато в луксозно заведение,ми сервират кафе в порцеланова чашка с пластмасова бъркалка.

# 5
  • Мнения: 516
Ох, трактат мога да напиша за качеството на персонала. Любимо ми е да започнат да ми говорят на "ти", да не знаят, какво точно предлагат, да забравят поръчки...и още, и още.
 За съжаление бизнесменът в България изобщо няма представа, как да си подбира персонала. Да не говорим за това, как да се  обучава и развива.
А направило ли ви е впечатление, как се хвърлят огромни количества пари в лъскав интериор. И никакви за поддръжката му след това. Не я разбирам тази логика.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Или тоалетната се окаже със стотинки. На такива "луксозни" места втори път не стъпвам. Щом предпочитат да се откажат от приход от 20 лева в замяна на 20 стотинки, какво да ги направиш?

# 7
  • Мнения: 389
А за икономията: ненавиждам когато в луксозно заведение,ми сервират кафе в порцеланова чашка с пластмасова бъркалка.

Всъщност аз предпочитам така, отколкото метална лъжичка, облизвана от стотици хора, за която не съм сигурна дали е била измита както трябва. Не е било един път да ми донесат чаша с червило ...  Confused

# 8
  • Мнения: 4 916
... А направило ли ви е впечатление, как се хвърлят огромни количества пари в лъскав интериор. И никакви за поддръжката му след това...

Абсолютно  Peace  и моите наблюдения са такива.

# 9
  • Мнения: 2 401
Моите наблюдения са, че у нас с ресторантьорски/кафеджииски и хотелиерски бизнес се занимават  най-долните съсловия (с много малки изключения). Тези хора няма как да привлекат умен персонал. За тях начините за оцеляване (краткосрочно разбира се) са такива.  Ще мине доста време докато разберат, че трябва да се учат и да мислят малко по-мащабно..

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Вчера точно се си отбелязах на ум как в близкия до работата ми магазин системно трябва да си искам торбичка за дребните покупки, които правя през обедната почивка. Хората не намират за нужно да ми дадът и най-малката торбичка за едно кисело мляко примерно.  Embarassed Като ги гледам обаче не са забогатели много през всичките години през които пазарувам там  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 070
А по морето тези ситуации са най-фрапиращи и забележими. няма такова нещо като клиента  е бог. И служители и персонал навсякъде се държат се едно, че си им длъжен.

# 12
  • Мнения: 5 370
Всъщност, моят замисъл беше не да акцентирам конкретно върху търговията и услугите, въпреки че там има най-много пробойни.
А че всеки спестява от нещо си на гърба на клиента или служителя си. И така, капка по капка-мерцедесче. Още 2 капки-къща еди-къде си. Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 2 716
ЗА торбичките нали имаше специална ЕКО-кампания. Или нещо подобно.
Жозефа, от бъркалки не се спестява за Мерцедесче.  Wink

# 14
  • UK
  • Мнения: 3 959
Вчера точно се си отбелязах на ум как в близкия до работата ми магазин системно трябва да си искам торбичка за дребните покупки, които правя през обедната почивка. Хората не намират за нужно да ми дадът и най-малката торбичка за едно кисело мляко примерно.  Embarassed Като ги гледам обаче не са забогатели много през всичките години през които пазарувам там  newsm78
Ми, твоята торбичка с която ще си занесеш киселото мляко на две крачки от магазина може да се използва за по голяма покупка и да се спести - нали знаеш колко години се разгражда една торбичка - в нашия магазин ги направиха по шест стотинки от няколко месеца. Пробвай да си занесеш киселото мляко без торбичката следващия път, не вярвам да ти се откъснат ръцете.

# 15
  • Мнения: 5 370
ЗА торбичките нали имаше специална ЕКО-кампания. Или нещо подобно.
Жозефа, от бъркалки не се спестява за Мерцедесче.  Wink
Но от осигуряване на минимална-със сигурност.

# 16
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Обикновено пазарувам по много неща наведнъж. И много се дразня, като ме попитат "Торбичка ще желаете ли?". 
Ами, да, ще желая. Да не мислите, че мога да събера всичко в ръцете си. И моля, не ми слагайте белината до месото, нито пък при хляба. Благодаря.
И следва "Ама торбичките ВЕЧЕ се заплащат по 0.20ст."

Тук вече ми идват много цветисти изрази наум, но като гледам продавачките какви са смачкани от живота, решавам да ги запазя за кучето на съседа. Дето все ме лае, ама аз на него ......... майката.

А това за амбалажната хартия от едно време е много интересно. Не за друго, ами вече трудно се намира, пък и никак не е евтина.

# 17
  • Мнения: 6 417
Щом в кафе-сладкарницата на доста известен 5-звезден хотел в София видях умряла нощна пеперуда на съвсем видно място, какво остава за обикновените заведения? (в темата за фобиите писах, че имам фобии от пеперуди, а от нощни пък пехтен). Брррррррр  newsm43

# 18
  • София
  • Мнения: 6 210
Пресен пример от тази сутрин! Утре съм на питка на едно бебче и решавам, че за подарък ще купя от бебешките шезлонгчета. В 10,15 бодро влизам в магазин Штъркел  - общо взето сравнително голям магазин за бебешки и детски принадлежности /от бодита до креватчета и колички/. Влизам в помещението, в което са изложени стоките, които ме интересуват и почвам да разглеждам. 10 мин. зяпам и искам да питам за цветовете,  ама никой не идва... Ми хубаво, ще ида аз до някоя продавачка си мисля и съответно го правя. Изтъпанчвам се пред едно девойче зад щанд и учтиво казвам коя стока точно искам да разгледам и да купя. Да не си помислите, че ми помогна, нееееееее! Като викна тая девойка не по мен, а по колегата, който отговарял за този отдел..., ама няма такова викане, последвано от размяна на любезности между двамата и доста груб скандал, отврат  Sick  А клиентите стават свидетели на тоя цирк, жалко, мноооооого жалко!
Работила съм в сферата на услугите и търговията. Ми не е пък чак толкова трудно, ако не можеш да си добър търговец, то поне да се опиташ да си културен такъв!!!

# 19
  • Мнения: 2 556
От лошото обслужване ли ще се възмущаваме, или от това, че някои спестовни хора карат мерцедеси не разбрах аз. Точно в момента хубавото е, че където не ни харесва, не сме длъжни да ходим. Аз не стъпвам в заведения и магазини, които са ме впечатлили за лошо. Но в интерес на истината и никога не съм си правила сметка кой, кого и как осигурява и от какво спестява... от това просто няма как да ми стане по-добре примерно.

# 20
  • Мнения: 6 417
Жозефа, кое е това известно заведение на централно място, където ти предлагат закуската в амбалажна хартия? Ти ме уби.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 5 370
От лошото обслужване ли ще се възмущаваме, или от това, че някои спестовни хора карат мерцедеси не разбрах аз. Точно в момента хубавото е, че където не ни харесва, не сме длъжни да ходим. Аз не стъпвам в заведения и магазини, които са ме впечатлили за лошо. Но в интерес на истината и никога не съм си правила сметка кой, кого и как осигурява и от какво спестява... от това просто няма как да ми стане по-добре примерно.
Аз си го написах в първия постинг, но после разговорът тръгна в посока "обслужване в търговията/хотелите/ресторантите.
Ето: "Та...за какво ви разказах тази случка. Имам усещането, че това е визията на 70-80% от българския бизнес. Независимо на какво ниво са "икономиите". Едни икономисват от салфетките за сандвичите, други-от квалифициран персонал, трети осигуряват на някакви смешни суми, а четвърти.....изобщо не плащат с месеци. Обаче хората пак ходят да им работят."

Шушонче-заведението не е суперлъскаво, съвсем обикновено е, но за сметка на това-ОТ МНОГО ГОДИНИ.

# 22
  • UK
  • Мнения: 3 959
Обикновено пазарувам по много неща наведнъж. И много се дразня, като ме попитат "Торбичка ще желаете ли?". 
Те са длъжни да те попитат, защото, в случай, че не ти се дават 0.20 лева, не стотинки, за торбичката, може да си носиш. Да не те питат би било равносилно на това да ти напъхат една кутия цигари в торбата и да поискат да си я платиш - това е стока и тя се купува по желание.

# 23
  • Мнения: 2 556
Ами няма как българския бизнес да не отразява голяма част от българската действителност - български е все пак. Спестовността на българина е пословична за голяма част от населението, няма как да изчезне при бизнесмените, нали...

# 24
  • на село
  • Мнения: 3 810
А по морето тези ситуации са най-фрапиращи и забележими...

Ооо на морето   Mr. Green -"умирах от кеф" понеже във всички заведения дават приборите
и 1/2 салфетка,
е да му се невиди, то голяма икономия, голямо чудо, някой си играе специално да цепи всяка салфетка на две.
С малко дете да се чудиш как да я забършеш с тази половина.

# 25
  • UK
  • Мнения: 3 959
Вие ще кажете, че се заяждам, а не е така, просто имам свободно време, но такива неща като кърпички, особено с дете, не си ли носите, че разчитате на салфетките в плажните заведения?

# 26
  • на село
  • Мнения: 3 810
Вие ще кажете, че се заяждам, а не е така, просто имам свободно време, но такива неща като кърпички, особено с дете, не си ли носите, че разчитате на салфетките в плажните заведения?

Нося си -да и въпреки това, ме дразнят половината салфетки.
Още нещо да те интересува какво си нося  Mr. Green.
И да съм споменала, че става само въпрос за плажни заведения.
И аз не се заяждам, само имам свободно време и ти отговарям

# 27
  • Мнения: 5 370
Вие ще кажете, че се заяждам, а не е така, просто имам свободно време, но такива неща като кърпички, особено с дете, не си ли носите, че разчитате на салфетките в плажните заведения?
Mърморанич, себеуважаващите се заведения никога не унижават клиента да се моли за:допълнително захарче, салфетка, сол, и т.н. Те просто се СЛАГАТ на масата и толкоз.

# 28
  • Мнения: 2 401
Вие ще кажете, че се заяждам, а не е така, просто имам свободно време, но такива неща като кърпички, особено с дете, не си ли носите, че разчитате на салфетките в плажните заведения?

Ми то и кенефите да си помъкнем, щото не можем да разчитаме на тях из плажните заведения.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
Жозефа, кое е това известно заведение на централно място, където ти предлагат закуската в амбалажна хартия? Ти ме уби.  ooooh!

Мислих, мислих и го измислих..... За арабите на Попа ли става въпрос?
Ако да, темата е малко "изсмукана" защото салфетките са им най-малкия проблем..... но пък е вкусно де Simple Smile и често похапвам там, въпреки хигиената

# 30
  • Мнения: 2 556
Страшно обичам съвети от хора без опит с гледане на деца относно това с какво да се запасяват майките, пък и въобще  Mr. Green

# 31
  • UK
  • Мнения: 3 959
Примерите, които давам обикновено са твърде конкретни и често извън контекста - стил на писане ми е. Плажните го добавих защото звучи по добре в изречението. Още нещо да те интересува за стила ми на изразяване?

Аз в никакъв, никакъв случай не оправдавам цепенето на салфетката на две - напротив. Също така липсата на сол, захар или клечки за зъби примерно, които не бих използвала в никакъв случай, но трябва да ги има, заедно с поне още 20на допълнителни салфетки и тн и тн - просто ако съм с дете не бих разчитала на салфетките в заведението.

Тес, колко точно опит в гледането на деца трябва да имам, за да знам какво трябва да си нося докато съм с детето и откъде точно си така запозната с моя опит за гледане на деца, неточно, при това?

# 32
  • Мнения: 4 651
Ами какво да ти кажа, ти си го казала. След една седмица в чужбина, съвсем ми се изпарява патриотизма да ти кажа.

А обслужването си зависи и от човека, може и без салфетка, ама ако ме обслужи любезно и ми се усмихне подавайки ми сандвича, хич и няма да забележа.

А българския бизнес никога не е спирал да се опитва да лови маймуни с трици.

# 33
  • Мнения: 5 370
Жозефа, кое е това известно заведение на централно място, където ти предлагат закуската в амбалажна хартия? Ти ме уби.  ooooh!

Мислих, мислих и го измислих..... За арабите на Попа ли става въпрос?
Ако да, темата е малко "изсмукана" защото салфетките са им най-малкия проблем..... но пък е вкусно де Simple Smile и често похапвам там, въпреки хигиената
Даже не ги знам къде са арабите на Попа?? newsm78
Не, това е дългогодишна сладкарница......но едва ли това е най-важното в случая.
Просто.....този случай е като една представителна извадка.

# 34
  • Мнения: 7 837
Стана ясно, че реномираното заведение "Хепи" е едно от малкото, в които има столчета за деца (Макдоналдс не го броим, там е ясно че има). Разбира се, в заведението има цифром и словом ЕДНО столче, за който превари  Grinning

Слагат ли вече свободно кетчуп, майонеза и горчица по масите. Или все още и те струват пари?

# 35
  • Мнения: 6 167
малииии, къде това! нали сме уж съседки централнософийски. сандвиченце в амбалажна хартия. бляк.
те добре, че не са дали по-висока цена за 30 сандвича накуп, нещо като извънреден труд.  Laughing

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами да, като сме маймуни. Не е луд оня, който яде баницата. Присмиваме се на хитреците на дребно, ругаем хитреците на едро и какво? Все същите прецакани маймуни сме.

# 37
  • Мнения: 738
Аз не мога да си обясня на такива хора как им върви бизнеса newsm78 Уж всичките не стъпваме повече в заведения, магазини и прочие, където сме останали разочаровани, пък те пак пълни newsm78 Верно тва за лудия и баницата... Mr. Green  Аз нещо чак толкова фрапиращо не мога да се сетя, ходя само на едни и същи места, където ме познават и се чувствам добре.
 А, впрочем в центъра на Бургас има едно заведение, доста популярно, в което вдигат цените през ден, обаче в менюто си стоят на едно ниво. Онзи ден си поръчвам тост и фреш като съм приготвила, както обикновено 7лв, обаче сметката беше 9 Shocked Поглеждам в менюто-цените са си старите. Ами ако имах само 7лв? Трябваше да се излагам... И сервитьорките са супер криви, все едно някой им опрял ножа на гърлото и им вика Работи! И колкото да мразя да сядам там все някой път ми се налага, защото примерно другаде е нямало места, пък и е на главната и не им пука, защото винаги ще е пълно...
А за торбичките, аз дори казвам когато са ми малко нещата, че не искам, именно поради екологичните причини Peace

# 38
  • Мнения: 3 423
Прост народ, слаба държава.
Жозефино, ти плати ли сандвича?
Изяде ли го? Върна ли го? Знам, че
си носиш и носни, и мокри кърпички.
И не ми обяснявай, че става дума за
луксозно заведение. Не е луксозно!!!

# 39
  • Мнения: 508
А как ли се чувства човек, който живее в чужбина и реши да си дойде на гости в родината и толкова се гордее, че е българин и какво..... салфетката в ресторанта тънка като пергаментна хартия, наря3ана на 4,  тоалетната в 3аведенията се плаща, ако ти се допика докато се ра3хождаш по мага3ините никъде в 3аведение или мага3ин, не можеш да пол3ваш тоалетна, 3ащото не си клиент на 3аведението...
Наистина трагично.

# 40
  • Мнения: 6 206
1. Нормално е да се увиват сандвичи в амбалажна хартия /виждала съм го на много места, вкл и чужбина, само че чужбинска амбалажна/
2. Нормално е да не се правят отстъпки, все пак това не е склад на едро. Политика. Най-оборотния хранителен магазин в Пловдив, който се пръска по шевовете, ако ще и пет палета сърмички да вземеш, това е цената... Просто толкова струва. Купувам всеки ден на поразия и не се сърдя, защото нещата там са уникално вкусни. Както и най-вкусните сандвичи в Пловдив, които точно с амбалажна ги увиват, всеки ден носят на едно място по 150 бр и си плащат точно по 1,50 за малък, точно колкото и аз всяка сутрин.
За фактурите - не са прави, но нищо не може да ме учуди вече.
Проблемът е в отношението, нека да ми бяха дошли тези госпожи на мен, щяха да си платят пълната сума и да си тръгнат доволни. Ама тази работа не е като другата.

# 41
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз ще се разгранича от всеобщото възмущение, струва ми се, че има леееекинко подобрение в тази насока. Гледам познатите ми в България, дори и да не са със супер високи заплати, ходят по разни тийм билдинг упражнения, не им се стискат работодателите за кламери и тетрадки поне. Че и нови компютри им дават. Ще се оценява качествения труд, скоро. Като пообеднее още малко България откъм кадри, ще се сетят.

За столчетата в заведенията е ясно, Кейси, Едното столче беше в едно от двете Хепи, които посетихме. В другото ни попитаха "Какво?", като поискахме столче. Но здраве да е.

Аз друго не разбирам. Направил си магазин като слънце за детски стоки в центъра на Пловдив/София, напълнил си го със стока за хиляди левове. Обаче не слагаш една рампичка да влиза майката с количката. Да оставим настрана тротоари, обществени сгради и т.н. Нали си търговец? Защо?

И в тая връзка, Каспър, как се стига до вашия детски център с количка? Имах най-доброто желание да го посетя, но все бях сама и не можах да разбера как да предприема това катерене? (Не го казвам с лошо, наистина питам?)

# 42
  • Мнения: 3 423
А как ли се чувства човек, който живее в чужбина и реши да си дойде на гости в родината и толкова се гордее, че е българин и какво

Ах, нееее. Гордеят се глупаците. Другите
се прибират, за да си видят семействата и
приятелите и им е през оная работа, че на
Чалган Петров кафенето няма салфетки или
кенеф-папир. Има пет заведения, където се
чувства човек добре, и никой не го кара да
влиза там, където ще му се дървят или няма
да го обслужат като хората. И в чужбина не
всяка дупка те храни със сребърни прибори.
Аре, да не драматизираме толкова.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 20:02 от Liska

# 43
  • Мнения: 738
А как ли се чувства човек, който живее в чужбина и реши да си дойде на гости в родината и толкова се гордее, че е българин и какво..... салфетката в ресторанта тънка като пергаментна хартия, наря3ана на 4,  тоалетната в 3аведенията се плаща, ако ти се допика докато се ра3хождаш по мага3ините никъде в 3аведение или мага3ин, не можеш да пол3ваш тоалетна, 3ащото не си клиент на 3аведението...
Наистина трагично.


Е ама чакайте сега...Първо-какъв е тоя ресторант с такива салфетки #Crazy Някоя квартална кръчма? Аз на ресторант с такива салфетки не съм попадала Thinking Второ- била съм управител на заведение- тоалетната не се плащаше и всичко живо(не клиенти на заведението) влизаше да пикае, хартията свършваше за отрицателно време, 3 пъти крадоха ароматизатора, целия под редовно беше в течен сапун и салфетки, чистачката ставаше направо луда! Е ти ако имаш заведение няма ли да им сложиш една такса на неклиентите на заведението? Виж когато си клиент и си плащаш е тъпо Peace

# 44
  • Мнения: 6 206

И в тая връзка, Каспър, как се стига до вашия детски център с количка? Имах най-доброто желание да го посетя, но все бях сама и не можах да разбера как да предприема това катерене? (Не го казвам с лошо, наистина питам?)
Знам, че не го казваш с лошо, просто това е баш пъпа на Пловдив и рампата, която аз мога да си позволя / до 2000 лв железария и пак не е сигурно дали ще става за всички колички/ не задоволява визията за това стълбище. Все пак не е мое и не е три или тридесет стълбички.
Моите клиенти идват от уличката за дюнерите на Аладин, сещаш ли се, малко по-надолу посока Джумаята, първата вдясно и само нагоре излиза точно на моя център, не е далече и е много лесно. Тези от Градската градина идват от Радиото и Телевизията. Така е, тежка цена плащам да съм точно на това място, но по централно просто няма накъде.

# 45
  • Мнения: 508
Лиске, ти ако искаш може и в тоалетната да си ядеш сандвича и да си доволна. И а3 не те карам ядеш със сребърни прибори. Хайде много те моля да не се 3аяждаме.
Не е вярно, че се увива сандвич в амбалажна хартия.
Не е нормално да не се правят отстъпки при 3акуване на стока в по голямо количество.

# 46
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Лиска е права - и в чужбина има дупки. Само че там цената на услугата е тясно свързана с качеството, в България още се борим с това.

Обаче - за две седмици в България само на едно място ми поискаха стотинки за тоалетна (на пътя до Бачково). Но сина ми го пуснаха без пари.  Laughing Не е толкова зле, не драматизирайте. А ако е някакво заведение с претенции и има такива проблеми - За Бога, сестри, не ходете!

Клиентът не е осъзнал силата си още.

Каспър, разбирам те, аз нямах предвид и рампа за твоя случай - по-скоро някакъв подстъп от съседна сграда? Не може ли през асансьора на търговския център от другата страна? Сигурно е много трудно нещо да се измисли, но мястото наистина е страхотно и си заслужава де (сигурно и децата в по-голямата си част са по-големи от количкова възраст).

За рампа имах предвид магазините. За мен е липса на всякаква търговско умение това.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Моите пари не струват по-малко от парите на който и да е друг българин или чужденец. И срещу парите си искам да получа възможно най-доброто. И благодарение на разни некадърници производители или търговци, започвам да ставам все по-пестелива, защото избягвам голямо количество продукти и живаея с по-малко неща, но поне купувам качествени. Не съм длъжна да купувам боклуци, само и само да не изляза с празна кошница. Така, че дори ми правят услуга.

# 48
  • Мнения: 6 206
Каспър, разбирам те, аз нямах предвид и рампа за твоя случай - по-скоро някакъв подстъп от съседна сграда? Не може ли през асансьора на търговския център от другата страна? Сигурно е много трудно нещо да се измисли, но мястото наистина е страхотно и си заслужава де (сигурно и децата в по-голямата си част са по-големи от количкова възраст).

За рампа имах предвид магазините. За мен е липса на всякаква търговско умение това.
През Аладин е по-бързо и по-лесно. Търговският център има малко стълби на задния вход /нали преди това бяхме в самия център/ и тогава количките идваха или по ескалаторите или асансьора, сега през Аладин.
Нищо, следващото място и рампа ще има и паркинг и всичко. Еххх, мечти.  Simple Smile

# 49
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Каспър, разбирам те, аз нямах предвид и рампа за твоя случай - по-скоро някакъв подстъп от съседна сграда? Не може ли през асансьора на търговския център от другата страна? Сигурно е много трудно нещо да се измисли, но мястото наистина е страхотно и си заслужава де (сигурно и децата в по-голямата си част са по-големи от количкова възраст).

За рампа имах предвид магазините. За мен е липса на всякаква търговско умение това.
През Аладин е по-бързо и по-лесно. Търговският център има малко стълби на задния вход /нали преди това бяхме в самия център/ и тогава количките идваха или по ескалаторите или асансьора, сега през Аладин.
Нищо, следващото място и рампа ще има и паркинг и всичко. Еххх, мечти.  Simple Smile

Пожелавам ти успех и да стане както искаш!

# 50
  • Мнения: 3 423
Лиске, ти ако искаш може и в тоалетната да си ядеш сандвича и да си доволна. И а3 не те карам ядеш със сребърни прибори. Хайде много те моля да не се 3аяждаме.
Не е вярно, че се увива сандвич в амбалажна хартия.
Не е нормално да не се правят отстъпки при 3акуване на стока в по голямо количество.
Или не четеш, бейби, или си недоклатена,
или си недоносена, или си пред мензис, или
просто ти е крива семката и се чудиш какво
да измислиш, че да те заям. Споки, няма да
се заяждаме, бре, жено, разбира се, че не
ме караш да ям със сребърни прибори, имам
ги само за гости, а теб дори не те каня. Виж
какво съм написала и тогава се пеняви, а не
ми скачай, като че съм извадила нож и съм го
опряла о топките на любимия ти. Повтарям.
И в чужбина не във всеки ресторант приборите
са сребърни, и в чужбина не всяка тоалетна е
чиста, и в чужбина не всичко е розово. И няма
защо да намесваме българите и гордостта им.
Темата е за съвсем други аномалии. Спести си
озъбения отговор, просто не ставай смешна.
Подозирам, че чужбината си я виждала само
като турист, но вече се имаш за първа инстанция.
Подозирам, казах, отварям си вратичка.

# 51
  • Мнения: 1 002
в кой магазин на дребно правят отстъпки ?
в немската Била дали ще ми направят отстъпка , ако си купя  80 кила захар  ?

# 52
  • Мнения: 6 167
според мен проблемът е, че има доста места/заведения, които като новоотворени правят много
хубаво впечатление и бързо привличат клиантела, но известно време след това нещо се променя и качествтото намалява.
започнали със салфетки, захарчета и торбички с фирмено лого, 2 месеца  след това се минава на каквото има в момента в
метро. изведнъж, собственика свива разходите, очевидно и заплащането, защото бързо-бързо усмихнатите момичета изчезват и на тяхно място се появяват хора със странен акцент и безпардонно поведение, вчера пристигнали в големия град.
парадоксално е, но такива заведения не фалират, защото е всеизвестно, че  в софия и едно л..й... но да сложиш на тротоара ще го продадеш за 2 часа.
да не говорим, че самото нещо, което се консумира също намалява откъм качество, грамаж и пр.
в софия на пръсти се броят заведенията, в които сандвича, кроасана или капучиното са такива, каквито и в деня на отркиването. мога да ги изброя, някои са в периметъра на жозефина  Laughing

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 20:24 от Lennie

# 53
  • Мнения: X
в софия на пръсти се броят заведенията, в които сандвича, кроасана или капучиното са такива, каквито и в деня на отркиването. мога да ги изброя, някои са в периметъра на жозефина  Laughing
Изброй ги, моля те!  Praynig

# 54
  • Мнения: 5 462
Запис  Peace

# 55
  • Мнения: 2 401
А как ли се чувства човек, който живее в чужбина и реши да си дойде на гости в родината и толкова се гордее, че е българин и какво

Ах, нееее. Гордеят се глупаците. Другите
се прибират, за да си видят семействата и
приятелите и им е през оная работа, че на
Чалган Петров кафенето няма салфетки или
кенеф-папир.

А? Гордеят се глупаците? А на умните им е през оная работа къде какво и как в Бг?
Гордеят се тези, които имат гордост/достойнство. На останалите им е през оная работа...

# 56
  • Мнения: 46

Ах, нееее. Гордеят се глупаците. Другите
се прибират, за да си видят семействата и
приятелите и им е през оная работа, че на
Чалган Петров кафенето няма салфетки или
кенеф-папир.

И какви по-точно са онези не-глупаци, на които им е през оная работа, че семействата им и приятелите им ходят в ресторанта на Чалган Петроф, където няма изброените от теб неща? или и семействата и приятелите им са им през оная работа???!!!?? newsm78

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Днес влязох в един магазин за красиви чаши, чинии и купи от стъкло, много от които бяха доста скъпи ...имаше комплекти за по 200 лв ... взех две чаши, а продавачката ми ги зави във вестник ... Странно е това съвпадение, защото  и аз си ги мислех същите неща ...

# 58
  • Мнения: 5 370
Стана ясно, че реномираното заведение "Хепи" е едно от малкото, в които има столчета за деца (Макдоналдс не го броим, там е ясно че има). Разбира се, в заведението има цифром и словом ЕДНО столче, за който превари  Grinning

Слагат ли вече свободно кетчуп, майонеза и горчица по масите. Или все още и те струват пари?
Не, аз поне не съм забелязвала, Кейс. Да не говорим,, че ми е адски унизително да ходя до бара и да си прося допълнителни захарчета за кафето, да речем(щото едно захарче на кафе Лаваца за мене е малко).
Абе....... ooooh!

# 59
  • Мнения: 2 407
Икономията е майка на мизерията.

# 60
  • Мнения: 6 206
Икономията е майка на мизерията.
Точно така. Simple Smile
В Бг отдавна вече има хора готови да плащат, за да им е всичко наред, да нямат никакви грижи. Само че умният бизнес не е готов да отговори адекватно. Пак опираме до професионализма, но да не отварям темата, че сега ще дойде дафодиль и ще ми каже, че съм се сдухала на тази тема. Heart Eyes
Никога няма да спра да съм благодарна на бившия ми шеф, който ме научи на всичко, което знам засега и се опитвам да използвам максимално. Той е уникален бизнесмен. Той ми казваше:
Не мисли как да намалиш разходите, а как да увеличиш приходите.
Никога не пестя от нищо /което мъжът ми често не разбира/, но хората виждат всичко и оценяват и знаят какво плащат. По-добре сложи по-скъпа крайна цена, но сложи в нея всичко.
И пак опираме до - скъпото излиза евтино.

В Макдоналдс кетчупа струва пари, Кейси. Много сме далече от истината все още.

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 11:15 от Каспър

# 61
  • Мнения: 6 167
в софия на пръсти се броят заведенията, в които сандвича, кроасана или капучиното са такива, каквито и в деня на отркиването. мога да ги изброя, някои са в периметъра на жозефина  Laughing
Изброй ги, моля те!  Praynig

В тесен периметър й е Вила Росиче,  хем за детето добре, там не се пуши , а градинката е като малък Париж.
в по-широк  Апартамента,  Бай дъ уей ( но трябва да  пресече НДК).
Мемори е кварталния лисичарник, но там се развоня уникално в последните 2 г. и не се търпи.
До Мемори има едно Емили, което става.
Ако питаш в по-широк периметър- винаги можеш да се успокоиш  в Онда, Мото, Тоба&КО ( разбира се), Карго, Неро, Фокс анд хънт.... при евреите на А.Кънчев .
Все пак аз от година и половина нямам наблюдения към новооткритите, положително има още много, в които е приятно.

# 62
  • Мнения: 2 716
Малко встрани от темата:
В кварталното кафене (обслужва 3-4 блока) започнаха да нямат това-онова.
ПИя си питието с минерална вода. Минямат хората. Свърши  Shocked Има Торн Спрингс. МИ неискам Торн Спрингс. Ми друга няма. Ама пресичаш улицата и купуваш от магазинчето. Два пъти си купих водаот магазинчето, гледайки на пакост. Вече има 3 вида минерална вода. Топла, студена...изволте  Laughing

Онда не е особено приятно за мен заведение, но това е по-скоро въпрос на вкус.

# 63
  • Мнения: 3 091
Болна тема, Жозефин!
Всеки ден попадам на такива бизнеси!

И най-страшното е, че всъщност вече в България няма значение колко скъпо ще платиш! Качеството е еднакво ниско! Нещо тотално се обърка! на хората не им се работи, качествените кадри май отдавна напуснаха страната! Дори и да си читав бизнесмен, държавата ти пречи зверски по всички линии...

# 64
  • Мнения: 11 304
Лис, Перла отдавна не е само турист и се подвизава по мои спомени по нашите ширини и дължини.

Но не ми е затова думата.
Докато вие търпите, ще получавате такова обслужване. Много е просто - каквото повикало, такова се обадила.
Мрънкате по форуми, че предлагали амбалажна хартия, вместо салфетки.
Ми няма да платя, ставам и излизам. Точка.
Няма да седнат да викат полиция заради мен. Един път тъй, втори път тъй и ще почнат да схващат за какво става дума.
Споменахте за тоалетните. Последното ми супер приятно преживяване беше на път за София. Помолих стюардесата да спрем, че ще напълня гащите. Спряхме на едно място за почивка на тирове след тунелите. Изхвърчах по най-бързия начин до тоалетните. Дори не забелязах, че има "такса вход". Облекчих се в безумни ароматни условия, на мивката нямаше и следа от сапун, за тоалетна хартия можех да мечтая (да живеят носните кърпички). Излизайки навън установявам, че лелката по подръжка на облекчителното заведение вече е на пост и се опита да се докопа до заветните ми 20 стотинки. Аз я смотах да се разкара и отбелязах липсите, заради които иска да и платя.
След мен опашката от автобуса обаче чинно си плати като попове и никой гък не каза!
То бива овчедушие, но ние просто равни на себе си нямаме.

# 65
  • Мнения: 6 167
Много сме нямали и като се обърна палачинката много бързо сме свикнали да сме клиенти и да има.
Във всяка кинкалерия между блоковете има от пиле мляко. Всичко работи нон-стоп. Няма събота, няма неделя. няма коледа, няма нова година.
Това е както възхитително, така и супер жалко - превърнали са се в роботи и работа/работа/работа. За мижави обороти.
Много често си мисля за това тук. Уж живея в страна от Г8, но имат 5 модела прах за пране и толкова омекотители.
Преди малко измихах към 15 километра, за да отида в единствения отворен хранителен магазин тип Била ( В ДРУГО населено място), защото всичко, което  не е МОЛ е затворено. Тази сутрин само някои барове в центъра на града работят. Лятото слагат табелките " ваканция" и айде за един месец затварят. През седмицата веригите задължително имат един следобед, в който не се работи. Аптеките не са магазини, те също имат странно работно време, дежурят 1-2 аптеки в целия град, като се информираш коя точно е дежурна на електронно табло пред всяка аптека.
Барове ( кафенета) със сервитьорки са голяма рядкост - всичко е на самообслужване. И се е случвало да няма кафява захар, но не се сърдя, не знам защо. Не се изживявам като клиента, около който за левче ще се върти света.
Освен тази разлика, основната е в качеството - и на бензионастанция да си капучиното  е от супер -класа, голям прас, като не ми го носи сервитьорка с пола до сливиците,  кроасана  е пресен, а на масата в ресторанта винаги има поне 2 типа зехтин ( италия не цени много кетчуп и майонеза), подправки и пр. Да не говорим за менютата от по 3 страници. Няма ги ония фермани от бг заведения. Като отидеш в бара в 9 вече са свършили по-оборнотните закуски и ядеш каквото е останало.
никой не вдига гири, че нещо е свършило. на никой не му минава мисъл, за утре да поръча повече.
Освен това, ако някой си мисли, че това, което изглежда безплатно ( салфетки, зехтин, сол и пр)  е наистина такова, много се е заблудил. Всеки плаща към 2 евро сервиз към сметката точно заради тези неща.
та, за какво го казвам - много се научихме, че за 2 лева оборот света е наш.
да, случва се да нямат вода, кафява захар, дъвка с косъмче. не може винаги всичко да има и да е на разположение.
добре е да са в баланс нещата.

# 66
  • Мнения: 5 462
Много сме нямали и като се обърна палачинката много бързо сме свикнали да сме клиенти и да има.
Във всяка кинкалерия между блоковете има от пиле мляко. Всичко работи нон-стоп. Няма събота, няма неделя. няма коледа, няма нова година.
Това е както възхитително, така и супер жалко - превърнали са се в роботи и работа/работа/работа. За мижави обороти.
Много често си мисля за това тук. Уж живея в страна от Г8, но имат 5 модела прах за пране и толкова омекотители.
Преди малко измихах към 15 километра, за да отида в единствения отворен хранителен магазин тип Била ( В ДРУГО населено място), защото всичко, което  не е МОЛ е затворено. Тази сутрин само някои барове в центъра на града работят. Лятото слагат табелките " ваканция" и айде за един месец затварят. През седмицата веригите задължително имат един следобед, в който не се работи. Аптеките не са магазини, те също имат странно работно време, дежурят 1-2 аптеки в целия град, като се информираш коя точно е дежурна на електронно табло пред всяка аптека.
Барове ( кафенета) със сервитьорки са голяма рядкост - всичко е на самообслужване. И се е случвало да няма кафява захар, но не се сърдя, не знам защо. Не се изживявам като клиента, около който за левче ще се върти света.
Освен тази разлика, основната е в качеството - и на бензионастанция да си капучиното  е от супер -класа, голям прас, като не ми го носи сервитьорка с пола до сливиците,  кроасана  е пресен, а на масата в ресторанта винаги има поне 2 типа зехтин ( италия не цени много кетчуп и майонеза), подправки и пр. Да не говорим за менютата от по 3 страници. Няма ги ония фермани от бг заведения. Като отидеш в бара в 9 вече са свършили по-оборнотните закуски и ядеш каквото е останало.
никой не вдига гири, че нещо е свършило. на никой не му минава мисъл, за утре да поръча повече.
Освен това, ако някой си мисли, че това, което изглежда безплатно ( салфетки, зехтин, сол и пр)  е наистина такова, много се е заблудил. Всеки плаща към 2 евро сервиз към сметката точно заради тези неща.
та, за какво го казвам - много се научихме, че за 2 лева оборот света е наш.
да, случва се да нямат вода, кафява захар, дъвка с косъмче. не може винаги всичко да има и да е на разположение.
добре е да са в баланс нещата.


newsm10 newsm10 smile3501 smile3501  love001

# 67
  • Мнения: 6 167
основният баланс е баланса цена-качество
има един готин филм Fast Food Nation, който е с по-здрави нерви да го гледа.
щом искаш месо за 80 цента, ще се примириш, че ще ядеш и лайната. това е. и там кетчупа е безплатен, щото трябва да минат 500 прасенца да изядат лайната до 12ч., а децата да получат традиционната играчка , за да мрънкат за още.

проблемът е, когато си привикнал на ниско качество, за което даваш много пари -  от 2 г. не мога да открия капучино, като в Италия, а машините за кафе са видимо еднакви.  Rolling Eyes и няма значение къде го пия - до пазара Кирков или в Апартамента - все същата вода е.  ето това не го разбирам, честно. единствените места с хубаво капучино са Онда и Неро  в ССЦ. но  е 3.50  Shocked

# 68
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ех, Лени, пълниш ми душата. Grinning

# 69
  • Мнения: 6 206


проблемът е, когато си привикнал на ниско качество, за което даваш много пари -  от 2 г. не мога да открия капучино, като в Италия, а машините за кафе са видимо еднакви.  Rolling Eyes и няма значение къде го пия - до пазара Кирков или в Апартамента - все същата вода е.  ето това не го разбирам, честно. единствените места с хубаво капучино са Онда и Неро  в ССЦ. но  е 3.50  Shocked

Защото кафето се прави на 6 гр, а в Италия започва от 8 гр и на места стига до 16 гр за доза. В моя център работя на капсули /готов грамаж/ Лаваца и кафето е без забележки, именно защото е 8 гр. Капучиното ти го правя едно към едно като в Италия, по случайност съм учила при най-добрите бармани и знам кое прави капучиното, а именно капучото /шапката/.
И въпреки това онзи ден машината за готово капучино ми се беше развалила и направих едно ръчно, точно с кафява захар. Еми не можела да го пие госпожата, от машината било по-хубаво.
Често ми е идвало да хвърля всичко и да работя с най-евтината Лаваца на малък грамаж, защото кой ти го оценява. Като са свикнали да пият бълвоч, не могат да оценят хубавото.

# 70
  • Мнения: 6 167


проблемът е, когато си привикнал на ниско качество, за което даваш много пари -  от 2 г. не мога да открия капучино, като в Италия, а машините за кафе са видимо еднакви.  Rolling Eyes и няма значение къде го пия - до пазара Кирков или в Апартамента - все същата вода е.  ето това не го разбирам, честно. единствените места с хубаво капучино са Онда и Неро  в ССЦ. но  е 3.50  Shocked

Еми не можела да го пие госпожата, от машината било по-хубаво.
Често ми е идвало да хвърля всичко и да работя с най-евтината Лаваца на малък грамаж, защото кой ти го оценява. Като са свикнали да пият бълвоч, не могат да оценят хубавото.


това е класика...  напомня за една ... история, на един който овдовял и се оженил повторно.
жена му.. супер готвачка , всеки ден върти манджите.
и той всеки път коментира все едно " абе, хубаво е, но не е като на покойната"
един ден звънва съседката и вика жената, тя се забавя и яденето изгаря.
обаче няма време пак да готви сервира му го.
и той " ееее супер, това вече точно като на покойната!"

като си свикнал 'дългото кафе' да е 10 см. ще си пиеш водата и това е.  :lol

# 71
  • Мнения: 5 462
[[/quote]
Често ми е идвало да хвърля всичко и да работя с най-евтината Лаваца на малък грамаж, защото кой ти го оценява. Като са свикнали да пият бълвоч, не могат да оценят хубавото.

[/quote]Тука си много права , хората просто не рипат да консумират качествени храни, питиета и пр. харесват си гнусно кафе и си го пият с кеф .Особено това Нова Бразилия дето направо има вкус на стрити хлебараки ........... бръъъъъъъъъъ отврат просто.Може би щото не са пили истински качествено или просто зависи от нещо друго  ........знам ли ?И аз недоумявам защо така се примиряваме с нискокачествени продукти залели бг пазара ????Като се започне от храните , дрехите , обувките , строителството и т.н. После апелират хората да избират българското !!!
Как да избера бг обувки примерно , като на пръсти се броят тези които са от естествена кожа ... на които пък дизайна ще им под всякаква критика ..Същото е и с дрехите ,за храната - колбасите , хляба , телешкото , сиренето и кашкавала няма кво да говоря ????????!!!!!!!Все гледат да икономисат в нещо и то естествено се отразява в качеството им. Толкова ми са гнусни някой храни , че се налага да си ги доставям отвън по мои си канали ...Срамота магазините пълни с храни , а нищо не става за ядене.Купиш си някакъв колбас и той на втория ден е за боклука................Офффффффф да не продължавам , че побеснявам. С две думи бойкотирам българските продукти , срамно е но е факт.Кво да направя като не ми се ядат боклуци , нито пък ми се обуват бг обувки от картон, мукава или де да знам от кво аджеба ги правят ...Сега бая народ ще ме награби ама карай лично мнение е това все пак!!!!! Embarassed Confused Confused Sad

# 72
  • Мнения: 5 370
Сега бая народ ще ме награби ама карай лично мнение е това все пак!!!!! Embarassed Confused Confused Sad
Напротив, няма да те награби никой, защото темата е точно за това-как от икономии от качество, персонал, салфетки, захар, кетчуп, квалификация, осигуровки......се трупка в касичката. Peace

# 73
  • Мнения: 6 167
Абе все повече се научават - аз като работех бариста преди сто години правех капучино първо мляко, после доливах кафето - така ме научи собственичката  Rolling Eyes Кафето течеше бързо, защото минаваха над 100 души само в ранната сутрин.
Ми не е виждала жената, не знае и тн. Но лека полека идва момента, когато хората започват да внасят нови неща, качествени и да им дават цената (!), както казва и Каспър.
Най-нормалното нещо е, когато си научил нещо или имаш суперски идеи ( пак да спомена Каспър) да ги въведеш и в собствения си бизнес. И дори да даваш амбалажна хартия да намериш начин да го облечеш не в смисъл на икономии за собственика, а като еко-политика на заведението и да го обърнеш в плюс, а не да ти се смеят хората.
Да не говорим, че по атмосфера , интериор и пр. на най- обикновени заведения  др. страни и народи гълатат прахта просто.
в софия вече почти никой не стои на пластмасови столчета дори и в кафенето на леля Тинка от съседния блок , за разлика от тук, например, където подобни на Тинкиното кафе предлагат столчета и маси на моята възраст.

# 74
  • Мнения: 5 462
Не бее ще ме награби щото плюя по българското.Ами що да не си купувам храни от чужбина  като са с цени почти колкото са българските но не и качеството.Саламите са си от месо може и да не ги държиш в хладилник и държат , не съдържат вода като нашенските и не се спаружват (свиват) като бг  шпек саламите примерно.Нашите всичките са от типа варени дори и тези които се водят уж трайни .Праховете ни за пране те пък са с толкова белина вътре че нямам думи, дори и тези дето уж са за цвето ..Да продължавам ли .Бикините (бельото) и то е отврат - гадни материали некомфортни, неудобни , ластиците им се разнищват на второто пране ... долнопробна работа.
Имам приятелка дето само Нова бразилия пие  как идея си нямам.Ако нямам пари за хубаво италианско по добре да си купи якобс от зеленото цените им са почти еднакви .Но ето че тя вече има няма 15 години си пие Н. Бразилия.Явно дори не и идва на ум да пробва нещо малко по различно и по вкусно и качествено .Явно рецепторите ни са много различни на бг ... де да знам незнам как да си го обесня.
Най интересно ми е обаче дори и хората с пари (имам такива познати ) и те си купуват от същите или подобни боклуци , а могат да си позволят качествени неща.Ей това ми най странно .Някой имат пари и пак са консуматори на долнопробни стоки и услуги.Значи май опираме и до манталитета.Не знам вие на какво мнение сте .... ?Но това е моето , изградено с реални примери ..

# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако питаме прасето, то си харесва кочината. Нищо, че може да стъпи или да се иза...ка в яденето си.
Болшинството от хората са свикнали с ниското качество. Защо им е високо?

# 76
  • Мнения: 6 167
Маркрит, малко крайна ми се струваш. Особено за гащите  Laughing
как да няма хубави гащи, има разбира се.
а хората купуват и живеят така, както са свикнали. нормално е, ако си пил 20 г. Нова Бразилия останалото да ти се струва най-малко крайно различно и да не го преемеш задължително за по-хубаво.
брата на мъжа ми е убеден , че италианската кухня е изкувство и е най-великата на света. ooooh!
мразя това в него.  тази тесногръдост. по същия начин, както е много трудно да убедиш българин, че не съществува такова нещо като българска национална кухня, че тук бялото сирене е по-хубаво от това в българия , а йогурт е турско творение.
човек трябва да има повечко гледни точки, щото нищо не е само черно или бяло...
в крайна сметка ти познаваш италия и знаеш колко се плаща тук за 'салам'. разбирам що в бг на майка ми шунката е 80 ст. за 100 грама и може да държи 2 месеца в хладилника. пак опираме до цена-качество.

# 77
  • София
  • Мнения: 392
в кой магазин на дребно правят отстъпки ?
в немската Била дали ще ми направят отстъпка , ако си купя  80 кила захар  ?
Там няма да ти продадат толкова-разрешени са количества само за домакинството,не е склад на едро.Виж в Метро може и отстъпка за количество ИМА. Peace

# 78
  • Мнения: 5 462
Абе все повече се научават - аз като работех бариста преди сто години правех капучино първо мляко, после доливах кафето - така ме научи собственичката  Rolling Eyes Кафето течеше бързо, защото минаваха над 100 души само в ранната сутрин.
Ми не е виждала жената, не знае и тн. Но лека полека идва момента, когато хората започват да внасят нови неща, качествени и да им дават цената (!), както казва и Каспър.
Най-нормалното нещо е, когато си научил нещо или имаш суперски идеи ( пак да спомена Каспър) да ги въведеш и в собствения си бизнес. И дори да даваш амбалажна хартия да намериш начин да го облечеш не в смисъл на икономии за собственика, а като еко-политика на заведението и да го обърнеш в плюс, а не да ти се смеят хората.
Да не говорим, че по атмосфера , интериор и пр. на най- обикновени заведения  др. страни и народи гълатат прахта просто.
в софия вече почти никой не стои на пластмасови столчета дори и в кафенето на леля Тинка от съседния блок , за разлика от тук, например, където подобни на Тинкиното кафе предлагат столчета и маси на моята възраст.


Лени , не забравя обаче че в Бг хората повече се впечатляват лустрото фацата на интериора примерно (ако говорим за заведения) отколкото от това какво кафе ще ти сервират.Така че не се учудвай че в Италия хората не сменят всяка година интериора , но пък предлагат вътре качествени неща и всеки собственик се стреми да предложи на клиента по качествено и по интересно меню (в някой всеки ден различно) от конкурента си .В Бг все още хората ходят в модерни(хитови) заведения без да ги интерисува на какво качество ще е дадения продукт.Мисля че ще ме разбереш какво искам да кажа .При вас има ресторанти на които не е променян цялостно интериора от времето на баба ми , но ще се нахраниш вкусно с ръчно приготвена  прясна паста от самата собственичка.Направило ми е впечатление , че при вас се харесват по семплите неща за разлика от Бг.Може би затова в Италия толкова много ми харесва .Тука ни гони много повече грандоманията ....... newsm78

# 79
  • Мнения: 6 167
Да, тук си напълно права според мен.
Цяло лято стоя на един пластмасов стол в градината на един ресторант средна хубост, в който правят пица фрутти ди маре с миди, които са уловени същата сутрин. Е тва е разликата, да. И пицата е 16 евра по случая, обаче.
Което не променя факта, че от жегата пластмасовите им столове променят центъра на тежестта и аз лично 2 пъти се пльосках на плочките само това лято Rolling Eyes да не говоим, че оригиналния цвят на тези столове е бил май зелен.
това не ми харесва, не ми харесва и разсипното отношение към салфетките от плат, за които плащам сервиз,
а не съм ги искала. най-малко прането, гладенето на тия парцали е престъпление към околната среда.
Но - така са свикнали.

# 80
  • Мнения: 5 462
Да, тук си напълно права според мен.
Цяло лято стоя на един пластмасов стол в градината на един ресторант средна хубост, в който правят пица фрутти ди маре с миди, които са уловени същата сутрин. Е тва е разликата, да. И пицата е 16 евра по случая, обаче.
Което не променя факта, че от жегата пластмасовите им столове променят центъра на тежестта и аз лично 2 пъти се пльосках на плочките само това лято Rolling Eyes да не говоим, че оригиналния цвят на тези столове е бил май зелен.
това не ми харесва, не ми харесва и разсипното отношение към салфетките от плат, за които плащам сервиз,
а не съм ги искала. най-малко прането, гладенето на тия парцали е престъпление към околната среда.
Но - така са свикнали.
newsm78 newsm78 newsm78

# 81
  • Мнения: 3 091
Чудя се има ли смисъл изобщо да спорим  newsm78
Аз не понасям простотия и не давам пари за некачествени неща - това е! Разбирам сандвичът от примера на Жозефина да е единствения на света - да изтърпя отношението на продавачката. Да, ама за щастие не е - има и други.

Когато храната в ресторант не е качествена - не плащам и не повтарям, даже казвам на максимален брой хора колко гадно е било! същото е с дрехите, обувките ..., минаваме през персонал, та като стигнем чак до клиенти и контрагенти!

Лени, не мога изцяло да се съглася с теб, че понеже дълго време сме нямали, сега сме станали ужасно претенциозни! има си хора и хора! за едни качеството е ниско, за други е прилично...

Сега ми хрумна, абе толкова ли е трудно да се усмихваме по-често? отврат ми е да ми сервира някоя намръщена мацка!

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 15:45 от Ламята неСПАСКА

# 82
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...Най интересно ми е обаче дори и хората с пари (имам такива познати ) и те си купуват от същите или подобни боклуци , а могат да си позволят качествени неща.Ей това ми най странно .Някой имат пари и пак са консуматори на долнопробни стоки и услуги.Значи май опираме и до манталитета.Не знам вие на какво мнение сте .... ?Но това е моето , изградено с реални примери ..

Аз не разбирам това изказване. Уж плюеш грандоманията, а какво казваш по-горе?

Като не ти харесва нещо, не го купуваш, не ходиш в заведението. Но ако на някой му харесва (долнокачественото, според теб) нещо, какъв е проблемът?

Светът не се върти около това кой какво кафе пие. И мислех, че темата не е за това.

# 83
  • Мнения: 5 462
...Най интересно ми е обаче дори и хората с пари (имам такива познати ) и те си купуват от същите или подобни боклуци , а могат да си позволят качествени неща.Ей това ми най странно .Някой имат пари и пак са консуматори на долнопробни стоки и услуги.Значи май опираме и до манталитета.Не знам вие на какво мнение сте .... ?Но това е моето , изградено с реални примери ..

Аз не разбирам това изказване. Уж плюеш грандоманията, а какво казваш по-горе?

Като не ти харесва нещо, не го купуваш, не ходиш в заведението. Но ако на някой му харесва (долнокачественото, според теб) нещо, какъв е проблемът?

Светът не се върти около това кой какво кафе пие. И мислех, че темата не е за това.

Явно наистина нищо не си разбрала . Shocked

# 84
  • Мнения: 984
Най-просташко намирам отношението на неква сервитьорка, която ми реква: "Кажи?" със съответното поклащане. Като чуя такова нещо и ми идва да изтръгна нечии сливици Close.

# 85
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...Най интересно ми е обаче дори и хората с пари (имам такива познати ) и те си купуват от същите или подобни боклуци , а могат да си позволят качествени неща.Ей това ми най странно .Някой имат пари и пак са консуматори на долнопробни стоки и услуги.Значи май опираме и до манталитета.Не знам вие на какво мнение сте .... ?Но това е моето , изградено с реални примери ..

Аз не разбирам това изказване. Уж плюеш грандоманията, а какво казваш по-горе?

Като не ти харесва нещо, не го купуваш, не ходиш в заведението. Но ако на някой му харесва (долнокачественото, според теб) нещо, какъв е проблемът?

Светът не се върти около това кой какво кафе пие. И мислех, че темата не е за това.

Явно наистина нищо не си разбрала . Shocked

Ами не, не съм. Обясни ми. Защо ти пука кой какво прави с парите си? Ако на жената й харесва Нова Бразилия, защо да не си я пие?

# 86
  • Мнения: 1 022
Всъщност, моят замисъл беше не да акцентирам конкретно върху търговията и услугите, въпреки че там има най-много пробойни.
А че всеки спестява от нещо си на гърба на клиента или служителя си. И така, капка по капка-мерцедесче. Още 2 капки-къща еди-къде си. Twisted Evil
По мои наблюдения, най-вече се пести от заплати.

# 87
  • Мнения: X
По темата - напуснах предната си работа. Защото шефът ми беше алкохолизирал се кретен (извинете ме за квалификациите). Работно място: щанд сувенири на Златни Пясъци. Клиентът никога нямаше право, от мен се искаше да му продам скъсана чанта, въпреки че си е харесал здрава такава. Да пробутам счупен сувенир, като го опаковам много добре, а те тъй като са туристи - като си го отворят ще е вече твърде късно.  Заставала съм на страната на клиентите, карала съм се безброй пъти с него, но НЕ и НЕ. Един следобед просто си събрах багажа и казах "До тук!", тръгнах си, а той обяви на всеослушание, че не съм "съвестен служител". Похвално. Нито за миг не съжалих. Сега работя за хора, за които крайният клиент е човек, към който трябва да се отнасяме с уважение. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт